Skelia Poland Sp. z o.o.

Opinie o Skelia Poland Sp. z o.o.

Aktualność

Maybe it’s your time to start a new career page!
Skelia has lots of openings across different teams so we’re looking for developers, engineers who love what they do and want to take an active part in shaping the future of innovative software solutions.
We invite you to visit our page with job offers and apply for them!
M&M

Po prawie 2 latach pracy: + 1. stabilność zatrudnienia, (szczególnie podczas pandemii) 2. atmosfera, ludzie, 3. zarobki (jeśli chodzi o stanowiska juniorskie) 4. biuro, 5. z perspektywy projektu: nowe technologie, międzynarodowe środowisko, możliwości szybkiego rozwoju, 6. brak sztywnych widełek jeśli chodzi o podwyżki. - 1. outsourcing. 2. polecałbym wybrać umowę B2B od początku, jeśli ktoś chciałby ją mieć w przyszłości.

@M&M

Dziękujemy za poświęcony czas i napisanie opinii. Cieszy nas, że nasz były pracownik zauważył tak wiele pozytywnych aspektów pracy w Skelia Poland.

M

Z moich (krótkich) doświadczeń: Na plus: - atmosfera: ludzie wyluzowani i raczej pozytywnie nastawieni, bardzo swobodna atmosfera - zarobki: w zaleznosci od dzialu, moze nie najwyzsze w branzy ale raczej powyzej sredniej - powiedzialbym ze tak w sam raz - szybkosc procesow, brak sztucznego wydluzania zadan - decyzje zostaja podjete i wdrazane w czasie rzeczywistym, to szczegolnie dlatego ze firma nie nalezy do najwiekszych - bardzo ludzkie podejscie wsrod managementu i hrów - co sie rzadko zdarza w branzy. na minus: jesli ktos jest przyzwyczajony do wielkich korporacji to tutaj sie nie odnajdzie - klimat bardziej kameralny. Firma jest stosunkowo mloda jak i kadra co sprawia, ze pewne procesy wciaz sie „docieraja” a inne dopiero „wychodza w praniu” ale osobom proaktywnym daje to szanse na wdrazanie swoich pomyslow. Stosunkowo niska rotacja, predzej ludzie zmieniaja pozycje wewnetrznie niz odchodza z firmy, co tez pokazuje, ze firma nie jest nastawiona na maksymalna eksploatacje pracownika a bardziej na budowanie stabilnych struktur. Jako miejsce do spokojnej pracy jak najbardziej polecam, dla osob szukajacych przystani na 6 miesiecy - raczej nie.

@M

Dziękujemy bardzo za przesłaną opinię oraz poświęcenie chwili na zostawienie komentarza. Niezmiernie miło jest czytać pozytywne opinie od naszych byłych pracowników. Równocześnie zaznaczamy, że staramy się nieustannie podnosić standardy pracy..

Basia Nowy wpis

witam, czy jest tu ktoś kto zatrudniał się na stanowisku Process Designera? Pokazała mi się taka jedna z ofert do nas do Polski. Nie spełniam do końca wszystkich wymagań i teraz zastanawiam się czy mimo to jest szansa na zaproszenie do rozmowy? a jeśli nie to czy dostane stosowną wiadomość zwrotna?

Waldek Nowy wpis

Totalna januszerka. Tanie hotele. Zwykly kolonialism belgow. (usunięte przez administratora) ta mala korporacjie.zatrudnic sie tylko na juniora i brac L4

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Skelia Poland Sp. z o.o.?

Teresa

A ja mam pytanie odnośnie pracy jako Eplan Designer. Bo w internecie natrafiłam na taką ofertę. Mam pytanie odnośnie rekrutacji. Ktoś wie czy na tym procesie jest zadanie rekrutacyjne sprawdzające umiejętności designerskie? Może wystarczy mieć portfolio prac?

@Teresa

Tereso, proces rekrutacji takiego zadania nie przewiduje, również portfolio prac w tym wypadku nie jest koniecznością. Jeżeli masz więcej nurtujących Cię zagadnień, zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością udzielimy odpowiedzi na każde Twoje pytanie.

