ENGIE Polska

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o ENGIE Polska

Aktualność
Społeczność, która nas łączy. Co to znaczy dla Ciebie? – To hasło przewodnie tegorocznego badania zaangażowania pracowników ENGIE&Me.

✔️ Badanie przeprowadzane jest każdego roku jesienią wśród wszystkich pracowników Grupy ENGIE na całym świecie. Dzięki niemu każdy może wypowiedzieć się na temat firmy, a także przedstawić pomysły na usprawnienie pracy.
✔️ W tym roku ankieta przeprowadzona zostanie w dniach 3-23 października.

Pracownik - pomorskie

Moim zdaniem nie ma co się sugerować negatywnymi opiniami na tej stronie. Sam czytałem je przed zatrudnieniem w firmie i miałem sporo obaw przed zatrudnieniem. Pamiętajmy, że firma Engie świadczy usługi w całej Polsce, więc nie można porównywać jednego obiektu do drugiego. Jestem zadowolony z pracy w Engie, żadne z negatywnych opinii i rzeczy które są tu wypisywane mnie nie spotkały. Młody a zarazem doświadczony zespół techników pracuję jak należy, dużo zależy od organizacji pracy. Jasne, zasady współpracy, premie, socjal, wypłata na czas, nie ma co narzekać, wszystko co było przedstawione w procesie rekrutacji zgadza się. Porównując Engie z moim poprzednim pracodawcą jest dużo lepiej. Wszystkim polecam prace w tej firmie.

Dobre warunki. Zapewnione możliwości rozwoju. Firma oferuje dużą swobodę w działaniu oraz niezbędne narzędzia do pracy.

Piotr

Polecam, firma pewna, ma szacunek dla ludzi. Procedury zatrudnienia, premiowania czytelne. Poziom płac- rynkowy. Wsparcie ze strony kadr i BHP. Nie ma "haków", jest uczciwie. Spokojnie można aplikować.

Urszula S.

Witam, Fajna, otwarta i nastawiona na rozwój Firma. Elastyczne podejście i przede wszystkim szacunek do każdego pracownika. Pracują tam ludzie z dużą wiedzą i pozytywnym nastawieniem. Mam już doświadczenie i porównanie z pracy w kilku korporacjach, dlatego z pełnym przekonaniem mogę polecić Firmę Engie tym którym zależy na stabilnej pracy i przyjaznym otoczeniu.

Technikwlkp Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.

Witam. Pytanie kieruję do techników obiektowych. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda kwestia rozliczenia prac dodatkowych w nadgodzinach lub w dniach wolnych od pracy, bo wiadomo,że na obiektach nie wszystko da się zrobić w normalnych godzinach paracy? Macie wystawiane normalne nadgodziny płacone razem z wypłatą czy może umowy zlecenie? Ile wynosi u Was czas na rozliczenie płacowe za wykonaną pracę?

Nowy wpis

Aktualność

✔️ W tym roku ankieta przeprowadzona zostanie w dniach 3-23 października.

Łdz Mbank

Opinie, na nie korzyść nie szczerego pracodawcy są automatycznie usuwane. To powinno dać duuuużo do myślenia. Pozdrawia niedoceniony elektryk z mbanku

Bodzio
@Łdz Mbank

Nieszczęśliwy były pracowniku, zakończ te brednie i zajmij się sobą, od trzech lat widać tutaj tylko dziesiątki Twoich postów!

@Bodzio

Tylko z tym kasowaniem przez Engie negatywnych i zgodnych zarazem z prawdą wpisów to akurat prawda. Moja opinia została usunięta przez Engie bo mówiła prawdę i obnażała brak etyki i (usunięte przez administratora) Zniknęła szybko. Tak oto firma umie godnie przyjąć krytykę. Nie potrafili podważyć przedstawionej prawdy to ją usuneli. Żenuła.

@Fizyk

Nie są dopuszczane jedynie wpisy naruszające regulamin serwisu i są one archiwizowane przez administratora serwisu.

Najlepszy Elektryk
@Bodzio

Pracowałem tam niestety, to wiem co to za (usunięte przez administratora) Nie denerwuj się tak bo ci żyłka pęknie.

Fizyk Nowy wpis
@ENGIE Polska

A jakie niby zasady naruszał moj wpis, ze go usuneliscie? Mowil prawde o lamaniu zasad etyki. Pokazywal oblude firmy, kumoterstwo, zatrudnianie calych rodzin, awanse dla znajomkow. Wszystko to prawda. Ale dla was niewygodna. Wiec dawaj usuwac wpis. Bo nie macie jak zaprzeczyc rzeczywistosci to zamiatacie brudy pod dywan. Lata pracy u was pokazaly mi jak to wyglada a usuwanie wpisow tylko pokazuje jak bardzo liczycie sie z pracownikami i jak reagujecie na krytyke. Dno.

Nowy wpis

@Fizyk

Widzimy, że ponawiasz swoją aktywność. Chcemy zrozumieć Twoje stanowisko i przyjrzeć się zdarzeniom, o których wspominasz. W związku z tym, prosimy Cię o kontakt z p. Weroniką Pelc (Oficer ds. etycznych) telefonicznie pod numerem 572 854 249 lub na adres email: weronika.pelc@engie.com i opisanie wskazywanych przez Ciebie sytuacji nieetycznych. Jeśli chcesz, zgłoszenia możesz dokonać anonimowo. Możesz to zrobić przez platformę poniżej, wpisując podany link, login i hasło. https://engie-services.pl/#login login: pracownik hasło: pracownik123 Zachęcamy Cię do kontaktu kanałami powyżej.

Fizyk

Firma to jedna wielka klika. Niby korpo a zatrudnianie w wiekszosci przypadkow jak dawnym PGR. Synek wujka siostry szwagra ziec. Stanowiska obsadzone czesto calymi rodzinami. Szczegolnie te wyzsze. Nie wazne sa twoje starania i kompetencje. Dochodzisz do corki szefowej i nie przebijesz sie. Bez szans. Chocbys byl od tamtej 10’razy lepszy. Firma mowi duzo o etyce, a na kazdym kroku ja lamie. W firmie pracuja cale rodziny, kto moze wtyka swojego. Nadaje sie czy nie - jest. Jak juz nikogo w rodzinie krolika nie znajda to biora sie za normalna rekrutacje. Kasa tez przyznawana w zaleznosci od tego kto kogo zna, z kim sypia i kogo szwagier jest decyzyjny. Jedni zapierdzielaja calymi dniami za marna stawke. Inni pracuja gora 2 h dziennie a reszta to zbijanie bakow i udawanie - za calkiem fajna kase. Od jednych sie wymaga i w kolo krytykuje. Inni latami niewiadomo czym sie w zasadzie zajmuja ale premie dostaja, podwyzki takze, a obowiazki zerowe. Po latach pracy zygam juz tymi ukladamia i ukladzikami, dojeniem z firmy kasy przez kierownikow i ich rodziny ktore maja wlasne firmy dziwnie swiadczace uslugi tylko dla Engie. Kto sie ustawil doi kase z tej korpo rowno. Nikt tego nie kontroluje. Woda w ustach. Wzajemne zacieranie sladow i umywanie rak. Ci co raczyli powiedziec o tym glosno nagle juz nie pracuja albo uprzykrza im sie zycie z zemsty. Ale o etyce to biuro glowne nawija w kolo. Szkoda tylko ze to teoria i zart.

@Fizyk

ENGIE nie akceptuje dyskryminacji i prowadzi przejrzyste procesy rekrutacyjne. Działamy w oparciu o wartości etyczne, zasady respektujące prawa człowieka i ochronę środowiska. Te wartości i zasady określone są w dokumentach etycznych dostępnych na stronie: https://www.engie.com/en/group/ethics-and-compliance Najważniejsze dokumenty etyczne są dostępne w języku polskim i są przekazywane każdemu pracownikowi w momencie zatrudniania. Wszelkie naruszenia można zgłaszać do p. Weroniki Pelc (Oficer ds. etycznych) telefonicznie pod numer 572 854 249 lub na adres email: weronika.pelc@engie.com Oficer ds. etycznych zapewnia dyskrecję, analizuje zgłoszenie i udziela informacji zwrotnej. Gwarantujemy, że osoba dokonująca zgłoszenia w dobrej wierze podlega ochronie, a wobec osób stosujących na niej odwet będą wyciągane konsekwencje dyscyplinarne. Każdy pracownik może również anonimowo zgłosić naruszenie przez: https://engie-services.pl/#login login: pracownik hasło: pracownik123 Zachęcamy do kontaktu! Twój głos może poprawić komfort pracy w naszej organizacji!

Rozmowa kwalifikacyjna
Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie ENGIE Polska? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
Pracownik - pomorskie

@Pracownik - pomorskie

Nie no ubaw. Świetna firma bo wypłaca pensje na czas. Śmiechu warte. Pozwala jeszcze korzystać z toalety i daje urlop zgodnie z ustawą. I to mają być te mega zalety firmy?????

