Służba Cywilna
counter
3 19 76 5 1
Zawiedziona

Na ostatnim konkursie w Skarbówce w warminsko-mazurskim otrzymałam na teście 20 punktów na 20 pytań czyli nie zrobiłam żadnego błędu, jako jedyna z całej grupy kandydatów. Na rozmowie kwalifikacyjnej 5 pytań w typie: Co Pani chce robić za 5 lat, Co Panią motywuje do pracy i co się okazuje ? Że ktoś był lepszy odemnie, pokonał mnie w rozmowie kwalifikacyjnej. HAHAHA. Konkursy są ustawione, a my zwykle żuczki robimy tam za sztuczny tłum. Odradzam każdemu, ponieważ taki konkurs trwa z reguły kilka godzin wiec szkoda waszego czasu ludzie !

Tak58Nie5
Jasiek

Po ilości ogłoszeń z "wyższych" urzędów państwowych można wywnioskować jedno , że nikt tam nie chce pracować. Dlaczego ? tą zagadkę musicie rozwiać sami. Sam składałem papieru do wielu urzędów samorządowych i tam już jest lepiej, ale decyduje oczywiście kasa. Im mniej kto chce tym bardziej jest brany pod uwagę, dopiero później liczą się kwalifikacje. Testy są formalnością, które eliminują osoby o niskiej wiedzy. Podstawowym mankamentem jest to , że takie instytucje mają obowiązek przeprowadzania konkursów i w tym leży problem. Muszą kombinować , aby z wielu kandydatów wybrać tego na którym im zależy. Niestety powszechnym zjawiskiem jest NEPOTYZM , co z jednej strony ma swoje zalety pod warunkiem , że taka osoba spełnia podstawowe wymagania. Sam byłem świadkiem i zarazem uczestnikiem rekrutacji w której takiego protegowanego objęto specjalną opieką pod pretekstem jego niepełnosprawności. Miał przydzielonego swojego opiekuna , który podczas testów wskazywał mu prawidłowe odpowiedzi i to na żywca na oczach wszystkich. Wiadomo kto dostał tą pracę już na pierwszym teście. A było to w pewnym Urzędzie Skarbowym. Podobnych doświadczeń miałem wiele. Dlatego też unikam składania CV w miejscach , gdzie takie zdarzenia są nagminne. Polecam czytać opinie na różnych forach zanim się złoży swoją aplikację. Jeśli ktoś zna swoją wartość i może ją udowodnić wiek nie ma nic do rzeczy ja mam 56 lat duże doświadczenie i wiedzę. Zawsze znajduje jakąś pracę. Niestety są też różni pracodawcy i z tym też jest problem. Życzę wszystkim owocnych poszukiwań.

Zawiedziona

Tak58Nie5
@Zawiedziona

Wiesz, sugerowanie, że BIP robi ustawione rekrutacje, powinno mieć jakieś uzasadnienie. To dosyć poważny zarzut. A na jakie stanowisko pracy aplikowałaś?

Tak1Nie23
Majk
@Zawiedziona

Bardzo często, niby banalne pytanie, np. "co Pani chce robić za 5 lat" potrafi zniweczyć cały proces rekrutacji. Dla czego? Ponieważ rekruter może odczytać z odpowiedzi, że kandydat ma zamiar prześlizgać się na oferowanym stanowisku pracy do emerytury, zamiast angażować się w pracę i rozwijać do tego stopnia, że za pięć lat zostanie szefem działu.

Tak2Nie20
Mufinek
@Zawiedziona

Niestety, jak są jakieś konkursy w budżetówce, to problem nie stanowią testy, bo zakres materiału można wykuć, tylko właśnie te pytania, które często są naprawdę dziwne! Startowałem tu i ówdzie, wiedza OK, ale niektóre pytania były jak z du...y wzięte, na które nie wiadomo było jak odpowiedzieć, nie mówiąc o braku wiedzy z całkowicie innej dziedziny, bo pytania potrafiły być i takie. Po drugie, na "przesłuchaniach" było widać, że są osoby, które wcale się nie stresują, są spokojne, a na testach szybciej zaznaczają niż czytają pytanie! Zresztą, dawniej, jak pisali po nazwisku zakwalifikowanych kandydatów, to można było zobaczyć, że niektóre nazwiska były zgodne z nazwiskami jakiś samorządowców, czy pracowników wyższego szczebla po różnych urzędach. Zbieg okoliczności? Może, ale mnie udało się w kilku przypadkach przewidzieć kto wygra, i po nazwisku, i po zachowaniu na "przesłuchaniu". Zauważyłem, że na niektóre stanowiska są dziwne wymagania, takie nie bardzo pasujące do niego, tak jakby ktoś próbował przypasować wymagania do konkretnej osoby. To tak samo jak w przetargach ustawionych pod określonego producenta. Ja stwierdzam, że prawie wszystkie konkursy to ustawka.

