UHY ECA AUDYT Sp. z o.o. Sp.k

0 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o UHY ECA AUDYT Sp. z o.o. Sp.k

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika UHY ECA S.A.

Pracownik firmy - UHY ECA S.A.

16.10.2023 04:10

Czym zajmuje się Państwa firma?

UHY ECA S.A.ikona wywiad

UHY ECA jest członkiem powstałej w 1986 roku globalnej sieci UHY z siedzibą w Londynie. Świadczymy usługi w zakresie: audytu, finansów, księgowości, doradztwa prawno-podatkowego oraz szkoleń. Za sukcesem naszej Grupy stoi zespół blisko 200 pracowników, działających w 7 aglomeracjach w Polsce: Zabrzu, Warszawie, Skierniewicach, Poznaniu, Wrocławiu, Zielonej Górze oraz Krakowie. Od lat plasujemy się w TOP 10 najlepszych spółek audytorskich, według prestiżowych rankingów w Polsce.

Jak wyglądały początki Państwa firmy?

UHY ECA S.A.ikona wywiad

Nasza historia zaczęła się w 2006 roku, kiedy to Roman Seredyński zainicjował stworzenie Europejskiego Centrum Audytu. Wkrótce po rozpoczęciu działalności Centrum, dołączyli do niego: Piotr Woźniak, Michał Kołosowski oraz Katarzyna Szaruga. Dzięki zaangażowaniu tych osób z kilkuosobowej spółki, z jednym oddziałem, stworzyli oni dynamicznie rozwijający się podmiot, działający obecnie w 7 aglomeracjach w całej Polsce. Ważnym etapem w rozwoju Grupy UHY ECA było poszerzenie naszych usług o Doradztwo podatkowe i Outsourcing w 2008 roku. Przełomowym momentem naszej działalności był 2015 rok. Przystąpiliśmy wówczas do międzynarodowej sieci firm audytorskich i doradczych o globalnym zasięgu – UHY International. Dołączenie do sieci pozwoliło nam na rozwinięcie skrzydeł i dynamiczną ekspansję na rynkach zagranicznych.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

UHY ECA S.A.ikona wywiad

W naszej branży – usług doradczych i finansowych – panuje konkurencyjne i dynamiczne środowisko biznesowe. Nasi klienci reprezentują różne sektory gospodarki i działają w różnej skali biznesu – od firm rodzinnych po duże Grupy Kapitałowe, notowane na GPW. Dzięki temu możemy współpracować z różnymi podmiotami, zdobywając cenne doświadczenie i dostosowując nasze usługi do indywidualnych potrzeb klientów. Naszym celem jest dostarczanie wysokiej jakości usług, dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta, które wyróżniają nas spośród innych firm w branży. Konkurencja motywuje nas do ciągłego doskonalenia umiejętności, poszukiwania innowacyjnych rozwiązań i oferowania usług, które spełniają oczekiwania naszych klientów. Współpracujemy z firmami działającymi w różnych sektorach, takich jak: energetyka, nieruchomości, technologia informatyczna, medycyna i farmacja, usługi finansowe i wiele innych. Ta różnorodność pozwala nam na zdobywanie wiedzy na temat wielu branż i poszerzanie naszych kompetencji. Jesteśmy elastyczni i umiejętnie dostosowujemy się do zmieniających się potrzeb klientów oraz dynamicznego rynku, ponieważ nasze otoczenie biznesowe jest nieustannie w ruchu. Działamy w zespole, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem, aby osiągnąć najlepsze rezultaty – a wszystko to dla naszych klientów. Nasze doświadczenie zaangażowanie i pozytywna energia, pozwalają nam wyróżnić się w konkurencyjnym środowisku. Dążymy do tego, aby nasza firma była pierwszym wyborem dla klientów, którzy poszukują profesjonalnego doradztwa, doskonałej obsługi i rozwiązań dopasowanych do ich potrzeb.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

UHY ECA S.A.ikona wywiad

Nasza organizacja to kilka linii biznesowych: Audyt, Outsourcing usług księgowych i kadrowo-płacowych, doradztwo prawno-podatkowe, a także szkolenia, prowadzone przez naszych ekspertów. Jedną z wartości UHY ECA jest współpraca, dlatego przy naszych projektach pracujemy zespołowo. W audycie, outsourcingu oraz doradztwie prawno-podatkowym w naszej strukturze, znajdują się stanowiska managerskie oraz specjalistyczne – na poziomie junior, mid oraz senior. Pozwala nam to optymalnie wykorzystywać potencjał naszych pracowników, a zarazem wspólnie z nimi zaplanować ścieżki ich kariery. Jest dla nas bardzo ważne, by równolegle z wysoką jakością naszych usług, zapewniać komfortowe i bezpieczne warunki rozwoju naszym pracownikom. Jest to możliwe, między innymi, dzięki odpowiedniej strukturze zespołów projektowych, wzajemnemu wsparciu i możliwości czerpania z wiedzy bardziej doświadczonych osób.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

