Biuro Tłumaczeń Specjalistycznych Atominium

Kraków

Biuro Tłumaczeń Specjalistycznych Atominium

Opinie o Biuro Tłumaczeń Specjalistycznych Atominium

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Beata

@Bandmate Dziękuję za odpowiedź. Mogę jeszcze spytać, czy tę pracę w Biurze Tłumaczeń Specjalistycznych Atominium dostałeś? @Sprzedażowy Popraw mnie jeśli źle Cię zrozumiałam, ale opis stanowiska, na które aplikowałeś, zostało Ci opisane właśnie w taki sposób, w jaki o nim napisałeś, zgadza się? Możesz jeszcze powiedzieć proszę jak się zakończyła ta rozmowa oraz co na niej zostało Ci zaproponowane jako warunki zatrudnienia? Mam nadzieję, że znajdziesz chwilę na odpowiedź.

Ewelina

Atominium to świetna firma. Trzeba sobie powiedzieć czy chcemy pracy i więcej kasy czy mniej pracy i mniej pieniędzy?

Ala
@Ewelina 31.01.2018 11:18

w Atominium zawsze młyn bo za mało ludzi a pieniądze niestety marne

Beata

@Sprzedażowy A co takiego pani od rekrutacji Ci powiedziała? Opisz swoją rozmowę z zaznaczeniem rzeczy, które Twoim zdaniem były nieprawdą. @Bandmate Jak wyżej. Możesz napisać coś więcej na temat rozmowy rekrutacyjnej? Jak oceniasz przygotowanie rekrutera? Na jakie stanowisko aplikowałeś i czy dostałeś tę pracę? @Iga Co takiego potwierdasz? Twoja opinia nie zawiera żadnych konkretów na temat firmy Biuro Tłumaczeń Specjalistycznych Atominium. Czy mogłabyś się nimi z nami podzielić?

Sprzedażowy
@Beata 23.04.2018 19:35

Sprzedaż to o wiele więcej niż obdzwanianie wizytówek przywiezionych hurtowo z targów przez kogoś innego, wysyłanie sztampowych maili i siedzenie przez 8h na stołku. Osoba odpowiedzialna za rozwój biznesu nie powinna dodatkowo szukać tłumacza do projektu i takich obdzwaniać (bo nie ma tego kto robić, bo tak jest taniej i wygodniej). Co do wydrukowanego CV, w dzisiejszych czasach to norma. Nie wyobrażam sobie, aby było inaczej. A rozmowa telefoniczna powinna być wg mnie dłuższa. Samo "zwerbowanie" kandydata w kilka minut bez poruszenia o wiele ważniejszyych kwestii jest słabe.

Sprzedażowy

Pani od rekrutacji nie ma pojęcia o czym mówi. Nie wiem na czym się zna, może na markach butów, ale na pewno nie na sprzedaży. Jak tu poważnie traktować firmę...

Ewa
@Iga 18.04.2018 17:51

Ilu się aktywnych hejterów zrobiło :) Anonimowo to się fajnie odpowiada, prawda? Takim jesteś specjalistą, żeby oceniać innych w branży HR? Ciekawe... Może zajmij się swoją działką, to ci wyjdzie na dobre.

Lee

Jak dla mnie jest fajnie, stabilnie, zarobki zawsze na czas i fajny zespół. Dobrze mi się tu pracuje, a jestem tu już parę lat :)

do Lee
@Lee 10.04.2018 14:09

zarobki na czas to podstawowy obowiązek pracodawcy a nie luksus. Btw, marne pieniądze oferujecie. Żałosne...

miki

okropnie dużo nadgodzin. Co z tego, że są płatne. Ludzie też mają życie poza pracą! Za duże obciążenie, przydałby się ktoś jeszcze. Do tego te śmieszne zlecenia tłumaczeniowe ale zgodnie z odgórnym przykazem bierzemy wszystko. Co z tego, że to drobnica i mnóstwo straconego czasu. Projekty ambitne zgarnia konkurencja, tak jest zawsze. A my, no cóż, udajemy wielkich...

tajfun
@Elvis 23.11.2017 17:00

przyjmowane są takie zlecenia jakie trzeba obsłużyć. To prawda, że sporo jest takich nie wartych zachodu. I ta obsesja na punkcie biegłości w języku angielskim. Po co, skoro w 90% tego języka się nie używa! Jeśli ktoś chce faktycznie wykorzystywać język obcy to polecam iść do korporacji. Sztucznie napompowane oczekiwania, które mają odniesienie tylko do ego głów uważających się za zarządzające.

