Soleo PV

Opinie o Soleo PV

Nie wiecie czasem czy Doradca Energetyczny ds. Fotowoltaiki nie będzie jeszcze miał szansy na pracę? nie mogę doszukać się aktualnej oferty a mam przed sobą jedną od firmy ale sprzed lat. mam już doświadczenie a tutaj w komentarzach widzę, że raczej chwalono z rok temu warunki. Do dziś tak jest? Jakie średnie zarobki wychodzą?

GKT Nowy wpis

Soleo PV pracowałem ponad 2 lata jako DTH. Firma zapewnia wszystkie niezbędne narzędzia potrzebne do pracy. Osobiście polecam prace w Soleo PV wiedzą co robią... Można liczyć na wsparcie merytoryczne.

Jaki jest styl zarządzania w Soleo PV?

Jakub Nowy wpis

W firmie SOLEO PV pracuje 3 lata na stanowisku doradcy techniczno-handlowego. Mam zapewnione wszystkie potrzebne narzędzia do pracy (telefon, laptop, samochód). Bardzo dobre ekipy monterskie, które dają pewność, że potencjalny klient finalnie jest zadowolony z transakcji, a to przekłada się na polecenia. Ogólnie prace mogę polecić.

Czy w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Soleo PV padły pytania dotyczące Twojego poprzedniego zatrudnienia? Jeśli tak, to jakie? Podziel się swoimi wrażeniami z rekrutacji na stanowisko Praca w agencji nieruchomości.
Hubert Kruszyna

W Soleo PV pracuję od ponad 3 lat jako przedstawiciel handlowy. Firma zapewnia wszystkie narzędzia do pracy, czyli leady, auto, komputer i telefon. Śmiało mogę polecić pracę u nas. Jakby ktoś miał więcej pytań odnośnie pracy w Soleo, może napisać do mnie na Linkedinie.

@Hubert Kruszyna

Jest szansa na przybliżenie kwestii tych leadów właśnie? Co konkretnie podają, każdemu po równo? no i czy na jeszcze jakieś dodatkowe wsparcie można liczyć w razie większych problemów?

Tomasz Adamczak
@Iza

Pani Izo, to jak, komu, na jakiej zasadzie rozdzielane są leady to wewnętrzna informacja firmy. Nie będziemy dzielić się publicznie takim know-how bo konkurencja nie śpi :) pozdrawiam

@Tomasz Adamczak

Proszę w takim razie mi wybaczyć... Spora jest ta konkurencja? Ile firm może do niej przynależeć? W czym Państwa na pewno będzie lepsza jeśli o warunki pracy chodzi?

Gracjan Kułak

Współpracuje z SoleoPV od kilku lat. Firma zapewnia wszystkie narzędzia potrzebne do pracy, czyli samochód, telefon oraz leady. Z czystym sumieniem mogę polecić pracę w SoleoPV. Posiadamy własne ekipy co przekłada się na bardzo dobry montaż i zadowolenie klientów :)

Sławomir Starnawski

Pracuję w Soleo 8 lat, odpowiadam za sprzedaż, mam narzędzia pracy i zapewniamy narzędzia pracy Handlowcom. Jeśli masz pytania i jesteś zainteresowany współpracą to serdecznie zapraszam do bezpośredniej rozmowy pod nr 607480277, mailowej s.starnawski@soleopv.pl lub linkedin :)

2 lata użytkowania i jak na razie żadnych problemów, profesjonalnie zakotwiona dokumentacja i montaż. Pozdrawiam i polecam

Barbarossa71

Świetna atmosfera oraz współpraca. Jestem zadowolona z teamu oraz przełożonych. Wszystkie narzędzia pracy udostępnione od firmy oraz dogodne warunki pracy. Serdecznie polecam.

Były pracownik Milosz

Gorąco polecam, zawsze płaca na czas, nigdy nie było zaległości, pieniądze bardzo przyzwoite.

