Business Netto GmbH

Bassersdorf

Opinie o Business Netto GmbH

Grazyna

witam mam to samo, ogłoszenie tej firmy było na portalu interenetowym.Potem dostałam telefon rozmowa identyczna jak poprzednie osoby,zeskanowanie dowodu z rozmazanym zdjeciem, zalozenie konta.Poinformowalam sie u odpowiednich osob i nic nie wysylam zadnej umowy nic.Przy okazji o pesel zadna firma nie moze prosic droga e-mail.Od poczatku oferta wydała mi sie dziwna dlatego wolalam sie poinformowac u prawnika poradzil ze nic nie wysylac ani nie podpisywac.

Beny

Skontaktowałem się z osobą która pracowała dla firmy patente express e.k. o której ktoś wspomniał wyżej. Oczustwo!!! Nikt na nią kredytu nie brał, nie chodzi o to, koledzy czy koleżanki wyżej którzy o tym mówią nie mają racji. Chodzi o pranie brudnych pieniędzy. Dziewczyna w ciągu 3 dni pracy dostała przelew na kwotę powyżej 20 tysięcy, które musiała wybrać z konta i wysłać pocztą!! na jakiś wskazany adres, po kilku dniach bank zablokował jej konto. Składała zeznania na policji. Grozi jej do 8 lat więzienia, wszystko w rękach prokuratora... Teraz ci sami ludzie podszewka się pod kolejna firmę. Cała reszta niby prac była dobrze zaaranżowana, żeby mydlic oczy, jakieś uzupełnianie baz danych, jakieś e-maile niby od klientów etc. Jeszcze dodatkowo jakieś bitcoiny kupowała w necie. Masakra...

@Beny 19.10.2016 13:13

O matko! To jeszcze gorzej niż każdy z nas zakładał...Koszmar! Szkoda dziewczyny.

tomek

dziś do mnie dzwonili z tego samego nr telefonu. Jak na menagera to pan nie był zbyt wiarygodny, lekka nie pewność w głosie, niezbyt profesjonalnie jak na tym stanowisku, na pytania nie potrafił odpowiedzieć.

Ona

Ich strona internetowa: http://pl.netto-business.ch/index.php. Firma, za którą się podają zajmuje się głównie handlem i transportem. Ich polska strona mówi o innej działalności. X, serio w całokształcie nie widzisz nic strasznego tylko w skanie dowodu i założeniu konta?? Gość mówi, że masz wysłać skan dowodu, zatuszować zdjęcie, bo dzięki temu nikt na Ciebie kredytu nie weźmie, ale jednocześnie masz założyć konto na siebie i dać im potwierdzenie, że nie masz kredytu i że limit wypłat może być powyżej 20 tysięcy...Przecież ewidentnie chodzi o to, by wziąć na Ciebie kredyt...W dowolnym momencie mogą wam wysłać jakiś plik (napisać, że to jakaś FV, którą macie wstawić do systemu) z keyloggerem, za pomocą którego zdobędą dane do logowania na tym założonym koncie bankowym, a od tego do wzięcia kredytu już minimalna droga. Zasada działania zbliżona do tych, którzy na koncie Allegro pracownika każą wystawiać swój towar - towar się sprzedaje, pracownik wpłaca prowizję dla pracodawcy i znika, a pracownik zostaje z "wirtualnym" towarem i klientami, którzy zapłacili a towaru nie dostali. Tyko w tym przypadku pracownik zostanie z kredytem. Myślcie ludzie...Niech wam 3900 zł brutto tej zdolności nie przyćmiewa, bo zaraz będziecie mieć płacz i zgrzytanie zębami, że daliście się nabrać.

x

w umowie niby nie ma nic strasznego... tylko przeraża te wyslanie skanu dowodu i zalozenie konta, z limitem wyplat powyzej 20 tysiecy

arpka

Miesiąc temu pojawiło się podobne ogłoszenie tylko firma inaczej się nazywała HR Manager Patente Express e.K. Też warunkiem było założenie konta. Kazano mi przesłac skan dowodu i podobnie jak opisuje to Ja63511 sugerowano zatuszować zdjęcie. Przekręt na bank. O firmie też nie było śladu w internecie. Nie mnie jedną próbowano wkręcić - znalazłam później przez fejsa innych, którym proponowano równolegle zatrudnienie.

Ja63511

Dokładnie tak jak napisał/a XYZ. Dzwoni pan, przedstawia się polskim imieniem i nazwiskiem, ale po akcencie słychać, że Polakiem nie jest. Z początku wszystko ładnie i ok póki nie przechodzi do omawiania zakresu obowiązków m.in. obsługi transakcji klientów. By je obsługiwać należy założyć sobie konto bankowe na swoje dane (+ dostarczyć im zaświadczenie, że nie jest się zadłużonym i że nie ma limitu wysokości wypłat na koncie). Oczywiście należy wysłać też skan dowodu :P i tu najlepsze: pan sugeruje, by zatuszować ZDJĘCIE na skanie, by nie bać się, że ktoś by mógł na nas wziąć kredyt w banku. ;) Wysyłają umowę in blanco na maila - bez daty, podpisu, pieczątki. Dane firmy szwajcarskie, bo w PL jeszcze oddziału się nie dorobili. Mam nadzieję, że nikt się na to nie nabierze.

Tomek
@Ja63511 18.10.2016 08:16

Z jakiego numeru telefonu dzwonili? Czy posiadają jakąś stronę internetową po Polsku?

Beny

Skoro tak każą no to bardzo podejrzanie to wygląda.... Czyli jak mniemam jesteś już po rejestracji na ich stronie i dzwonił do Ciebie jakiś konsultant. Ja póki co zarejestrowałem się na stronie.

XYZ

Każą sobie przesłać skan dowodu osobistego i założyć konto w banku, na które klienci mają wpłacać pieniądze, bo niby nie mogą na okresie próbnym dać danych konta firmowego. Podejrzanie to wygląda :(

beny

tez dostalem dzis oferte pracy na email. ktos cos wie??

Ja63511

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tej firmy i jej ewentualnym oddziale w Polsce? Niby jest, ale namiarów konkretnych brak. Ktoś już pracuje? Wynagrodzenie, które oferują dla operatora baz danych jest tak wysokie jak na nasze polskie realia, że aż trudno uwierzyć stąd pytanie.

typ
@Ja63511 14.10.2016 15:58

To chyba jakiś przekręt, radziłbym uważać. ,

Bono
@typ 15.10.2016 15:46
To chyba jakiś przekręt, radziłbym uważać. ,

Na podstawie czego wnioskujesz, że przekręt?

Zostaw opinię o Business Netto GmbH - Bassersdorf

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Business Netto GmbH