ONWELO S.A.

2.1 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o ONWELO S.A.

xoxo

Pracuję w firmie od ponad roku, najpierw na projekcie u klienta, obecnie z biura. Osobiście jestem zadowolony, na plus są organizowane różnego typu inicjatywy, jak pizza, piwo, planszówki po godzinach -niby nic wielkiego, ale zawsze miło. Szkoleń nie jest dużo, ale da się zauważyć, że jeśli ktoś naprawdę potrzebuje i porozmawia z managerem, to zostanie wysłany, takie dla zespołu też są czasem organizowane. Póki co, nie myślę, żeby coś zmieniać, atmosfera dużo lepsza niż w moich poprzednich firmach

zeus

Dla mnie firma ogólnie spoko. Fajne projekty i dużo pozytywnego się dzieje. Na pewno jest wiele procesów wymagających jeszcze poprawy, ale coraz bardziej da się odczuć podejście pro-pracownicze. Ja ogólnie jestem zadowolony, w firmie fajna atmosfera, na projektach też spoko ludzie, a i z managerami da się dogadać i traktują po ludzku. Pracuje prawie dwa lata i nie szukam zmiany, ale wiadomo, że każdy może odczuwać inaczej.

Señor BI

Trochę dziwi mnie tutaj ilość negatywnych opinii o firmie, ale zapewne wynika to z tego, że jak jest ok to uznajemy to za normalne, a kiedy komuś coś nie podpasuje (nawet na etapie rekrutacji) to lubi się wyładować w Internecie, więc średnia może być zakrzywiona. Pracuje już tutaj prawie 2 lata w Waw w dziale BI i muszę przyznać, że jest to jedno z najfajniejszych miejsc w których pracowałem - stawki są konkurencyjne, managerzy profesjonalni i co chyba najbardziej tu doceniam - atmosfera w biurze jest bardzo przyjazna. Wszyscy ze sobą rozmawiają we wspólnej kuchni, wychodzimy razem po godzinach - aż chce tu się przychodzić, mimo, że można pracować zdalnie ;) Oczywiście, jak to w branży bywa - wiele zależy od projektu na który się trafi i czasem bywa mniej wesoło. Nie mogę powiedzieć jak jest w innych działach czy biurach w innych miastach. Ale raczej krzywda nie może się dziać, bo informatycy szybciutko by uciekli a firma ma już prawie 400 osób ;)

DeveloperJava

W firmie pracuję od 4 miesięcy na stanowisku programista Java, w tak dużej firmie dużo zależy też gdzie się trafi, mi pracuje się bardzo dobrze, kasa okej, ludzie baaardzo w porządku, są oczywiście pewne nie niedociągłości, ale nie ma ideałów :)

anonim Nowy wpis

Ilona Nowy wpis

Ooo, to jaką podwyżkę oferują jak chce się odejść? I jak już się pozostanie to ta zaproponowana kwota, podwyżka, chyba zostaje no nie?

Administrator Nowy wpis

Czy w firmie ONWELO S.A. pracownicy na wszystkich stanowiskach otrzymują umowę o pracę?

Wesoły Romek Nowy wpis

Pozdrawiam Panią Kasię

W ONWELO S.A. trwa rekrutacja na stanowisko Manager. Brałeś w niej udział? Napisz, jak według Ciebie wyglądała rozmowa kwalifikacyjna. Twoja opinia może ułatwić innym podjęcie decyzji związanej z zatrudnieniem w firmie.

Magda
 Problem

Pracowałam u klienta na projekcie, łącząc prace ze studiami. Zgodziłam się na niska stawkę, która ostatecznie udało mi się wynegocjować na większa po pierwszych 3 miesiącach - chociaż wcześniej otrzymałam informacje, ze nowa umowa z taka sama stawka jak poprzednia została podpisana bez jakiejkolwiek konsultacji ze mną. Brak wsparcia i zainteresowania ze strony przełożonego w Onwelo, który chyba nawet sam do końca nie wiedział, o co chodzi w projekcie klienta i czym się tam zajmuje. Nigdy nie wiedziałam, kiedy będzie wypłata za zlecenie - w pierwszy piątek miesiąca czy tydzień później. Rozliczanie godzin u klienta i wysyłanie rachunków listem do siedziby to temat, który bawi i przeraża... Udało mi się uniknąć obniżenia wynagrodzenia wiosna przez pandemie bo zwyczajnie nie było już czego obniżać na zleceniu. Pożegnaliśmy się praktycznie bez słowa. Do ostatniego dnia Onwelo twierdziło, ze czeka na decyzje klienta która była już dawno podjęta. Zapobiegawczo ostatnie dokumenty przesłałam listem poleconym priorytetowym oraz wysłałam maila z rozliczeniem przed terminem - konto wyłączone 3 dni wcześniej niż powinno, o dokumenty które rzekomo nie doszły (na monitoringu odebrane w siedzibie 2 dni po nadaniu) upomnieli się miesiąc później. To dobra praca, żeby złapać gdzieś pierwsze doświadczenie w IT i pójść dalej.

