Opinie o Santander Bank Polska S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Santander Bank Polska S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Santander Bank Polska S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy kredytowi
Doradcy kredytowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Santander Bank Polska S.A. w Warszawa

@xlox

Jak długo czekaliście na odpowiedź czy udało się dostać do pracy po pierwszej rozmowie z kierownikiem banku? Czy dostał ktoś email że nie udało się przejść do drugiego etapu ? Czy takich e-maili nie wysyłają ?

Zaroo

Witam wszystkich, Czy w Santander oprócz marnej podstawy i jakieś tam premii jest jakas prowizja od sprzedaży? I czy w placówkach partnerskich jest podobnie z warunkami jeśli chodzi o premie? Bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości w tym temacie.. pozdrawiam.

Zaroo

Witam wszystkich, Mam pytanie, czy ktoś wie może czy w Santander oprócz samej podstawy i jakieś tam premii jest jakas prowizja od sprzedaży? I czy w oddziale partnerskim wynagrodzenie i premia zazwyczaj są podobne? Bardzo proszę rozchwiać moje wątpliwości w temacie.. pozdrawiam.

rozmowa rekrutacyjna obsługa k

Bardzo chwalę sobie rozmowę rekrutacyjną w banku Santander, pierwszy raz trafiałam na przemiłą rekruterke a obecność Dyrektora nie stresowała mnie. Pytania były standardowe- nie czułam aby to była rekrutacja do banku a bardziej rozmowa z kimś kto chce poznać moje cechy. Nie było żadnych pytań związanych z bankowością. Prace dostałam, na odpowiedź czekałam kilka dni.

Nowa
@rozmowa rekrutacyjna obsługa k

Możesz powiedzieć coś więcej na temat rozmowy? Chce przygotować się jak najlepiej????

Angelka
@rozmowa rekrutacyjna obsługa k

To nie wymagają wiedzy z bankowości skoro o to nie pytali, czy jak? A może jakieś wdrożenie robią dla nowych osób? Wiesz coś o tym? No i na ile czasu jest pierwsza umowa?

Santander Bank Polska S.A. prowadziła rekrutację na stanowisko Menedżer Centrum Kompetencyjnego Testów Manualnych. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.
Henia

Cześć, szukam pracy w której będę mogła się sprawdzić, pomyślałam tutaj o jednym stanowisku, chodzi konkretnie o opiekuna relacji z klientem. Wytłumaczy mi ktoś, na czym polegają te benefity dla osób z niepełnosprawnościami? Tak się składa, że mam lekką grupę.

Cześć, na jakie zarobki mogę liczyć na stanowisku doradcy klienta biznesowego MŚP? Duże miasto

Ahoj
@Kandydat

Około 6, jak wynegocjujesz i masz stosowne doświadczenie to może 6500-7000 brutto

Kamila
@Ahoj

To sama podstawa pensji czy jakieś premie też już w to wliczasz? W ogóle na jakiej podstawie tu premiują? I czy poza kasą jakieś benefity oferują?

@Kamila

Sama podstawa. Jak zrobisz 100% planu to dolicz do tego ok 1600 zl brutto. A tak poza tym, wy nagrodzeni na doradcy MSP z premia 7000 z brutto... serio ktoś jeszcze widzi to jako wynagrodzenie z premia ?

kandydat

szukam opinii o stanowisku KYC & AML Quality Control Analyst, na jakie zarobki można liczyć z doświadczeniem w tym obszarze?

kandydat

Na jakie zarobki mogę liczyć na stanowisku Doradca Klienta ?

@kandydat

Zależy od miasta. Raczej 3500 zl do maks 4000 zl netto.

Doradca Klienta musi przestrzegać jakiegoś dress code? Ogólnie sztywna atmosfera czy mniej korporacyjna? Widziałam ofertę. Ale zanim aplikuję, to muszę właśnie wiedzieć, bo zależy mi na tej niekorporacyjności, że tak to nazwę…

It-owiec

Czy można u Was pracować w pełni zdalnie jako Analityk it ?