Czy poszukiwane są nowe osoby do pracy w Biuro Tłumaczeń Specjalistycznych Atominium? Co trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego zespołu?

Kari
@Administrator 03.03.2018 08:21

znowu rekrutują... Wygląda na to, że ktoś odszedł lub w niedługim czasie zamierza. Ta firma się nie rozwija. Non stop pracuje ta sama liczba osób. Pracy nie przybywa bo zleceń od klientów nie przybywa.

sales_man

Znowu szukają pracowników do sprzedaży. Czyżby ekipa znowu uległa (podmianie) zmianie? Istniejąc tak długo na rynku powinniście pochwalić się czymś więcej niż kilkuosobową załogą. Wymagania wysokie a oferowane warunki śmieciowe. Z taką pensją poszukajcie amatorów, bo specjalistów to na pewno nie znajdziecie.

kick
@sales_man 12.11.2017 23:32

ich zespół jest tak stabilny, że od ponad 20 lat nie przekracza 8 osób :)

Marco Polo

Byłem ostatnio na ich wykładzie podczas Tygodnia Branżowego UJ i wrażenie zrobili pozytywne, kobieta z HR miła i konkretna, może uda mi się z nimi nawiązać dłuższą współpracę, bo wyglądają na przyzwoitą firmę. W tym tyg idę na rozmowę wiec zobaczymy :)

G_L

Ex pracownik mówi prawdę. Do osób piszących pozytywne komentarze - widać, że pracujecie krótki okres czasu. Zobaczymy cz to samo powiecie po roku... Wystarczy zapytać co się stało z poprzednią załogą, prawda jest w zasięgu ręki. A frazesy typu "zostają najlepsi" to typowe dla Atominium puste hasła.

Oliii

Nie wiem kto pisze takie fałszywe opinie, ale podejrzewam, że to osoby które chciały pracować w tej firmie, ale okazały się za słabe. Tak jak ktoś napisał, zostają najlepsi. A jak ktoś nie przeszedł pozytywnie rekrutacji, to powinien szukać pracy w miejscu gdzie potrzebne są inne kwalifikacje. Ja rozmowę wspominam bardzo dobrze, normalna, ludzka i swobodna rozmowa, a nie jakieś durne testy jak w korpo. Premie przyjemne i co najważniejsze dla mnie, nie ma nadgodzin, anie pracy w weekendy.

Oliii

A ja się nie zgodzę z opinią o rekrutacji. W życiu nie byłam na tak miłej i ludzkiej rozmowie kwalifikacyjnej. Bez napięcia i stresowania kandydata. I tak jest do dziś. Atmosfera w pracy jest normalna, każdy jest traktowany z szacunkiem. Nie wiem kto wypisuje takie komentarze, ale jak ktoś nie był wystarczająco dobry żeby tu pracować to trudno. Trzeba szukać miejsca gdzie indziej.

Ex pracownik

Firma zdecydowanie NIEgodna polecenia. Od wewnątrz to zupełnie inna organizacja, niż ta która się "sprzedaje" w mediach społecznościowych. Ludzi się nie szanuje, nie wspiera merytorycznie kiedy tego potrzebują. Czeka się na błąd pracownika aby go wytknąć i wykorzystać na swoją korzyść. Atmosfera niezdrowa i sztuczna. Wszystko na pokaz. Można śmiało powiedzieć, że pracownicy są sobie sterem, żeglarzem i okrętem. Bez ich zaangażowania firma by padła już dawno.

.Ana.
@Ex pracownik 30.11.2016 19:15

Firma istnieje na rynku tłumaczeń od ponad 20 lat, jest solidnie budowana od podstaw. To nie jest przypadkowa firemka założona w garażu u szwagra. Na takie osiągnięcia pracują wszyscy, od pracowników w biurze, poprzez tłumaczy, aż po szefa. Każdy daje coś od siebie, żeby przyczynić się do takiego sukcesu. Gdyby pracownikom było naprawdę źle, firma by już nie istniała. Nie ma co prawda chiiling roomu, ani piłkarzyków, ale jest miła i swobodna atmosfera, możliwość normalnej rozmowy z szefem, fajny zespoł pomocnych ludzi i pewna pensja co miesiąc. W mojej poprzedniej pracy nie było to tak oczywiste. Więc dla mnie firma, która płaci pracownikowi za jasne i realne wymagania, wygrywa.

Malwina

Rozmowa o pracę to jedno a rzeczywistość to już inna bajka

Patrycja

Pani, która prowadzi rekrutację chyba nie do końca wie na czym polega oferowana przez nią praca...

