Praca Menedżer ds. Zarządzania Licencjami

Warszawa
Dodano: 05.10.2021

Zakres obowiązków:

  • definiowanie, prowadzenie i optymalizowanie procesu zarządzania licencjami w Banku,
  • pomoc w tworzeniu strategii licencyjnej oraz mapy drogowej oprogramowania i koordynuje ich wdrożenie,
  • optymalizacja kosztów związana z oprogramowaniem licencjonowanym,
  • tworzenie i utrzymanie narzędzi informatycznych pełniących rolę repozytorium aplikacji zatwierdzonych do użytku w banku,
  • przeprowadzanie kompleksowych inwentaryzacji,
  • raportowanie wykrytych niezgodności, definiowanie i koordynowanie działań naprawczych,
  • inicjowanie i koordynacja prac związanych z utrzymaniem ciągłości kontraktów supportowych dla oprogramowania,
  • reprezentowanie Banku w zewnętrznych procesach audytowych oraz kontaktach z dostawcami oprogramowania w zakresie spełniania warunków umów licencyjnych,
  • współpraca ze swoimi odpowiednikami z grupy,
  • uczestnictwo w:
    • zbieraniu kwartalnych danych dotyczących ilości licencji oraz środowiska IT,
    • procesach zakupowych w obszarze oprogramowania,
    • corocznym planowaniu odnowień licencji, razem z zainteresowanymi działami.

Nasze oczekiwania wobec Ciebie:

  • minimum 2-letnie doświadczenie w zarządzaniu licencjami w duże organizacji
  • znajomość:
    • metodologii zarządzania majątkiem IT w zakresie licencji oprogramowania (SAM – Software Asset Managment) i certyfikatów,
    • aktualnych trendów w rozwoju produktów i usług w obszarze IT,
    • zagadnień finansowania i budżetowania IT,
    • języka angielskiego na poziomie min. B2.
  • umiejętności zarządzania relacjami z dostawcami.

Dodatkowym atutem będzie znajomość narzędzi tj. Big Fix oraz ServiceNow SAM