Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Starotec Erfurt?

Pytanie Nowy wpis

Czy w Starotec Erfurt jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Team Starotec Nowy wpis
@Pytanie

Zawsze staramy sie reagowac na problemy sygnalizowane przez pracownikow. Skutecznosc reakcji zalezy czesto od rodzaju tych problemow. Jezeli sa to np. bledy wynikajace z naszej pracy, kontaktujemy odpowiednia komorke naszej firmy i dokonujemy stosownej korekty. Jezeli wynikaja niejasnosci/nieporozumienia w pracy u naszych klientow, staramy sie podejmowac mediacje, a jesli nie przynosi ona skutku, podejmujemy bardziej radykalne kroki, by zabezpieczyc interesy naszego pracownika.

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Starotec Erfurt?

@Pytanie

Podstawa wynagrodzen jest umowa taryfowa ze zwiazkiem zawodowym IGZ. Od 01.04.2020 placa taryfowa West wg. grupy zaszeregowania 2b (dotyczy wiekszosci polskich pracownikow) wynosi 11,38€ na godzine. Od 01.04.2021 wzrasta placa taryfowa do 11,72€. Do tego dochodzi w chwili obecnej dodatek ponadtaryfowy w wysokosci od 0,62€ do 2,62€ na godzine. Placa ta jest placa brutto. Niezaleznie od placy taryfowej + dodatku ponadtaryfowego zapewniamy diete godzinowa netto w wysokosci od 5,00€ do 7,00€. Ponadto stosujemy dodatki za prace w nadgodzinach oraz za prace w dni swiateczne. Wysokosc placy lacznej uzalezniona jest od kwalifikacji i praktyki zawodowej oraz znajomosci jezyka niemieckiego.

Marzena Nowy wpis
@Team Starotec

Ujawnianie stawek to wcale nie taka częsta sytuacja, tym bardziej się to chwali. Ja się zastanawiam, jak na zarobki monterów, operatorów CNC, spawaczy itp. wpływa nieznajomość języka niemieckiego. Czy wówczas są one niższe? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Team Starotec Nowy wpis
@Marzena

Stawki godzinowe nie sa tajne. Wystarczy spojrzec w ogolniedostepny zeszycik "Tarifverträge iGz-DGB-Tarifgemeinschaft". Jako, ze jestesmy niemiecka firma i pracujemy na terenie Niemiec, znajomosc jezyka niemieckiego pracownikow-obcokrajowcow jest naturalnie pozadana. Zarobki nie sa w zadnym razie nizsze.

Paulina

A ogólnie to ludzie tam pracują z długim stażem?

Jak długo trwa proces awansu w Starotec Erfurt?

Rekomendacja
@Pytanie

W stosunku do naszych pracownikow nie stosujemy w naszym przedsiebiorstwie systemu hierarchicznego . Forma awansu jest podniesienie stawek godzinowych, ktore uzaleznione sa od dlugosci stazu w naszej firmie oraz stosunku do wykonywanych zadan. Niestety musimy przyznac, ze w dotychczasowej praktyce podwyzszenie stawki godzinowej stosowane bylo niewystarczajaco. Ze zmiana kierownictwa naszej firmy staramy sie wprowadzac zasade, by zarobki naszych pracownikow rozpatrywane byly o raz pierwszy po zakonczeniu okresu probnego.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Jak wygląda podstawa w Starotec Erfurt?

@Pytanie

Prosze skonkretyzowac pytanie. W tej formie jest ono niezrozumiale.

Jak jest z pakietem medycznym w Starotec Erfurt? Można dołączyć rodzinę?

@Pytanie

Kwestie ubezpieczenia chorobowego nie stanowia zakresu dzialania firmy Starotec GmbH. jezeli osoba aplikujaca nie posiada ubezpieczenia chorobowego w Niemczech przesylamy jej wniosek o przyjecie do kasy chorych, a nastepnie przekazujemy ten wniosek dalej do odpowiedniego ubezpieczyciela. Jezeli otrzymamy informacje, ze osoba aplikujaca chcialaby ubezpieczyc rowniez malzonka/e oraz/lub dzieci przesylamy jej dodatkowo formularz E106, bedacy wnioskiemo ubezpieczenie rodzinne. generalnie nie ma problemu z tym ubezpieczeniem.

Barnaba

Od dawna nikt nie korzystał z forum z jakiegoś powodu?

