RS Components Sp. z o.o.

Opinie o RS Components Sp. z o.o.

Aktualność
Dziękujemy za odwiedzenie naszego profilu na portalu GoWork.pl. Podjęliśmy decyzję o przyłączeniu się do dyskusji, którą prowadzicie na łamach tego forum. Do tej pory z uwagą przyglądaliśmy się Waszym komentarzom. Od dzisiaj postaramy się aktywnie w tej dyskusji uczestniczyć i odpowiadać na merytoryczne zapytania. Zarówno pozytywne opinie, jak i konstruktywna krytyka, pozwalają nam rozwijać się i stale polepszać jakość Naszej pracy i relacji.
Równocześnie informujemy Państwa, że wszystkie wpisy niezgodne z Regulaminem serwisu GoWork.pl lub polskim prawem będę archiwizowane, a autorzy wpisów niezgodnych z prawem mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności.
Gaja

Nie jest łatwo dostać się do pracy w RS, ale warunki zatrudnienia świetne. Polecam

Człowiek Nowy wpis

a jakie ostatnie zmiany mogły mieć tu miejsce? Po przejrzeniu opinii widzę, że jedna Pani pytała o nie w zeszłym roku, chodziło o warunki zatrudnienia? podwyżki i tym podobne? a teraz co się stało, że ktoś tak napisał? nie wiem czy pracy niedługo nie będę zmieniał na inna a myślałem kiedyś o firmie

Anonim Nowy wpis
@Człowiek

Czasem bywa trudno jak wszedzie , ale wiemy ze mamy recesje na rynku i nigdzie nie jest kolorowo. Jesli chodzi o warunki finansowe - to firma dobrze płaci w porównaniu do innych. Z podwyżki jestem również zadowolony - inflacyjna. Moi znajomi z innych firm byli bardzo zaskoczeni podwyżkami w RS. Jesli ktos ma ambitne plany i pomysł na siebie to firma również daje takie możliwości - kwestia chęci i rozmowy z menadzerem a nie lizusostwa.

Kacha Nowy wpis
@Anonim

Witam w ramach doprecyzowania chciałabym się dowiedzieć w jakim zakresie miały miejsce te wspomniane podwyżki. czy były przyznawane stałym pracownikom czy również teraz na start otrzymam większa stawkę o ile się dostane?

Na jakie benefity można liczyć w RS Components Sp. z o.o.?

Beznadzieja ludzie boją się o pracę po ostatnich zmianach , obgadywanie po kątach, brak równego traktowania i lizusostwo

Ktoś tu odradzał branie kredytu chyba ze względu na brak stabilizacji odnośnie pracy a mnie właśnie ciekawiło to czy jakieś pożyczyli i tym podobne są opcjonalne. Czy to oznacza, że nie? dacie tez znać jak z premiami sytuacja wygląda? na jakiej zasadzie w rzeczywistości są one przyznawane i czy są jakieś grupowe do wyrobienia skoro mowa o integracji była?

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie RS Components Sp. z o.o. na stanowisko Regionalny Doradca Handlowy? Czy przeprowadzana jest wstępna rozmowa telefoniczna?

Czy można liczyć w RS Components Sp. z o.o. na prywatną opiekę medyczną?

Można, jest to jednym z benefitów

Wika
@Anonim

Możecie rozwinąć wszystkie? Dużo ich? W jednej opinii z ubiegłego roku było napisane, że występuje pakiet. Do dziś cos jeszcze zostało dodane? Widziałam tez tamta opinie dotycząca atmosfery. pracownicy miedzy sobą się nie integrują w żaden sposób?

@Wika

Atmosfera jest nerwowa.. integracja tylko na pokaz przez te same osoby, jakby było płacone od zdjęcia albo większa premia. Każdy przychodzi zrobić swoje przez 8 godzin, do tego dochodzi strach czy będziesz miał pracę bo nie ma pomysłu na firmę. Lepiej nie brać kredytu bo nie wiesz jak długo popracujesz. Masakra.

Galery, to ciekawe stwierdzenie, ale biorąc pod uwagę, że firma rozlicza z każdego wyjścia do toalety i każdej przerwy na kawę - nie jest bez racji.

Tomasz
@były pracownik

Jak pracownicy są rozliczani? Trzeba odbijać kartę i wtedy widać jak długo byli na przewie czy ktoś to po prostu kontroluje? Przecież chyba każdemu przysługuje trochę wolnego na zjedzenie śniadania czy fajka, nie?