Agata
@Skelia Poland Sp. z o.o.

To w jaki sposób sprawdzane są umiejętności kandydata? Jedynie rozmowa rekrutacyjna? Czy ona odbywa się zdalnie czy stacjonarnie? Będę wdzięczna za odpowiedź

Nowy wpis

@Agata

Dziękujemy za zadane pytanie. Rozmowa kwalifikacyjna na to stanowisko ma formę rozmowy sprawdzającej. Nie ma konieczności by odbywała się ona stacjonarnie.

I would like to admit exceptional professional skills and the best-ever support of Oksana Ilyk in solving complex and important questions regarding job and work permits. I really appreciate your help which allowed me to find answers to all my not-easy questions. Also, I liked the recruitment process, it was understandable and clear. I received feedback in time, 1 day after any interview step. "Skelia" and its employees really care about people and I definitely want to work in such a company.

I do not have any questions, they were all solved by "Skelia" company and Oksana Ilyk.

Xyz

Czy pracujac zdalnie nie ma problemu z krótkoterminową praca za granicą? Mam na myśli np. na kilkudniowym wyjeździe, nie na stałe.

@Xyz

Dziękujemy za zadane pytanie. Co do poruszonej w nim kwestii, jest taka możliwość, natomiast każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.

Maciek

W Skelii przepracowałem 2 lata i 1 miesiąc na stanowisku Front end Developer, Bardzo chciałbym napisać coś negatywnego, ale ciężko mi cokolwiek znaleźć, dużo pewnie zależy na jakiego klienta się trafi, ja akurat trafiłem genialnie, nigdy nie miałem problemu z niczym, czy z urlopami czy z L4. To co Mnie urzekło w pierwszej chwili to atmosfera, chęć pomocy. Poprzednio pracowałem ponad 5 lat w korporacji i tam było zawsze szukanie do kogo się zwrócić z jakimś zapytaniem, milion pism, procedur itd. W Skelii zawsze każdy był bardzo pomocy, miły. Struktura jest płaska, ale to dla jednych plus dla drugich minus, dla Mnie osobiście akurat na plus. Naprawdę polecam to miejsce i ciężko mi powiedzieć cokolwiek negatywnego.

@Maciek

Bardzo dziękujemy za tak miłe słowa. Jak zawsze wspominamy- dbamy o dobrą atmosferę i pełen komfort pracy pracowników.

Wiktoria
@Maciek

Możesz powiedzieć dlaczego już tu nie pracujesz skoro wymieniasz same plusy? Czy to właśnie płaska struktura się do tego przyczyniła? I czy w ciągu tych dwóch lat pracy mogłeś liczyć na jakieś podwyżki wynagrodzenia?

KarmeLove

Przepracowałem w Skelii 3,5 roku na stanowisku Electrical Designer: plusy: 1. Super atmosfera oraz ludzie z zespołu projektowego. 2. Dobry kontakt z HR, można na nim polegać :). 3. Nowoczesne biuro. 4. Pakiet benefitów: Luxmed, MyBenefit, Multisport, finansowane korepetycje z angielskiego dla chętnych, owocowe poniedziałki. Dla pracowników na wyposażeniu w kuchni: Nutella, płatki śniadaniowe, karmel do kawy (co kto lubi) itd. 5. Na pewno możliwość rozwoju narzędziowego i poznanie nowych technologii i rozwiązań. Jeśli ktoś chce się nauczyć czegoś więcej niż tylko jak klepać rysunki 2d to tutaj ma szansę i realne możliwości. 6. Szkolenia wewnętrzne i regularne spotkania z "tips&tricks". 7. Stabilne zatrudnienie. Ilość projektów długoterminowych skutecznie zapewnia bezpieczną pozycję dla firmy a dla pracownika posadkę. 8. To nie jest "korpo". Bardziej kameralne podejście gdzie jesteś partnerem i kolegą z pracy + brak presji więc i mniej stresu. 9. Home office wchodzi w grę. minus: 1. Na tym stanowisku brak możliwości pracy na b2b. 2. Widełki płacowe dla juniora bardzo konkurencyjne na początku. Przy dłuższej współpracy wypada to słabiej. 3. Płaska struktura organizacyjna a więc brak możliwości dalszego rozwoju/awansu.

