QRS
2 2 3 5 1
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 19 dni.

Czy pracodawca QRS organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

TakNie
Alvaro Nowy wpis

Zgodnie z art. 22 k.p. nie jest prawnie dopuszczalne zastąpienie umowy o pracę umową cywilnoprawną przy zachowaniu warunków wykonywania pracy, charakterystycznych dla umowy o pracę. Cechami charakterystycznymi stosunku pracy są natomiast wykonywanie przez pracownika pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę. Obowiązkiem pracodawcy jest natomiast zatrudnianie pracownika za wynagrodzeniem. Zgodnie z powyższym, umów cywilnoprawnych nie wolno zawierać, jak również nie jest dopuszczalne zastępowanie umów o pracę takimi umowami, w sytuacji, kiedy zatrudnienie danej osoby odpowiada cechom charakterystycznym dla stosunku pracy. Z tych względów określenie przedmiotu umowy cywilnoprawnej jako, np. "pozostawanie w gotowości do pracy" może budzić pewne wątpliwości. Nasuwa bowiem przypuszczenie, że zawarta umowa cywilnoprawna może służyć obejściu przepisów o czasie pracy. Ponadto element "pozostawania w gotowości" jest odzwierciedleniem Kodeksowej zasady podporządkowania pracownika poleceniom pracodawcy.

Tak2Nie
robokop

QRS Tychy i PLUS KADRA - druga wymieniona firma zatrudnia dla pierwszej agencji, taki łańcuch pośredników, a praca w zakładzie m.in NP Polska lub Lear Corporation albo podobnej fabryce w Tychach. Realia: - jedna stawka umowna, najniższa możliwa w naszym kraju - brak innej stawki dla nadgodzin sobót i niedziel. - umownie praca na konkretnym stanowisku, później rzucają gdzie popadnie, a także na inne zakłady pracy. - umownie praca na dwie zmiany dzienne, kolejno zmuszają do pracy w nocy bez dodatku nocnego, bo coś takiego oczywiście nie funkcjonuje w firmie QRS lub Plus Kadra. Pisząc treściwie i z zamiarem podsumowania owych kwestii możliwości wystawienia opinii o agencji pracy tymczasowej QRS i Plus Kadra (umowa wyłącznie zleceniowa - jest praca lub jej nie ma, mimo zapewnień umownych i w rozmowach o jej nadmiarze - dzisiaj jest praca, a jutro jej nie ma), informacja o trybie pracy na konkretną godzinę jest z dnia na dzień (mimo innych zapewnień przy rozmowie i umownych). Jak "Medaliony" Nałkowskiej nadają, to "Ludzie ludziom zgotowali ten los." - wszyscy to znamy i każdy brnie w to dalej, nikt nie przestrzega, tylko materialnie uwzględnia swój zasób, nie licząc się z etyką humanizmu, lub osoby są pochłonięte komercją i nie mają możliwości uwzględnienia w sobie wyższych celów, aniżeli przyziemne gromadzenie dobra materialnego za wszelką cenę. A skoro demokracja, to gdzie analityczna sfera państwa wobec "winno się nawet rzec nielegalnie" działających instytucji jak QRS i Plus Kadra. Tylko nie mogę napisać o braku legalności, bo w Polsce jest to respektowane po prostu ;).

Tak3Nie

Zostaw opinię o QRS - Tychy

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie