Opinie o Merit Poland Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Merit Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Merit Poland Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja reklamy - tworzenie grafik i branding

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Merit Poland Sp. z o.o. w Kraków

Ta firma to (usunięte przez administratora) niesamowita presja czasu, brak kompetencji w działach inżynieryjnych, beznadziejni przełożeni, zarobki poniżej średniej w branży i bylejakość.

@Pracownik 2

W tym momencie zestawiasz ze sobą porównanie przełożonych, a co z pozostałymi warunkami? Ludzie o zarobkach piszą, nawet tu wyżej, że są mniejsze niż ogólnie w branży. Faktycznie tak jest? zastanawiam się czy byłaby opcja na dniach na jakaś podwyżkę

Mikołaj

Już za niedługo święta :) Ciekawe jakim podarkiem zaskoczy nas szef HR :) Czekoladka z wstazką? Jogurt pitny z kokardką? Uścisk dłoni prezesa? Polecam Snickersa bo gdy pracownicy są głodni to nie są sobą i narzekają na brak docenienia.

raczej siedzimy do końca :) Jeżeli chodzi o integracje to raz do roku mamy wyjazd na jedną noc z imprezą, raz w roku jest taki duży bal oraz ok 2 razy w roku są takie wyjścia zepołowe/mniejszą grupą - to wszystko jest z budzetu firmy. Inne aktywności juz we własnym zakresie

pracownik Nowy wpis

Pracownik 2 Nowy wpis
@pracownik

Nie zgadzam się. Nie jest tak źle, wszystko zależy od punktu odniesienia. Pracowałem w 3 firmach wcześniej i z moich analiz wynika że jest lepiej niż w wielu innych firmach. Dla jednych przełożony który ma lekkie problemy z ogarnięciem i podejmowaniem właściwych decyzji jest tragedią, dla innych to jest bułeczka z masłem ponieważ doświadczyli w przeszłości przełożonych będących dwulicowymi, manipulującymi, (usunięte przez administratora). Jak się trochę pożyje i popracuje to zaczyna się doceniać, spokój, elasyczność, dobrą atmosferę, możliwość bycia wysłuchanym.

@Pracownik 2

Faktycznie zarobki tutaj są jakoś poniżej kreski w branży? Tak w grudniu tu napisano ale nie widzę żadnego odniesienia. mnie to także interesowałaby sytuacja teraz od nowego roku, czy cokolwiek się zmieniło? zarobki? jakiś tryb pracy? Albo jest to w planach?

W jakie jeszcze świadczenia czy ogólne socjale tu inwestują? Widzę ze opisane zostały wyjścia integracyjne i ktoś przytoczył budżet lecz nie jego konkretna wielkość. Zastanawiam się czy każdy pod to podchodzi? Nawet stażyści? Pod benefity także? i czy po stażu zazwyczaj ludzie już zostają?

Mikołaj

Roksana
@Mikołaj

A nie macie po prostu zorganizowanej jakiejś wigilii pracowniczej? Widzę w ofercie dla kierownika projektu, że w opisie były podkreślane integracje. Swoją drogą jest tez trening kung-fu dla dzieci. :D wszyscy mogą wziąć w nim udział?

Wigilia jest w godzinach pracy? A jakieś dodatki pieniężne w ramach premii świątecznej macie? Jeżeli tak to jakie to są kwoty? Każdy może liczyć na tyle samo czy też jest to zależne od stanowiska?

@123

Dobry żart! :D W tej firmie nie ma czegoś takiego jak premie świąteczne (no chyba że management sobie przyznaje, o czym szaraki nie mają pojęcia), na swieta rok temu dostaliśmy CAŁĄ 1 CZEKOLADE. Wigilia jest w godzinach pracy, ale przewaznie tak po południu, zeby nam się od tego dobrobytu w głowach nie poprzewracało ;) (tak mniej wiecej od godz 13-14)

@456

O widzisz, i to trwa godzinę czy już do końca siedzicie? Tu wyżej tak czy siak padła jeszcze wzmianka o integracjach. Prócz zbliżającej się wigilii jakie jeszcze macie ogarniane w przeciągu roku? i przede wszystkim kto za to płaci wtedy?

logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Kraków to dobre miejsce dla osób szukających pracy jako brak? Co powiecie o pracy w firmie Merit Poland Sp. z o.o.?

