Opinie o IMS Health Technology Solutions Poland Sp. z o.o. w Świętokrzyskie

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy IMS Health Technology Solutions Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie IMS Health Technology Solutions Poland Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o IMS Health Technology Solutions Poland Sp. z o.o. w Świętokrzyskie

Byly pracownik Nowy wpis

Zdecydowanie nie polecam. Bezposredni przelozony wogole nie slucha, jest jak marionetka, robi to co mu kaza nie reaguje na to co mowia lekarze. Firma nie daje nic, odrazu tylko ile masz zaplacic za stary tel ktory mozesz zniszczyc ( zalozenie ze jestes wandalem i zniszczysz sprzet sluzbowy) nawet jest wpisana odpowiedzialnosc finansowa niz wartosc rynkowa sprzetu. Za kazda ryske na samochodziecjestcsie odpowiedzialnym nawet nie z wlasnej winy - kara finansowa. Za mycie komplet w srodku i na zewnatrz mozesz wydac na myjni recznej 50zl. Etui ba sprzet sluzbowy mozesz kupic ale za wlasne pieniadze i nie mozesz tego rozliczyc. Nie mozesz sie kontaktowac z firma dla ktorej jest projekt bo nie mozna pokazac ze IQVIA ma jakiekolwiek problemy. Szef ktory w karcie ocenyvpracownika wpisuje rzeczy ktore nie mialy miejsca, jakby byl zupelnie na innych wizytach. Masz mowic na wizytach co kazano mimo ze lekarz juz przekonany to masz jeszcze powiedziec roznice miedzy konkurencja mimo ze jej lek nie stosuje. Wizyty podwojne raz w tygodniu. Niby mniej wizyt mizesz z szefem w tym dniu zrobic ale pozniej trzeba wszystko nadrobic

MG Nowy wpis

Brałam udział w rekrutacji i mimo,iż nie przeszłam dalej to muszę przyznać ,że wysoki poziom mile mnie zaskoczył. Bardzo konkretna i rzeczowa rozmowa ze strony Pana E... , pani w tej rekrutacji chyba jest niepotrzebna bo zadawanie pytań z puli 10 podstawowych , które wymienia internet jest trochę piaskownicą .

Jak szefostwo w IMS Health Technology Solutions Poland Sp. z o.o. traktuje ludzi?

Były pracownik Nowy wpis

Tutaj nie podchodzi się do człowieka jak do żywej jednostki, tylko jak do pionka, który jest tylko po to, aby przynosić zysk. O kulturze osobistej pracowników na stanowiskach wyższego szczebla nie wspomnę… HR tutaj nie istnieje, chyba, ze tylko z nazwy.

To prawda co piszą inni, firma tragedia! Przedstawiciele dostają umowy na czas określony za śmieszna pieniądze. Żadnych dodatkowych bonusów, ubezp. zdrowotnego czy karty multisport. Obiecują ,że kiedyś będzie. Do pracy przedstawiciele nie mają żadnych narzędzi bo firma oszczędza i nie chcą wydawać kasy, tylko ulotka i długopis. Szkolenie jedno i to wręcz śmieszne. Informację które można znaleźć w internecie. Poza tym wszystkie działania nie są skoordynowane z firmą farmaceutyczną zlecającą sprzedaż. Może dlatego, że managerowie z tych firm mają za nic RM z Iqvia i nie odbierają od nich telefonów :).