@KarmeLove

Dziękujemy za tak cudowną i szczerą opinię. Doceniamy to tym bardziej, że staramy się by każdy pracownik czuł się u nas jak w domu i pracował w jak najlepszych warunkach.

Katarzyna
@KarmeLove

Home office wchodzi w grę w 100%? Czy jednak trzeba się czasem pojawić w miejscu pracy? Jak to wygląda?

@Katarzyna

W firmie pracujemy zarówno w trybie stacjonarnym, hybrydowym jak i zdalnym. Praca w pełni zdalna jest możliwa. Oczywiście, jest nam bardzo miło, gdy w biurze pojawia się coraz więcej osób.

Malpie

Pracowałem jako front-end developer dla firmy Energylab Jezeli chodzi o prace z Energylabem (jeden z klientow), był to najlepszy zespol jaki mialem do tej pory. Projekt ciekawy i nieco wymagajacy. Duzo technologi i perspektyw do rozwoju. Nie ma presji ze strony biznesu, każdy wie ze gramy do jednej bramki i dbamy o produkt. Jeżeli chodzi o sama skelie to rowniez bardzo polecam. Wspolpracowalem na zasadach B2B, pieniądze zawsze byly na czas. Z minusow byl to sprzet ktory powinien być przeznaczony bardziej dla managera niz developerow.

@Malpie

Dziękujemy za tak miłe słowa oraz spędzony z nami czas. Życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

Teresa
@Malpie

A wiesz jak wygląda praca jako Application Consultant MES? Czy tam tez jest b2b?

@Teresa

W Skelii zatrudniamy na B2B bądź umowę o pracę

Czy firma Skelia Poland Sp. z o.o. oddzwania po zakończonej rekrutacji nawet w razie negatywnej odpowiedzi?

Jak najbardziej! Nasz zespół rekrutujący kontaktuje się z każdym- z osobami, które przeszyły proces rekrutacj i tymi, którymi tym razem się nie udało.

Iaroslav Nikishyn

@Iaroslav Nikishyn

Thank you for such kind words on behalf of ourselves and Oksana. We strive to make the recruitment process run efficiently and in the best possible conditions.

Skelia Poland Sp. z o.o. poszukuje osoby na stanowisko Inżynier Oprogramowania. Czy ktoś z Was brał udział w rekrutacji? Napiszcie, jak wyglądało spotkanie z przedstawicielem firmy!

Dzękujemy za zadane pytanie. Lista wolnych stanowisk dostępna jest w zakładce "oferty pracy". Zapraszamy do aplikowania wszystkie osoby chętne na podane stanowiska.

Jak długo czekaliście na odzew z Skelia Poland Sp. z o.o.? Oddzwaniają zawsze?

Dzięujemy za zadane pytanie. Nasza kadra rekrutująca robi wszystko by na wybrane aplikacje reagować w jak najszybszym czasie. Jeżeli natomiast jesteś już po pierwszym etapie rekrutacji, na pewno zostałeś poinformowany/a o możliwym czasie oczekiwania na odpowiedź. Pozdrawiamy.

Przestroga

Więc tak dla wszystkich ku przestrodze. Dramat!!!. Argumentuje - jeśli chodzi o rozwój to copy paste pewnie jak wszędzie ale po kilku latach człowiek do żadnej innej pracy się nie nadaje , tak naprawdę robienie roboty której nikt inny nie chce robić. Zarząd to jakiś koszmar jeśli można to nazwać zarządem. HR niestety nie wie jak poprawnie sformułować ogłoszenie w sprawie pracy (najprawdopodobniej ludzie z ulicy). Sprzęt no cóż ciężko coś wywalczyć np drugi monitor to wielki problem dla firmy , duża rotacja , zwolnienia nieuzasadnione == standard. W programowaniu zmiana nazw w sygnaturach funkcji Lub coś w tym stylu bardzo ambitne zajęcie.Jeśli chodzi o dział automatyków to po prostu totalne kopiowanie. Jednym słowem jeśli nie lubisz myśleć i zależy Ci tylko na pieniądzach które nie są znów takie super to miejsce dla Ciebie!!! Jeszcze raz przestrzegam każdy przed podjęciem pracy w skelia powinien dogłębnie ale to bardzo dogłębnie przemyśleć ta decyzje. Pozdrawiam Copy_paste_master