Czy Merit Poland Sp. z o.o. organizuje staże dla studentów?

Nepcior

Tak, organizuje. Płatne. U mnie jest dwóch stażystów

Asia
@Nepcior

A jak te staże maja poukładane pod względem jakiegoś programu? Jako współpracownicy bierzecie w nim czynny udział? Tez od niego zaczynałeś? Można potem na pewno się przyjąć czy to zależy?

Łukasz

Dramat zostałem (usunięte przez administratora) na ponad 200zl. Po skontaktowania się przez strone olx i zapytaniu czy dana część pasuje usłyszałem że tak jak najbardziej, paczka przyszła jak się okazało część nie pasuje. Paczka odesłania miesiąc temu pieniędzy brak po próbie kontaktu usłyszałem że paczka zginęła. Omijać szerokim łukiem

KeIO220

Nie wiem co się ostatnio dzieje z tą firmą ale mam wrażenie, jakby umarła wewnętrznie. Oczywiście wszyscy pracują, są projekty i firma się rozwija - nawet prężnie. Ale HRowo, społecznie nie dzieje się totalnie nic. Czuć dużą zmianę w podejściu do pracownika który mam wrażenie że od jakiegoś roku przestał się liczyć - liczą się teraz wygrane projekty, słupki dochodów itp. Sugestie pracowników są ignorowane, moim zdaniem firma wręcz walczy z sugestiami (np. ze skrzynki sugestii) udzielając niewiarygodnych odpowiedzi które czytając czuje się zażenowanie. Moim zdaniem głównie celem oszczędności - do tego stopnia, że gdy inne firmy świętują nadchodzące Święta z pracownikami w miłej atmosferze to MERIT nawet nie pokusił się o mały upominek dla pracowników jak co roku (dla dzieci pracowników są prezenty). Osobiście jest mi przykro widząc to co się dzieje bo firmę bardzo cenię i pracuje się tam dobrze - jest wciąż dobra i przyjazna atmosfera. Ale smutno jest obserwować jak człowiek/pracownik staje się mniej ważny od słupków a co w tej firmie było kiedyś obce.

A

A

MiodowyNiedźwiadek
@KeIO220

Zanim się pracowników będzie karmiło słupkami sprzedaży, bookingów itp. firma powinna sprawić aby pracownik czuł się z firmą związany, aby się z nią identyfikował. Pracuje tam długo a niestety związany jest co najwyżej z projektami w których pracuję oraz z ludźmi którzy swoją drogą są wspaniałymi współpracownikami, kolegami i profesjonalistami. Z firmą się nie identyfikuje bo firma nie robi za wiele aby tak się stało. Wydaje mi się, że dział HR nie docenia małych, niekoniecznie obciążających finansowo działań które powodują że pracownik czuje się częścią firmy. Prosty przykład - krótkie wydarzenie w jakiś dzień związane z ubieraniem choinki i przystrojeniem biura. Można się wtedy poczuć częścią większej całości, lekko oderwać od codzienności projektowej i jakoś tak milej poczuć w tym okresie. Natomiast aktualnie choinka leży na szafie i nie wiem na co czeka. Firma wg mnie cieszy się dużym zaufaniem pracowników natomiast chyba je przecenia. Nikt nie jest na tyle nie doinformowany aby nie mieć kolegów w innych firmach z tej samej lub innej branży i widzieć, że nasza firma gdzieś zostaje powoli w tyle. Finansowo. Społecznie. Gdy się słyszy o wyższych wynagrodzeniach kolegów, o tym, że w firmie wspólnie robili to i to, że na święta dostali wszyscy premię, zestawy prezentowe (jak np. w firmach na literkę A, S, BW, N) to można się poczuć trochę źle i przywiązanie do firmy nie wystarczy. Aktualnie mamy jedynie to za co zawsze chwaliliśmy MERIT - dobrą atmosferę - ale to dzięki współpracownikom a nie staraniom firmy. Mam wrażenie, że na dobrej atmosferze już daleko nie zajedziemy. Nie chodzi też tylko o wyciąganie benefitów dla siebie. Często te pakiety świąteczne są niewiele warte - ale z drugiej strony są warte więcej niż wynosi ich koszt w złotówkach. 100 zł w postaci bonu do sklepu na święta spowoduje, że w momencie dostania go pracownik będzie się cieszył bardziej niż jest to warte i pozostanie mu gdzieś w podświadomości dobre wspomnienie. Można np. wspólnie zorganizować paczki dla potrzebujących (np. firmowa Szlachetna Paczka) - pracownicy zapewniają wsparcie logistyczno/zakupowe a firma finansuje. Brałem udział w takich akcjach - radość ogromna, socjalizacja lepsza niż wyjście na 10 piw. Firma z jednej strony się rozwija ale czuć niechęć do jakiegokolwiek wydatku. Projektów przybywa, ludzi ubywa. Nowe projekty są bardziej skomplikowane, wyceny mandays'owe takie same, ludzi bardziej obciążeni, nie zadbani, nie docenieni. Co się stało, że z fajnego miejsca do pracy mamy zimne korpo? Widać też wstyd przed tym co się dzieje - nie informujemy pracowników o odejściach, o zmianach. O złych wynikach ankiet, o problemach itp. Meritku nie jesteś niedźwiadkiem który najadł się miodku i teraz może spać. Budzimy się, wychodzimy z gawry, stawiamy czoło problemom:) Bo po śnie nie czeka Cię wiosna :)