Fuksio

Firma może i ok. Wynagrodzenie rynkowe. Ale jak w każdej firmie na podstawowych stanowiskach technicznych dzielenie pracowników. Uwaga starsi pracownicy!!!!!! Firma prowadzi dyskryminację pod względem wiekowym. Starszym pracownikom wytyka że nie pracują jak młodzieniaszki, nie szanuje ich doświadczenia i posiadanych kwalifikacji. Starszym pracownikom przydziela zadania a później wyciąga konsekwencje iż powinni to dużo szybciej robić. Celowe działanie. Warszawa i okolice

@Fuksio

dziękujemy za Twoją opinię w tym miejscu. Twój wpis nas zaniepokoił, prosimy Cię abyś możliwie najszybciej porozmawiał ze swoim bezpośrednim przełożonym. Ponadto prosimy o zgłaszanie naruszeń etycznych oraz sygnałów dotyczących dyskryminacji do działów kadr lub osoby odpowiedzialnej za etykę. Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby wszystkim naszym pracownikom pracowało się u nas jak najbardziej komfortowo. Wzajemny szacunek i wsparcie to u nas podstawa.

@ENGIE Polska

O dyskryminacyjnych wypowiedzianych słowach właśnie od bezpośredniego kierownika się dowiedziałem. To do kogo to zgłosić? Raczej nie da się tego odwrócić bo decyzje zostały już podjęte. A macie taką moc aby to cofnąć? Podjąć jakieś działania?

@Fuksio

Naruszenie można zgłosić anonimowo w ramach spółek z grupy ENGIE przez: https://engie-services.pl/#login login:pracownik, hasło:pracownik123, do compliance officera, który zapewnia dyskrecję, o ile jest to możliwe ze względu na okoliczności danej sprawy lub pod numerem telefonu 604 299 672,.

@ENGIE Polska

Odsyłacie Państwo do innych pracowników którzy są za to odpowiedzialni? Zapewniam iż nic to nie zmieni, decyzje zostały podjęte z taką argumentacją. Określiłem miejsce i można było to sprawdzić a nie czekać, jeżeli tylko byście chcieli, ale brak jakiegokolwiek zaangażowania. Dalej podkreślam i ślę komunikat do starszych wiekiem osób, które pragnęłyby się u Was zatrudnić. Panowie UWAGA!!! firma dyskryminuje osoby w starszym wieku i nie przedłuża umów tylko dlatego że nie ruszacie się jak młodzieniaszki!!!!! i zapewne już nie będziecie tak jak ja.!!!!!!!!!

Ciekawski
@Fuksio

Fuksio, możesz napisać jak się ta sprawa zakończyła?

@Ciekawski

z engie nikt i nic nie zrobił. Jak widać pracownika mają ..........................

@Fuksio

Prosiliśmy Cię o kontakt z naszym działem etyki : " Naruszenie można zgłosić anonimowo w ramach spółek z grupy ENGIE przez: https://engie-services.pl/#login login:pracownik, hasło:pracownik123, do compliance officera, który zapewnia dyskrecję, o ile jest to możliwe ze względu na okoliczności danej sprawy ". Nie możemy pomóc, jeśli nie znamy szczegółów sprawy.

@ENGIE Polska

Jak do tej pory nikt z dyskryminacją w Waszej firmie nic nie zrobił, to tylko dlatego że nie chciał tego zrobić. Bo sprawa zrobiła się głośna i oprócz innych pracowników wiedział także pracownik HR z biura i nawet chciał się spotkać!! ale tylko chciał i nic więcej, bo się nie spotkał. Jakbyście chcieli to można było to inaczej załatwić, zapewne decyzje o tej dyskryminacji zapadły wyżej a Panu A. S. zastępcy kierownika w Eurocentrum kazali taki argument przedstawić. Czy to jeszcze za mało informacji?

andrzej
@Fuksio

Biuro olewa co się dzieje na budynkach.

zdziwiony

Czy wypowiadają się gdzieś tu na temat te firmy zwykli pracownicy a nie biuro?

@zdziwiony

W zakładce "opinie" znajdziesz informacje zarówno od biura jak również od pracowników naszych spółek z całej Polski.

Zdziwiony
@ENGIE Polska

Czyli nie, sami sobie zadajecie pytania i sami sobie odpowiadacie.

B
@zdziwiony

A co byś chciał wiedzieć i gdzie aplikujesz?