@It-owiec

Formalnie przyjęty jest model pracy hybrydowej z oczekiwaniem przynajmniej 40% pracy z biura. W praktyce różnie bywa,natomiast umowy nie przewidują pracy w 100% zdalnej.

Nikola

Santander w benefitach wpisuje umowa o pracę. Jeszcze brakuje żeby wpisać 26 dni urlopu :* Benefitów nie ma żadnych, multisport i najtańszy pakiet w Medicoverze. W benefitach wpisali sobie również wsparcie zespołu i wewnętrzne programy rozwojowe. Jaki wsparcie zespołu? To jest benefit?! Serio?! Jakie są te programy rozwojowe, bo chciałabym wiedzieć a nie wiem (pracuję tutaj). Zajęcia językowe to już w ogóle śmiech. Wzięli jakąś szkołę no name i za 1 na 1 oczekują płatności 50%. A dla akcjonariuszy intratne zyski za naszą robotę!! Kadra mgr to już w ogóle śmiech. Mam wrażenie, że chodzą z worem po innych firmach i zbierają same najtańsze miernoty. Great Place sam się degraduje dając takiemu czemuś certyfikat!!!

@Nikola

I niestety w większości muszę Ci przyznać rację. Są wyjątki oczywiście, ale z drugiej strony świata nie zmienisz. Takie są ogłoszenia były I będą.

Santander otrzymał miano Great Place to Work. Jako osoba pracująca dla Santander informuję, że ankieta była skierowania TYLKO DO WYBRANEJ LICZBY OSÓB. Także nie wszyscy się wypowiedzieli. Teoria sama się nasuwa

2+2 i wszystko pasuje

Tak jak bank selekcjonuje klientów, oddziały do wszystkich badań zewnętrznych (tam gdzie super wypada TK wew. tam potem jest Newsweek lub Forbs). Tak pracownicy są wybierani do tego typu badań. A moze Bank postarał sie o dobre odpowiedzi bo ostatnio bardzo duża rotacja pracowników i żeby na zewnątrz bylo wsxystko cacy

Taka Firma

No a co HR w tej firmie pozostało ? kasy na bycie korpo ni ma. Więc pozostaje dziadowanie i kręcenie by nie wyszło się na (usunięte przez administratora)

Renata

Hej, myślicie że można jeszcze próbować aplikować na doradcę klienta czy już raczej okazja przepadła? Ogłoszenia były w tamtym roku jeszcze. I tak przy okazji, można pracować tam z domu w ogóle?

Ahoj
@Renata

Z doświadczenia wiem, że nabór taki czy inny zawsze trwa. Jeśli nie teraz to będą o Tobie pamiętali przy najbliższej rekrutacji, albo zaproponują inne miejsce pracy. Jako Doradca klienta możesz liczyć zależnie od oddziału na max 1/2 dni w miesiącu zdalnie- celem dzwonienia do klientów. Natomiast w placówkach w których pracowałem nie było takiej możliwości ze względu na to, że zawsze jakiegoś pracownika brakowało i nie było możliwości zwolnienia pracownika na ho.

@Ahoj

Potwierdzam, że od 2023 r. proponują ok 6000 zł brutto na biznesowego.

IKA
@Renata

Doradca klienta nie pracuje w domu, ponieważ tj. praca z klientami, natomiast na innych stanowiskach tzw. zapleczowych jest szansa.

Staż - lato 2023

Miesiąc temu wysłałam zgłoszenie do programu stażowego organizowanego przez Santander. Czy mogę spodziewać się jeszcze zaproszenia do dalszych etapów? Jest tu ktoś mający informacje na temat rekrutacji na staż? A może ktoś już dostał odpowiedź w sprawie swojej aplikacji?