a
@MiodowyNiedźwiadek

a

PG
@KeIO220

Patrząc na to, że po rozmowie, na którą zapraszali osobiście i człowiek brał specjalnie wolne, nawet nie raczyli dać znać, że decyzja jest negatywna, można wywnioskować, że szacunek do czyjegoś czasu i ogólnie do człowieka jest na dość niskim poziomie. Niestety kadry w wielu firmach są mocno niedofinansowanym działem i ich rola jest mocno niezrozumiała, a jednak ma wpływ na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. Szkoda, bo zapowiadało się przyzwoicie, ale gdybym drugi raz miała okazję wziąć udział w rekrutacji to nawet bym nie próbowała :) niepoważne zachowanie

@PG

Mocno niedofinansowanym? Sugerujesz, że za mało im tu płacą? Wiadomo tak z ciekawości ile i jakie warunki zatrudnienia mają? Ile osób tu jest w zespole rekrutacyjnym?

Gość2
@Bożena

Biorąc pod uwagę, że aplikowałem na 3 stanowiska na różnych poziomach, a kontaktowała się ze mną jedna dziewczyna - można podejrzewać że bardzo niewiele ;) Tutaj akurat dostałem informację zwrotną, ale w sumie mogłem zostać zauważony.

Zdecydowanie za mała ilość osób w działach pomocniczych, a do tego szefowie tych działów nie maja pojęcia co się dzieje i odsyłają pracowników do swoich podwładnych - spychologia na potęgę. Wszystkie działy pomocnicze znajdują się w 1 lokalizacji, a w labie brak logistyki, HR, zakupów - z którymi często się współpracuje. Finanse nie wyrabiają - mimo obietnic faktury nie są opłacane, delegacje nierozliczone, a komunikacja w ich zespole leży w gruzach. Stażystka przez 2 miesiące sama się wszystkim zajmowała i teraz dopiero wychodzą tego efekty.

Bożena

Widziałam, że ktoś pytał o prace jako web dev. Ile osób obecnie się tu na nim zatrudnia? Jest jakiś większy zespół projektowy? jakie jeszcze stanowiska mogą brać w nim udział i nad jakimi projektami teraz tu pracują? Ktoś tez pytał o staż dla studenta, a czy przyjmują osoby bez tego statusu i doświadczenia?

abc

Czy firma prowadzi staże dla absolwentów wzornictwa przemysłowego?

ME zarobki

Na jakie zarobki można liczyć na stanowisku mechanical engineer? Czy kwota 10 tys brutto jest możliwa czy raczej dopiero na ME senior są możliwe takie kwoty?

Były
@ME zarobki

Jest wiele firm w Krakowie oferujących widełki nawet wyższe niż 10k brutto na stanowisku "regular" Mechanical Engineer, także myślę, że to pytanie świadczy o braku wiedzy, co się dzieje aktualnie na rynku. Merit raczej nie jest tutaj wyjątkiem.