Natalia

To wszystko niestety prawda

Natalia
@Natalia

Firma cały czas szuka przedstawicieli farmaceutycznych lub medycznych do projektów dla firm . Niestety nikt nie chce pracować za takie warunki jakie daje . Duża rotacja pracowników , ci którzy przychodzą i tak szybko odchodzą . Bardzo niska pensja , żadnych szans na podwyżki bo jest to projekt . Premie nieosiągalne i tylko na papierze ,żeby było ,że są :-) . . Samochody golasy kilkuletnie z dużym przebiegiem ., wypożyczane na czas projektu . Każda szkoda , nawet najmniejsza rysa mimo ubezpieczenia samochodu obciąża finansowo kierowcę . Kwoty czasami idą w tysiące . Kwota może być podzielona na raty , ale i tak jest zdejmowana co miesiąc z pensji . Przeczytanie i podpisanie umowy korzystania z samochodu jest traumatyczne dla każdego nowego pracownika . Samochodu nie można używać na urlopie , nie można wyjechać za granicę i poza teren swojej pracy . Prywatnie przysługuje 200 km na miesiąc / podatek 250 złotych z pensji co miesiąc :-) / .. Jeżeli chodzi o pracę to zależy od projektu . Ale w żadnym nie ma żadnych szkoleń . Na początku wszystko w pigułce w ciągu kilku godzin on-line . .

@Natalia

Ogłoszenia na stronie ,, pracuj .pl ,, regularnie się pojawia szukając na cały kraj Przedstawicieli medycznych . Niestety mało kto wysyła swoje CV znając realia pracy w Iqvia Technology Solutions . . Wielu kandydatów rezygnuje już po pierwszym etapie rekrutacyjnym słysząc informacje o wynagrodzeniu , umowie czy polityce samochodowej. Ci , którzy obecnie pracują regularnie uczestniczą w procesach rekrutacyjnych do firm farmaceutycznych i stopniowo uciekają , nie chcąc pracować na takich warunkach ,, najemnika ,, , na którym Iqvia zarabia , nie dokładajac od siebie nawet złotówki . Ostatnio , aby zatrzymać resztki ludzi w projektach nie pozwala przedstawicielom na rozwiązanie umowy na mocy ,, porozumienia stron , . No cóż , jak to w przysłowiu :, ,, Tonacy chwyta się brzytwy ,, . Taki obraz racy przedstawiciela medycznego w Iqvia .

Alicja Nowy wpis

o jakich informacjach dotyczących wynagrodzenia,umowy,polityki samochodowej mówisz? rozszerz to,bo jestem zainteresowana pracą i chciałabym się dowiedzieć dlaczego dokładnie ludzie rezygnują z pracy w tej firmie..

Czy po rozmowie w IMS Health Technology Solutions Poland Sp. z o.o. rekruter odezwał się do Ciebie z informacją zwrotną? Po jakim czasie to nastąpiło? Podziel się swoim doświadczeniem z innymi.
Gl

Może ktoś zmieni nazwę firmy bo od dawna obowiązująca nazwa to IQVIA Technology Solutions Poland sp. z o.o. Niestety firma nieciekawie podchodzi do pracowników. Pod płaszczykiem covidu zabrali wszystkie benefity dekretem bez możliwości ich negocjacji. Nierówno traktują pracownikow 3 spółek będących w IQVIA. Nawet w obrębie spólki Technology zespoły globalne bonus mają a lokalne w Polsce nie. To mocno demotywuje. Nowi pracownicy często zarabiają więcej niż osoby z dłuższym stażem w firmie. W zależności do jakiego działu trafisz i na jakiego szefa to możesz liczyć na podwyżki lub nie. Generalnie co sobie wynegocjujesz na rozmowie to masz. Najlepiej po roku góra 2 latach złożyć wypowiedzenie wtedy okazuje się, że podwyżka jest możliwa a rynek dawno odskoczył z wynagrodzeniami. Z tego powodu zaczęła się duża rotacja. Jedynym plusem to atmosfera i ludzie w dziale ale to też pewnie zależy gdzie się trafi. Praca więc fajna na początek. Nauczyć się i po roku negocjować najlepiej z wypowiedzeniem w ręce.

Agnieszka

W firmie można dostać tylko umowę na czas określony?

@Agnieszka

Nie, można również zlecenie, B2B i UoP na czas nieokreślony

@j.w., czy sytuacja w firmie IMS Health Technology Solutions zmieniła się w ostatnim czasie? Czy firma poszukuje nowych pracowników? Jak oceniasz możliwości rozwoju szeregowego pracownika tej firmy? Czy jest szansa na awans w strukturach firmy lub zdobycie nowych umiejętności albo cenionych na rynku kompetencji?