Al_Capone
@Przestroga

Czy pracowałeś w Skelia jako automatyk , lub wspópracowałeś z tym działem? Ten motyw z "copy/paste" naprawdę brzmi jak porażka. Czy ktoś może napisać jak obecnie wyglądają obowiązki na stanowisku Automatyka w Skelia Poland?

JS

Pisze opinie jako były programista Node.js który współpracową z firmą belgijska zajmującą się aktywnosciami fizycznymi ;) Skelia jako firma outsourcowa jest dobra na pierwszą prace. + na plus: - świetni ludzie - wynagrodzenie (nie janusz polish soft) - wyplaty na czas - fajne biuro - w zaleznosci od projektu tj. nowe technologie, bardzo dobre zarzadzanie projektem przez belgów -- na minus: - strasznie lipne dogadywanie sie jesli chodzi o KUP na UoP, - wynagrodzenie jest na minimalnych widlach jesli chodzi o Krakow - bardzo skomplikowany projekt, gdyby nie bardziej ogarnieci developerzy bez szans na wejscie w niego plynnie - brak szkolen i checi inwestowania w pracownika - lipne stanowisko pracy, nie ergonomiczne biurka, slabe fotele, slabe laptopy ktore zawieszaja sie przy odpaleniu projektu, slabej jakosci dodatkowy monitor co jest dziwne jak na klienta z zagranicznym kapitalem - czas wdrozenia do projektu jest bardzo duzy i wymaga ogromu wiedzy - filozofia zapieprzania i jak najbardziej efektywnego wyciskania pracownika W skrócie jest pole do nauki nowych technologi w dobrych standardach i praktykach zarzadzania. Praca z calym zespolem krakowskim nalezy do jednych najlepszych doswiadczen :) Widac jednak oszczednosc na pracowniku/wyrobniku kodu. Do poprawy na pewno nalezy jakosc stanowiska pracy i chec inwestowania w pracownikow(nie slyszalem o premiach za prace, szkoleniach itd. ). Ogólnie fajnie by bylo jak by klient jednak wynajmujac pracownikow na dluzszy okres traktowal ich tak jak regularnych pracownikow firmy, nawet z mozliwosci kontraktu bezposrednio ;)

Jakie warunki zatrudnienia proponują w firmie Skelia Poland Sp. z o.o.? Czy można liczyć na pełen etat?

Witam, W firmie Skelia zatrudniamy głównie na UoP oraz B2B. Zawsze proponujemy pracę na caly etat.

Hanna
@Pracodawca

A jakie proponujecie wynagrodzenie?

@Hanna

Witam serdecznie, wynagrodzenie oczywiście zależy od wielu czynników, np. kwalifikacji, stanowiska, posiadanej wiedzy z zakresu obowiązków itp. W każdym razie staramy się, aby było ono atrakcyjne dla pracownika.

Łukasz

W Skelii przepracowałem rok, odszedłem z pewnym żalem z powodu poszukiwania nowych wyzwań. Warunki, biuro oraz benefity na poziomie solidnej korporacji, ale wielkim plusem jest to, że w Polsce jest to stosunkowo niewielka firma i wszystko da się załatwić osobiście w bardzo sympatycznej atmosferze. Ogólnie panuje kultura życzliwości i elastyczności. Poza tym zespoły świetnie są dobrane pod wzgędem charakterologicznym. Ja osobiście pracowałem w zespole z ludźmi raczej młodymi, ale bardzo ambitnymi, chętnie uczącymi się od siebie nawzajem. Skelia dość często organizuje różne eventy integracyjne, by można było lepiej poznać osoby z innych projektów. Często są to zwykłe okolicznościowe małe imprezki z piwem i pizzą, by na luzie pogadać i się pośmiać. Ogólnie, raczej unikają sztucznego nadęcia, więc każdy może być po prostu sobą. Co do samej pracy i projektów, jest to outsourcing, więc pewnie sporo zależy od samego klienta, dla którego się pracuje. Ja pracowałem dla belgijskiej firmy i współpraca z nimi była czystą przyjemnością. Świetny kontakt, wyrozumiałość, wsparcie, partnerstwo. Serio, trudno byłoby mi wymyślić jakiś powód do narzekań. Podsumowując: polecam!

@Łukasz

Dziękujemy bardzo za wystawienie opinii i życzymy dalszych sukcesów zawodowych! Mamy nadzieję, że już niebawem powrócimy do dawnych dużych eventów integracyjnych jakie miały miejsce przed pandemią.

P

Pracowałem w Skelii ponad 5 lat w dwóch projektach, moje wrażenia po tym czasie: - wszystko zależy od konkretnego projektu na którym pracujesz, jest pełna integracja w strukturach klienta - Skelia mało ingeruje w projekty, więc to jak wygląda praca w głównie zależy od klienta - gdy jeden z moich projektów się zakończył szybko znalazłem się w innym który był dla mnie interesujący - generalnie pomimo tego że firma sporo urosła od kiedy w niej zaczynałem (co jest raczej na plus) nie jest ona jeszcze na tyle duża aby zginąć w tłumie jak w typowym korpo - z minusów: brak możliwości wyboru sprzętu (albo w bardzo ograniczonym zakresie), chociaż to też pewnie zależy od klienta Generalne jak najbardziej polecam!

@P

Dziękujemy za wyrażenie swojej opinii, która z pewnością będzie cenna dla naszych potencjalnych kandydatów. Odnosząc się do minusa - wybór sprzętu zależy od danego klienta. Pozdrawiamy

Czy jest możliwość pracy w Skelia Poland Sp. z o.o. na część etatu?

Witam, Oferujemy umowy na cały etat. Jednak nie wykluczamy możliwości pracy na część etatu. Zdarzały się pojedyncze przypadki, ale jest to raczej rzadkość. Jednak w dużej mierze jest to zależne od naszych klientów i ich zapotrzebowań.

kandydat

Cześć, chciałbym aplikować na juniora i mam 2 pytania - Czy jest możliwość pracy na UZ? Aktualnie jestem studentem zaocznym (mg) i nie ukrywam że chciałbym wykorzystać ten rodzaj umowy - Jak wyglądają projekty? Nie chodzi mi o szczegóły, ale zależy mi na rozwoju w nowych technologiach jak .NET Core, EF Core, Angular 2+ a nie utrzymaniówki typu stary .NET Framework itd. Dzięki za odp.

@kandydat

Witam, Niestety nie oferujemy możliwości pracy na umowie-zleceniu. Zatrudniamy jedynie w formie umowy o pracę albo kontraktu B2B. Może warto rozważyć tę drugą opcję? Dodatkowo przypominamy, że przy umowie o pracę do ukończenia 26-go roku życia można skorzystać z tzw. PiT-u zerowego, wciąż zyskując przy tym staż potrzebny do uzyskania prawa do dłuższego urlopu wypoczynkowego (26 dni dla absolwentów szkół wyższych, po przepracowaniu dwóch lat na UoP). Jeśli chodzi o projekty z .NETem i Angularem, współpracujemy obecnie ze szwajcarską firmą produkującą oprogramowanie odpowiadające za bezpieczeństwo na lotniskach. Wciąż używany jest tam, co prawda, .NET Framework z Entity, ale przejście do .NET Core to kwestia najbliższej przyszłości. Pozdrawiam serdecznie i w razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu.