Tak25Nie
Paweł
@Mufinek

Przypomniało mi się, że jak starowałem 5 lat temu do urzędu marszałkowskiego w Warszawie to na rozmowie kwalifikacyjnej jedno z pytań było takie, że niemal na pewno znała je tylko 1 osoba. Pytali o to co jest zapisane w paragrafie KPA i tu padł numer (nie pamiętam już jaki). Nikt nie zna na pamięć całego KPA. Zatem to było pytanie mające uwalić tych którzy mieli przegrać, a ten co miał wygrać wiedział o który paragraf zapytają i się przygotował na to. To wszystko jest szopka.

Tak16Nie1
Matkapolka50+
@Barbara

ABY DOSTAĆ PRACĘ W BIP LUB URZEDACH CENTRALNYCH,RZĄDOWYCH ,SPÓŁKACH SP TO TRZEBA PARZYĆ KAWĘ PREZESOWI KACZYŃSKIEMU I WTEDY WIEK NIE MA ZNACZENIA???? ALBO CZESAC KOTA PREZESA LUB SPRZĄTAC U PREZESA.PRZECIEŻ OSTATNIE OSOBY Z GRONA KACZYŃSKIEGO ZOSTAŁY NOMINOWANE NA WYSOKIE STANOWISKA BEZ WYKSZTAŁCENIA KIERUNKOWEGO CZY DOŚWIADCZENIA W TYM KONKRETNYM KIERUNKU.? ??.PROSZE WIEC NIE MYDLIC LUDZIOM OCZU KONKURSAMI W ADMINISTRACJI BO TAM TRAFIAJA ZASŁUŻENI CZŁONKOWIE PARTII OBECNIE PANUJACEJ. A KONKURS OFERT TO FIKCJA I ROBIENIE LUDZI W KONIA.PRZYKŁADEM JEST ASYSTENTKA PREZESA NBP S.A GLAPINSKIEGO KTÓRA ZARABIA WDA RAZY WIĘCEJ NIŻ PREZYDENT PAŃSTWA A JEST "SPECJSLISTKA "OD REFORM CZY RAJTUZ DAMSKICH.!!!????????????I TAKICH PRZYKŁADÓW JEST MNÓSTWO ZE GRUBA KSIAZKE MOŻNA NAPISAĆ! !!

Tak8Nie3
Jo
@Majk

Świadczy to tylko o tym, jak bardzo głęboko gdzieś rekruter ma jakość usług świadczonych w ramach danego urzędu. Osoba, która ma zamiar za 5 lat być szefem działu, będzie dbała tylko o nawiązanie odpowiednich kontaktów, które wspomogą ją w awansowej wspinaczce, a nie o to, jak dobrze, szybko i uprzejmie załatwić sprawę, z którą przyszedł obywatel. Miałam takie równieśnicze egzemplarze w pracy, kiedy zaczynałam życie zawodowe. Nie trzeba zgadywać, kto bardziej markował pracę i kto zajmuje dzisiaj kierownicze stanowiska.

@Jo

Pojawiło się na GoWorku ogłoszenie o pracę do Narodowego Archiwum Cyfrowego - https://www.gowork.pl/oferta/samodzielny-ksiegowy,45La8bv2W1D58AQfH0gYnc,warszawa. Jeśli ktoś już był na rozmowie, to proszę o podpowiedzi. Weryfikują znajomość ustaw?

Pchła Szachrajka
@Zawiedziona

Maz sporo racji, ale to jednak nie stanowi reguły. Kiedyś też myślałam Twoim schematem, ale później zobaczyłam to od kuchni. Zazwyczaj na konkursach wygrywają osoby, które w placówce prowadzającej nabór odbyły np. staż z urzędu pracy, praktykę zawodową, z tych stanowisk takie osoby upycha się na umowy zastępstwa - mają doświadczenie, bo przecież siedzą bity etat za grosze, żeby nabyć umiejętności więc, więc jeśli tylko wyrażają chęć podjęcia w tej placówce pracy - moim zdaniem jak najbardziej prawidłowe. Problem w tym, że często te osoby wcale nie otrzymują największej ilości punktów na konkursach, ale jakby stanowisku z góry mają pewne. Osoby z umów na okres zastępstwa upycha się natomiast na stałe umowy w kolejności jakiej zostały przyjęte. Niestety są jednak wyjątki od reguły kiedy to np. konkurs wygrywa Pani która całe życie pracowała na stacji paliw Orlen - do urzędu wchodzi z jedną z pracownik tego urzędu - wiesz już, że możesz iść do domu. W uzasadnieniu wyboru kandydata nie pisze, że Pani uzyskała największą ilość punktów, a wystarczającą ilość punktów. Jeśli jesteś na konkursie i widzisz, że Pani nie przyszła z zewnątrz tylko jest pracownikiem instytucji daruj sobie, choćbyś był mądrzejszy od komisji to pracownik już jest!!! Czasem niektóre urzędu graja w otwarte karty i np. wpisują w niezbędnych wymaganiach konieczność stażu/praktyki w wydziale do którego się staramy i tj. informacja, że wynik konkursu jest już komisji znany :[!