Aneta

Przedstawienie oferty itp-rzeczowo i przejrzyście. Podpisanie umowy-bezproblemowo. Montaż również szybko ale….. Jako autoryzowany partner tauron po pierwsze brak sprawdzenia czy licznik wymieniony. Instalacja zamontowana bez uruchomienia. Klient obowiązany był do sprawdzenia stanu licznika i włączenia falownika. Problem z danymi zgłaszałam wielokrotnie- spotykałam się z ignorowaniem mojej sprawy. Problemem okazał się brak przestawienia przełącznika co powodowało ze włączone urządzenie nie produkowało prądu. Gdyby nie upartość moja to urządzenie chodziło by w taki sposób przez miesiąc- bo pracownicy biura uważali ze wszystko jest w porządku. Dla mnie żenada. Biorąc pod uwagę ze dom jest w budowie i nie ma mnie na miejscu oraz to ze jedynie pracownicy moi mogli coś zadziałać -dla mnie był to duży problem by zlokalizować usterkę. Innymi słowy: ta sama instalacja byłaby tańsza o ok 3500 ale ze to autoryzowany partner tauron byłam przekonana ze warto zapłacić więcej bo będzie bezproblemowo-teraz wiem ze nie warto.

Dariusz
@Aneta

No ale przecież możesz zareklamować usługę jak coś ci nie pasuje i urządzenie nie działa jak należy. Próbowałaś coś z tym zrobić czy tylko narzekasz?

Przemek P

Z firmą SOLEO PV podjąłem współpracę w czerwcu 2020r. Przygotowanie oferty przez handlowca i analiza działu technicznego przebiegała szybko, ale niestety na odległość co jak się okazało było błędem z mojej stronie oceniając w perspektywie czasu. Następnie podpisaliśmy umowę już w domu, po czym sprawny, profesjonalny montaż w lipcu i instalacja odpaliła bez problemu. Na tym kończą się dobre strony firmy SOLEO PV. Posiadam falownik Huawei SUN2000 5KTL-M0 oraz 16 modułów Q.PEAK.DUO-G5 335 gdzie 7 x płd.-wsch. + 9 x zach.-płn. Po analizie ilości energii oddanej do sieci w pierwszym półroczu niestety wykresy pokazują znaczny spadek mocy w okresie do południowym ze względu na częściowe zacienienie przez drzewo sąsiada. Sygnalizowałem zacienienie na etapie planowania rozmieszczenia modułów, zdałem się na opinię obsługi SOLEO PV co do układu instalacji. W styczniu pierwszy raz dzwoniłem i wysłałem prośbę o monitoring i audyt instalacji, nawet z dołożeniem 3 modułów, informując o słabych osiągach. Przedstawiciel SOLEO PV Pan Marcin A. obiecał wielokrotnie zajęcie się moją sprawą i przesłanie oferty. Od tamtej pory kilkanaście razy dzwoniłem, wysyłałem SMSy i maile. Rozmowy polegały jedynie na przeciąganiu terminu. Z racji braku konkretów ze strony Pana Marcina zgłosiłem sprawę do biura SOLEO PV telefonicznie i mailowo. Efekt ten sam – mydlenie oczu i obietnice przekazania tematu przełożonemu Pana Marcina. Podsumowując polecam jedynie monterów firmy SOLEO PV, natomiast jak historia współpracy pokazuje aktywni są wyłącznie do finalizacji umowy, później trzeba sobie radzić samemu. Firma SOLEO PV nie będzie monitorowała Twojej instalacji oraz nie masz co liczyć na wsparcie posprzedażowe w zakresie modyfikacji instalacji. Jeśli ktoś chciałby porozmawiać na temat mojej współpracy z SOLEO PV zapraszam: przemek.petit@gmail.com.

Bogdan
@Przemek P

Dokładnie tak jest. Mają wszystko w de. Czekam już miesiąc na ofertę.

@Bogdan

A firma nie posiada przypadkiem innego specjalnie wydzielonego działu, który zajmowałby się tego typu sprawami? Oni ogólnie ostają jakieś wynagrodzenie za usługi posprzedażowe czy są świadczone za darmo i stąd właśnie ten wielki "pośpiech"?

Aju

Niestety po kilkuletniej współpracy, bez powodu zostałem zwolniony. Należne wynagrodzenie oraz prowizje nie zostały wypłacone. Musiałem złożyć sprawę do sądu i mam teraz prawomocny wyrok, który skierowałem do komornika. Właściciel jest zakompleksionym oszustem. Szczerze odradzam.

Tomasz Adamczak
@Aju

Współpraca z panem została zakończona natychmiast ze względów dyscyplinarnych. Oszukiwał Pan moją firmę i był "kretem" pracującym i sprzedającym dla firmy konkurencyjnej. Sprawa została już skierowana do Sądu.

