Opinie o HW Pietrzak Holding Walcownia Blach Grubych w Chorzów

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie HW Pietrzak Holding Walcownia Blach Grubych. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie HW Pietrzak Holding Walcownia Blach Grubych o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o HW Pietrzak Holding Walcownia Blach Grubych w Chorzów

Lol

Powiem tak Mittalowi sie nie opłacało dalej prowadzić ten zakład , Pietrzak nie dał rady tego utrzymać wszystko zadłużył , Węglokoks z jakiś przyczyn zrezygnował , bo na to mi wygląda a Moris urwał sie z choinki i ma produkować .Naprawdę będę miał orzech do zgryzienia co wybrać? jaką decyzję podjać? Wszystko sie tak skomplikowało jak by się wszystko wywròciło do góry nogami.

@Lol

Węglokoks bardziej sie strzelił w kolano niż zrezygnował , tyle o tym trąbili...

Pink
@Ttt

Nie ma już Weglokoksu mamy inną już firmę koniec żyj zetrzywistoscia

Ktosik
@Pink

Niestety jeszcze nie mamy. Dopóki nie wpłacą kasy.

majster

Niech to juz ruszy, i oby wyplacili nam te zaleglosci

Jerry

Niech do was to w końcu dotrze Moris nie zamierza inwestować w walcownię i walcować!!!!

@Jerry

A Ty jesteś wrózka znowu i wiesz co chce zrobic , rozmawialem z kierownikiem i mówil ze ludzie pierdoly gadaja , to co nas rok bedzie trzymał , ogarnijcie sie!

BOLEK
@Yyyy

hahaahahahah rozmawialem z kierownikiem dobre rozbawiles mnie hahahaha.A co ci mial powiedziec? przez cale rok nie rozmawiali z pracownikami i tyle mam do powiedzenia

@BOLEK

Człowieku ja sobie kupie teren na hale za pare milionow i je postawie, co w tym za zysk i logika , nawet jak chcialby sprzedac maszyny to ile są warte po cenie złomu i ludzi trzymac przez rok a potem im dac odprawy , gdzie tu zysk ? Lepiej produkowac jak jest popyt i skonczcie już.....najpierw muszą wplacic kase ...

sratypiertaty

Wytrfaly wał się na ryj dupowłazie optymisto ty będziesz robić nawet za darmo byle na hucie pajacu bo nic innego nie umisz i sam spi.er ,,. Dal ...aj .....,,,

@sratypiertaty

A Tys taki wykształcony a pisac nie umiesz ....dajcie spokoj

yyyyy
@Yyyy

Depresji idzie dostać jak to się czyta w tej hucie nikogo nikt nie trzyma jak mieliście jeździć do Tych też było nie tak chłopy do dziś jedzą I nie biadola masakra

Pionier

Chopy sprawa wygląda tak: rząd uruchomił parę programów na które nie ma pieniędzy 500+ leki dla seniorów itp. brakło im kasy i szukają wszędzie oszczędności i tak wycofali się z kupna fligerów pod wymyśloną przykrywką a że nam obiecali kupno tej walcowni to wystartowali w przetargu ale nie mogli dać więcej kasy i już bo jej nie mają poszła gdzieś indziej ot i cała prawda

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Chorzów
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Wykładanie towaru w sklepie kosmetycznym Chorzów
Agencja Pracy Tymczasowej Work&Profit
logo firmy ELEKTRONIK
Tramwaje Śląskie S.A.
Viva

Podobno Moris ma podpisywać umowy od grudnia. Czyli jednak może będzie dobrze. Żeby tylko wpłacili tą kasę bo czekamy na zaległe

Ino Ruch

Żeby walcownia miała sens musza miesiąc w miesiąc wywalcować i sprzedać min 10 tys ton A taka liczba to juz nie jest taka łatwa do ogarnięcia dla działu handlowego. Ale ok to nie jest nierealne, jak się postarają to dadzą radę. Ale opanować od stron biznesowej i technologicznej proces produkcji blach gdzie w grę wchodzi zakup slabów, finansowanie towarów na poziomie dwu trzy krotności miesięcznej produkcji ( towar zakupiony+ten u klienta +stany magazynowe) to się robią poważne sumy.... To że Moris handlował blachami ma oczywiście znaczenie ale poziom jaki teraz muszą przeskoczyć to jak z prowadzenia osiedlowe sklepiku do hipermarketu. Naprawde trzymam kciuki za wasze miejsca pracy.

@Ino Ruch

Dlaczego piszecie take pierdoly tylko straszycie jak ktoś nie pracuje już na walcowni niech patrzy swojej roboty

This
@Ino Ruch

Chopie straszysz i staszysz jak robisz kaj indziej to patrz swojej roboty , wszystko jest do ogarniecia jak sie ma glowe na karku a od czegos trzeba zaczac i tak mamy na poczatek 23 prim a potem kazdy sie moze wszystko poukladac takze skonczcie juz biadolic...