ktoś
@Jo

to tak w jednym z urzedów w poznaniu, w którym do niedawna pracowałam, praca była ciekawa ale musiałam zrezygnowac bo nie dało się wytrzymac atmosfery w d...wchodzenia i awansowały tylko osoby ściemnaijace, że pracuja i z totalnym zero kompetencji i bez kwalifikacji kompletnych ale to tzw. (usunięte przez administratora)

@Majk

powiedz szefowi na rekrutacji ze za 5 lat chcesz go zastąpić a dyskryminacja bije z ciebie jak słoneczko w sierpniu a jakie ma znaczenie ile to ja mam lat do emerytury i mówienie ze ktoś chce się prześlizgnąć do emerytury powinno być scigane z urzędu i co najmniej kraty na 5 lat przed emeryturą wolność

Ewa
@Zawiedziona

Jakie pytania były na teście? Jestem zupelnym laikiem.

Nicknick Nowy wpis

Skąd ja to znam.... Ta sama sytuacja w Kielcach

Zniesmaczona 2 Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 31 dni.
Kandydat

Dlaczego wystawiacie nieaktualne ogłoszenia??? Termin składania podań minął 28.08.2020. Co ma to na celu? chyba wkur.. człowieka.

marcin

Ciekawe dlaczego konkursy w Izbie Administracji w Opolu zazwyczaj wygrywają stażyści??? Ustawkami oraz małymi zarobkami -urzędy odstraszają potencjalnych pracowników. Po,co startować ,jeżeli konkurs jeszcze nie został rozpisany , a już i tak wiadomo, kto wygra....

Tak146Nie
jukos
@marcin

Tak jest wszędzie, konkursy to fikcja, aby tylko papiery grały...

Tak86Nie1
Emeryt z 43 letnią praktyką !!
@marcin

Doświadczenie podpowiada , iż młodzi nie są zainfekowani przeszłością , a wiedza nabyta jest świeża o godna wspierania w uzasadnieniu z wynikami na dyplomie !!!

Tak49Nie16
Ewa
@Emeryt z 43 letnią praktyką !!

Dyplom nie zawsze odzwierciedla zdobyta wiedze na uczelni Dlaczego nie daja szans 50 latką i takie osoby odrzucane sa na wstepie ze wzgledu na wiek według pana wypowiedzi wynika że , starsze osoby nie potrafia myslec ,zastanow sie panie emerycie co Pan pisze. To własnie osoby starsze maja odchowane dzieci i potrafią zaangazowac sie w każdą prace ,tylko należy im dac szanse

Tak119Nie4
Aga
@Emeryt z 43 letnią praktyką !!

Pisze Pan totalne głupoty i chyba nie zna Pan dzisiejszej młodzieży. Nie mają często nic do zaoferowania, w szczególności jeżeli chodzi o wiedzę, którą często "kupują", bo ktoś im napisze prace dyplomową. Ocena na dyplomie? Panie Marcinie - to fikcja! Proszę posłuchać tych młodych, to jeżeli mają przysłowiowo poukładane w głowie to nie pchają się do urzędów do pracy. Tak jak Pani Ewa napisała, 50-cio letnia osoba nie dostanie takiej pracy, choć ma doświadczenie i uregulowaną sytuację życiową. Biorą młodych bo można ich sobie podporządkować, a co do pensji to też urzędom pasuje, bo nie znając rynku pracy godzą się na najniższe zaszeregowanie. Mam 51 lat. Miesiąc temu starałam się o pracę w urzędzie miasta. Byłam ja i "wystraszone kurczątko" - dziewczyna po studiach! Zero koniecznej w tym przypadku praktyki! Wybrali oczywiście tą dziewczynę choć mam 8-letnie udokumentowane doświadczenie w temacie. I dlaczego? Bo znam swoją wartość, nie dałabym sobie wejść na głowę no i za wysoka pensja (dodatki itp.). Niech Pan następnym razem zbada sprawę, a nie pisze andronów, bo się Panu nudzi na tej Pana emeryturze. Z wyrazami szacunku. P.S. Mam niejasne wrażenie, że nie ma Pan emerytury klasy 1.000,- zł na rękę. :)

Tak87Nie5
axifidelity

Też tak uważam.

Tak18Nie
Maria
@Aga

Mam 26 lat i jestem 2 lata po studiach. Kierunek stricte administracja biurowa. Nikt mnie nie chciał przyjąć, składałam CV do urzędów i firm. Wszędzie mnie informowano, że moja kandydatura będzie odrzucana na wstępie, z powodu braku doświadczenia. Pracuję za najniższą krajową i ledwo wiążę koniec z końcem. Wszędzie są zatrudniane osoby z doświadczeniem, a nie "kurczątka". Nie chcę Pani urazić, ale pisze Pani same głupoty w tej kwestii. Z poważaniem, Maria

Tak24Nie20
Bob
@Aga

seksizm po prostu seksizm. Wzięli ładniejszą paprotkę...?