Marcin
@zdziwiony

Opinie pozytywne piszę biuro.Ja mogę opisać sytuację w Warszawie i w okolicach - wszystko zależy na jakiego przełożonego trafisz. Jeśli trafisz na Pana Kazika to nie wierz mu- zwykły handlarz samochodów( był handlarzem w VW)- wciśnie Ci każdy bajer. Nie dostaniesz premii jak nie wykłócisz się. Lubi skłócać załogę- ciągle powtarza lichy żart z miodem od ponad 10 lat i dużo przaśnych żartów- za dużo kleił się do kobiet .Jak jest sytuacja patowa to nie rozwiążę problemu. Jak trafisz na innego kierownika projektu to będzie lepiej- część walczy o premie dla podwładnych. Na Pradze w budynku magazynowo-biurowym jako technik był fryzjer- dwie lewe ręce. Nikt nie reagował jak olewał BHP- naprawiał samochody - podnosił widlakiem samochody, ale któregoś razu zapomniał wrzucić hamulec i go przygniotło.Pensja na czas, premie nie.Kazik obiecuje klientom złote góry- zrobienie czegoś co planowaliśmy na 2 tygodnie powiedział, że zrobimy jutro i już kończymy. Obiecywał rzeczy bez pokrycia- w sierpniu Trane nie pracuje- w północnych Włoszech mają urlopy w tym miesiącu, a on obiecał, że jak zamówi na początku sierpnia części do klimakonwektorów to pod koniec będą, oczywiście przyszły we wrześniu. Inni kierownicy projektów byli chwaleni przez chłopaków, bo starali się pomóc, jak była trudna sytuacja i umieją wyjaśnić klientowi sytuacje a nie ściemniają. Sytuacja jak w każdej średniej firmie FM- jak będzie dobry klient, przełożony to raj. Jak coś słabo idzie to ci z dołu dostają po ..... . Zwykła loteria.

Czy w ENGIE Polska możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

@Pytanie

Staramy się rozważać propozycje zgłaszane przez naszych pracowników, zatem jeśli będzie taka potrzeba, będziemy analizować takie zgłoszenie.

Aktualność
W spółce z naszej Grupy, ENGIE Services zatrudniamy pracowników w różnym wieku.

Aktualnie pracuje u nas m.in 19 pracowników poniżej 25 roku życia ( 4% naszych pracowników)_ oraz 148 pracowników powyżej 55 roku życia ( co stanowi 31% naszych pracowników)
Fuksio

A co tu jeszcze dodać? wszystko jest we wpisach

ENGIE Polska poszukuje kandydatów na stanowiska Technik - Serwisant. Czy ktoś z Was orientuje się co wchodzi w skład obowiązków na tych stanowiskach?

Aktualność

ENGIE SAR Spółka z o.o. specjalizująca się w świadczeniu usług generalnego wykonawstwa w zakresie robót instalacji sanitarnych i elektrycznych jak również w kompleksowej obsłudze technicznej budynków (m.in. serwerowni, szpitali, pomieszczeń czystych oraz innych obiektów wymagających utrzymania reżimowych warunków pracy infrastruktury technicznej) poszukuje kandydatek/kandydatów do pracy na stanowisku:

Specjalista ds. Ofertowania i Obsługi Formalnej

Miejsce pracy: Warszawa (Wawer), ul. Zwoleńska 97

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za:

1. Analizę rynku i wyszukiwanie ogłoszeń o postępowaniach przetargowych,

2. Weryfikację dokumentacji przetargowej pod kątem formalnym,

3. Przygotowywanie ofert przetargowych (od strony formalnej) w sektorze publicznym i prywatnym,

4. Prowadzenie korespondencji dotyczącej postępowań przetargowych z Zamawiającym,

5. Koordynowanie i kontrolowanie czynności związanych z procesem zawierania umów,

6. Nadzór formalny nad prawidłową realizacją kontraktów,

7. Współpracę z innymi komórkami organizacyjnymi we wszystkich fazach pozyskania zamówień.

Oczekujemy:

1. Wykształcenia wyższego,

2. Studia podyplomowe lub kursy/szkolenia z zakresu Prawa Zamówień Publicznych,

3. Bardzo dobrej znajomości ustawy PZP wraz z aktami wykonawczymi oraz znajomości innych aktów prawnych regulujących zagadnienia zamówień publicznych,