@Magda

Dziękujemy za pozostawienie opinii - jesteśmy otwarci na krytykę i staramy się usprawniać procesy, które zdaniem pracowników wymagają uwagi. Informacja o problemach nie dotarła do nas w trakcie Twojej pracy u nas i jest dla nas zaskakująca. Jeżeli chcesz podzielić się bardziej spersonalizowanym feedbackiem, żebyśmy mogli reagować na takie sytuacje i wewnętrznie przeanalizować sprawę w oparciu o Twój przykład, skontaktuj się z nami proszę na rekrutacja@onwelo.com

kandydat
@Magda

Dzięki za opinię. Powiem szczerze, że z przerażeniem ją przeczytałem, gdyby to był opis firmy z 2000 roku jeszcze bym zrozumiał, ale 2020? Aż trudno uwierzyć.

Ubik
@Magda

Z wypłatą to dziwne, bo masz w umowie jasno napisane ile max dni po dostarczeniu rozliczenia wpłynie wynagrodzenie. Ja nie miałem problemów, a pracuje na zleceniu. Wysyłanie rozliczenia do siedziby? Wszystko odbywa się elektronicznie, nawet skany nie są potrzebne.

Magda
@Ubik

Na umowie 14 dni, rachunki wysyłane listem do Krakowa. Inne osoby miały tak samo, nawet na umowie o pracę.

przedsiembiorca
Klient
@kandydat

Jeśli coś działa i ludzie na to się zgadzają, to po co zmieniać procedury. To kosztuje.

Niezrozumiałe decyzje

Nie rozumiem zupełnie co kieruje decyzjami panów prezesów i reszty zarządu/rady nadzorczej Onwelo. Mam na myśli - zachowanie biur w Lublinie i w Kielcach przy jednoczesnym zamykaniu biur we Wrocławiu i w Poznaniu. Wygląda to na optymalizowanie kosztów i szukanie taniej siły roboczej. Czy się mylę? Nie wiem. Ale czuję, że coś jest na rzeczy.

Kami
@Niezrozumiałe decyzje

Wroclaw i Poznan sa po prostu drozsze niz Lublin i Kielce. W Lublinie konkurencja jest np. Billennium ktore i tak malo placi.

fffff
Klient
@Niezrozumiałe decyzje

dlatego oni sa prezesami a ty nie , ZROZUM TO

poeta noblista
@fffff

Nie ten najlepiej służy, kto rozumie.

BylyPracownik

Pracowalem w Onwelo w zeszlym roku jako mid jako Data Engineer, w zespole w ktorym pracowalem deadline ustalalismy samodzielnie, mielismy tyle czasu ile potrzebowalismy na wykonanie zadan, menadzerowanie oraz dyrektor nadzorowali nasze prace i dawali feedback, zarobki byly.. powiedzmy, ze ani za niskie ani za wysokie, taka srednia, moze lekko ponizej sredniej, ale poza tym to dobrze wspominam ten czas i ogolnie polecam firme :)

Ile jest zmian w ONWELO S.A.?

xxx
Kandydat

Czy ktos się orientuje jakie są zarobki i warunki na stanowisku Junior Business Development Specialist? Jakie są godziny pracy i rodzaj umowy?