@Były

A pracowałeś tam? Jaka jest atmosfera w biurze? Możesz napisać czy pod tym względem warto aplikować?

gucio

Nie rozumiem złych opinii, jest to jedna z niewielu firm gdzie pracujesz na luzie psychicznym, bez spiny. Zespoły naprawdę są super, z każdym można normalnie pogadać i to niezależnie czy to stażysta czy dyrektor.

@gucio

Serio z Dyrektorem tak można? Ale chyba granice formalności nie są tutaj przekroczone? Ciekawa w sumie jestem co takiego wyzwala u Ciebie ten wspomniany luz psychiczny, bo brzmi nawet zachęcająco

Były ME

Ogólnie Merit wspominam dobrze głównie przez ludzi z którymi pracowałem w swoim dziale. Najsłabszą stroną firmy jest szeroko pojęty management, który podejmuje wręcz idiotyczne decyzje, zarówno jeśli chodzi o kontakt z klientem jak i zarządzanie projektem. Biurokracja projektowa jest koszmarna i niepoukładana a sugestie dotyczące usprawnień i uproszczeń są totalnie ignorowane. Inżynier zamiast być inżynierem jest urzędnikiem. Wszystkim "ważnym" wydaje się że w samochodach jeżdżą Excele i prezentacje a nie fizyczne produkty. Management za nic ma święta i weekendy oraz chęć spędzenia wolnego z rodziną. Klientowi często mydli się oczy co oczywiście jest bronią obusieczną. Priorytetem firmy wcale nie jest zbudowanie dobrego produktu tylko biznes i wypchnięcie rzeczy z taśmy co oczywiście skutkuje nerwową i fałszywą współpracą z klientem. Rotacja w działach inżynieryjnych jest duża nie bez powodu. Merit chce łyknąć wszystkie projekty naraz a jak już łyknie to wtedy będzie się martwił. No więc potem oczywiście wychodzi na to że wszyscy muszą ładować nadgodziny bo zarząd nie przewidział obłożenia. Dlatego ludzie odchodzą. Niestety również ludzie z doświadczeniem. W Mericie można się dużo nauczyć lecz chyba fajniej by było gdyby odbywało się to w przyjemniejszej atmosferze i w warunkach gdy zarząd współpracuje z działami inżynieryjnymi a nie poddaje ich kompetencji pod wieczne wątpliwości i stoi z kijem nad inżynierem gdy ten próbuje rozmawiać z klientem jak człowiek z człowiekiem.

@Były ME

Dzięki za opinię. Mógłbyś wypowiedzieć się jakoś na temat zarobków? Czy na Advanced zarobki w okolicach 14k są możliwe? Gdzie przeszedłeś :)?

@Były ME

Poważnie właśnie tak sądzisz o tej całej współpracy z klientem? Oni jako odbiorcy niczego nie podejrzewają? :/

PlusyiMinusy
@Były ME

Smutne lecz prawdziwe, taka codzienność. Kiedyś powiedział bym, że złapać doświadczenie i iść dalej, teraz nawet na to nie można liczyć.

Joanna
@Były ME

Ta rotacja na dziale inżynieryjnym to tyczy się jakiś specjalistów w danej dziedzinie, tak? Dużo jest osób na rynku z odpowiednim doświadczeniem na te pozycje?, skoro tak wielu odchodzi, kto ich zastępuje?

Sebastian

Zauważyłem, że w tej firmie jest szansa na (usunięte przez administratora) stażu. A jak wygląda ewentualne zatrudnienie po stażu? Jest na to jakakolwiek szansa?

Advanced Mechanical Engineer

Czy na stanowisku Advanced Mechanical Engineer da się zarobić 14-15k brutto?

Nie

Kolesiostwo i brak możliwości rozwoju. Panowie managerowi - kółko wzajemnej adoracji. Nie polecam

AB
@Nie

Firma Merit oferuje wiele możliwości rozwoju swoim pracownikom. Osoby, które na prawdę chcą się rozwijać na pewno znajdą po naszej stronie wsparcie. Budujemy atmosferę wzajemnego zaufania i współpracy. Wiemy jak ważne jest działanie zespołowe, z jednoczesnym zachowaniem indywidualnego podejścia do każdego pracownika.