@Marta

Ta firma to moloch działający na wielu frontach. W działach związanych z IT w ciągu roku zmienia się 30-50% kadry, więc pracowników szukają na okrągło. Możliwości rozwoju są dobre dla rozpoczynających karierę, ewentualnie można się doszkolić z korpo soft skilli (poprawnie polityczne odmawianie pomocy, ukrywanie bugów itp.). Firma sama w sobie jest ok tylko znalazła się już niesamowicie w tyle za konkurencją, jeśli chodzi o traktowanie pracowników. Zamiast ciągle narzekać i czekać na to, co managerowie w pocie czoła obiecują, w końcu wziąłem sprawy w swoje ręce i w tym miesiącu już definitywnie się pożegnam z tworem zwanym IQVIA.

@co racja to racja

prawda. Firma dużo obiecuje, mało daje. Dużo kręcenia i obiecanek cacanek, nie tylko dla pracowników, ale i klientów. Poziom korporacji zdecydowanie z poprzedniej epoki, firma nie dogania konkurencji. Dobra na początek, przeważnie dobra atmosfera pracy, ale lepiej się nie zasiedzieć, bo nie nauczysz się za wiele.

Bardzo mnie ciekawi, dlaczego całkowicie przestaliście dyskutować na tematy związane z pracą w IMS Health Technology Solutions. Firma działa normalnie, a ja jestem ciekawa, jak aktualnie przedstawiają się w niej warunki pracy. Jak to jest z wynagrodzeniem: czy jest ono współmierne do stażu pracy i do stanowiska?

@Marta

co sobie wywalczysz na początku to Twoje. Z podwyżkami bywa różnie, może to być 20 zł może być więcej, zależy jakie stanowisko i przełożony. Na tym samym stanowisku zdarzają się duże różnice w wynagrodzeniach, a i pensja niekoniecznie bywa współmierna do umiejętności/doświadczenia/stażu. Trochę ruletka.

Czy IMS Health Technology Solutions Poland Sp. z o.o. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

M

Umowa na czas określony.

zlecenia również się zdarzają

Opinia o rekrutacji.

Odradzam tą firmę. Byłem na spotkaniu rekrutacyjnym na stanowisko Salesforce Configuration Specialist. Niestety nie miałem doświadczenia jako SF administrator. Ale ze wzgłędu na to że byłem bardzo zainteresowany pracą w tym obszarze - umówiliśmy się że w ciągu mieśiąca - ja się naucze wszystkiego i się spotkamy jeszcze raz. Po mieśiącu mojej nauki - spotkalismy się ponownie i feedback był bardzo pozytywny (wg. rekruterki która potem ze mną się skontaktowała). Ale ze wzgłędu na różne procesy firmowe - ona powiedziała żebym zaczekał na ostateczny feedback jeszcze mieśiąc (ale też podpowiedziała że feedback jest pozytywny i warto zaczekać), dzwoniłem sam w ciągu trzech następnych mieśięcy ale infromacji zwrotnej wciąż nie dostałem. Totalnie niepoważne podejscie do osób które naprawde chcą pracować w tej firmie, w tym obszarze i które mogą spędzić mieśiąc swojego prywatnego czasu na przygotowanie do pracy i stanowiska.

Niki
@Opinia o rekrutacji.

Nic dziwnego to tutaj standart, że tak traktują ludzi.

o.n.a.

