Opinie o Zaquensis w Aachen

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Zaquensis. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Zaquensis o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zaquensis w Aachen

Użytkownicy czekają na odpowiedź 45 dni.

Czy rozmowa rekrutacyjna w Zaquensis odbywa się również w języku angielskim?

Witam, przez firmę Zaquensis pracowałam ponad rok. Wiem, że przy podejmowaniu pracy za granicą dla większości osób ważne są warunki mieszkaniowe. W tej kwestii Zaquensis moim zdaniem wypada bardzo dobrze. Są to mieszkania prywatne, nie żadne hotele. Firma nie upycha ludzi po mieszkaniach, mieszka się max w 4 osoby, oczywiście pary zawsze mają oddzielny pokój. Jak ma się szczęście, to można trafić nawet na kawalerkę, co jest raczej rzadko spotykane jeśli chodzi o mieszkania oferowane przez agencje pracy.

Haha
@Gość

Co miesiąc transport do innego mieszkania. Byliśmy w parze i mieszkaliśmy długo w przechodnim salonie.

@Haha

To musiało być bardzo dawno temu, ponieważ od ponad 2 lat mojej kadecji nie przypominam sobie żeby moi pracownicy zmieniali mieszkania co miesiąc i spali w salonach.....Przykro, że taka sytuacja miała miejsce. Możecie Państwo napisać w jakich latach pracowaliście w naszej firmie i w jakim oddziale? Pozdrawiam

@ZAQUENSIS

To miała byc odpowiedź do opini wystawionej przez GOŚĆ.

@ZAQUENSIS

Niestety wystąpił błąd, odpowiedź kieruje do nika HAHA.

Hihi Nowy wpis
@ZAQUENSIS

Praca w LUX TOOLS Plus obiecanki cacanki o waszych KAWALERKACH..wciskacie ludziom kit że przyjadą do kawalerek itp czeka się na taką kawalerkę bardzo długo, aż zwolni się gdy ktoś wyprowadzi sie. (usunięte przez administratora)

Hihi2 Nowy wpis
@Hihi

A co wy ludzie myślicie, że będziecie mieli wszystko podstawione pod sam R.. Ludzie mieszkający tutaj latami, nie mają wszystkiego tak zorganizowane jak wy przez Panią M. Znam Panią M. i uważam że lepiej trafić nie można, bo angażuje się we wszystko całym swoim sercem i życzliwością. Wstyd mi za was, za ludzi, którzy tego nie doceniają..

2018 Nowy wpis

Liderzy? Idziesz mówisz co tam. a potem cała firmie wie o tobie wszystko bo LIDERZY przekazują dalej plotki PUPILKOM POZDRO z Wermelskirchen

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie Zaquensis? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

ZAQUENSIS

U większości Naszych niemieckich Klientów, Wigilia jest dniem wolnym od pracy, natomiast może się również zdażyć, że Firma będzie potrzebować pracowników również w Wigilię, wtedy pracownicy pracuja do godziny 12:00. Z doświadczenia wiemy, że takie przypadki zdarzają się bardzo rzadko i Nasi pracownicy na cały okres trwania Świąt dostają urlop. Proszę pamiętać, iż Święta są to dni ustawowo wolne od pracy, a w przypadku Wigilii oraz Sylwestra godziny pracy skracane są do minimum, bądź regulowane urlopami. Pozdrawiam - ZAQUENSIS

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie Zaquensis? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
Staszek

Podpowiedzcie a jak wyglada sprawa znajomości języka niemieckiego? Czy trzeba znać?

@Staszek

Zależy na jaką ofertę Pan aplikuje, jeśli chodzi o pracę przy komisjonowaniu w Wermelskirchen, to znajomość niemieckiego nie jest tam wymagana.

Ktoś w najbliższym czasie wybiera się do pracy za pośrednictwem firmy Zaquensis? Zastanawia mnie, jak przebiega rozmowa rekrutacyjna osób, które są zainteresowane wyjazdem do pracy za granicą? Ktoś brał w ostatnim czasie udział w takiej rozmowie i może opisać, jak to wygląda w rzeczywistości? Zachęcam do wypowiedzi.