Tak12Nie2
casandra
@Ewa

dobiegam do 50-tki i wcale nie uważam się za osobę starszą... i nie 50 latką tylko latkom. Może dlatego te problemy ze znalezieniem pracy....

Tak22Nie6
casandra
@Aga

jak pani "nie dała sobie wejść na głowę" to już wiedzieli że będzie pani problematycznym pracownikiem i woleli odpuścić. Nikt nie chce konfliktowych osób w pracy.

Tak10Nie4
GS
@Maria

Gdyby tak faktycznie Cię informowano, byłoby to bardzo duże naruszenie. Wiele tzw. "ustawionych" konkursów przebiega tak, że rekrutujący tym bardziej uważają na każde słowo czy gest, nikt jawnie nie powie, że pozostali kandydaci tracą czas.. Całkiem niedawno, mając 25 lat zaczęłam pracę w administracji publicznej, ale aby się tam dostać trzeba niestety nisko skłonić głowę - najniższa krajowa, najniższe stanowisko i często praca na zastępstwo (to właśnie przeżyłam i stresu jaki wtedy mi zafundowano nie życzę nikomu) i traktowanie jak "pachołka". Z tym się trzeba liczyć. Reszta to łut szczęścia. Albo trafisz na normalne osoby, które pomogą w "rozwoju kariery" (tu też nie radzę liczyć na powiew szału), albo będą Cię traktować jak popychadło, które nic nie osiągnie. Uwierz że te instytucje (tzn. praca w nich) wyglądają z zewnątrz kolorowo - a w rzeczywistości to świat zależności, fałszywej hierarchii, trudnej do zrozumienia dla nas, szarych robaczków. I wiedz, że wielu z tych marzycieli jak ja czy Ty, którzy tak usilnie starali się dostać do takiej pracy często uciekali po krótkim czasie gdzie pieprz rośnie.. No i jeszcze zupełnie na koniec - można się dostać do takiej pracy, ale potrzeba dużej determinacji i tuszu w drukarce - bo nie ma co liczyć na to, że pierwsze złożone papiery przyniosą pożądany rezultat, ale warto przed tym zadać sobie ważne pytania - po co to robię i czy warto tak naginać karku.. Pozdrawiam i życzę wszystkim rozsądnych decyzji.

Tak44Nie1
jukos
@Ewa

Tak potwierdzam, oferty są tylko "proforma". Osoby z tzw. pułapu 50+ na dzień dobry wypadają z konkursów, mam 56 lat i od 5 lat składam CV do różnych jednostek i nic - głucho. Żadnych telefonów, emalii i co tu mówić? Czujemy się niepotrzebni, odstawieni na boczny tor, widocznie tak już musi być. Pozdrawiam.

Tak38Nie2
mhm
@casandra

bredzisz kobieto akurat ludzie którzy nie dają sobie wejść na głowę są w cenie bo po prostu myślą i są inteligentni . Z Twojej wypowiedzi wynika, że lepiej zatrudnić amebę która nic nie potrafi, wiec będzie siedzieć cicho za minimalna krajowa.... Zrobi bezmyślnie wszystko co jej pokażą palcem. Gorzej w przypadku jeśli faktycznie z tego powodu wynikną jakieś poważne konsekwencje. Wtedy pada pytanie dlaczego tak zrobiłaś?i odp ameby: "bo ktoś mi kazał" Taki otrzymujemy efekt jak ktoś bezmyślnie robi ale nie wie co

Tak4Nie4
@Ewa

To prawda, po 50-ce ludzie nie stanowią wartości. Uważam za krzywdzące. Liczą się ludzie z papierem uczelni - nie zawsze oddające wykształcenie. Pracowałam w kancelarii prawniczej, mam średnie wykształcenie i uczyłam świeżo wykształconych "po Prawie" jak właściwie redagować pisma....- bez komentarza. Szanuję,że młodzi i mogę służyć doświadczeniem ale nie robię z tego kpin, czego nie da się powiedzieć o młodych ludziach; oczywiście nie dotyczy to wszystkich. Doskonale wiemy jak , niektóre dyplomy się zdobywa. Proponuję pracodawcom dać mimo wszystko szansę doświadczeniu, ponadto ludzie po 50-ce nie mają trosk w postaci chorujących dzieci i lubią pracować a więc oddają się pracy, co za tym idzie - warto sprawdzić

Tak28Nie3
@Emeryt z 43 letnią praktyką !!

