Praca Bioinformatyk

Dodano: 27.11.2021
subscribe
Powiadom mnie o podobnej ofercie

Twój zakres obowiązków

  • Przegląd i zwięzłe referowanie publikacji naukowych z tematyki bakteriofagów, bakterii oraz bioinformatyki,
  • Wyszukiwanie i implementacji nowych narzędzi do analiz bioinformatycznych,
  • Przygotowywanie danych wsadowych dla zespołu programistów,
  • Wykonywanie analiz na dużych zbiorach danych oraz interpretacja otrzymanych wyników

Nasze wymagania

  • Wykształcenie kierunkowe – biotechnologia, bioinformatyka lub inne, powiązane z Life Science,
  • Umiejętność tworzenia własnych programów w języku Python,
  • Doświadczenie w obsłudze narzędzi bioinformatycznych, ich modyfikacji oraz łączenia otrzymanych analiz w celu wyciągnięcia wniosków (programy tj.: BLAST, RAST, pyANI, etc.),
  • Znajomość systemu operacyjnego Linux,
  • Umiejętność pracy samodzielnej,
  • Umiejętność analitycznego myślenia,
  • Umiejętność nieszablonowego podejścia do wykonania zadania,
  • Znajomość angielskiego umożliwiająca pisanie raportów, czytanie literatury naukowej oraz swobodną komunikację z osobami angielskojęzycznymi.

Mile widziane

  • Znajomość zagadnień związanych z Machine Learning i Artificial Intelligence.

To oferujemy

  • Możliwość rozwoju i zdobycia doświadczenia w firmie z branży biotechnologicznej,
  • Dużą dawkę wiedzy i cennego doświadczenia,
  • Współpraca w genialnej atmosferze, w młodym i kreatywnym zespole,
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.

Benefity

  • czas wolny na badania profilaktyczne
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • brak dress code’u
  • kawa / herbata

Informujemy, że administratorem danych jest Proteon Pharmaceuticals S.A. z siedzibą w Łódź, ul. Tylna 3A (dalej jako "administrator"). Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji procesu rekrutacji. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu zakończenia postępowania rekrutacyjnego i przez okres możliwości dochodzenia ewentualnych roszczeń. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może zostać wycofana w dowolnym momencie.