@Adam

Wysyłasz cv i dzwoni do ciebie koordynator z firmy. Rozmowa jest po polsku. Pytają o twoje doświadczenie, oczekiwania i przedstawiają na czym polega praca, jeśli masz pytania odpowiadają na pytania. Jesli się decydujesz na pracę która oferują to za kilka dni dostajesz telefon z informacją kiedy możesz zaczynać prace lub z informacją że niestety nie otrzymasz u nich pracy. Jeli jest wszystko ok to musisz im wtedy w ciągu kilku dni wysłać zaświadczenie o niekaralności i umawiasz termin przyjazdu. W dniu przyjazdu do Niemiec spotykasz się na mieszkaniu z koordynatorem i podpisujesz umowę o pracę. Jak chcesz wcześniej przeczytać umowę to mogą Ci ja wysłać na maila.

Dziękuję za odpowiedź. Zastanawia mnie jeszcze, jak wyglądają kwestie formalne w przypadku przebywania już na terenie Niemiec. Czy pracownik zatrudniony za pośrednictwem firmy Zaquensis może liczyć na stałe wsparcie koordynatora w trakcie pobytu w tym kraju? W przypadku pytań i jakiś niejasnych sytuacji można liczyć na pomoc tej osoby? Odpowiedz, proszę.

naantali
@Adam

Ja nie brałam udziału w rozmowie i nie doszło w moim przypadku do pracy a szukałam między innymi dobrej na łachy o przepraszam odzież w tym że łańcuchu dostaw prosto od producenta co wymagana do dalszej obróbki na drodze hurtowo detaliczno prywatnej czyli śmigania solidnego bez niestosownych zachowań wręcz poukładanych harmonijnych kulturalnych z dostateczną wiedzą z adekwatnymi godnymi oczekiwaniami i adaptacyjnie do specjalistów. Nara.

Xxx

Nie polecam nikomu! Oszukują na każdym kroku. Za 3 dni mieszkania pobrali 100 euro, a wypłacone pieniądze się nie zgadzają.

@Xxx

Zapraszamy do kontaktu z naszym pracownikiem pod numerem tel +49 151 68698812 w celu wyjaśnienia poniesionych kosztów. Firma ZAQUENSIS Personalservice GmbH oferuje dla naszych zagranicznych pracowników moż liwość zakwaterowania w mieszkaniach służbowych o podwyższonym standardzie i pełnym wyposażeniu oraz z dostępem do internetu. Jako pracodawca pokrywamy naszym pracownikom większość kosztów wynajmu. Nasi polskojęzyczni koordynatorzy spotykają się osobiście ze wszystkimi pracownikami w dniu ich przyjazdu do Niemiec, odpowiadają na wszelkie pytania oraz wyjaśniają wszystkie prawa i obowiązki, a także koszty ponoszone przez pracowników. Rozmowy te przeprowadzane są w języku polskim. Każdy pracownik może swobodnie korzystać z udostępnionego mieszkania i traktować je jako rozwiązanie tymczasowe lub stałe przez cały okres zatrudnienia. Przy czym jest to zawsze rozwiązanie dobrowolne, z którego można ale nie ma obowiązku skorzystać. Pracownicy, którzy opuszczają mieszkania nagle, zobowiązani są do dalszego ponoszenia kosztów wynajmu, jednakż e tylko do momentu znalezienia przez nas innego najemcy. Zapewniamy przy tym, że ze swej strony dokładamy wszelkich starań, aby nastąpiło to jak najszybciej i proporcjonalnie poniesione koszty były jak najniższe. Pracownicy, którzy informują nas w odpowiednim czasie o pożądanym zakończeniu zatrudnienia i tym samym spełniają swoje zobowiązania wobec nas, nie ponoszą dalszych kosztów. W takiej sytuacji bowiem jesteśmy w stanie efektywnie zarządzać procesem relokacji mieszkańcow. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania pod numerem telefonu +49 151 68698812.

