Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Bystrzaki

3 Dodaj merytoryczną opinię

Wywiady Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Bystrzaki

Miniaturka
Anna Tokarczyk Dyrektor Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Bystrzaki
Psycholog, pedagog, logopeda, nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju, prywatnie mama Filipa, Patryka, Janka, Zosi i Hani, miłośniczka zwierząt i jazdy na rowerze.

Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Bystrzaki

Nasza firma powstała w 2013 r., z miłości i szacunku dla dzieci. Od tego czasu nieustannie się rozwija. Jej celem jest zbudowanie sieci żłobków i przedszkoli, które zagwarantują naszym podopiecznym wszechstronny rozwój z wykorzystaniem nowych technologii i pod opieką wykwalifikowanych ekspertów z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej. Aktualnie nasze placówki mogą pomieścić 200 wychowanków na przestrzeni 1100 m2! Konsekwentnie ubogacamy nasza ofertę o możliwości jak najlepszego rozwoju naszych podopiecznych dlatego w 2018r. Uruchomiliśmy niepubliczną Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną Bystrzaki oraz możliwość prowadzenia w naszych placówkach programu Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Mamy świadomość, że rodzice zaufali nam, powierzając swoje największe skarby. To ogromne wyróżnienie i odpowiedzialność. Właśnie dlatego, od samego początku istnienia dbamy o to, by w naszych szeregach znajdowali się nie tylko najwyższej klasy specjaliści z zakresu pedagogiki, psychologii czy terapii, ale przede wszystkim ludzie z ogromną pasją. Pełni „otwartości” na najmłodszych wychowanków i każdego dnia „zarażający” dzieci optymizmem oraz ciekawością odkrywania świata, poprzez nieustanne oddziaływanie na ich zmysły i stymulowanie wyobraźni.

  • -

    Strona www

Jest Pani Dyrektorem Niepublicznych Żłobków i Przedszkoli Bystrzaki, jakie stawia Pani przed sobą zadania?

            Jestem założycielką marki, ale również od początku prowadzę nasze przedszkola i żłobki. Pomysł na ich stworzenie wynikał z chęci wyjścia ku aktywnym zawodowo rodzicom, potrzebującym wsparcia w opiece, edukacji i wychowaniu ich dzieci, tak, aby jednocześnie zapewnić im harmonijny i wszechstronny rozwój taki, jaki otrzymałyby w domu rodzinnym. Wiem jak jest to trudne wyzwanie, dlatego w naszych placówkach dzieci już od najmłodszych lat uczestniczą w zajęciach ogólnorozwojowych i edukacyjnych. Pracujemy z wieloma specjalistami tj. fizjoterapeuci, psycholodzy, logopedzi i pedagodzy. Zajęcia wspierające nabywanie kluczowych umiejętności nie są przypadkowe, a dokładnie dobrane i dopasowane do okresu rozwojowego, w jakim jest dziecko. W przedszkolach oprócz rozwoju poznawczego kładziemy duży nacisk na umiejętności społeczne, budowanie pozytywnej samooceny, inteligencję emocjonalną, empatię i szacunek do wszystkiego, co nas otacza, a więc i do środowiska naturalnego. 

Jakie zajęcia ma Pani na myśli?

            Czasami rodzice pytają mnie, po co dzieciom w żłobku organizujemy spektakl teatralny, czemu uczestniczą w zajęciach muzycznych czy logopedycznych, w końcu jeszcze same nie mówią! Uświadamiam im wtedy, że trzy pierwsze lata życia są jednym z najważniejszych okresów rozwojowych dziecka, że w tym czasie w ich mózgu budują się sieci neuronów, które będą decydować w przyszłości o ich twórczym potencjalne i łatwością, z jaką będą opanowywać nowe umiejętności. Argumentem, jaki trafia do rodziców, którzy z nami współpracują jest ten, że przecież gdyby dziecko towarzyszyło im przez ten czas w codziennym życiu to również doświadczyłoby muzyki i różnorodnych bodźców. Wiele żłobków i przedszkoli zmieniło się w zamknięte i sterylne przestrzenie, w których dzieci izoluje się od świata przez kilka godzin dziennie. Dla prawidłowego rozwoju potrzebują one jednak wielu aktywności. W naszych żłobkach możemy im ją dać w odpowiednim poziomie, bezpiecznych warunkach i pod kontrolą fachowej kadry. 