4. Minimum 3 letnie doświadczenie (uzyskane w ostatnich 5 latach) w pracy na podobnym stanowisku,

5. Bardzo dobra znajomość MS Office (w szczególności Excel, Word, Power Point),

6. Dyspozycyjność, zaangażowanie, odpowiedzialność i duża samodzielność w realizacji powierzonych zadań,

7. Doskonała organizacja pracy i umiejętność ustalania priorytetów.

Mile widziane:

1. Znajomość branży sanitarnej (a w szczególności klimatyzacji i wentylacji),

2. Biegła znajomość języka angielskiego.

Oferujemy:

1. Umowę o pracę na pełny etat,

2. Możliwość pracy w systemie hybrydowym,

3. Atrakcyjne warunki zatrudnienia i przyjazna atmosferę pracy,

4. Możliwość rozwoju zawodowego,

5. Atrakcyjny pakiet medyczny oraz karta Multisport.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wraz z CV prosimy o dołączenie następującego oświadczenia :

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w dokumentach aplikacyjnych przez ENGIE SAR Sp. z o.o. z siedzibą ul. Zwoleńska 97, 04-761 Warszawa, w celu udziału w bieżącej rekrutacji oraz w kolejnych naborach kandydatów na pracowników przez okres najbliższych 6 miesięcy.”

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych kandydatów do pracy w ENGIE SAR znajduje się na naszej stronie internetowej: http://www.sarserwis.pl

Zainteresowanych informujemy, że nadesłanych ofert nie zwracamy.

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi osobami.

Prosimy o przesłanie aplikacji bezpośrednio na adres mailowy: rekrutacja@sarserwis.pl

Aktualność
Sprawdź kogo aktualnie poszukujemy do spółki z naszej Grupy - ENGIE Services i dołącz do naszego zespołu!

Baniocha (pow. piaseczyński), Góra Kalwaria, Piaseczno, Warszawa, Wola Mrokowska (pow. piaseczyński), Zalesie Górne (pow. piaseczyński)

No Energy to Waste

Czy w ENGIE Polska poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

@Pytanie

Świadczenia dodatkowe jak najbardziej obowiązują, ale różnią się w zależności od spółki.

Aktualność
Za nami badanie satysfakcji i zaangażowania pracowników ENGIE&Me 2021.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nim udział. Nasza frekwencja na poziomie spółek w Polsce wyniosła 53%.

Teraz, jak to się dzieje każdego roku, odpowiedzi i komentarze naszych pracowników będą analizowane przez Zarządy, Działy HR i przełożonych. I jak zawsze będziemy informować o podejmowanych wdrożeniach.

Rozstrzygnęliśmy także konkurs na najwyższą frekwencję w spółkach w tegorocznej ankiecie. Drobne upominki w tym roku pojechały do: ENGIE EC Słupsk, ENGIE EC Serwis, ENGIE Zielona Energia i ENGIE Złotów.

Czy firma ENGIE Polska w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

@Pytanie

To zależy od konkretnego przypadku - rodzaju szkolenia i przygotowywanego planu szkoleń. Jeśli jesteś pracownikiem to skontaktuj się w tej sprawie z działem HR.

Aktualność
Trwa tegoroczna edycja badania ENGIE&ME. Pomysły i sugestie na usprawnienie pracy każdy z pracowników Grupy ENGIE może zgłaszać do 24 października. Dzięki ubiegłorocznej ankiecie w ENGIE Elektromontaż:

- zadbano o podnoszenie kwalifikacji menagerów – odbyło się szkolenie BMS z zakresu automatyki budynkowej, kontynuowana jest nauka języka angielskiego;
- dla pracowników na stanowiskach robotniczych przygotowane zostało szkolenie wewnętrzne z podstawowych pomiarów instalacji elektrycznych;
- cztery osoby zostały skierowane na szkolenie – spawanie ręczne elektrodą otuloną.

Warto więc wziąć udział w badaniu, bo jego wyniki mają wpływ na funkcjonowanie naszych firm.

Aktualność
Spółka ENGIE SAR dzięki opiniom pracowników przekazanym w ankiecie ENGIE&Me dokonała następujących zmian:

- umożliwiła pracę w trybie zdalnym;
- zorganizowała kurs języka angielskiego dla części pracowników;
- przeprowadziła audyt płacowy oraz wprowadziła program regulacji wysokości wynagrodzeń.

Trwa tegoroczne badanie i jest kolejna możliwość przekazania swoich pomysłów oraz sugestii zmian.

Zostaw merytoryczną opinię o ENGIE Polska - Warszawa

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w ENGIE Polska?

Zobacz opinie na temat firmy ENGIE Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ENGIE Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 2 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ENGIE Polska