Elstar Electric

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Piotr Bygar

Pracownik firmy - Właściciel firmy

29.05.2023 11:05

Czym zajmuje się Państwa firma?

Piotr Bygarikona wywiad

Firma Elstar Electric prowadzi kompleksowe działania w zakresie branż: elektrycznej AKPiA, automatycznej,konstrukcyjno-architektonicznej, budowlanej, sanitarnej oraz technologicznej. Firma zajmuje się także elektryką przemysłową oraz instalacjami fotowoltaicznymi. Wykonujemy rozdzielnie nN, stacyjne, ZELP oraz SN wraz z projektem i montażem.

W jakich miastach Państwo działacie?

Piotr Bygarikona wywiad

Działamy w Polsce i za granicą - na terenie Niemiec, Luksemburga, Belgii.

Jak wyglądały początki firmy? Skąd pomysł na działalność w tej branży?

Piotr Bygarikona wywiad

Grupa Elstar swoje początki datuje na rok 1986. Rozwój firmy, poszerzanie kadry pracowniczej i naturalna wymiana pokoleniowa sprowokowały, kolejny kroki jakim było utworzenie grupy, której centrum (od 2018 roku) jest spółka Elstar Electric sp. z o. o. Przez te lata spółka, zrealizowała z sukcesami projekty inwestycyjne, przede wszystkim w obszarze specjalistycznych prac elektrycznych, dedykowanych dla górnictwa, przemysłu spożywczego oraz fotowoltaiki.

Jakie zmiany wprowadzili Państwo, aby wyróżnić się na tle konkurencji?

Piotr Bygarikona wywiad

Spółka Elstar Electric sp. z o. o. prowadzi działania mające na celu intensyfikację kształcenia kadr, dlatego powołała ona działy mające odrębne specjalizacje. Spółka z powodzeniem rozwija także eksport, prowadząc prace elektryczne poza granicami kraju na rzecz klientów zagranicznych. Realizowane są także dostawy produktów grupy Elstar.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Piotr Bygarikona wywiad

Posiadamy wydzielone działy zajmujące się: ● prefabrykacją, projektowaniem i wykonawstwem rozdzielni niskiego i średniego napięcia; ● automatyką przemysłową; ● doradztwem technologicznym i technicznym; ● projektowaniem w obszarze instalacji elektrycznych w przemyśle i górnictwie; ● projektowaniem, planowaniem i wykonawstwem instalacji fotowoltaicznych (PV); ● wykonawstwem instalacji elektrycznych i przygotowaniem produkcji elektromontażowej.

induktor

to robi wszystko jedna osoba która została w biurze?

@PW

Dzień dobry. W biurze obecnie pracuje około 10 osób i są one podzielone zadaniami adekwatnie do stanowisk pracy.

Ilu pracowników zatrudnia Elstar Electric?

Piotr Bygarikona wywiad

Zatrudniamy około 50 wykwalifikowanych pracowników, przy czym cały czas zwiększamy zatrudnienie.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Piotr Bygarikona wywiad

Zwiększamy zatrudnienie na stanowiskach: monter instalacji fotowoltaicznych, elektromonter, pomocnik elektromontera. Od kandydatów wymagamy doświadczenia w zawodzie i chęci rozwoju. Elektromonterzy muszą posiadać SEP. Mile widziana jest znajomość języka niemieckiego i angielskiego.

Jakie kompetencje szczególnie cenią sobie Państwo u pracowników?

Piotr Bygarikona wywiad

Kadrę Elstar Electric tworzą zarówno pracownicy z dużym doświadczeniem zawodowym (zdobytym na przestrzeni lat przy realizacji różnorodnych inwestycji na terenie kraju i poza jego granicami), jak również pracownicy zdobywający wiedzę , rozpoczynający karierę w naszej firmie. Takie połączenie zapewnia nam możliwości wykonywania prac elektromontażowych, wymagających wiedzy i doświadczenia, jak i prac wymagających sprawności fizycznej oraz odporności na uciążliwe warunki pracy.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie? Kto odpowiada za rekrutację?