Nie polecam, na pewno nie osobie ubiegającej się o pracę. 3 tygodnie temu miałam tam rozmowę rekrutacyjną, do dzisiaj brak feedbacku z informacją zwrotną (który miał być maksymalnie do 9 dni po odbytej rozmowie, czyli ponad 1.5 tygodnia temu). Rekruterka to chyba ledwo wie z czego żyje, pomijając fakt, że oprócz pierwszego kontaktu z jej strony po przesłaniu aplikacji trzeba było upominać się o informacje takie jak dokładny termin spotkania, potem kilka dni przed rozmową zero potwierdzenia z jej strony (mimo, że deklarowała się potwierdzić), na sam koniec trzeba było upomnieć się o link do spotkania, a finalnie o informację zwrotną, na nic nie potrafiła odpowiedzieć i 7 godzin zajęło jej oddzwonienie i stwierdzenie, że jeszcze nie mogą mi dać znać czy są na tak czy na nie (pomimo, że maksymalnie do tego dnia powinni się odezwać), tłumaczyła się żałośnie, że jacyś inni kandydaci się rozchorowali stąd też czas na odpowiedź ulegnie wydłużeniu. Wszystko jest zrozumiałe, ale to chyba wypadało żeby oni się odezwali pierwsi i o tym poinformowali, a nie, że kandydat pierw musi się ubiegać o niezbędne informacje, po czym na sam koniec o feedback, który miał być niezależnie od podjętej decyzji. Aha, jeszcze podczas tej ostatniej rozmowy usłyszałam, że jak chce to mogę sobie poszukać innej pracy, bo im się nie spieszy z nowym pracownikiem i że nie wiedomo kiedy dadzą mi znać, tak zachowuje się ktoś poważny? Pomijam fakt iż na rozmowie rekrutacyjnej zostałam poinformowana, że rekrutacja jest już zamknięta, a po mnie są tylko 2 osoby umówione na rozmowy i wtedy decyzja zostanie podjęta - bzdura, ich ogłoszenie widnieje dalej na stronie. Nie rozumiem po co tak kłamać i zwodzić ludzi, jeśli ktoś z kandydatów nie przypadł im do gustu - wystarczy po ludzku powiedzieć, napisać maila, cokolwiek, a nie trzymać w niepewności, tak, że człowiek sam rezygnuje po czasie i czuje się potraktowany jak śmieć. Nie pisałabym tej opinii, ale chciałabym ostrzec wszystkie osoby, które rozważają żeby się tam zatrudnić - jeśli cenicie swój czas to może polecam, bo skelia ewidentnie go nie ceni. A na pewno nie Pani Paulina z rekrutacji, której zdaniem jeśli się im nie spieszy to należy zlewać kandydatów ciepłym moczem. Dramat

@Gość

Dziękujemy bardzo za poświęcony czas na napisanie tak długiej i wyczerpującej opinii. Bardzo nam przykro, że poczuła się Pani źle potraktowana i rozumiemy żal z Pani strony. Pragniemy odnieść się do wszystkich Pani uwag skierowanych do nas. Na naszej stronie internetowej widnieje wakat, ponieważ nadal prowadzimy rekrutację. Tak jak została Pani poinformowana w ustalonym terminie (do 2 tygodni), nie zdecydowaliśmy się na współpracę. Ponadto informowaliśmy każdego kandydata, że potrzebujemy zatrudnić pracownika najwcześniej od marca. Jeżeli rzeczywiście nie było pełnego feedbacku z naszej strony, przepraszamy za to i gwarantujemy, iż takie sytuacje przeważnie nie mają miejsca. Do opóźnienia w potwierdzeniu rozmowy rekrutacyjnej, przyczyniła się choroba osoby decyzyjnej, a nie choroba kandydatów. O tym również Pani została poinformowana. Pisze Pani także o braku przesłanego linku do spotkania – oczywiście nie był przesłany, ponieważ jak Pani wie, pierwszy etap rekrutacji odbywał się telefonicznie, natomiast drugi stacjonarnie w biurze firmy. Pozdrawiamy i życzymy powodzenia w dalszych rekrutacjach.

Maciej
@Gość

Nikt oprócz Ciebie nie opisał na forum tak dokładnie swoich rekrutacyjnych przygód, nikogo też nie spotkało tyle przykrości. Ale po tym czasie nie uważasz że w świetle tylu innych opinii to był raczej wypadek przy pracy niż reguła?

Zostaw merytoryczną opinię o Skelia Poland Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Skelia Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Skelia Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Skelia Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 6 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Skelia Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Skelia Poland Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Skelia Poland Sp. z o.o.