@Barnaba

Znaczna wiekszosc opinii umieszczana jest pod "Starotec GmbH".Pozdrawiam

Stefan.b

Pracuję 2 miesiące, jestem spawaczem na warsztacie. Mam ten przywilej że kwatery załatwiam sobie sam ale bywałem na kwaterze kolegi (pracownik STAROTEC) to miał elegancką kwaterkę. Dobra pomoc prawna co w Niemczech jest bardzo istotne gdyż nawet drobne niedopatrzenie ma ogromne konsekwencje finansowe. Dlatego podkreślam że w Niemczech pomoc prawna szczegòlnie dla osòb bez dobrej znajomości języka jest gwarancją dobrej pracy i otrzymania wszystkich należnych pieniędzy. Ciągle mogę pobierać zaliczki i to bez żadnych kosztòw dodatkowych. Zarobek jest satysfakcjonujący co na polskie warunki pozwala na dobre życie rodziny, spłatę kredytu na mieszkanie i na raty za wozidło też zostanie. Dla młodych bez mieszkania dobra opcja. Praca jest normalna bez dzikiego zapierdolu. Można się też nauczyć wielu fachowych umiejętności. A jeśli mogę się czegoś nauczyć to nie jestem stary. Pracuję tu i polecam. Pozdrawiam.

@Stefan.b

Dziekujemy :) Fajnie, ze pracownik jest zadowolony i ma dobra opinie o pracodawcy. To wlasnie jest naszym zadaniem. My doceniamy naszych pracownikow, a pracownicy doceniaja nas! i tego sie trzymamy. Pozdrowienia.

Czy w ostatnim czasie zaszły jakieś zmiany w Starotec Erfurt?

Team Starotec

Hallo Panie Kancik, dziekujemy za pozytywna opinie :) Cieszymy sie, gdy pracownik jest zadowolony i moze nas dalej polecic. Jako firma jestesmy fair zarowno w stosunku do naszych pracownikow, jak i klientow. Z szacunkiem traktujemy kazdego pracownika, obojetnie czy to Polak, Czech, Slowak, Wegier, czy Niemiec. I tego samego oczekujemy od naszych pracownikow. Nie obiecujemy gruszek na wierzbie. Wszystkich, ktorzy wyznaja te zasade zapraszamy do nas. Starotec GmbH Erfurt Recruiting

Piotr kancik

Witam wszystkich zainteresowanych firmą (Starotec Erfurt) ! Jestem w obecnej firmie ponad 3 mce i ze spokojem mogę wszystkim zainteresowanym polecić tą firmę. Z wielu powodów ale nie będę ich wymieniał bo i po co. Kolerzanko , kolego jeśli jestes zainteresowany jak kolwiek oferta to bez obaw w tej firmie otrzymasz wszystko co usłyszysz w trakcie rizmowy rekrutacyjnej. Pan Polak ktory jest odpowiedzialny za nas w jezyku polskim posiada wiedze i doświadczene w tej branży i niczego nie przeoczy czegis na nasza niekorzyść. Naprawde polecam.

Piotr kancik
@Piotr kancik

Przepraszam za literówki. - smartfony!!!

PiterSkier

Przed nie calym miesiącem dostałem robote w Starotecu z Erfurtu. Tą firmę polecil mi niemiecki koleś co z nim kieryś razem robiłem na budowie.Troche miałem pietra bo leitfirma i o firmie nic nie mogłem w necie wyczytać a ich stronka jest po niemiecku. Od razu dostałem fuche na bajerach i siedze tam do dzisiaj bo robota jest dobra. Nie szprecham zbyt dobrze, ale jakoś moge się dogadać i to jest tu bardzo ważne. Zaliczki daja regularni i nie musze się prosić tylko zadzwonić i jest dobrze. Zobacze jak będzie z wypłatom. Płacić mają do 15 sierpnia. Z biurem też się można dogadać. Tam jest jeden polak co mocno pomaga. Dobrze że mi powiedział cobym wzioł troche kasy na początek i nie miałem problemu. Jedyne, że trzeba na poczontkujechac do tej firmy do Erfurtu żeby podpisać umowe. Oni chcą każdego montera widzieć ale dali dobrą kawke (ha,ha,ha). A stamtąd pojechałem odrazu do roboty. Kwatere już miałem załatwionom. Pokuj jest okaj i robota mi się widzi. Narazie mi sie tu podoba. Jak będe więcej wiedział to napisze znowu

Zostaw merytoryczną opinię o Starotec Erfurt - Erfurt

Starotec Erfurt