Aju
@Tomasz Adamczak

Przestrzegam wszystkich przed współpracą z rozhisteryzowanym właścicielem. Po 3 letniej współpracy rozstaliśmy się i wtedy okazało się, że nie będą mi wypłacone należne prowizje. Sprawę złożyłem do sądu a po uprawomocnieniu wyroku do komornika. Pieniądze w wysokości ok. 20 tys. zł zostały ściągnięte z konta właściciela. Atmosfera pracy koszmarna.

Małgorzata

Hej, jak przebiega rekrutacja na doradcę klienta w Soleo? :D Czy warto się jakoś specjalnie do niej przygotowywać? Jakie najczęściej padają pytania? Czy pracodawca testuje jakoś umiejętności kandydatów? Byłabym wdzięczna za wszelkie podpowiedzi i najlepiej jak najwięcej :D

Tia

Sporo byłych pracowników chwalących firmę, jak to wspaniale było... To czemu Was tam nie ma? Tak tylko pytam, nie to żebym się czepiał.

@Tia

Łatwo hejtować będąc anonimowym.... Życzę dużo spokoju powody rozstania się na linii Pracownik-Pracodawca to wewnętrzna sprawa firmy i danego Pracownika.

Barbara

Firma Soleo PV montowała nam panele słoneczne na gruncie . Szczerze...jesteśmy bardzo zadowoleni z pracowników którzy montowali panele. Po montażu zostawili porządek wszystko było posprzątane a nawet odkurzone w piwnicy. Na koniec dostaliśmy instrukcję jak włączyć Froniusa .Po zmianie licznika przez elektrownie włączyliśmy urządzenie sami i wszystko zagrało.Jeszcze raz dzięki za szybki montaż i sprawną organizację mimo pandemi .

Podolak Jakub

Gorąco polecam firmę SOLEOPV jako były pracownik. Wsparcie jest w każdym aspekcie od przełożonego i firmy. Służbowe auto, laptop, telefon (iPhone). Leady zapewniała firma co jest kolejnym atutem. Nigdy nie miałem takiego wsparcia od przełożonego jak od Pana Łukasza.

Aplikant
@Podolak Jakub

To dlatego Pan się rozstał z firmą, bo współpraca się świetnie układała?

@Aplikant

Czasem tak w życiu bywa, że sprawy prywatne zmieniają nam diametralnie plany zawodowe :) współpraca jak i rozstanie z firmą było na przyjaznej stopie ????

Adrian
@Podolak Jakub

Czym zajmowałeś się w Soleo PV i czy uważasz że ta firma to dobre miejsce do rozwoju zawodowego? Oferują jakieś szkolenia i kursy podnoszące kompetencje? Czekam na Twój wpis, daj znać!

@Adrian

W ogólnym rozumieniu doradca klienta. Jesli chodzi o szkolenia to jak najbardziej były w firmie organizowane przez różnych ludzi którzy znają się na rzeczy. Poza tym zawsze można było zadzwonić i doradzić się, zapytać.

Przedstawiciel

Witam firma zapewnia leady czy samemu trzeba szukać klientów?

Sebastian

Moja współpraca z Soleo PV była bardzo pozytywnym doświadczeniem. Współpracowaliśmy kilkanaście udanych miesięcy. Począwszy od rozmowy rekrutacyjnej do końca współpracy w większości kwestii można się dogadać, bo przecież dialog jest najważniejszy?! Samochód służbowy, również do celów prywatnych, podstawa, prowizja, premie, laptop oraz telefon, (iphone) jak ktoś jest fanem... Montaże sprawnie robione na szeroką skalę Polski, przez wiele własnych, doświadczonych ekip monterskich. Robota zrobiona bardzo fajnie i na komponentach najwyższej klasy. Doświadczeni elektrycy, którzy znają się na robocie, Pana Dariusza chciałbym nominować do podwyżki! Kasa dla pH wypłacana regularnie z obliczeń robionych przez siebie i weryfikowanych przez kierowników. Ogólnie waszystko sie zgadza, to jest i będzie duży gracz na polskim rynku fotowoltaiki.

Sebastian

Zostaw merytoryczną opinię o Soleo PV - Kraków

• Jak się pracuje w Soleo PV?

Zobacz opinie na temat firmy Soleo PV tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Soleo PV?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 17 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Soleo PV