@Tomasz

Tomasz, trzeba odbijać kartę przy każdym wyjściu na zewnątrz - do toalety, poza tym pilne oko obserwuje ile razy i jak długo jesteś w kuchni. 15 minut przerwy na 8 godzin obowiązuje. Każda twoja minuta nie spędzona przy pracy jest zarejestrowana. (usunięte przez administratora)

Tomasz
@były pracownik

Słabo, ale chyba trzeba się przystosować. Te 15 minut wlicza się w czas pracy? Bo pracowałem w firmie gdzie było pół godziny przerwy ale automatycznie trzeba było pół godziny zostać dłużej w pracy. Więc tu i tak chyba nie jest tak źle. Co jak masz za dużo przerw na karcie? Potrącają ci z wypłaty?

@Tomasz

Szanowni Państwo, dziękujemy za zainteresowanie naszą Firmą. W odpowiedzi na zadawane pytania związane z rozliczaniem czasu pracy, firma RS Components stosuje przepisy przewidziane Kodeksem pracy. 15-minutowa przerwa jest wliczana w czas pracy i nie trzeba jej odpracowywać. Firma korzysta z elektronicznego systemu ewidencji czasu pracy, który zgodnie z przepisami wykorzystywany jest do celów rozliczania czasu pracy. Każdy polski pracodawca jest zobowiązany do prowadzenia takiej ewidencji. Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych Pracowników i szanujemy ich prawo do odpoczynku i przerwy na posiłek. Traktujemy wszystkich tak samo i nie jest naszą intencją utrudniać pracę Pracownikom. Zależy nam na rzetelnym jej wykonywaniu, zgodnie z zasadami panującymi w firmie.

kubas
@Tomasz

Tak. jest to kontrolowane elektronicznie.

Przemysław
@kubas

Cooo? I ile niby potrącają za przerwy? (usunięte przez administratora)

@Przemysław

Szanowni Państwo, firma RS Components stosuje przepisy przewidziane Kodeksem pracy. 15-minutowa przerwa jest wliczana w czas pracy i nie trzeba jej odpracowywać, nie jest ona potrącana.

Majka
@Przemysław

hej @ kubas coś chyba żle czytasz ,nic nie potrącają za przerwy. Ludzie trzymają się w miarę zasad i jak nie przeginasz to się do ciebie nikt nie przyczepia

@pracownik
@Tomasz

Tak jesli uzywasz przerwy lunchpwej typu 30min musisz zostac 30 min dluzej zgodnie z prawem pracy , odbijanie jest przy kazdym wyjsciu z biura anwet do toalety , kantyny , kawiarni na dole i papierosa

@@pracownik

Czy z tego co jest wyżej napisane nie wynika, że tez 30stki nie musisz robić jeśli nie chcesz? Tak rozumiem te opinie o tym, że 15-stka normalnie jest wliczana. Zmieścisz się ze wszystkim w tym czasie to będzie wszystko ok? i odbijasz się i jak? Mocno tego pilnują?

@nowy

Jaka jest teraz atmosfera w pracy? Czy zmieniło się coś na lepsze w ostatnim czasie ?

Apolonia
@@nowy

Jest trochę lepiej. Ale odbudowanie zaufania i całkowita poprawa zajmie sporo czasu. Niestety lata traktowania ludzi w nieprzyjemny sposób nie da się odwrócić ani kupowaniem sobie nagród pracodawcy roku ani wymianą country managera. Ale jest jakiś ruch w dobra stronę. Co najgorsze, RS jest naprawdę fajną firmą w Europie. Szkoda, że przez tak długi czas nikt nie widział, że w PL jest zarządzany w taki kiepski sposób. Sorry(usunięte przez administratora)

employee

It is really sad to see such terrible comments about old manager. She always helped and was very supportive to me.I respect her very much. Shame on someone who is writting those hate-stories.

Pracownikiem RS byłam krótko, ale jestem zażenowana panią z HR, (usunięte przez administratora), a nowa pani dyrektor widać, że nie panuje nad firmą (usunięte przez administratora).

@Anonim

Była taka pracownica, która pracowała krótko i odeszła w ostatnim czasie, ale ona nie miała nawet okazji poznać nowej dyrektorki, więc widać, że jakiś trol się uwziął i robi zły PR. Panie z HR to miłe koleżanki i z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że dbają o swoje obowiązki, są profesjonalne i ludzkie. Nowa dyrektorka jest póki co bardzo w porządku - kontaktowa, pozytywna, stąpa po ziemi i chyba wie, że musi się zdać na innych. Jest w firmie krótko, poznaje stan rzeczy dosyć szybko i nie leni się. Ta kobieta zdecydowanie nie zasługuje na krytykę jej pracy. Myślę, że większość pracowników liczy na to, że uda się jej poprawić sytuację w firmie. Kto o zdrowych zmysłach ocenia czyjąś pracę po miesiącu?