@Zaquensis

mój mąz pracuje w tej firmie od dwóch miesięcy i jest zadowolony, wypłata na czas i ciagłośc pracy, a nie jakies postoje i rzucanie w rózne miejsca z dnia na dzień jak u pewnego pośrednika z Leipzig

naantali
@Zaquensis

Taa, szanowny polski pracodawco o przepraszam niemiecki, jak się nie odbierze telefonu czyli ten potencjalny pracownik to *uj Ci w *upe na amen. Gorzej się zachowują rekrutując to sobie wyobrażam już i nie przepraszam za moje spostrzeżenie. Jest jeszcze jedna agencyjka co się zachowuje w identyczny wredny sposób i o dziwo jakoś ciągnie, może wredni mile widziani któż to wie?

seba

Polecam firme . Panie koordynator zawsze pomocne o kazdej porze. Lubię atmosferę w Zaquensis za: Pomoc Pani koordynator, przydzielone mieszkanie, ogolnie dobry kontakt.

@anonymous, czy mąż Twój informował Cie, jak dokładnie wyglądają warunki zatrudnienia, które zaoferowała firma Zaquensis? Wiesz może również, jak to się stało, że mąż trafił do pracy akurat w tej firmie? Zachęcam do podzielenia się informacjami na ten temat.

@Marcin, jak wygląda Twoje doświadczenie odnośnie pracy za pośrednictwem firmy Zaquensis? Rozumiem, że informacje, które przekazałeś w komentarzu są wynikiem Twoich doświadczeń z pracy za pośrednictwem tej agencji? Określ, proszę, jak to wygląda.

Na samym początku chciałbym zdementować niektóre wpisy. Na temat samej agencji nie można powiedzieć nic złego, zapewniają prace dają dobre warunki mieszkalne i starają się pomagać jak mogą. Jeżeli ktoś przyjeżdża do pracy i ma dwie lewe ręce to nigdzie nie będzie mu pasowało. Oczernianie na forach publicznych jak to jest źle, jak mało płatne itp: Jezeli nie wykonuje się swojej pracy,nie chodzi na dodatkowe nadgodziny za które oczywiście ma dodatkowo płacone to jakim cudem oczekuje większych zarobków. Do tego jeszcze koszt mieszkania który zostaje potrącony i wychodzi 800-900€ miesięcznie. Po jaki (usunięte przez administratora) się żalicie na forach nikt tu nikogo na sile nie trzyma nie pasuje to zawsze można szukać czegoś innego. Pracuje już tu kilka miesięcy i jest Ok wiec z czystym sumieniem mogę to napisać. Przed wypisywaniem takiego typu opini dogłębnie zanalizujcie swoje postępowanie i nastawienie do życia i pracy. Czego oczekujecie? Że nie znając języka i podejmując pierwszą pracę zaczniecie zarabiać po 1500-2000€? czytających proszę o przemyślenie i nie sugerowanie się opiniami z czapy, pozdrawiam!!!

@Czy to ważne kto?, pracodawca uargumentował w jakiś sposób wypowiedzenie Twojej umowy pracy z firmą Zaquensis? Rozumiem, że sumiennie wykonywałeś swoje obowiązki, i według Ciebie nie było podstaw do takiego obrotu sprawy? Jeżeli możesz, napisz jak ocenisz atmosferę panującą w tym miejscu pracy. Twoja opinia będzie pomocna dla osób rozważających współpracę z firmą Zaquensis.

Czy to ważne kto?