Rozumiem,że Emeryt z 43 praktyką!! ocenia ludzi NIE MŁODYCH jako bezwartościowych?.... Ja mam l.54, dużo energii (pozytywnej), świetny kontakt z młodymi ludźmi, z którymi pracuję i nie czuję bym zbytnio odbiegała od nich. Uwielbiam pracować bo efekty dodają mi energii którą przekazuję młodym. Przychodzę do pracy i nie zerkam na zegarek...... Z mojego doświadczenia, mogę stwierdzić,że zainfekowanie nic nie ma do rzeczy z potrzebą uczciwej pracy. Ludzie w średnim wieku z większym szacunkiem podchodzą do pracy choćby z tytułu przywiązania do miejsca czego nie da się powiedzieć o młodych - z prostej przyczyny - szukają siebie i są bardziej mobilni. Irytuje mnie spojrzenie, że liczy się tylko młody człowiek ... zresztą w naszym społeczeństwie to norma

Tak13Nie
@Maria

@Aga06.09.2018, też mogłabym napisać "pisze Pani same głupoty", ale mam więcej szacunku do rozmówcy. Nie wie Pani jak ja żyję i jakie mam dowody na swoje słowa. Ewa

@casandra

@casandra , zaskoczyłabym Panią moją świetną kondycją, podkreślam wiek i jak jest postrzegany; jest mi przykro bo niejednokrotnie, młodzi ludzie byli zaskoczeni moją współpracą z nimi. Dodam tylko,że w mojej pracy jest 90% ludzi którzy są w wieku moich dzieci.

Emert Marian - 43 lata
@Ewa

Dyplom , to tylko i wyłącznie dowód na uczenie się myślenia w wybranym zawodzie . A praktyka czyni mistrza . Bez praktyki dyplomem można się tylko pochwalić o jego posiadaniu i nic po zatem . Jestem Emerytem i posiadam 43 lata praktyki w projektowaniu , nadzorowaniu i kierowaniu zespołem ludzi w budownictwie . Spotkałem na swojej drodze dyplomowanych , młodych "dyplomatołków" , którzy nie mają pojęcia o tym budownictwie . Budują własne domki jednorodzinne bez poduszki piaskowej a tag że o tym , że budynek stale osiada i fundamenty powinno się posadawiać ponad grunt około 35 cm . W pierwszym roku budynki osiadają nawet do dziesięciu cm a potem również osiadają tylko wolniej . W każdym zawodzie istnieją dziury braków wiedzy i kruczki o których młodzi nie wiedzą , bo tą wiedzą jest praktyka , anie dyplom !!!

Tak5Nie2

Lol
@casandra

No chyba jednak "latką". Być może powodem odrzucania kandydatury jest dysortografia i pouczanie innych?

Tak5Nie2

xxx
@Maria

Prawda! Jestem w podobnej sytuacji!

Janusz
@Maria

Mam córkę troszkę starszą od Pani i wydaje mi się , że po prostu brakuje Pani wiary w siebie. Urzędy proszę omijać z daleka chyba , że zmienią się rządzący politycy wtedy proszę startować. Konkursy muszą się odbyć bo takie jest prawo z małym ale nie dotyczy to wszystkich urzędów szczególnie ministerstw i spółek skarbu państwa ...wiadomo z jakiego powodu ...polityka, co nie znaczy , że nie ma oficjalnego naboru. No cóż bywały lepsze czasy te sprzed 2005 i po 2007 aż do 2015 roku. Trzeba czekać. Może czuć się Pani urażona wpisem Pani nicku AGA , ale to prawda niestety , być może jest Pani tym nielicznym wyjątkiem czego gratuluję i życzę powodzenia i więcej wiary w siebie.

Tak3Nie2
ED670

MA PANI RACJĘ ! :)

Up. Bud .
@Ewa

@emeryt z 43 letnią praktyką - Up. Budowniczy Dyplom ,- to dowód tylko i wyłącznie o tym , iż kandydat do podjęcia pracy w danym zawodzie , uczył się myśleć i rozumieć dane techniczne wywodzące się z techniki i określeń dozwolonych Norm PL. w ich użytkowaniu . Natomiast praca to doświadczenie w Wykonywaniu tych czynności bez usterek i zastosowaniu ich w wykonywanych czynnościach . Powierzenie młodemu , - dyplomowanemu odpowiedzialności za podwładnych mu pracowników w sztuce zawodu, - bez co najmniej 3-5 lat , - to katastrofa nie do wybaczenia , - dla decydenta w komisji konkursowej agencji pracy !!!