@zadowolony
@Anonim

Jak najbardziej zgadzam się, (usunięte przez administratora) atmosfera w firmie poprawiła się znacznie. By nie wdawać się w pyskówki, zachęcam do czytania komentarzy wystawionych(usunięte przez administratora)

@Anonim

Ktoś ewidentnie chce zaszkodzić RS wypisując takie kłamstwa. Od momentu kiedy pojawiła się nowa Country Manager nie było żadnych zwolnień tak więc ktoś nie przemyślał tej subiektywnej "opinii" a raczej pomówienia. Nowa (usunięte przez administratora) z prawdziwego zdarzenia, angażująca pracowników w dyskusje a przede wszystkim widząca w nich potencjał, osoba, która wprowadza świetną atmosferę w mury tej firmy czego wcześniej bardzo brakowało - z taką osobą na pokładzie jest jeszcze nadzieja dla firmy. Można by książkę napisać o tym jak to było przed dołączeniem nowej (usunięte przez administratora) i jaka atmosfera panowała ale po co pisać takie horrory? Każdy chce mieć już to za sobą i iść do przodu. A Panie z HRu? Do rany przyłóż. Świetne dziewczyny, służą dobrą radą tam gdzie jest to potrzebne - nie mam zastrzeżeń. Podsumowując: "opinia" bardzo nie trafiona, następnym razem proszę zbadać fakty przed napisaniem czegoś takiego. Nie pozdrawiam :)

Czy w RS Components Sp. z o.o. możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

xyz

Sorry, only monthly. However, you're guaranteed excellent atmosphere at work. And let me also add that this company is, by all accounts, a fantastic company:) Rekomenduję...

Eustach

Czyżby RS Components miało problem ze znalezieniem handlowców? Ostatnio obserwuję zjawisko iż pojawia się co chwila ogłoszenie o pracę na stanowisko Key Account Managera od dobrych kilku miesięcy- czy to oznacza, że jest tak duża rotacja? A może wymagania co do kandydatów nie są współmierne do tego co oferuje firma RS?

@Eustach

Tak, ta firma ma duże problemy z rotacją - właściwie praktycznie w każdym dziale... RS robi co może [pakiety, bonusy, owoce, karty żywieniowe(usunięte przez administratora) ], niestety mało kto decyduje się przedłużyć umowę na czas próbny, a nawet jeśli to itak po dłuższej chwili dochodzi do wniosku, że to nie jest miejsce, w którym chce się spędzać 8h dziennie. (usunięte przez administratora)

@Eustach

Szanowni Państwo, dziękujemy za zainteresowanie oraz zamieszczone komentarze. Obecnie firma RS Components sp. z o.o. szuka pracowników na stanowisko Key Account Manager-a na obszar Małopolski i Mazowsza. Czas poszukiwań na te stanowiska się wydłużył ze względu na okres urlopowy, ale też ze względu na fakt, że poszukujemy kandydatów, posiadających odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje. RS Components jest firmą rozwijającą się. Mamy w zespole wieloletnich Pracowników, ale też osoby, które dołączyły do nas niedawno. Ważna jest dla nas pozytywna atmosfera oraz odpowiednia kultura pracy. Rotacja w RS Components jest taka sama jak w podobnych tego typu firmach, a umowy są przedłużane zgodnie z przepisami przewidzianymi w Kodeksie pracy. Staramy się wspierać Pracowników oferując im dobre wynagrodzenie, atrakcyjny system bonusowy, pakiet benefitów i system szkoleń i dofinansowań. Zależy nam na dobrych relacjach zarówno z byłymi, jak i obecnymi Pracownikami. Ciągle się uczymy jak być dobrym pracodawcą, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych Pracowników. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

Eustach
@RS Components Sp. z o.o.

Jaki okres urlopowy? Ogłoszenie na stanowisko KAMa a Mazowsze pojawia się średnio co dwa miesiące od dobrego roku albo i dłużej. Widać , że osoby odpowiedzialne za rekrutację i management w firmie są odciągnięte od rzeczywistości w innych wielkich korpo jak jest tak duża rotacja na stanowiskach wtedy dział HR nawet globalny przygląda się sprawie skąd tak ludzie uciekają, a może to nie problem z ludźmi tylko z szefostwem??

Izabela
@Eustach

Czy do dziś faktycznie podobnie jest odnośnie poszukiwań na to stanowisko czy raczej zdążyło się to ustabilizować? Jak praca na nim może obecnie wyglądać? Warunki zatrudnienia uległy jakiejś większej zmianie od tego roku?