Stażystka
@Staż - lato 2023

Do mnie dzwonili w poniedziałek i zaprosili na rozmowę. Jest ona za tydzień, więc jest szansa, że jeszcze do Ciebie zadzwonią.

Olenka

Proces rekrutacji w tym banku to jakaś porażka. Umówiono mnie na spotkanie rekrutacyjne które miało odbyć się za miesiąc. Na spotkaniu był dyrektor nie było kadr. Na spotkaniu dostałam informację ze mam bardzo duże doświadczenie i jeśli będzie jeszcze jedna osoba z tak dużym doświadczeniem to będzie jeszcze jedno spotkanie z dyrektorem głównym jako dogrywka. Odpowiedź mialam dostać za miesiąc. Oczywiście odpowiedzi nie dostałam a jak się przypomniałam z tematem to po kolejnym miesiącu dostałam info na LN od Dyrektora że wybrali kogoś innego i że kadry dadzą mi ta informację. Oczywiście nikt nie zadzwonił do tej pory. Byłam jeszcze na jednej rozmowie w tym banku to osoba rekrutująca przeglądała telefon w trakcie spotkania bardzo słabe podejście.

klasyk

Menedżer Select duże miasto jakie widełki płacowe?

Jesteś tylko numerem SKP

Przez kilka lat pracowałem w Santander, osiągając wysokie wyniki sprzedażowe i realizując plany. Niestety, mimo mojego zaangażowania i sukcesów, byłem systematycznie mobingowany przez przełożonych i współpracowników. Dopiero po odejściu z tej firmy i rozpoczęciu nowej pracy uświadomiłem sobie, jak straszne było to miejsce i jak bardzo wpłynęło to na moje życie zawodowe i prywatne. W Santander nie liczy się człowiek, tylko liczby. Mimo mojej wysokiej sprzedaży, byłem traktowany jak zwierzę, a nie jak wartościowy pracownik. Przełożeni nieustannie wywierali na mnie presję, oczekując jeszcze lepszych wyników, nie zważając na moje samopoczucie czy zdrowie. Współpracownicy również nie okazywali żadnego wsparcia, a wręcz przeciwnie - często byłem wyśmiewany i ośmieszany za moje sukcesy. Wierzyłem, że zgłoszenie sytuacji do biura etyki przyniesie jakieś zmiany, jednak okazało się, że to tylko kolejna instytucja, która widzi tylko to, co chce widzieć. Pomimo moich próśb o interwencję, (usunięte przez administratora) nie ustawał, a wręcz się nasilał. Dopiero po odejściu z Santander i rozpoczęciu nowej pracy otworzyły mi się oczy. Zrozumiałem, że praca może być przyjemna, a współpracownicy i przełożeni mogą być pomocni i wspierający. Uświadomiłem sobie, jak bardzo moje życie było zatrute przez toksyczne środowisko w SBP. Nie polecam nikomu pracy w Santander, jeśli zależy mu na zdrowiu psychicznym i dobrych relacjach z przełożonymi oraz współpracownikami. To miejsce, w którym człowiek staje się tylko numerem, a jego wartość jest mierzona wyłącznie wynikami sprzedaży.

aaa1
@Jesteś tylko numerem SKP

Dokładnie to samo mógłbym napisać o jakimkolwiek innym banku. Zamiast santander wkleić alior, Pekao SA czy pko bp sa..Branza bankowa polega na wyzysku i braku szacunku dla pracownika.. Niestety będzie coraz gorzej bo wszystko zmierza do automatyzacji i voice botów..

jila
@Jesteś tylko numerem SKP

Proszę,powiedz,czy pracowaleś w oddziale banku czy w MCK?

Maja
@aaa1

A co z zarobkami? Dobrze chociaż można zarobić kosztem tych wszystkich spraw o których piszecie? Zastanawiam się jakie to są kwoty przy pełnej realizacji planu sprzedażowego? Możesz dać znać bo strasznie jestem ciekawa

Skp
@Maja

Doradca premium plan 100% ok 1700 brutto miesięcznie, więc nie.