Jak podsumowałaby Pani rok 2019 w Bystrzakach?

            To był dla nas bardzo intensywny i inspirujący rok. Mamy za sobą dziesiątki zajęć z wieloma specjalistami, setki spotkań z rodzicami i wiele maluchów, które dołączyły do drużyny Bystrzaków. Dzięki profesjonalnej organizacji i nastawieniu nie tylko na zysk, udało nam się stworzyć bardzo atrakcyjną ofertę przy możliwie najniższych cenach! Najwięcej pracy i czasu zajęło nam szukanie funduszy i partnerów, dzięki którym możliwe jest dostarczenie tylu dodatkowych zajęć i aktywności przy zachowaniu najniższego czesnego wśród placówek niepublicznych w Rzeszowie. Jest to możliwe! Dziś jestem pewna, że warto przecierać nowe szlaki i ustanawiać nowe standardy, gdyż to daje nam wyjątkowość i buduje prawdziwą przewagę konkurencyjną. Mam nadzieję, że odczuli to nie tylko rodzice, ale również nasi podopieczni.

Co więc czeka nas w 2020 r.? Jakie plany?

            O! Bardzo dużo, będzie się działo już w styczniu chcemy uruchomić nową placówkę w Jaśle, a potem kolejne w całej Polsce wszystkie pod hasłem Bystrzaki wspierają super aktywne mamy i Dobry start z Bystrzakami. Będzie to dla nas ogromne wyzwanie, któremu uda nam się sprostać, dzięki naszej sprawdzonej ekipie. I tu bardzo chciałabym podziękować „drużynie” Bystrzaków oraz rodzicom naszych podopiecznych – Kochani DZIĘKUJĘ!

Skoro powstają nowe placówki to i zapewne wkrótce rekrutacja nowej Drużyny?

            Tak, jak wspomniałam pierwszą placówka będzie placówka w Jaśle, i już z początkiem stycznia szukać do niej najlepszych osób. 

To może zdradzi Pani, co trzeba zrobić, aby tę pracę dostać?

            Haha. Kochać dzieci, mieć w sobie dziecięca radość, ciekawość i chęć poznawania świata. Wiem, że wiele osób pyta jak przebiega u nas rekrutacja i na co zwracamy uwagę.

            Na pewno ważne są kwalifikacje, bo dają podstawę merytoryczna i wiedzę, ale … nic po nich, kiedy nie umiemy tej wiedzy i umiejętności pokazać, przekazać. Jeżeli kochasz dzieci i lubisz z nimi pracować wyślij do nas swoje CV, napisz list motywacyjny, w którym przekonasz nas, że praca z dziećmi jest Twoim celem zawodowym. Na rozmowę kwalifikacyjną poprosimy Cię o przygotowanie 15 /20 minut zajęć pokazowych. Wcześniej damy Ci znać, dla jakiej grupy wiekowej masz przygotować zajęcia oraz to, ile jest w niej dzieci. NIE SCIĄGAJ SCENARIUSZA Z INTERNETU – znamy je na pamięć. Nie oceniamy tematu zajęć może być dowolny, zwracamy uwagę na Twoja komunikację z dziećmi, czy potrafisz zarządzać grupą, czy zwracasz uwagę na to czy słucha Cię grupa czy pojedyncze jednostki, zwrócimy uwagę na to czy przygotowany przez Ciebie scenariusz jest spójny tematycznie, w jak wielu rożnych aktywnościach poruszysz ten temat, czy stawiasz na metodę projektu? Czy znasz aktywizujące metody przekazywania wiedzy? Czy wykorzystasz do jej przekazania wszystkie zmysły? 

            Po przeprowadzonych przez Ciebie zajęciach, omówimy je z Tobą, powiemy, co nam się podobało a co nie i dlaczego – dzięki temu mamy nadzieję, że kontakt z nasza firmą będzie dla Ciebie zdobyciem pewnego doświadczenia a przy ewentualnych błędach da możliwość korekty. 

            Na rozmowę zaprosimy wszystkie osoby, które wyślą CV po spotkaniu z wszystkimi wybierzemy kandydatów, którzy od dwóch obserwatorów dostały najwyższą liczbę punktów. Jeżeli to nie będziesz Ty zadzwonimy do Ciebie i poinformujemy o wyniku. 

Tyle, nie mamy wielkich wymagań.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy sukcesów!

Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Bystrzaki