Piotr Bygarikona wywiad

Firma posiada dział HR, który kompleksowo zajmuje się rekrutacją, selekcją i zatrudnieniem kandydatów. Najczęściej są to stanowiska: monter instalacji fotowoltaicznych, elektromonter, pomocnik elektromontera. Rekrutujemy zdalnie i stacjonarnie. Rekrutacja zwykle jest jedno- lub dwuetapowa. Po zapoznaniu się z CV, kandydat jest zapraszany na rozmowę z rekruterem. Jeśli pracodawca ma uwagi, to czasem przełożony przeprowadza drugi etap rekrutacji. Podczas wyboru kandydatów, kluczowe są wiedza i doświadczenie.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Piotr Bygarikona wywiad

Wdrożenie nowego pracownika to istotne zadanie, podczas którego niezwykle ważne są: przemyślana strategia przekazania obowiązków, przejrzysta komunikacja i przyjazna atmosfera. Im wdrożenie lepiej zostanie przeprowadzone, tym szybsze i lepsze rezultaty przyniesie firmie inwestycja w nowo zatrudnionego pracownika. Na czas adaptacji/ wyznaczamy opiekuna nowego pracownika, który rozwieje wszelkie wątpliwości, udzieli niezbędnych informacji oraz opowie o firmowych zwyczajach.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Piotr Bygarikona wywiad

W firmie każda ekipa, pracująca w Polsce czy za granicą, posiada swojego opiekuna, z którym może się kontaktować odnośnie jakichkolwiek zapytań czy wątpliwości. Staramy się, aby mniej doświadczeni pracownicy mieli możliwość zapoznania się z pracą i doświadczeniem starszych kolegów, a co za tym idzie, sami przyswajali wiedzę z zakresu pracy.

W jaki jeszcze sposób dbają Państwo o pracowników?

Piotr Bygarikona wywiad

Dbamy o dobry kontakt z pracownikami i uporządkowanie spraw pracowniczych. Każda ekipa ma swojego brygadzistę, który odpowiada za łączność między oddelegowanymi pracownikami a biurem. Staramy się brać pod uwagę pomysły pracowników i ich potrzeby.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Piotr Bygarikona wywiad

Naszym celem jest budowanie marki kojarzonej z fachowością i profesjonalizmem oraz przyjaznym otoczeniem. Podejmujemy starania, aby marka Elstar była kojarzona wyłącznie pozytywnie, dlatego nasze zadania wykonujemy możliwie sprawnie i bezpiecznie, oczywiście z uwzględnieniem specyfiki branży reprezentowanej przez klienta. Misją grupy Elstar jest permanentne świadczenie usług elektrycznych i automatyki przemysłowej. Jednak to nie wszystko. Zależy nam także na dostarczaniu produktów i utrzymaniu ruchu w otoczeniu biznesowym, jaki stanowią obiekty zaliczane do: sektora przemysłu ciężkiego i lekkiego, górnictwa, obiektów sportowych, obiektów hydrologicznych, obiektów kubaturowych, zakładów produkcyjnych i przetwórstwa spożywczego.

Luidzi

Zarobki wyglądają tak jak pracujemy, proste i oczywiste, polecam pracę!

Mr. Zelp
@Luidzi

Proste i oczywiste jest , że nie każdy tak samo pracuje i nie każdy ma takie same kompetencje .Każdy też ma inny staż pracy.

viki

kocham elstar he he

Interesuje mnie stanowisko przedstawiciela handlowego. Terytorium pracy jest na terenie całej Polski. Gdzie najczęściej odbywają się wyjazdy służbowe? Czy firma oferuje narzędzia pracy takie jak samochod czy telefon? :)

Nowy wpis

Firma zapewnia niezbędne narzędzia do pracy, a wyjazdy służbowe są tam gdzie aktualnie jest projekt czyli obszar całej Pilski.