@xxx

Rola Junior Business Development Specialist jest nowoutworzonym stanowiskiem w naszej organizacji. Pełny opis stanowiska i warunki pracy są opisane w ogłoszeniu: https://onwelo.com/job-offer/warszawa-lublin/junior-business-development-specialist,766.html. Preferowane godziny pracy to 9.00-17.00. Naszym celem jest wykształcenie i przygotowanie Młodszego Specjalisty/stki do roli Business Developmenta Managera w obszarze rozwiązań chmurowych. Będzie się to działo pod okiem doświadczonego Dyrektora Sprzedaży, który będzie pełnił rolę mentora. W ramach wdrożenia osoba otrzyma oczywiście odpowiednie szkolenia. Praca będzie odbywał się w warszawskim lub lubelskim biurze. Bardziej szczegółowe pytania możesz kierować również na adres: rekrutacja@onwelo.com.

Zwroclawia
Kandydat

Bardzo nieprofesjonalne podejście do kandydata. Rozmowa "techniczna"(usunięte przez administratora) głównie wymądrzanie się o swojej wyższości ze względu na odmienną opinię co do popularności środowisk cloudowych przez osobę prowadzącą. Brak pytań technicznych czy jakichkolwiek sprawdzających moją wiedzę i negatywny wynik rekrutacji po ponad dwóch tygodniach, gdzie odpowiedź miała być do trzech dni. Jeśli takie podejście do pracowników panuje w tej firmie to cieszę się że się nie dostałem.

kandytat akademia
Kandydat

Jakieś opnie na temat Junior Cloud Data Engineer – Akademia Cloud Data Engineer. Jakie wymagania dotyczące pracy?

@kandytat akademia

Akademia Junior Data Cloud Engineer to pierwsza edycja programu stażowego w dziale Data Management & Analytics. Akademia ma na celu wykształcenie i przygotowanie rekrutów pod okiem doświadczonych specjalistów do roli Junior Cloud Data Engineer. Program stażowy obejmuje 3 miesięczne szkolenia przygotowujące do egzaminu certyfikacyjnego z AWS Certified Developer - Associate lub GCP Associate Cloud Engineer oraz 3 miesięczny okres przygotowania i wdrożenia w projekt komercyjny. Poszukujemy studentów ostatnich lat uczelni technicznych lub absolwentów, którzy posiadają podstawową znajomość programowania w języku Python i SQL, interesują się rozwiązaniami chmurowymi, oraz porozumiewają się bardzo dobrze w języku angielskim. Staż będzie odbywał się w warszawskim biurze. Więcej informacji i możliwość aplikacji znajdziesz na stronie: https://onwelo.com/job-offer/warszawa/junior-cloud-data-engineer-akademia-cloud-data-engineer,785.html Pytania możesz kierować również na adres: rekrutacja@onwelo.com.

Kandydat

Rekrutacja Byłem kandydatem na stanowisko dewelopera. Po pozytywnym przejściu pierwszego i drugiego etapu miał mnie czekać ostatni trzeci etap czyli rozmowa z klientem. Dostałem mailem zaproszenie na rozmowę, niestety zaproszenie było na inne stanowisko, a sama rozmowa miała odbywać się w godzinach w których jestem niedostępny (co również zaznaczyłem wcześniej w rozmowie z HR). Sam mail nie posiadał opisu, dlatego próbowałem skontaktować się osobą rekrutującą w celu wyjaśnienia sytuacji. Po krótkiej rozmowie odpowiedziano mi że zaszło nieporozumienie i klient obecnie nie poszukuje osoby na stanowisko na które byłem rekrutowany, jednakże zalecono mi pozostanie w kontakcie ponieważ jest dla mnie poszukiwany inny projekt. Firmie podziękowałem, sytuacja kompletnie nieprofesjonalna, stracone kilka godzin czasu. Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim.

@Kandydat

Dziękujemy za pozostawienie opinii - jesteśmy otwarci na krytykę i staramy się usprawniać procesy, które zdaniem Kandydatów wymagają uwagi. Skontaktuj się z nami proszę na rekrutacja@onwelo.com, żebyśmy mogli zareagować i wewnętrznie przeanalizować sytuację w oparciu o Twój przykład.

FocusingLens

Co to jest Obelia sp. z o.o.? Czytam, że jest to spółka mająca większościowy pakiet udziałów w Onwelo S.A. Any info?

