Ikona koszyka ofert

Twój koszyk ofert

Dodałeś 0 ofert pracy.

Praca Główna księgowa / Główny księgowy

ikona Dodano: przedwczoraj
ikona Umowa o pracę Umowa o dzieło Umowa zlecenie Kontrakt B2B Inny
ikona Pełny etat Część etatu Staż/praktyki Dodatkowa

Jesteśmy wiodącym producentem armatury przemysłowej na rynku polskim, obejmującym swoim zakresem dostaw również rynki Unii Europejskiej i Azji. Specjalizujemy się w indywidualnych rozwiązaniach opracowywanych dla naszych klientów. Łącznie ponad 100 zmotywowanych z wykorzystaniem nowoczesnego parku maszynowego pracowników pracuje na sukces naszej firmy.

Główna księgowa / Główny księgowy
Kielce

Obowiązki:

  • prowadzenie pełnej księgowości firmy produkcyjnej zgodnie z obowiązującymi przepisami
  • sporządzanie sprawozdań finansowych okresowych (miesięcznych, kwartalnych i rocznych) oraz deklaracji podatkowych i sprawozdań statystycznych
  • nadzór nad prawidłowym i terminowym obiegiem dokumentów księgowych w firmie
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi i organami podatkowymi (m.in. zapewnienie kompletności i terminowości w zakresie sprawozdawczości do GUS, US, UM, UMWŚ i inne)
  • potwierdzanie sald oraz rozliczanie inwentaryzacji aktywów firmy
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych
  • księgowanie faktur oraz innych dokumentów związanych z działalnością firmy, wyciągi bankowe, raporty kasowe itp.
  • nadzór nad terminowym regulowaniem zobowiązań i spływem należności (windykacja)
  • aktywne monitorowanie zmian w prawie podatkowym i ustawie o rachunkowości
  • organizowanie pracy działu księgowości
  • opracowywanie analiz finansowych przedsiębiorstwa
  • współpraca z zagraniczną spółką powiązaną w zakresie opracowywania cen transferowych
  • odpowiedzialność za prawidłowość rozliczeń podatkowych, sporządzanie deklaracji podatkowych PIT, VAT, JPK
  • uczestniczenie w procesie planowania budżetów
  • opracowywanie procedur księgowo-finansowych oraz egzekwowanie ich przestrzegania
  • współpraca z audytorami i wdrażanie rekomendacji poaudytowych
  • przygotowywanie raportów i zestawień na potrzeby Zarządu
  • współpraca przy wnioskach o dofinansowanie w zakresie finansowo-księgowym.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe o profilu ekonomicznym lub wykształcenie wyższe kierunkowe
  • minimum 5-letnie doświadczenie w samodzielnej pracy jako Księgowa, co najmniej rok pełniąca obowiązki lub będąca Główną Księgową, najlepiej w środowisku produkcyjnym
  • praktyczna znajomość przepisów z zakresu rachunkowości i prawa podatkowego
  • znajomość oprogramowania ABAS ERP – będzie dodatkowym atutem
  • umiejętność pracy zespołowej i zarządzania zespołem ludzkim
  • dobra znajomość pakietu MS Office (w szczególności Outlook, Excel, Word)
  • umiejętność analitycznego myślenia, dokładność, skrupulatność, cierpliwość, energiczność
  • znajomość procesów finansowo - księgowych i sprawozdawczych
  • umiejętność opracowywania analiz finansowych
  • znajomość języka angielskiego lub niemieckiego - będzie dodatkowym atutem

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę na pełny etat
  • możliwość rozwoju zawodowego i zdobycia szerokiego doświadczenia
  • miłą atmosferę pracy w międzynarodowym środowisku specjalistów
  • narzędzia niezbędne do pracy
  • pakiet pozafinansowych świadczeń
  • pracę w firmie o ponad 60-letniej tradycji na polskim rynku
  • elastyczny czas pracy w trybie 8-o godzinnym (7:00/09:00 – 15:00/17:00)

ikonaKielce
Chemar Armatura Sp. z o.o.