Prawownik

Powiem wam jak to wygląda z perspektywy długoletniego pracownika. Wymagania co do pracowników są bardzo duże ale patrząc na narzędzia jakie dostają doradcy tj bazy, portfele, możliwości negocjacji ofert, możliwości udzielenia kredytów na wysokie kwoty czyli niestandardowe procesy jakie są możliwe w organizacji uważam iż oczekiwania są dopasowane do możliwości :) W mojej ocenie uważam ,że doradcy są zatrudniani na dobrych warunkach oraz mają szanse na uzyskanie premii jakich wcześniej nie widzieli w innych Bankach. Czytając opinie zastanawiam się kto je wystawia. Na własnym przykładzie mogę powiedzieć ze do pracy często przychodzą ludzie którzy podczas rekrutacji również opowiadają o swoich kompetencjach które nie koniecznie później posiadają. Podsumowując oczekiwania kandydatów co do zarobku są bardzo duże niestety bardzo często za niski wkład pracy i zaangażowanie z ich strony. Ambitne osoby, chcące się rozwijać, uczyć i zdobywać nowe kompetencję bardzo dobrze radzą sobie w organizacji. Zachęcam do naszej organizacji wszystkich którzy są odpowiedzialni w pracy i chce im się pracować a nie tylko przychodzić do pracy :)

Włóczykij
@Prawownik

"mają szanse na uzyskanie premii jakich wcześniej nie widzieli w innych Bankach" - To Cię poniosło. Wybacz kolego ale wcześniej pracowałem w innym Banku i w Santander wcale szału nie ma jeśli chodzi o premie.

@Włóczykij

A kiedy pracowałeś w Santander ?:)

Włóczykij

pracuję obecnie

@Włóczykij

To w którym banku dostaniesz miesięcznie 4-6 tys brutto premii ?

a widzisz :) czyli dużo jeszcze przed Tobą

zosia
@Prawownik

Zgadzam się. Natomiast nie zgadzam się na poniżanie i (usunięte przez administratora). Wszystko można znieść ale braku szacunku. NIE

Karol
@zosia

To tutaj poniżają pracowników? Kto to robi bo wcześniej nikt o tm nie wspominał. Nie można się dogadać z kierownictwem? O to ci chodzi?

Pepe
@Karol

Jak najbardziej. Z kierownictwem nie da się dogadać, liczą się tylko wygórowane plany. Poniżają innych pracowników, bo mają się za nie wiadomo kogo. Brak wiedzy kierownictwa na temat podstawowych procesów zachodzących w innych działach/ jednostkach to też duży problem.

@Karol

Tak.

@Pepe

Zastanawiam się tylko jak konkretnie te rozmowy wyglądają, że podobno dogadać się nie da? Spotykacie się jako zespół czy ktoś indywidualnie próbuje? Ciekawa jestem skąd takie nastawienie po prostu

@Maria

Wszystko zależy od tego kto jaki ma charakter, podejście do pracy i czy przekłada maile od swojego regio na zespół. Plus kto na ile sobie pozwala. To jest praca dla osób które mają wyniki i upominają się o swoje. Nie masz wyników to przełożony przy braku argumentów będzie się czepiał rzeczy niedorzecznych. Tak myślę w innych branżach z targetem jest podobnie. A ktoś powyżej pisał o premiach nawet 6 brutto. Może jedna osoba w makro taką ma po spełnieniu premii oddziałowej, czyli koszyków strategicznych na min 100% oraz wielu pozycji w PAS. Aby tyle dostać na stanowisku DKP to myślę, że trzeba wykonać ok 1,5 mln wolumenu kredytu i to polowa lekko z SK. Więc powodzenia.

@Prawownik

Pracuje w tym banku 8 lat i absolutnie się z tym nie zgadzam .Ktoś kto tak to widzi jest pozbawiony kręgosłupa moralnego.