@Ino Ruch

Zgadza się, to nie są strachy a prawda. Co innego jest zamówić takie ilości blachy w walcowni, na które ma się już zapewniony zbyt, a co innego jest znaleźć nabywcę na wywalcowane blachy. Pozostaje mieć nadzieję, że Moris, jako handlarz blachami, ma rozeznanie rynku i znajdzie zbyt na całą produkcję. Kiepsko to może być gdy Węglokoks znajdzie sobie inną walcownię, bo pewnie jako państwowa firma to będzie mieć pierwszeństwo w zaopatrywaniu państwowego sektora zbytu.

@This

czy wy rozumiecie w ogole co to znaczy te 23 prim? spojrz na swoją umowę, na kwotę brutto. Przyjmijmy że to 1850 zł brutto. Czyli miesięcznie dostaniesz 1350 zł za miesiąc ciężkiej pracy. Satysfakcjonuje Cie to? bo mnie nie. Owszem była niby nagroda, ale problem w tym ze w umowie nie bylo kwoty nagrody miesięcznej. Zebysmy zarobili tak jak wczesniej, to Moris musialby na umowie napisac kwote nagrody albo zwiększyc wyplate.

Ups
@JanekKaganek

Nikt dzisiaj nie ma pierwszenstwa w niczym. Liczy sie kasa wydawaloby sie ze bedzie mial pierwszenstwo jako panstwowa firma w kupnie walcowni bo chce stworzyc shs i co klops

@JanekKaganek

Kupia inna walcownie tak jak kupili nasza beda brac gotowy produkt i tyle.

@Ups

Państwowymi firmami rządzi sitwa polityczna, wiec będą się zawsze wspierać i jeżeli będzie jakaś inna państwowa walcownia to będzie mieć gwarantowane pierwszeństwo zbytu na państwowe inwestycje. Wspieranie państwowego sektora jest przecież zapisane w planie Morawieckiego. Co nie oznacza, że Moris nie będzie mieć jakiegoś zbytu. Pewnie ma rozeznanaie rynku.

@JanekKaganek

Plan Tobiszowskiego zakladal ze powstaną SHS i co? Ja Wam powiem chopy póki sie nie przekonamy to nie bedziemy wiedziec co i jak , ja juz wole niech sie to wszystko konczy bo mam dosyc rozmaitych zażalen i czekania.Jak dostaniemy zalegla kase to przynajmniej bedziemy miec na święta a życze wszystkim chopom żeby było dobrze....pozdr

@Ted

walcownia miala byc jednym z ogniwów SHS i co z tych planów?dlatego pożyjemy zobaczymy

Ino Ruch

Jest takie biznesowe określenie "Know-how " czyli posiadanie szczegółowej wiedzy z konkretnej dziedziny. Moris nie posiada żadnej wiedzy z zakresu produkcji i dystrybucji blach grubych. Co do zbytu to tutaj mogą nadrobić brak wiedzy "zapałem" ;-) to ciekawy jestem jak przeskoczą problem zakupu wsadów, technologii produkcji itd!

xxxxx
@Ino Ruch

Ludzie jakie wy gupoty piszecie

@Ino Ruch

Sądzisz że na siłę wpłacą resztę kasy żeby się nie skompromitować? Musieliby mocno się postarać żeby uruchomić produkcję i żeby nie wyglądało że byli podstawieni.

Mor
@Ino Ruch

Ale ty głupoty człowieku piszesz nie mają wiedzy o zbycie a od 15 lat handluja balchami o grubości od 1 do 200 mm. Poczytaj trochę zanim następnym razem znów się napiszesz Ciu ...wa.

This
@Mor

Dokladnie popieram firma jest na rynku od dwudziestu ponad lat , brali od nas blachy to jak nie maja wiedzy o tym a co butami handlowali? Wystarczy ze maja dobrych doradcow ...problem by byl gdyby wogole nie bylo chetnego na kupno zakladu...

Viva

Przed przetargiem słyszałem że niby syndyk załatwił znajomego do uczestnictwa w przetargu żeby głupio nie wyglądało że Węglokoks sam startuje . Myślicie że ta plotka wnosi coś do sprawy? Ja to odebrałem jako - ok jak nie zaszkodzi to niech będzie.

mik

dziwne ze zarząd Morisa nie wypowiada się w mediach, ani nie kontaktuje ze swoimi pracownikami. Jakiś przekręt musi w tym być

ups
@mik

A jak się ma kontaktować z pracownikami jak się jeszcze wyrok nie uprawomocnił.Ty byś się już kontaktował?