Anioł

Nieprofesjonalna rekrutacja a to przecież wizytówka firmy...

lici

Rabarbar ma rację. ( usunięte przez administratora ) podejrzliwość i kontrola na każdym kroku. To nie są warunki do pracy ...

Niki

Rabarbar, podpisuję się bez wątpienia pod tym co piszesz

rabarbar

Odnoszę wrażenie, że pochlebne opinie tu pochodzą jedynie od tłumaczy zewnętrznych oraz od osób które "musiały" zostawić tu pozytywny komentarz. Atmosfera kiepska, pracownicy wystraszeni, stwarzanie pozorów korporacji, ( usunięte przez administratora ) Staże to nabywanie darmowej siły roboczej. Rotacja pracowników przeraźliwie prędka i nie prawdą jest, że zostają najlepsi.

Karolina

A czy to prawda, że wszystko co robisz na komputerze jest monitorowane – przeglądane strony, otwierane pliki, itd.? Szczerze mówiąc to trochę przerażające…

Merit

Zgadzam się z jedną z osób, że cud, że takie firmy jeszcze istnieją. Wcześniej pracowałam w korpo i to był koszmar. A tu w biurze jesteś kimś, a nie jednym z małych trybików, masz swoje projekty, klientów. Pensja zawsze na czas i bardzo dobra, dodatkowo premie zależne od wkłady pracy. Ja tu pracuję i jest mi dobrze :)

NoCoTyRobert

Najlepsi prędzej czy później (sami) odchodzą...

Robert

Generalnie w tej firmie zostają tylko najlepsi - dlatego ma taką mocną pozycję na rynku. Sam byłem na stażu a potem podjąłem pracę w Atominium i jestem bardzo zadowolony. Z tego co wiem, to jeśli ktoś sprawdzi się na stażu, to oferowane są mu potem bardzo dobre warunki pracy - sam jestem tego przykładem :)

Adaś

Wieści szybko się rozchodzą, słyszałem na uczelni, że kicha. Staże bezpłatne, 3 miesiace zasuwasz jak mrówka. Koleżanka po praktykach zgłosiła się do konkurencji Localization Care i zaoferowali jej 2 razy wieksze wynagrodzenie na start. To mówi samo za siebie...

Ka_rina

Moja znajoma po filologii odbyła tam staż (bezpłatny). To co zaproponowano jej po tym to żal.pl - wynagrodzenie chyba na waciki bo na pewno nie na przeżycie i utrzymanie się w takim mieście jak kraków. Ostatecznie skończyło się na stażu bo postanowiła szukać szczęscia gdzie indziej

student

poszukuja na staze. Dosc czesto publikowali na fejsie, ze chetnie kogos przyjma. Niby mozna bylo zaczepic sie na stale (tak pisalo w ogloszeniu). Kiedys sie interesowalam i nawet chcialem wyslac cv ale bylo to dla mnie dziwne, ze ciagle tylko ogloszenia na staz i staz. Ostatecznie zrezygnowalem i dalem sobie spokoj. Jakies to podejrzane dla mnie bylo

PolszczyznaPłataNamFigle
@student 06.04.2016 23:47

Studencie, po przeczytaniu w Twoim wpisie sformułowania: "przynajmniej tak pisało w ogłoszeniu" sugeruję, żebyś powtórzył sobie materiał z języka polskiego na poziomie szkoły podstawowej, a dopiero po potem szukał pracy w porządnych firmach. Tak dla Twojego własnego dobra.

Protton

Ja również współpracuję z nimi jako tłumacz. Faktycznie, rotacja imion jest ogromna.

tłumacz

Jako tłumacz od kilku lat znam to biuro. Faktycznie, co pewien czas (raczej krótszy niż dłuższy) odzywają się kolejno nowe imiona z propozycją zlecenia. Może więc coś jest na rzeczy... Przynajmniej starają się płacić w terminie, chociaż tyle :)

OjRysiu

Oj, Rysiu, domyślam się, że pewnie wyrotowałeś/wałaś z tej firmy ;) Czasem tak jest lepiej. Dla OBU stron. W firmie, dla dobra klientów, zostają najlepsi. Ci słabsi szukają innej drogi :)

Ryś

Chyba nie do końca jest tak pozytywnie. Doszły mnie słuchy, że jest bardzo wysoka rotacja wśród pracowników, ludzie sami odchodzą. Pieniądze marne albo praca za free, obowiązków jak na dwie osoby...

Zostaw opinię o Biuro Tłumaczeń Specjalistycznych Atominium - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Biuro Tłumaczeń Specjalistycznych Atominium