UHY ECA S.A.ikona wywiad

Jako organizacja nieustannie się rozwijamy, a kluczem do tego rozwoju są oczywiście pracownicy. Zgodnie z polityką firmy, mamy ciągle otwarty program rekomendacji pracowników. Ponadto obecnie aktywnie poszukujemy kandydatów na stanowiska specjalistyczne, na przykład, analityków finansowych. Zapraszamy do współpracy osoby, które – podobnie jak nasza organizacja – stawiają na rozwój i są otwarte na wyzwania, również w zakresie wykorzystywania nowych technologii.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

UHY ECA S.A.ikona wywiad

Za proces rekrutacji odpowiedzialny jest Dział HR. W zależności od stanowiska, na jakie rekrutujemy, proces ten może składać się z kilku etapów. Zawsze badamy specjalistyczne kompetencje kandydatów, a ponieważ działamy również na rynkach zagranicznych, ważnym elementem jest znajomość języka angielskiego. Nasze rekrutacje odbywają się zarówno zdalnie, jak i stacjonarnie.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

UHY ECA S.A.ikona wywiad

Proces onboardingu jest dla nas bardzo ważny. To newralgiczny moment, w którym budujemy relację i rozpoczynamy wspólną drogę z naszym nowym pracownikiem. Pierwsze dni to oczywiście czas wdrażania pracownika w zespole, a także przekazywania mu wszelkich praktycznych informacji, zgodnie z przewodnikiem po naszej organizacji. Mając świadomość znaczenia procesu, pracujemy nad jego udoskonaleniem i w ramach naszej wspólnej drogi - UHY WAY - zapraszamy nowych pracowników do poznania naszej kultury organizacyjnej.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

UHY ECA S.A.ikona wywiad

W UHY ECA zapewniamy: możliwość zdobycia cennego doświadczenia w spółce o ugruntowanej pozycji na rynku usług konsultingowych, udział w ciekawych projektach dla klientów z różnych branż(w tym spółek giełdowych), rozwój kompetencji zawodowych w ramach szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych oraz pakiet benefitów pozapłacowych – udział w imprezach integracyjnych i dwa dodatkowe dni wolne od pracy. Dbamy o czas na integrację – to pracownicy tworzą naszą firmę, dlatego lubimy spędzać razem czas. Co roku wyjeżdżamy na wspólną, ogólnopolską integrację, a w okresie przedświątecznym spotykamy się w szerokim gronie na firmowej wigilii, która jest również podsumowaniem roku naszej pracy. Dodatkowo, nasza kadra managerska spotyka się na cyklicznych szkoleniach, połączonych z wspólną zabawą. Szkolimy się i stawiamy na ciągły rozwój. Zależy nam, aby nasi pracownicy stale podnosili swoje kwalifikacje, dlatego dajemy im możliwość poszerzania swojej wiedzy. Szkolenia przeprowadzane są zarówno przez pracowników naszej firmy, jak i firmy zewnętrzne. Tematyka szkoleń dostosowana jest do potrzeb danego działu. Nasz dział HR przeprowadza również cykliczne szkolenia dla kadry managerskiej. Praca to nie wszystko, w związku z czym dzielimy również wspólne pasje. Dotyczy to zarówno dziedzin sportowych jak i tych rekreacyjnych. Wspólny wypad w góry lub bieg? Dla nas wszystko jest możliwe. Wzajemnie mobilizujemy się do działania. Regularnie pytamy naszych pracowników o opinię i zapraszamy do udziału we wspólnych inicjatywach. Dobrym przykładem jest UHY Cooperation Challenge, w ramach którego zbieramy punkty i kilometry, ścigając się w międzyoddziałowych zespołach. Kolejną aktywnością jest SHE UHY, czyli program spotkań i warsztatów dla naszych pracowniczek. Prowadzimy również program rozwojowy dla naszych Talentów. Działania te są tak ważne, bo pozwalają nam się lepiej poznać – nie tylko w grupie najbliższych współpracowników.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

UHY ECA S.A.ikona wywiad

Plany na przyszłość to w dużej mierze rozwój kompetencji IT, digitalizacja i wsparcie biznesowe naszych klientów. To obszary, które będziemy doskonalić w najbliższych latach.