Powiem wam, że człowiek już przywykł, że stawki za pracę za granicą są podawane, nawet dla najprostszej (usunięte przez administratora) fizycznej. No niestety, dla elektromontera nie ma ile w EU zarobi. To bym bardzo apelował o podanie, czy tu czy w ogłoszeniu. I jeszcze ciekawość tak teoretycznie bierze, po ilu tygodniach można zjechać, żeby nie było, że zaraz leser i przepracował się :3

Nowy wpis

Dzień dobry, stawki są omawiane podczas rozmowy rekrutacyjnej z każdym kandydatem. Zwykle przedział stawek to 14-17 euro brutto. Pod uwagę bierzemy doświadczenie, znajomość języka angielskiego i niemieckiego. Równocześnie zapewniamy za granicą zakwaterowanie, strój roboczy, narzędzia oraz auto służbowe dla ekipy. Zjazdy do kraju mogę odbywać się po 4 tygodniach (usunięte przez administratora) na tydzień. Inne rotacje są ustalane indywidualnie.

Skąd masz taką informację? Dawno temu to było? Jestem ciekawa co było powodem zakończenia tej działalności. Wyjaśnij, bo chciałem tu aplikować...

Dzień dobry, warsztat elektryczny zajmujący się prefabrykacją rozdzielni nadal będzie funkcjonował. Zachęcamy do składania CV.

Dlaczego negatywne komentarze są usuwane o tej firmie?

Dzień dobry, usuwane są komentarze niemerytoryczne i zawierające wulgaryzmy. Wobec innych jesteśmy otwarci na rozmowę.

Firma Elstar Electric prowadziła rekrutację na stanowisko Praca Elektromonter. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?

Czemu musisz brać ekwiwalent za niewykorzystany urlop? Nie mogłeś normalnie wybrać sobie przysługujących ci dni wolnych Tu jest problem z pójściem na płatne wolne?

Po złożeniu wniosku urlopowego każdy pracownik może wykorzystać urlop wypoczynkowy w wybrane przez siebie dni. Jeżeli pracownik nie wykorzystał urlopu w okresie zatrudnienia, to odbiera za te dni ekwiwalent pieniężny po ustaniu stosunku pracy.

Jakie wartości są cenione w Elstar Electric?

Po jakim czasie ma umowę o pracę przedstawiciel handlowy? Jakiej klasy narzędzia pracy są oferowane? Może chociaż ze wa słowa o podstawie i skali prowizji od kogoś uzyskam?

Po okresie próbnym proponujemy umowę na rok, a kolejną na czas nieokreślony. Handlowiec otrzymuje niezbędny do pracy sprzęt elektroniczny. Co do ostatniego pytania - są tu już ustalenia indywidualne omawiane podczas rozmowy rekrutacyjnej.

Bianka

A wiecie coś bardziej pod kątem stanowisk biurowych? Szukają specjalisty ds. handlowych, wyczytałam ze strony że chodzi bardziej o dzwonienie aniżeli pracę mobilną. Mimo to wymagają prawa jazdy. Dużo tej pracy w terenie jest? Nie napisali czy dają samochód służbowy więc pod tym kątem mnie to interesuje. Da się z podstawy samej zarobić 5000?

Dare K

Spoko ekipa, wszystko ok i na czas, polecam.

Iza
@Dare K

A na jakim dokładnie stanowisku pracujesz? Fajnie, że Ci się podoba, ale przydałyby się szczegóły. Da się dobrze zarobić i jakoś negocjować stawkę?

DARE K
@Iza

A jakie można mieć stanowisko w firmie elektycznej? ;D Wszystko się da.

Emilia
@DARE K

Czyli pracujesz jako elektryk albo elektromonter? Widzę u nich na stronie, że poszukują elektromoneta, ale jedno ogłoszenie jest na Kielce, a drugie na terenie całej Polski, czy jesteś w stanie powiedzieć, czy praca w jednej lokalizacji, a praca na obszarze całej Polski różni się pod kątem zarobkowym? Ktoś dwa lata temu napisał, że stawka 10-12 euro, czy to się może zmieniło? Dostajecie jakieś dofinansowanie do opieki medycznej lub karty multisport?