Hmmm, szczególne wyniki żeby zostać zatrudnionym? A co można więcej robić jak chodzić na wszystkie nadgodziny, rzadnego L4, wyrabiana norma? Chyba zabrakło mojego podkablowywania innych bo ta firma to lubi. Efekt taki, że zwolniono mnie. Zaquensis nie chciał dać innego projektu. Jestem teraz u innej leihfirmy a pół roku klient mnie przejmuje. Suma sumarów dobrze że tak wyszło

@Xxx, możesz przybliżyć to co napisałeś odnośnie niezgodności wynagrodzenia z tym co było ustalane? Czy firma Zaquensis informowała Cię co jest powodem takich różnic o których wspomniałeś w swoim komentarzu? Napisz jak zakończyła się ta sprawa.

Remik

Jaką macie atmosferę? Warto aplikować?

Zaquensis

Krótkie sprostowanie przepisów. Grupa ZAQUENSIS jest przedsiebiorstwem prowadzacym swoja dzialalnosc na niemieckim rynku pracy. Opiera ona swoja dzialalnosc na niemieckich regulacjach prawnych, w tym na porozumieniu zbiorowym dotyczącym wynagrodzeń (IGZ Interessenverband Deutscher Zeitarbeitsunternehmen e.V.). Wynagrodzenie, ktore otrzymuja nasi pracownicy uzaleznione jest od kwalifikacji kandydatow do pracy oraz aktualnej oferty klienta-firmy dla ktorej pracownik bedzie swiadczyl prace. FirmaZAQUENSIS realizuje obecnie wiele roznych projektow dotyczacych pracy w roznych branzach. Umowy o pracę są zawierane na okres trwania danego projektu. Długość projektów jest rozna a zalezy przede wszystkim od ilosci zleceń naszych klientów. Podczas procesu rekrutacji nasi rekruterzy informuja osoby ubiegające się o pracę o długości trwania projektu oraz omawiany jest szczegolowo zakres obowiazkow pracownikow, które jest okreslany przez klientów. Aktualnie prowadzony projekt u naszego klienta w Wermelskirchen jest ograniczony czasowo do 9 miesięcy (od momentu podjęcia pracy). Po tym czasie możliwe jest zawarcie nowej umowy o prace, juz bezposrednio z macierzysta firma lub przedłużenie umowy. Jednak dzieje sie tak tylko w przypadku szczególnie dobrych wyników! Jeśli nasi pracownicy są skłonni do relokacji, ZAQUENSIS sprawdza dalsze możliwości pracy w całych Niemczech, porównując kwalifikacje pracownikow i wymagania naszych klientów- przedsiebiorstw. W przypadku koniecznosci zmiany miejsca zamieszkania wspieramy naszych pracowników i oferujemy im w pełni wyposażone zakwaterowanie w pobliżu miejsca pracy. Wypłata wynagrodzeń w firmie ZAQUENSIS odbywa się zawsze 15-go dnia roboczego banku, jednak nie później niż do 18 dnia kalendarzowego danego miesiąca. Przy czym prosze brac pod uwage iz przelewy miedzygranicze (czyli np do banku majacego siedzibe na terenie Polski) sa ksiegowane na kontach pracownikow okolo 2-3 dni pozniej i jest to zwiazane z funkcjonowaniem systemu bankowego. Firma oferuje możliwość tygodniowo wypłacanej zaliczki. W przypadku dalszych pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 02192-93613-21 w godzinach przedpołudniowych pomiędzy 9-11.

Tomi
@Zaquensis

Skoro piszecie ze jesli pracownik ma konto polskie i wyplata moze byc keep lka dni pozniej to dlaczego poprostu nie zrobicie przelewu kilka dni wczesniej to bardzo proste tylko troszke checi i po sprawie

Zawiedziony

Przelewy zawsze spóźnione, o Abrechnungi trzeba się upominać, nikt nic nie wie, każdy ściemnia. W biurze obiecują wypłaty po 1100-1300 euro, a tak naprawdę dostaniesz 850. A praca tylko na 9 miesięcy.

Bolo

Jesteście przekonani, że nic pozytywnego nie można napisać? Czasami w każdej firmie są gorsze momenty i tyle.

qwer

Również zostalem oszukany na kilkaset euro .

nie polecam

Zaquensis-ciężka praca lekkie pieniądze