@ups

węglokoks nigdy nie był właścicielem, a wypowiadał się co chwilę, nawet postarał się o kasę dla nas

kk
@mik

weglokoks to byla jedyna firma dla nas , ktora mogla nam zagwarantowac przyszlosc

@mik

Duzo sie wielce wypowiadali i co podeszli do przetargu z tak mala kwota czasami lepiej malo gadac.i robic swoje...

gosc

Wytrwaly wypociny to ty masz w tym tepym lebie, nie pisz wiecej

××××

Tak dokładnie o koło 4 tys z wypłatom za grudzień?

@××××

z wypłatą za listopad w grudniu- ponad 4 tys. Moze czas zmienic nazwę forum na "Moris Walcownia Blach Grubych Chorzów "

Wytrwaly

do tych co juz odeszli i co chca odejsc SPIE...AC !!!! i nie udzielac sie swoimi wypocinami bo g...o nas to obchodzi co zrobicie jeszcze raz (usunięte przez administratora)!!!!!!!!! i nie udzielajcie sie na tym forum bo was to juz nie dotyczy SZEROKIEJ DROGI .................

@Wytrwaly

będę się tak długo udzielał dopóki dostanę cała kasę co do złotóweczki. Pozdrowionka :*

iiiii
@Wytrwaly

zamknij sie darmozjadz.. i nie obrazaj ludzi

××××

2850 zł za 4 miesiące luty czerwiec lipiec i sierpień ale nie wiem czy u każdego tak wyszło to jest moje obliczenie?

@××××

a w grudniu kolejna za postojowe 1350,czli ponad 4 tys w grudniu

koniec

Dajcie spokoj tego wydzialu juz niema ,szukajcie sobie roboty

@koniec

Trzeba czekac przeciez zalegle wyplaty i w razie czego odprawy...a zresztą skad ty wiesz jakie są plany co do zakładu wróżka jestes?równie dobrze to może nieżle prosperować , zapotrzebowanie jest!

Luk
@Yyyy

A ja słyszalem od znajomego co pracuje w tej firmie że chcą produkować blachy bo kasa jest na rozruch...

kod
@Luk

Łuk ja też tak słyszałem że w tej firmie dobrze zarabiają

@kod

my bedziemy zarabiac tyle co macie w umowie czyli najnizsza 1350 zl

@kod

Trzeba poczekać a moze facet ma głowe na karku i zwietrzył w tym niezły interes...pomyslcie logicznie kto sobie bierze pracownikow na glowe zeby im potem dac odprawy i płacic albo zeby miec gotowy zaklad do produkcji...slyszalem ze facet duzo inwestuje to czemu by nie otworzyc biznesu z blachami nawet SHS moga od niego kupowac....przeciez to czysty zysk

Ktosik
@Ttt

Najpierw musi dopłacić 24mln. Bardzo jestem ciekawy czy to zrobi...

@Ttt

Jak słyszalem ze kupił maszyny za 100 ml zeby unowoczesnic zaklad to co to do niego te 24 ml

@Ted

mnie interesuja moje pieniądze i to spore i do tego postojowe za listopad i SPADAM

NIE DLA MORISU
@przetarg

Dejcie mi zaległości i nara mom w (usunięte przez administratora) m o r i s

@NIE DLA MORISU

ile tych zaleglosci?

JanekKaganek

Może za Moris stoi Sławomir Bajor z BSK Return SA, czyli główny udziałowiec Ferrum, który jest skonfliktowany z Węglokoksem? Podstawili do przetargu Moris, aby nie powodować napięcia przed przetargiem, gdyby ktoś powiązany z Ferrum startował w przetargu to Węglokoks pewnie zwiększyłby limit podbicia ceny.

@JanekKaganek

Tak, taki trop też realny. Jeśli Moris otworzy produkcje a jego klientem bedzie Węglokoks to kpin z zarządu nie będzie końca. Jeśli Moris "zaora" walcownie to Panu Mikule łeb urwą ludzie (dosłownie i politycznie) Wycofanie się z licytacji przy kwocie absolutnie realnie odpowiadającej wartości zakładu było błędem BARDZO dużym.

@Ino Ruch

Taka opcja tez realna ze weglokoks odkupi zaklad zeby sie nie skompromitowac za duzo wyzsza kwote zeby wszedl do shs tu wszystko jest mozliwe....

@Ted

Nie znam szczegółów umowy .Jeśli nie ma tam zapisu o zakazie dalszej odsprzedaży w jakimś tam czasie to faktycznie cuda się mogą dziać teraz.

Lol
@Ted

Nie ma opcji że Węglokoks odkupi od Morisa hutę. Przez 5 lat Moris miałby prawo starać się ponownie o przywrócenie mu huty po cenie sprzedaży. Sprzeda np za 30 mln i za 5 lat ma prawo odkupić hutę dalej za 30 mln. Po cenie jak sprzedał.