Szczerze zgadzam się z poprzednikiem. Ja rozumiem wymagania i to, że w pracy trzeba się starać, pracować i cisnąć na plan. Ale jakie narzędzia? W kampaniach ciągle ci sami klienci, że już człowiek nazwiska zna na pamięć . Oferty kredytowe najgorsze na rynku . A jak jakiś klient jest chętny na konsolidację czy nowa gotówkę , to nie ma zdolności kredytowej nawet przy dobrych dochodach. Nowa siatka cenowa to jest strzał w kolano jeśli idzie o sprzedaż. Do tej pory nie miałam problemu z koszykiem kredytowym , ale teraz to jest jakaś porażka . Pracujesz tymi narzędziami i ta praca nie przynosi efektu. To demotywuje

Niunius
@Maria

Takie spotkania wyglądają tak, że zapraszają Cię do salki. Siada kierownik i dyrektor i zaczyna się jazda. Najczęściej usłyszysz wszystko, co robisz źle. Tak pół godziny do godziny słuchasz, że jesteś beznadziejna i wychodzisz z takiego spotkania z bólem głowy, brzucha i totalnie czujesz się strasznie. Jak ktoś wrażliwszy to i się popłacze. A potem w takim stanie idziesz obsluwac klientów .

@Niunius

aha no dobra a jakich błędów przykładowych można podczas pracy tutaj narobić, że do takich rozmów dochodzi? Z czasem człowiek nie będzie ich już popełniać? praca jest ciężka?

Kora

O czym ty mówisz?Taka premia ?Chyba Cię poniosło ile produktów musiałbyś sprzedać ????

@Kora

możesz w sumie napisać tak na oko ile i ocenić trudność tego? jeszcze w temacie nie jestem obeznana a warto wiedzieć

Pracownik2
@Prawownik

Opowieść z kadr, żeby zachęcić do składania CV bo nie ma chętnych?

Młodszy pracownik
@Pracownik2

Nie ciężko się domyśleć. Santander way to droga płonącego śmietnika. Wszystkich chętnych do objęcia stanowiska spalania (usunięte przez administratora) ,...... emmm... znaczy stanowisk pracy zapraszamy XD.

Bankowiec
@Prawownik

To Ty chyba nigdy w Citibanku, Idei, Getinie nie pracowałeś skoro piszesz o wysokich premiach . Nawet Alior i Nest .

Iga
@Bankowiec

A wiecie ile wynoszą premie w Centrali w działach middle lub back office (np ryzyko, marketing, operacje)? 10-15% rocznej pensji czy mniej? I czy podwyżki są tylko przy awansie czy też corocznie np wyrównanie inflacji?

@Iga

Nie wiem jak w centrali. W oddziale nigdy oficjalnie nie było podwyżek z powodu inflacji. Zawsze była pula ZA coś. Za wyniki, za jakość za równouprawnienie ze względu nanplec itd. I nie wszyscy dostaja. Jedynie po 60% pracowników w oddziale. Chyba ze był wyjątek w 2022 r. O czym nie wiem. Jeśli ktoś ma większą wiedzę prosze o informacje.

Stefan
@DkP

Rozumiem. Jakie kryteria trzeba spełnić by być tu równouprawnionym do podwyżki? I ile wynosi podstawa oraz typowa premia? No chyba, że faktycznie premia 6k brutto, którą wcześniej podano jest możliwa i łatwo ją wyrobić zważywszy na dostępne bazy i narzędzia pracy?

@Stefan

Zarobić 6000 zł brutto premii będąc doradcą z kasą, lub nawet doradcą premium jest niemożliwe. Jak masz bardzo dobry miesiąc i zrobisz 200% planu referencyjnego to ok 2600 zł brutto. Jeśli oddział zrobi premie na koszykach to wtedy część tej kwoty jest mnożona razy 1,5. Więc jeśli masz 200 % zrobione tylko na koszyku referencyjnym to masz 1,5 x 2600 zł. CO jest moim zdaniem super extra wynikiem który ma może 5% doradców premium.