Aleksander

Cześć. Widzę, że jesteś aktywny w tym wątku, dlatego chciałbym dowiedzieć się od Ciebie jednej istotnej rzeczy. Mianowicie ciekawi mnie, czy w firmie Elstar Electric jest możliwość awansować na wyższe stanowisko? Bardzo mnie to ciekawi, więc będzie mi miło, jak odpowiesz. Daj znać, proszę.

kabel
@Aleksander

spoko

Okej, wypłaty spóźnione. Ale jakie one w ogóle są? Tzn. Ile można zarobić jako elektryk w delegacjach? Mężowi pytam.

Na jakie wynagrodzenie można liczyć, pracując na stanowisku: Elektryk w firmie Przedsiębiorstwo Elektromontażowe Elstar Electric?

Nobody

Od 12-16 € netto

Nieuchwytny

Witam, Przedsiębiorstwo Elektromontażowe Elstar Electric, na tą chwilę nie prowadzi żadnych prac za granicą. Firma Elstar Electric Sp zoo prowadzi pracę za granicą. Nie ten wątek ale odpowiem. Zjazdy i dojazdy są płatne w przypadku kontraktów krótkoterminowych o czym wszyscy byli informowani. W związku z rozwojem firmy, zatrudnialiśmy dużą liczbę osób, bo wygraliśmy sporo kontraktów. Dni w Polsce są jak najbardziej płatne zapraszam do księgowości po kwity. Inna sprawa, klienci zgłaszali że część pracowników nie nadaje się do pracy. Pracy jest sporo ale dla osób posiadających wiedzę. Dla innych osób nie ma pracy. Wnioskuje że rozstaliśmy się z tego powodu. Pozdrawiam

Nieuchwytny

Wnioskuje że nawet Pan nie wie co Pan podpisał. Umowa Polska na rok wraz z porozumieniem o oddelegowanie. Pozdrawiam

Jak przebiega proces rekrutacji w firmie Przedsiębiorstwo Elektromontażowe Elstar Electric? Na GoWork.pl jest 25 listopada kilka ogłoszeń.

Nikt

Biorą jak leci. Każdy się przyda

Luidzi

Zarobki wyglądają tak jak pracujemy, proste i oczywiste, polecam pracę!

Karol

Doświadczenie i umiejętności są ważne w każdej pracy, więc chętnie dowiem się co spowodowało, że masz taka opinię. Napisz więcej o warunkach pracy i wynagrodzenia. Czekam na Twój komentarz.

Mr. Zelp
@Luidzi

Zelp master

Dominik S szacun!

Kabelek

Witam wszystkich. Kiedyś tam pracowałem i to ponad 7 lat, powiem tak jeżeli już tam pracujesz to tylko po to aby przetrwać na tym rynku kieleckim . Generalnie zero możliwości rozwoju, kasa byle na przeżycie. Jedynym plusem było to że pozwolili mi się dalej edukować. Pozdrawiam wszystkich a przede wszystkim "pierdołe" kto jest w temacie to wie o co chodzi ????

Kabelek

Zmieniłem miejsce zamieszkania na małopolske .Bez porównania .szkoda mi Kielc bo tam się urodziłem , wykształciłem ale niestety bez dalszych sensownych perspektyw .Natomiast Tobie kolego życze powodzenia !

Karol

Jak jest z wypłatą? Jest na czas w całości? Praca na miejscu 8 h czy tez wyjazdy jak z dietą ? Jak nadgodziny ? Jak Soboty pracujące?

Kabelek

Pytanie , kto tam teraz rządzi ?Stary czy młody B.?

Zelp Master

Jakub W szacun

Zostaw merytoryczną opinię o Elstar Electric - Kielce

• Jak się pracuje w Elstar Electric?

Zobacz opinie na temat firmy Elstar Electric tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Elstar Electric?

Elstar Electric