Zainteresowany
Kandydat

Pytania do Software Developerów, 1. Jak pracuje wam się w firmie? Atmosfera? Organizacja? Rozwój? 2. Jak wyglądają kwestie finansowe dla Senior Developera z ok. 10 letnim stażem - oczywiście ogarniętego, a nie zasiedzonego przez 10 lat w naprawianiu bugów 3. Jak wygląda proces rekrutacyjny? Jest on dopasowany i sensowny, czy raczej próba udupienia kandydata (oczywiście udawana) tak by go przyjąć ale jednocześnie zbić mu stawkę..czyli (usunięte przez administratora) pełną gębą?

Software dev
@Zainteresowany

1. Trafisz najprawdopodobniej na coś outsourcingowego u któregoś z klientów. Na 90% zdalnie, choć kiedyś Onwelo forsowało bardzo pracę w biurze onsite u klienta 2. Nie licz raczej na stawkę większą niż 1000 dniówki 3. Rozmowa z HR, rozmowa techniczna z Onwelo, rozmowa techniczna z klientem, decyzja.

Na jakie wynagrodzenie można liczyć w firmie ONWELO S.A.? 21 czerwca na portalu GoWork.pl pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Analityk Systemowy. Ktoś z Was aplikował?

Gracejones
Kandydat

Czy są tu jakieś osoby, które miały doświadczenia przy sprzedaży projektów Onwelo?Np. BDM?

@Gracejones

Witamy, jeżeli masz konkretne pytania do nas, daj nam znać na rekrutacja@onwelo.com. Skontaktujemy się i odpowiemy na Twoje pytania.

Jajo
@Gracejones

Onwelo nie posiada swoich projektów. No dobra, posiada jakieś dziwne klepane przez siebie aplikacje, ale ich BDM z całą pewnością nie sprzedaje. Zadaniem handlowca w Onwelo jest naganiać klientów pod outsourcing - najlepiej zagranicznych i najlepiej żeby nie wiedzieli czefo chcą. Tak żeby Onwelo mogło wcisnąć "rozwiązania" po taniości, znaleźć ludzi za pół darmo, a potem sprzedać za europejskie albo hamerykańskie stawki.

Misiek
@Jajo

Każda kontraktornia tak robi. Co w tym złego? Nie pasuje to zatrudnij sie bezpośrednio u klienta za hamerykańskie dolary.

@Jajo

To standardowe działanie softwarehouse-u. Co w tym dziwnego? To nie instytucja charytatywna tylko biznes, który ma komuś napchać kieszenie.

Jajo
@anonim

Onwelo nie jest software house'em

T

Kurczę, jakoś nie widzę w tej firmie specjalnie negatywów. Zawsze można coś poprawić- to jasne. Jestem tu kilka miesięcy i jsk na razie nie narzekam. Roboty sporo - ale to akurat lubię. Trochę firm już zwiedziłem i te akurat polecam.

Jakie są mocne strony pracodawcy ONWELO S.A.?

Poznań miasto doznań

Czy Onwelo zamknęło biuro w Poznaniu?

@Poznań miasto doznań

Witaj, zrezygnowaliśmy z części biurowej w Poznaniu pod koniec 2019. Kilku naszych Konsultantów realizuje projekty z tej lokalizacji, natomiast w trybie pracy zdalnej. Informacje o lokalizacjach i adresach naszych biur możesz znaleźć na naszej stronie pod linkiem: https://onwelo.com/contact,p8.html

elo
Kandydat

Rekrutacja Bylem kadydatem na pewne stanowisko, miala miejsce pierwsza rozmowa HR-owa, pomimo obiecanego dalszego feedbacku w ciagu 2 dni, nigdy go nie otrzymalem. Jesli juz na tym etapie brakuje wykonywalnosci umow, to ciekawe co jest potem.

@elo

Dziękujemy za podzielenie się opinią na temat procesu rekrutacyjnego. Zawsze staramy się pilnować, aby informacja zwrotna po spotkaniu została przekazana kandydatowi w wyznaczonym terminie. Zazwyczaj zastrzegamy, że jest on dłuższy niż dwa dni. Prosimy o kontakt pod adresem rekrutacja@onwelo.com w celu poinformowania, jakiego projektu dotyczyła rekrutacja. Pozwoli nam to na przyjrzenie się tej sytuacji.

Zostaw merytoryczną opinię o ONWELO S.A. - Warszawa

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w ONWELO S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy ONWELO S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ONWELO S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 3 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ONWELO S.A.?

Kandydaci do pracy w ONWELO S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ONWELO S.A.