Ruda ze Śląska
@marcin

Jeżeli wygrał stażysta to uwierz że ani nie miałaś znajomości ani nie miałaś nic do zaoferowania. Stażyści są dobrzy jako stażyści... Przyjdą odrobią monotonną pracę a po pół roku czy roku wymienia na nowy "frajerski" model. Mniejszą część uczą czegokolwiek ale niestety to czy będziesz zatrudniona nie zależy od twoich wyników na stażu czy umiejętności. Musisz na papierze mieć najwięcej punktów i być najlepiej ocenionym (czyli znać odpowiedzi i mieć znajomego w komisji).

ary
@mhm

To prawda, może tak się zdarzyć, ale nikt nie bierze błędów ameby pod uwagę, bo nikt wyżej za nie nie odpowiada, zawsze mogą amebie zabrać premię i po temacie ...

uuu
@Ewa

Nie dziwię się, że może Pan miałby problem, bo trzeba posługiwać się poprawnie językiem polskim, bez regionalizmów.

Tak1Nie2
Mufinek
@marcin

Żeby zostać stażystą też trzeba mieć znajomości, przypadkowych ludzi nikt na staż nie bierze. Nic w tym dziwnego, że konkurs wygrywa stażysta!

Paweł
@Janusz

Lepsze czasy od 2007 do 2015 r.? Raczy Pan żartować! Starowałem w 2014 r. do wielu urzędów centralnych na różne stanowiska specjalisty (GIOŚ, RDOŚ, ministerstwo i inne, urząd marszałkowski w Warszawie) i wszystkie konkursy były ustawione. W przypadku aplikacji na stanowisko w GDOŚ podczas rozmowy kwalifikacyjnej jak komisja się przedstawiała to przedstawiła się z-ca kierownika departamentu. Jak powiedziała nie ma dzisiaj jej szefowej, bo pojechała wspierać Ewę Kopacz. Dzisiaj jest bowiem zaprzysiężenie jej rządu i to bardzo ważny dzień dla p. Kopacz i dlatego szefowa pojechała ją wspierać. Dokładnie tak usłyszałem! Oczywiście nie słowo w słowo to samo, ale taki był sens. Tym samym nawet się nie kryli, że ci wszyscy dyrektorzy i inni wyżsi urzędnicy są z nadania PO, a konkursy są ustawkami. Jak jest dzisiaj 5 lat później nie wiem. Możliwe, że zmieniło się tylko to, że wtedy wygrywali ci co mieli plecy w PO, a teraz ci co mają plecy w PiS. Tego jednak nie wiem. Dodam jeszcze, że nie jestem członkiem żadnej partii ani nie mam nikogo znajomego w żadnej partii. A i jeszcze jedno na jedno ze stanowisk (o ile pamiętam w Ministerstwie Środowiska) odpadłem oficjalnie z powodu napisania tekstu nie taką czcionką. To, że znam bardzo dobrze angielski, mam odpowiednie wykształcenie i w teście wiedzy i teście z angielskiego wypadłem bardzo wysoko nie miało jak widać znaczenia. Czcionka była ważniejsza:)

Mikser
@Aga

znam przypadek firma szuka specjalisty do pracy na spektrometrze, zgłasza się 50 letnia doktorantka, która pracuje od wielu lat przy analityce spektralnej i co nie przyjęta ze względu na wykształcenia.

MCM
@mhm

Chyba nie pracowałaś w urzędzie. Mnie właśnie podziękowano za pracę, bo pozwoliłem sobie nie zgodzić się, na temat podejmowania pewnych działań, czym uraziłem przerośnięte ego kierownika i dyrektora działu. Usłyszałem, że nie potrzebują silnych osobowości. I tak się później okazało, że miałem rację. Zwykły pracownik, który myśli i jest inteligentny, nie jest mile widziany w urzędzie, bo jest zagrożeniem dla przełożonego.

Tak3Nie
żyrafa
@casandra

Obecną pracę dostałam w wieku 55 lat i pracuję już 3 lata dłużej w wieku emerytalnym. Skierowanie do pracy dostałam z Urzędu Pracy . Nie znałam nikogo. Też był konkurs.

Tak3Nie1
Nick
@Ewa

ja bym wolał ,żeby w służbie publicznej nie pracowały osoby nie potrafiące pisać w języku polskim poprawnie

Tak1Nie2
@marcin

nawet się z tym nie kryją czekałem kiedyś na rozmowę byłem pierwszy bo ? Podano inne miejsce rekrutacji i coś mnie tchnęło by pójść do sekretariatu danego działu i jeszcze godzinę wcześniej . Tam jest elektroniczny system wejścia . Wszedł jakiś facet i wyszedł a ja czekam pod sekretariatem i czekam po godzinie wchodzę a kierownik mi ze konkurs jest rozstrzygnięty a ja się spóźniłem i ponoć mnie nie było a ja nawet siku nie poszedłem Skandal i tyle Mam swoje lata i takiej pogardy to nawet za komuny nie było dla człowieka i dotyczy to każdej opcji politycznej w tym kraju . Na innym to mnie tak szczegółowo przepytywali ze znajomości ustawy jak z wierszyka na wyrywki w podstawówce a i tak 21 stażysta był lepszy chodź tylko ja jeden wtedy byłem i czekałem po poprzednim doświadczeniu godzinę przed i po jak komisja wyszła . To jakimś cudem ducha niewidzialnego przesłuchiwali a pytania typowe pod kogoś Na zasadzie co jest w paragrafie 26 punkt 4 w podpunkcie a ustawa z roku tego a tego w zakresie wytycznych do rozporządzenia i ja wiedziałem a tu i tak duch był lepszy No ale co się dziwić Opole tu chyba nie było prezydenta co by nie siedział o urzędzie wojewódzkim nie wspomnę Zalecam wszystkim mŁodym program polacy w świecie i rzyczę występu tu mnie ma co szukać!!! (usunięte przez administratora)

sceptyk Nowy wpis
@żyrafa

13 lat temu były nieco inne realia na rynku pracy.