Po pierwsze Iqvia to nie jest firma farmaceutyczna tylko firma która zajmuję się sprzedażą baz danych i wyników. Biorą leki od innych firm i zbierają przedstawicieli, żeby sprzedawali. Nie ma tu żadnych zasad panujących w firmach farmaceutycznych bo do zarządzania dobiera się przypadkowych ludzi, którzy pracowali w kiepskich firmach i nie mają żadnego pojęcia o pracy w farmacji. Nie ma tu żadnych procedur, zasad i wszystko jest udawane. Płacą kiepsko i często trzeba pilnować księgowość bo przelewają za mało pieniędzy. O premii możecie zapomnieć!!! Ale na rozmowie wszystko obiecują. GPS w samochodach jest kontrolowany systematycznie przez koordynatorów którzy uważają się za dyrektorów. Prywatnie możesz zrobić 200km, niby na koszt firmy!!! I jest to skrupulatnie pilnowane. Gdzie co miesiąc zabierają z pensji 70 zł za użytkowanie. Jedyny plus to brak planów sprzedaży bo firma ma umowę na zrobienie ilości wizyt. Regionalni tragedia!!! Legendy chodzą o "disco polo" z którym przedstawiciele wstydzą się jeździć w teren. Despota i zakompleksiony ludzik, który słabo posługuje się poprawną polszczyzną. UNIKAJCIE TEJ FIREMKI!!!! Niczego tu się nie nauczycie a głupota i zamordyzm was zniszczą. Na szczęście ja już niedługo...

Radek

Niestety nawet dobre firmy mają swoich hejterów.

@Radek

Na ogół to zasługa działu call center - nie spotkałem nigdy pracownika działu call center, który wychwalałby swoją firmę. W IQVIA w działach związanych z IT jest na ogół dobra/bardzo dobra atmosfera. Przeszkadza tylko niekończący się młyn z rekrutacjami, ale to już kwesta tego, że zawsze znajdzie się firmę, która lepiej płaci

Pablo escobarrro
@Radek

Jęsli organizuja rekrutacje dla firm i na wszystkie wojewodztwa, wiadomo ze nikogo nie zatrusdnia, tylko sprawdzaja kandydatow lub wyludzaja dane, to co kandydaci maja chwalic takie praktyki?Widac, to po frekwencji w dniach owych rekrutacji.

soleon

czy ktoś moze wie gdzie jest siedziba IQVIA w toruniu?

@co racja to racja, może warto poczekać jeszcze z ostateczną decyzją o odejściu z firmy IMS? Firmy miewają gorsze i lepsze okresy. Wspomniałeś o rotacji w firmie, jaki jest jej główna przyczyna? Czy wiesz coś na ten temat? Czy traktowanie pracowników było główną przyczyną Twojego odejścia?

@Marta

Raczej nie ma co czekać, finansowo jest źle, a dodatkowo przyszłość niektórych wspieranych produktów nie rysuje się zbyt różowo. Oczywiście są obietnice o poprawie warunków (jak co roku), ale IQVIA dała już swój popis z (nie)wypłatami premii dla wielu pracowników i mocno nadszarpnęła swoją reputację (co za geniusz wpadł na ten pomysł żeby premię obiecać i się wycofać w dniu wypłaty?). Jest to jedna z wielu firm typu wynegocjuj jak najwięcej na starcie, a potem już na nic nie licz.

ej no poczekaj
@co racja to racja

przecież obiecali, że będzie lepiej. Musisz poczekać jeszcze 1 rok i na pewno tak będzie bo przecież obiecali

@pfff..., czy taka sytuacja odnośnie do premii miała miejsce w IMS Health Technology Solutions Poland? Czy są to Twoje przypuszczenia? Możesz potwierdzić w jakiś sposób słuszność treści swojej opinii? Na tym forum powinny znajdować się tylko rzetelne i merytoryczne informacje o tej firmie jako pracodawcy.

j.w.
@Marta

Premia jest uzależniona od wyników firmy. Ciężko jest określić jaka to zależność, ale w tym roku część ludzi otrzymała niższe premie lub wcale ich nie otrzymała.

@co racja to racja, jakie w takim razie warunki finansowe proponuje IMS Health Technology Solutions Poland Sp. z o.o.? Czy oferuje do nich jakiegoś rodzaju dodatki? Proszę Cię o uzupełnienie swojego wpisu o te informacje.