ME z dużym stażem
@Nie

Firma ma dosyć płaską strukturę z obserwacji mogę powiedzieć że po roku pracy można już awansować wystarczy mieć głowę na karku. Praca jest ciekawa jeśli lubisz konstruować. Terminy bywają krótkie ale nie ma chorego (usunięte przez administratora) czy wywierania presji przez menedżerów. Co do kolesiostwa tak mi którzy znają się z poprzednich firm pracuję razem kilkanaście lat więc są kolegami ale nie zauważyłem żeby przez to ktoś nowy był w jakikolwiek sposób dyskryminowany. Powiedziałbym nawet wręcz przeciwnie byłbym za tym aby młodzi inżynierowie wykazywali trochę więcej szacunku dla ludzi z większym stażem tutaj wszyscy są jednak na równi i przyjacielska traktowani a nie powiem chciałaby się czasem po gwiazdorzyć mając ponad 20 lat pracy w mechatronice...

@ME z dużym stażem

Cześć. Czy przy takim doświadczeniu da się u was uzyskać zarobki w granicach 18-20k brutto nie będąc na stanowisku managerskim?

Damian
@ME z dużym stażem

Jak awans to pewnie i podwyżka, co? Ile można dostać więcej przy zmianie stanowiska? Kilka setek wpadnie?

Jakie warunki pracy są w Merit Poland Sp. z o.o.? Czy jest szatnia i/lub stołówka pracownicza? Czy organizowany jest dojazd do pracy dla osoby pracującej na stanowisku Magazynier?

Krzysztof

Warunki pracy są bardzo dobre, posiadamy stołówkę, wyposażoną kuchnię, codziennie dostarczane są posiłki z cateringu Głodny Niedźwiedź (płatne przez pracowników). Pracownicy magazynu, produkcji i wsparcia produkcji korzystają z szatni. Pracownicy dojeżdżają do pracy na własny koszt, ale siedziba firmy jest świetnie skomunikowana środkami transportu zbiorowego, autobusy + kolej Metropolitarna. Na chwilę obecną pracujemy w systemie jednozmianowym.

Marcysia
@Krzysztof

Mama mówiła że w samym styczniu z biura w Gdańsku odeszly trzy osoby a teraz z dnia na dzień jakiegoś kolesia pogonili bo nie dawał rady. A kto tam da radę? Atmosfera fatalna, z magazynu awansują do biura i na odwrót. Rotacja koszmarna. Ludzie obserwują na produkcji i w biurze i się normalnie boją. A tu:szatnia, głodny nuedzwiedz stołówka. Normalne żarty. Omijać z daleka. Mama chce zmienić branże na to wszystko. Nigdy tam nie poszłabym do pracy

3D mech tech

Firma ma w Krakowie główną siedzibę developmentu. Krakowski dział jest w pełni samodzielny. Współpracuje z mniejszymi oddziałami i kilkoma fabrykami rozsianymi po świecie. Dość często firma zatrudnia, w tym również stażystów z możliwością przedłużenia umowy. Inżynierowie zajmują się projektowaniem głównie nowoczesnych przełączników samochodowych w tym skomplikowanych modułów jak na przykład przełączniki kolumnowe kierownicy czy inne zaawansowane mechatronicznie, wyposażone w procesory itd. nie jest to praca nudna czy powielanie jakich rozwiązań można w pełni wykazać się wyobraźnią inżynierską, często buduje się prototypy, współpracuje się z produkcją czyli prawdziwy development. Co do atmosfery jest całkiem okej, nie ma chorej atmosfery, niezdrowej presji, promowania swoich, gierek itp. dość luźny czas pracy ważne żeby robota była zrobiona. Pakiety i benefity jak w dużych korporacjach oczywiście pakiet medyczny również dla rodziny pełen. Jeśli chodzi o najważniejsze czyli zarobki to sprawa indywidualna generalnie ludzie między sobą o tym nie rozmawiają. Stabilność zatrudnienia duża nie zdarza się żeby kogoś zwolniono rotacja wynika z tego że młodzi ludzie sami poszukają wciąż nowych miejsc.

sdsfdg

Start między 7:00, a 9:00

sdsfdg

Start między 7:00, a 9:00

Zostaw merytoryczną opinię o Merit Poland Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Merit Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Merit Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Merit Poland Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Merit Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Merit Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Merit Poland Sp. z o.o.
3.2/5 Na podstawie 20 ocen.
  • Podole 60
    30-394 Kraków