Izabela

tak? a jakieś szersze uzasadnienie, żeby było wiadomo o czym tak naprawdę jest tu teraz mowa? (usunięte przez administratora)

@Izabela

Dzień dobry, Bardzo dziękujemy za komentarz. Staramy się aby atmosfera pracy była pozytywna, tak aby każdy mógł czuć się dobrze i w spokoju wykonywać swoje obowiązki. Tak jak wszędzie i u nas zdążają się nieporozumienia, które staramy się rozwiązywać i stawać naprzeciw każdym wyzwaniom. Zależy nam na dobrym samopoczuciu pracowników i poprawnych relacjach. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

Maria1980

Bardzo nieprofesjonalna firma. Po rozmowie kwalifikacyjnej nie ma żadnego odzewu, również agencja pośrednictwa przez którą odbywała się rekrutacja nie odpowiada na zadane pytania. Dziwne że w przypadku tak dużej, zagranicznej firmy, w roku 2022 jeszcze wciąż możliwe są tak nieprofesjonalne zachowania jak brak odpowiedzi po rozmowie kwalifikacyjnej. Duże rozczarowanie.

Renata
@Maria1980

A kiedy białas rozmowe? Może się jeszcze odezwą?

@Renata

Szanowna Pani, przepraszamy za zaistniałą sytuację. Staramy sie odpowiadać każdemu kandydatowi. Jeśli kandydat został zarekomendowany przez agencję to ta powinna się z nim kontaktować w celu udzielenia dalszych informacji o etapach rekrutacji. Bardzo poszę o kontakt z osobą, z którą miała Pani rozmowę (adres do kontaktu znajdzie w zaproszeniu na rozmowę). Postaramy się wrócić z infomacją zwrotną jak najszybciej.

Bardzo fajna atmosfera, takiej załogi z którą ja miałem okazję współpracować mogę tylko każdemu życzyć.

Danuta

No to super jak atmosfera w porządku. A jak oceniasz zarobki? Równie dobre?

Deborah

Nie polecam sztywna atmosfera, obgadują tylko

Twoja Stara
@Deborah

A pracuje w Customer Service jeszcze taka babka co krzyczy na nowych pracowników haha? Atmosfera faktycznie była tam dziwna ale wydaje mi się że na sprzedaży można wynegocjować dobry hajs jak znasz czeski czy słowacki etc. Generalnie mieszane uczucia ale czegoś tam można się nauczyć. Po roku lepiej uciekać.

były
@Twoja Stara

Pani Kadrowa robi rozmowy dyscyplinujące odnośnie niewłaściwego zachowania na stanowisku pracy, częstego wychodzenia do toalety, na papierosa, czy przerw na jedzenie. Zdaje się że w firmie jest wielu życzliwych donosicieli. 15 minut przerwy na 8h pracy ci przysługuje a reszta czasu zapierdziel, każda twoja minuta pracy rozliczona, (usunięte przez administratora)

zaba

Jakimi samochodami jeżdżą osoby na stanowiskach handlowych? Oraz czy jest mozliwość użytkowania auta do celów prywatnych?

Mieczysław
@zaba

Dlaczego to aż takie dla Ciebie ważne, by w pierwszej kolejności o to właśnie pytać?

zaba
@Mieczysław

Przed apiikowaniem chciałem wiedzieć jakimi narzędziami dysponują osoby odpowiedzialne za sprzedaż. A co do przytoczonych sytuacji niestety spotkałem się z wieloma firmami zarówno wielkich korporacji jak i małych polskich "Januszexów" i niestety wszędzie jest podobnie, poprzeglądaj gowork i tak naprawdę żadna firma nie ma w stuprocentach idealnych opinii, natomiast jeśli jest coś w miarę okej tj atmosfera ,narzędzia pracy to znowu odbija się niższą pensją niż rynek oferuje

Julia
@zaba

Czyli z tego co piszesz, tutaj klimacik jest jednak równoważony pensją? Przy okazji chciałam zapytać czy do prywatnej opieki medycznej można włączyć rodzinę i na jakich warunkach?(stanowisko Project Manager, ale pewnie wszystkie mają ten benefit).

Molenda

Widziałam ogłoszenie na Key Account Managera w tej firmie czy ktoś mógłby przybliżyć czy warto aplikować? Jakie narzędzia pracy oraz czy w porządku szefowie?

Jaka umowa obowiązuje w RS Components Sp. z o.o. podczas okresu próbnego?

Dziekujemy za pytanie. W zaleznosci od kontraktu, jesli umowa zostala podpisana na czas nieokreslony, to okres probny tez jest nia objety.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu RS Components Sp. z o.o.?

Dziekujemy za pytanie! Prosze odwiedzic nasza strone https://www.electrocomponents.com/careers Na pewno wkrotce sie skontakujemy. Pozdrawiam, RS Components

MOR

After several years I'm happy to left, I don't recommend. Negative atmosphere by bosses besides my boss threw my shoes in the garbage, after I resigned from the job.

Moniska

Kiepska atmosfera, totalne Corpo.

Twoja Stara
@Moniska

Nie no w innych firmach jest pomimo wyścigu szczurow wieksza kultura korporacyja.

Zostaw merytoryczną opinię o RS Components Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w RS Components Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy RS Components Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w RS Components Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 3 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

RS Components Sp. z o.o.