@Marta

Sprawdź aktualne raporty płacowe i od przeciętnych pensji podanych na poszczególnych stanowiskach odlicz 30-50%, wtedy trafisz w okolice kominu w IQVIA :) Jeśli chodzi o dodatki to: refundowana karta miejska, roczny bonus (kilka procent rocznej pensji, na ogół 7,5%), bilety do kina/teatru, bony świąteczne na każde dziecko. Dodatkowo w większości przypadków duże możliwości pracy z domu.

pfff...
@co racja to racja

Te 7,5% to premia uznaniowa. W jednym roku mogą ją obiecać, żeby w następnym ściąć ją o połowę lub jej w ogóle nie przyznać - lepiej się na to przygotować i się później nie dziwić.

żal patrzeć

Call center - rotacja rotacja i jeszcze raz rotacja, pracownik dzisiaj jest - jutro nie ma, bo przecież będą kolejni. Wyrobnicy już ustawiają się w kolejkach. Każdy kto ma trochę szacunku do siebie i chociaż odrobinę oleju w głowie ominie call center IQVIA szerokim łukiem. Widać zmiana nazwy co kilka lat konieczna. Wszystkie opinie spod nazwy Cegedim 100% prawda, płakać się chce, że od tylu lat nic się nie zmieniło, nawet szanowne panie menedżero/kierowniczko/koordynatorki u władzy te same - partia rządząca powinna brać z nich przykład jak nie dać się ruszyć ze stołka, hahaha

anka

no i się uśmiałam Marcinie!. Od 2010 roku pracuje w tej firmie i NIGDY nie były zajęte wszystkie stanowiska w call center, żebyś nie miał gdzie siedzieć, zawsze było wolnych 5 stanowisk i więcej ,nawet się zastanawiałam dlaczego nie rekrutują nigdy do pełna, a w piątki i poniedziałki nie ma nigdy szkoleń, żeby ktoś został posadzony na" twoje" miejsce więc nie ściemniaj tylko pochwał się tak naprawde dlaczego nie odwiedzasz juz naszych murów. a

neis
@anka

Tragedia, nieudolny marketing koordynatorki, hahahah. Czasami lepiej milczeć.

ktoś tam

Pracowników można podzielić na 2 rodzaje: tych, którzy zostali przejęci wraz z Cegedim oraz tych, którzy zostali zatrudnieni przez IMS. Ponoć ci drudzy mają lepsze warunki, ale ciężko to potwierdzić. Jako pracownik, który przeżył Cegedim, IMS i teraz pracuje w IQVIA mogę stwierdzić: duże możliwości rozwoju, bardzo dobra atmosfera, duża współpraca i życzliwa atmosfera pomiędzy zespołami w Polsce. Firma nie robi problemów a nawet stwarza świetne warunki do pracy z domu. No ale kuleje to, co jest często najbardziej istotne: finanse znacząco odbiegają od realiów rynkowych - są o ok. 50% - 100% niższe od tego, co daje konkurencja, dlatego firma nie ma większych szans na zatrzymanie specjalistów.

Smutek
@ktoś tam

Rozwój, atmosfera, współpraca i praca z domu - te wszystkie rzeczy zależą od managera jednostki. U mnie nie ma żadnej z nich, jest za to trzymanie za mordę... Jestem bardzo zawiedziona, przyszłam do firmy a odchodzę od szefa.

Igor

Słyszałem, że to świetna firma, nie mają zupełnie nowych ofert pracy. Może ktoś podpowie mi jak sie tu zaczepić do pracy?

nickk
@Igor

szukaj pod firmą IQVIA bo zmienili nazwę

Zostaw merytoryczną opinię o IMS Health Technology Solutions Poland Sp. z o.o. - Świętokrzyskie

• Jak się pracuje w IMS Health Technology Solutions Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy IMS Health Technology Solutions Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IMS Health Technology Solutions Poland Sp. z o.o.?

IMS Health Technology Solutions Poland Sp. z o.o.
2.1/5 Na podstawie 25 ocen.

IMS Health Technology Solutions Poland Sp. z o.o.