Mam zamiar aplikować na młodszego konsultanta w dziale audytu. Nie mam jednak doświadczenia, choć wiem, że jest ono tylko mile widziane. zastanawiam się czy na rozmowie będzie jakiś konkretny test / zadanie? Podkreślona została w treści zdolność analitycznego myślenia oraz umiejętność pod presja czasu jakby nie patrzeć

Hej, to prawda, że na żadnym stanowisku nie zarabia się tu minimalnej? chyba, że coś źle zrozumiałam? Chodzi o to, że mam wstępnie upatrzona ofertę dla Office Managera. Piszą w niej, że to umowa o prace ale po przecinku jest zastępstwo. Nawet jeśli się zatrudnię i zastępowana osoba wróci to zostawia mnie w firmie?

Nowy wpis

Szanowna Pani, obecnie prowadzimy rekrutację na stanowisko Office Manager na zastępstwo. Jeżeli chodzi o wynagrodzenie - nie ma możliwości by było ono niższe od kwoty płacy minimalnej :) Zapraszamy do aplikacji :)

Dawid ŁJ

Dzień dobry, chciałbym się zapytać czy aktualnie prowadzona jest rekrutacja na stanowisko senior consultanta wyższego poziomu? Czy raczej rekrutacja nie odbywa się po sezonie? Jakie są możliwe zarobki?

Nowy wpis

@Dawid ŁJ

Dzień dobry, zapraszamy do aplikacji poprzez wysłanie cv na adres: kariera@uhy-pl.com z informacją, którym z naszych oddziałów jest Pan zainteresowany.

To co z tymi podwyżkami? na nich w zasadzie temat się urwał z tego co czytam. było napisane, że zazwyczaj co roku są, to teraz od tego nowego jakieś weszły? I czy to oznacza, że nie ma żadnych indywidualnych przy tym?

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie UHY ECA S.A.? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
Kamil

Ile aktualnie zarabia się w UHY ECA w audycie na start? A ile po roku, dwóch?

Prawie były pracownik
@Kamil

Na start - najniższa krajowa :) Po roku - nadal najniższa krajowa, tłumaczą się tym, że spółka wypracowała stratę i nie stać ich na podwyżki, a biegli jeżdzą sobie na wyjazdy integracyjne. Połowa działu audytu zwolniła się po sezonie, nie warto.

@Prawie były pracownik

A jakieś premie? Benefity płacowe lub pozapłacowe? Można liczyć na takie kwestie, które mogłyby zrekompensować tą najniższą krajową? Atmosfera chociaż w porządku?

@Prawie były pracownik

Co Ty gadasz? Jaka najniższą krajowa? Po przedłużeniu umowy dostałam podwyżkę. Zazwyczaj raz w roku są podwyżki.

M

Czy może jakieś opinie na temat pracy na stanowisku asystenta w dziale audytu, ale w oddziale w Poznaniu?

Maja

na forum był opis rozmowy rekrutacyjnej, gdzie podobno w trakcie czasów pandemii zadano niestosowne pytania. ten okres raczej już zakończony, więc jakie aktualnie są zadawane? do tego widziałam na stronie archiwalne ogłoszenie dla Managera Zespołu Księgowego. Jak warunki zatrudnienia dla pozostałych pracowników mogły się zmienić w związku z tą zmianą stanowiskową?

Jak wygląda proces rekrutacyjny do outsourcingu?

Maja

Da ktoś znać jak aktualnie sytuacja w firmie? Dali jakieś podwyżki? Bo z tego co widzę głównie o to pojawiały się tu skargi.

Czy rozmowa kwalifikacyjna jest ciezka ?

ABC
@Marek

Zależy o jaki dział pytasz

Iwona
@ABC

A czemu to od działu zależy? W każdy dziale powinny być wyrównane wymagania i stawki.

Witam, czy ktoś może powiedzieć coś więcej o firmie? Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjne? Jaka jest praca, ludzie, zespoły, świadczenia pracownicze oraz zarobki? Chętnie czegoś się dowiem, ponieważ zastanawiam się nad aplikacją :)

Zenon
@Marta

Jak się spodobasz, to cię wezmą

Edyta

Faktycznie jest dużo delegacji?