Ino Ruch

Mam ogromne wątpliwości co do Morisa ;-) Kilka możliwości: 1) Moris jest z kimś dogadany co do tej inwestycji ( np. maszyny sprzeda do Sztuczkowskiemu/ Huty Stali Jakościowych żeby mogli produkować blachy grubsze niż 30 mm ) lub zaraz się objawi inny "współwłaściciel" z wiedzą i kasą 2) Kupili przypadkiem ( chcieli tylko podbijać cenę do np. 30-35 mln) a tutaj jak na złość Węglokoks mimo oczekiwań "rynku" i wcześniejszego opowiadania o ŚHS licytował bardzo nisko 3) Zmodyfikowana wersja pkt. 1 rozsprzeda wszystko ( komukolwiek) i przejmie tereny. Bo mało prawdopodobne jest aby w ciągu kilku miesięcy goście ( Moris) nie mający doświadczenia w produkcji blach grubych zaryzykowali 26 mln. i wejście w tak ciężki rynek. Nie sadze aby mieli dogadane i sprawdzone np. zakupy slabów do walcowania. Jeśli jednak rozpoczną produkcje, będą mieli zyski a jednym z ich klientów będzie Węglokoks to katastrofa to znaczy ktoś w Węglokoksie nie potrafi przygotować biznesplanu. W rękach spółki skarbu państwa ( zbyt na firmy państwowe, finansowanie zakupów ...) i w sytuacji rynkowej ( cła antydumpingowe na blachy spoza UE) to to przedsiębiorstwo musiało zarabiać lub co najmniej wychodzić na zero ( będąc ważnym elementem ŚHS ) Przecież firmy z gruby Węglokoksu są konsumentem tych grubych blach. Mimo wszystko życzę powodzenia i trzymam kciuki za chłopaków aby mieli pracę i godne zarobki !

@Ino Ruch

jeśli chciałby wszystko powysprzedawać, to musiałby chyba wszystkich zwolnić?

@Ino Ruch

To jak to sie ma do przejscia na 23 prim? Przeciez to podobno bylo w umowie przetargowej ze trzyma nas przez rok...

Tok fm
@mik

Przecież przejmujac zaklad automatycznie przejmuje załoge i co potrzymie ich przez rok i potem bedzie musiał większosci dać odprawy przecież to nieopłacalne...

ziom

Siemka Powiem Wam szczerze Pani Premie powina w trybie natychmiastowym odwołać ze stanowiska prezesa zarządu Węglokoksu w powyższej sprawie. Spółka tak okryła się " Hańbą III RP " spółka notowana na giełdzie, mają zyski itp. A wiceprezes ds prawnych pan X człowiek na poziomie i nie wiem jak wygląda to od strony prawnej . To jest Wielki WSTYD dla tej spółki ... Znowu musicie Walczyć o swoje , znowu musicie myśleć za co opłacicie Mieszkania itp Ale jedno WAM powiem z całego Serca Życze WAm aby nastały lepsze CZASY !!

JanekKaganek

kropka nad "i" tego geszeftu to pełna wpłata gotowki przez Moris na konto syndyka tej wylicytowanej ceny, a do tego czasu wsio wisi w prożni i jeszcze może być różnie, bo jest też możliwe że syndyk chciał podbić sztucznie cenę. Kiedyś stocznie też chciał podobno kupić inwestyor z Kataru i nawet wpłacił wadium, wadium przepadło a inwestor nawet się nie ujawnił.

dorian

Co z pieniędzmi za luty ,chodzą słuchy że nam nie wypłaci ,a reszta bez zmian jak się Węglokoks odwoła to możemy znowu czekać kilka miesięcy ,cała procedura od nowa z jednej strony niedługo mozemy iśc do roboty ,a z drugiej znowu czekanie na postojowym ,każdy z nas wolałby pracowac pod Węglokoksem ,ale jeśli to niemozliwe to cieszmy się z tego co jest na chwilę obecna praca jest najważniejsza i utrzymanie rodziny

@dorian

a ile jest tej kasy za luty? ile w ogole jest nam winny syndyk? już sie pogubiłem

Adolf Hejter

a może by tak ktoś z kadry poinformował kiedy koniec postojowego i czy tylko dalej sielanka przychodzi na zakład nie mowie tu o ludziach co robią w maflow

Zostaw merytoryczną opinię o HW Pietrzak Holding Walcownia Blach Grubych - Chorzów

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HW Pietrzak Holding Walcownia Blach Grubych?

Kandydaci do pracy w HW Pietrzak Holding Walcownia Blach Grubych napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

HW Pietrzak Holding Walcownia Blach Grubych
2.6/5 Na podstawie 939 ocen.

HW Pietrzak Holding Walcownia Blach Grubych