Maxymilian Nowy wpis
@MCM

Święta prawda. Sam to przeżyłem w swoim niekrótkim życiu. I w niejednym urzędzie. No comment.

Jasiek

@Jasiek

mam podobne doświadczenie też nie ma problemu z zatrudnieniem a jak wyprowadzisz zaległości na prostą to szukają tańszego co nabałagani ale za połowę ceny lub czyjś wujek chrześniak lub inny protegowany po tobie . Mam takie zakłady gdzie już nie pracuje a tu niby koledzy jeszcze się nie wstydzą i pytają co i jak zrobić !!! Oczywiście pomagam bo jak ktoś ma zginąc przez tego idiotę to lepiej by żył a swoją dumę chowam na drugą stronę rzeki styks Pozdrawiam

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 87 dni.

Opowiecie jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w BIP Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Służba Cywilna?

Tak6Nie
żyrafa

W takiej firmie samorządowej dostałam pracę z Urzędu Pracy. Nie miałam żadnych znajomości, nie znałam w tej Firmie ani jednej osoby. Oczywiście był konkurs. Przygotowywałam się przez miesiąc, czytałam różne zarządzenia, ustawy , status Firmy itd. Dostałam umowę na rok. Jak pokazałam co umię dostałam umowę na stałe i pracuję już wiele lat.

Tak1Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 188 dni.

Czy macie wiedzę na temat rozmowy rekrutacyjnej w BIP Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Służba Cywilna i możecie wspomóc osoby poszukujące pracy? Tym bardziej, ze na http://GoWork.pl pojawiło się 17 kwietnia kilka ogłoszeń.

TakNie

Prawie 120 pracowników ST 3 Offshore w piątek wieczorem wystąpiło do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o pomoc. Chcą od niego "podjęcia skutecznych działań", by ratować firmę

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 289 dni.

Jaka jest kultura pracy w BIP Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Służba Cywilna? Obowiązuje typowy dress code?

Barbara

https://bip.kprm.gov.pl/kpr/bip-kancelarii-prezesa/praca-w-kprm/4494,Praca-w-KPRM.html Informacje dotyczące rekrutacji oraz pracy w tym miejscu znajdziecie pod powyższym linkiem. Kandydaci zazwyczaj muszą spełnić szereg wymagań, czy według Was warto starać się o zatrudnienie? Jak wyglądają możliwości rozwoju?

Matkapolka50+
@Barbara

CZY WEDŁUG PANI BARBARO WAŻNYM ELEMENTEM KRYTERIUM JEST PRZYNALEZNOSC DO PANUJACEJ NAM OBECNIE PARTII???BO PATRZĄC PO NAZWISKACH OSÓB ZATRUDNIONYCH W ADMINISTRACJI, URZEDACH,AGENDACH,AGENCJACH RZADOWYCH SĄ TO PRZEWAZNIE CZŁONKOWIE PARTII (I ICH RODZINY)LUB NOMINACJE Z KLUCZA PARTYJNEGO....TO PO CO TA CALA SZOPKA Z KONKURSAMI???POLACY TO WIDZA I WIEDZĄ. ...

Ania555

Brałam udział w wielu konkursach w SC pracowałam 4 lata niestety od pewnego czasu o zatrudnieniu pracownika decyduje dyrektor generalny nie zaś komisja, jeśli się odpowie na wszystkie pytania i nie zostanie zatrudnionym i to się kilka razy powtórzy to daje do myślenia.

nicky

Czy ktoś z tu obecnych może powiedzieć czy dla zwykłej osoby, bez znajomości, bez pleców, warto wysyłać dokumenty i starać się o przyjęcie? Czy konkursy są z góry obsadzone ludźmi po znajomości? Chcę aplikować na stanowisko referenta (usunięte przez administratora)

AgnesAgata
@nicky

Na układy nie ma rady, oni są jak sekta. Nawet sądy są ustawione dla nich. Nie wygrasz a tylko Cię zniszczą bo oni są nieskazitelni. Matki, żony, kochanki , dzieci .... (usunięte przez administratora)

edi

niestety muszę się zgodzić. brałem udział w rekrutacji i nie przeszedłem weryfikacji, choć spełniałem kryteria. Zadzwoniłem do kadr tego urzędu i spytałem, dlaczego nie przeszedłem i nie umiała Pani odpowiedzieć.... To robi wrażenie ustawki!