Uhyciak
@Edyta

Podejrzewam, że wszystko zależy od oddziału. Teraz w czasach Covid z pewnością praca wygląda trochę inaczej, jednak w audycie niczym nadzwyczajnym nie są delegacje co tydzień :) taka branża

Uhyciak

Pracowałam w jednym z oddziałów firmy przez około 2 lata. W firmie wymaga się dużo, ciągłe delegacje, nowe projekty, nadgodziny. Z pewnością da się dużo nauczyć jednak pracownicy są eksploatowani do granic możliwości. Na rozmowie dowiecie się, że nadgodziny są w trakcie sezonu audytowego (mniej więcej styczeń-kwiecień) co mija się z prawdą, gdyż w trybie nadgodzin pracuje się praktycznie już od końcówki października. Wszystkie te nadliczbowe godziny nie są przez nikogo ewidencjonowane ponieważ wypłaca się ekwiwalent za nadgodziny (przez 4 miesiące w roku w wysokości jednej nadgodziny dziennie ;) ), w żaden sposób nie wynagradza on przepracowanego czasu. Premie? Nagrody? Dodatki na święta? Możecie zapomnieć. W firmie ciężko nawet usłyszeć pochwałę, czy dobre słowo, a co dopiero dostać dodatkowe wynagrodzenie. Z plusów- firma oferuje pakiet medyczny, kartę multisport oraz owocowe dni. Dużo w firmie słyszy się o wspaniałej atmosferze w biurze i owszem jest to prawda, choć nie do końca. Pracownicy na podobnym szczeblu kariery dobrze się ze sobą dogadują zarówno w pracy, jak i poza nią. Co do kadry na wyższym szczeblu tak kolorowo już nie jest. Niektórzy pozwalają sobie na telefony i maile o różnych porach (nawet późnym wieczorem), oficjalnie mówi się, że w audycie nie gramy w statki (nie chodzimy na L4) ponieważ nie ma czasu na choroby. Zdarzały sie przypadki, gdy pracownikowi nakazywano zabierać telefon służbowy i laptop na urlop. Mobbing w pracy nie jest niczym obcym. W ramach "żartów" pojawia się także wiele dwuznacznych tekstów i komentarzy kierowanych przez jedną z pracownic na stanowisku menagerskim do jej podwładnych lub praktykantów. Wszyscy reagują na nie śmiechem ponieważ wypowiadane są przez kobietę. Takie zachowanie krępuje większość pracowników, jednak temat ten nie jest otwarcie poruszany ani krytykowany przez kierownictwo. Kierownictwo nie liczy się z pracownikami. Niektore przyszłe matki odchodzące na zwolnienie L4 ze wzgledu na złe samopoczucie informowane są, że pomimo zwolnienia powinny pracować ponieważ jej sezon. Kierownictwo wtrąca się także w prywatne plany pracowników np. poprzez natarczywe dopytywanie o kwestie planowania dzieci. Pracownicy są również zwalniani w dziwnych okolicznościach. Niektórzy mają już "dogadane" ustnie warunki przedłużenia umowy, a nagle okazuje się, że jednak umowa nie zostanie w ogóle przedłużona, bywały osoby, które z dnia na dzień dowiadywaly się, że nie przedłuża im się okresu próbnego. Zdarzały się też przypadki, w których pracownik był zmuszany przez przełożoną do złożenia wypowiedzenia pod groźbą wydania negatywnego świadectwa pracy. Opowiadać można wiele. Moim zdaniem dużo zależy od oddziału, do którego się trafi, jednak całą firmę określiłabym jako toskyczną. Nie polecam.

Ignaś

Taki spokój na forum mam nadzieję, że to jedynie zadowolenie z pracy nie sprzyja pisaniu na tym wątku?

Iwona

Na stronie internetowej UHY ECA w zakładce kariera zamieszczone są oferty pracy. Czy ktoś już aplikował na te stanowiska i był na rozmowie rekrutacyjnej? Jeśli tak, to jak dokładnie wyglądała? Czy w firmie są duże możliwości rozwoju zawodowego oraz jakie? Wszystkie te informacje są przydatne dla osób, które chcą wysłać swoje CV. Zachęcam zatem użytkowników do wypowiadania się na te tematy.

@Iwona

Mogę tylko powiedzieć że jest dużo delegacji. Praca w terenie i audyt finansowy. Córka pracuje. Więc z drugiej ręki. Zdobywa się duże doświadczenie, ponieważ audyt obejmuje różne branże i jest trampoliną do dalszej kariery. Pracuje się duzo i duzo ;-) Średnio po 2 latach ludzie idą w kierunku jeszcze większego dużo i dużo, bo do wielkiej 4 ;-)Bardzo młoda kadra.

Zostaw merytoryczną opinię o UHY ECA AUDYT Sp. z o.o. Sp.k - Warszawa

• Jak się pracuje w UHY ECA AUDYT Sp. z o.o. Sp.k?

Zobacz opinie na temat firmy UHY ECA AUDYT Sp. z o.o. Sp.k tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UHY ECA AUDYT Sp. z o.o. Sp.k?

UHY ECA AUDYT Sp. z o.o. Sp.k