@Stefan

(usunięte przez administratora)nie ma szans na DK czy DKP zrobić premię 6K. to jest 60 000 DZNS albo 40 000 DZNS w koszyku strategicznym plus mnożnik 1.5 z koszyki głównie w sktócie.

@Pepe

To co zwróciło moja uwagę to ciągłe telca kadry zarządzajacej i zero wsparcia dla współpracowników. wymagania ciągłego uśmiechu i fałszywego bycia miłym to cechy którymi ten bank się rządzi.

Wrocław

6-8 k ??? Na jakim stanowisku ? Dyrektor oddziału przy wykonaniu 200% ???? Doradca klienta nie ma szans na taka premie i przestańcie czarować. Doradca premium ani firmowy również nie weźmie nawet połowy z tych kwot premii przy wykonaniu 200%. Dzisiejsze pewnie to śmiech na sali o ile w ogóle są bo plany już dawno zdrowo odleciały … fakt czasem na 8h pracy spędzasz cały dzień na telefonie

@Wrocław

Prawda, oraz to ciągłe podwyższanie planów referencyjnych ( z miesiąca na miesiąc ) Więc rośnie szansa, że zrobisz 78% planu i wtedy premia wynosi równe 0 zł ... (tak, tak płacą dopiero premie indywidualną od 80% realizacji planu)

Anon
@dkp

To nie do końca prawda. Jeżeli zrobisz 78%, jest szansa, że zapłacą ci premię, ale tylko połowę od tego, co zrobiłeś i jeżeli oddział zrobił min 100% strategiczny i poszczególne koszyki na min 80%. Wtedy przeliczają 0,5, nawet jak nie zrobiłeś 80% swojego planu referencyjnego.

@Anon

To płacą Ci tak zwana premię oddziałową, na którą masz mały wpływ, więc ja tego nie dodaję jako premia indywidualna)

Jakie są warunki zatrudnienia w Santander Bank Polska S.A.?

Xyz

Jeżeli chodzi o oddział to podejrzewam że jak większość doradców między 3500-3700 brutto z obietnicą premi. Plany z miesiąca na miesiąc coraz wyższe premia rzadko.

Nowa

Zależy ile utargujesz. Możesz rzucić 4500 brutto.

Est
@Nowa

Ja rzuciłam kwotą 4500 zł brutto, dostałam ostatecznie 5000 zł brutto podstawy. Jestem doradcą klienta z obsługą kasową. Wcześniej nie miałam doświadczenia w bankowości.

Sylwia
@Est

W każdym oddziale są takie same warunki zatrudnienia i kwoty pensji? Dużo osób jest zatrudnianych bez doświadczenia w bankowości? oni prowadzą jakieś szkolenia dla laików i czy na początku pracuje się pod czyimś okiem?

Premium
@Est

Serio 5 tys brutto? Ja jako wieloletni doradca 4500..

Martin
@Premium

W moim oddziale (Warszawa) doradca klienta beż doświadczenia dostał 5 700 podstawy co mnie poirytowało bo ja jako doradca Premium po 5 latach pracy miałem 6 200, dlatego też pożegnałem się z SAN PL

@Premium

4500 brutto W 2023 r. Polecam szukać innego stanowiska I złożyć wypowiedzenie.

P3p3k

Czy możecie powiedzieć jak wyglądają zarobki i sama praca na stanowisku specjalisty/eksperta ds. Zarządzania ofertą produktową w SAN PL? Zastanawiam się nad zmianą pracodawcy i ciekawy jestem jak to tutaj wygląda.

Zostaw merytoryczną opinię o Santander Bank Polska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Santander Bank Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Santander Bank Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 73.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Santander Bank Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 2 to opinie pozytywne, 24 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Santander Bank Polska S.A.