Tak11Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 402 dni.

Czy można się dogadać z kierownictwem w BIP Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Służba Cywilna? Chcę aplikować do pracy jako Referent, dodali 18 września kilka fajnych ogłoszeń na http://GoWork.pl

romek

Zgadzam się osoby po 50-ce są skazane na porażkę nawet jesli znają języki, content marketing, są ekspertami w marketingu online . Niedawno byłem na rozmowie kwalifikacyjnej w KFC , nie wiem czy młodszy dyrektor bo tak to się chyba nazywa był bardziej wystraszony moim wiekiem, wykształceniem prawniczym czy certyfikatami Google, You Tube. Ludzie bronia swojej posadki za wszelka cene taka jest prawda. Dlatego lepiej prowadzić firmę i brac zlecenia.

Tak12Nie1
@romek

Z Twojej wypowiedzi wynika, że aplikowałeś do pracy w BIP Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Służba Cywilna, ale nie zostałeś, Twoim zdaniem, przyjęty ze względu na swój wiek. Czy na rozmowie ktoś dał Ci to odczuć, czy to po prostu Twoje przypuszczenia?

Tamara
@romek

Nie tylko po 50-tce osoby są odrzucane, ale już nawet po 40-tce. Ostatnio byłam na rozmowie w dużej firmie budowlanej i na wstępie pani mnie poinformowała, że "z reguły nie przyjmujemy osób po 40-tce, ale pani CV wydało się bardzo interesujące". Biorąc pod uwagę fakt, że osoby przeprowadzające rozmowę kwalifikacyjną były w moim wieku lub troszkę starsze to dziwi mnie, że same jakby uznawały siebie za osoby "za stare" do pracy. Praca była administracyjno-księgowa, do rozliczenia około 40 pracowników+ faktury, maile, itp... a płaca oczywiście najniższa krajowa. No i konieczny był samochód, aby do firmy dojechać...

@Tamara

Twoja opinia w głównej mierze nie dotyczy pracy w BIP Kancelaria Prezesa Rady Ministrów Służba Cywilna. Ciekawi mnie więc, z jakiej perspektywy wypowiadasz się w tym konkretnie wątku? Rozumiem, że chciałaś napisać co nieco o kwestii wieku, ale tutaj dzielimy się opinią o konkretnym pracodawcy.

Zniesmaczona

Konkursy w budżetówce to totalna ustawka. SAMA ZASIADALAM W KOMISJI RERUTACYJNEJ Z RAMIENIA PRZEWODNICZACEJ ZWIAZKOW . KABARET 130 KANDYDATOW ZMARNOWANY CZAS KANDYDATÓW I NASZ I NAZWISKO KANDYDATA PODANE NA TACY PRZEZ SZEFA W DODATKU KOMENDANTA POLICJI. TAKA JEST WLAŚNIE POLSKA PRAWORZADNOSC!!!

Tak22Nie
BB

Ustawki.... jako fizjoterapeuta z bipu... żenujące,,, 7 osób w komisji na ustawkę....brak szaczunku dla ludzi!!!!!!!

wosio70

Taka strona, która musi być aby społeczeństwo czuło że wszystkie konkursy, ogłoszenia naboru itp. są w pełni sprawiedliwe i dają "równe szanse" wszystkim szczególnie teraz gdy obowiązuje RODO ;-) Pozdrawiam.

Tak5Nie

gogo

jak czytam ogłoszenia o zatrudnieniu w urzędach to wyraźnie widać, że są one pisane pod konkretną osobę .... i dziwnym trafem większość wymagań spełniają wcześniej pracujący na tym stanowisku stażyści .... ustawione wszystko .... chcesz racować - zapisz się do partii albo poszukaj sobie "odpowiednich pleców"

Tak13Nie

Kataryniarz

Poraża naiwność starających się o zatrudnienie w tzw. służbie cywilnej kancelarii premiera RP.Jest przecież oczywiste,że do tej służby nadawać się będą z reguły ludzie młodzi,spolegliwi,bez kręgosłupa moralnego,których można będzie na potrzeby "dobrej zmiany" dowolnie kształtować.Za ich pośrednictwem dotychczasowa służba cywilna RM będzie miała swoje agendy we wszystkich jednostkach samorządu terytorialnego. Będzie to stanowić dla podległych premierowi decyzyjnych jednostek centralnych cenne źródło informacji o zdarzeniach i działaniach,mogących zagrażać aktualnej polityce partii i rządu.Likwidacją źródeł tych niekorzystnych zjawisk zajmować się będzie reaktywowany Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego, obecnie nazwany Oddziałami Obrony Terytorialnej.

Tak9Nie3

Zostaw merytoryczną opinię o Służba Cywilna - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Służba Cywilna