Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o.

2.9 Dodaj merytoryczną opinię

Pytania do firmy Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o.

przyjęcia
 Pytanie

Jak wygląda pierwszy dzień w pracy dla nowego pracownika produkcyjnego/ operatora? Ktoś odbiera z recepcji oprowadza po firmie itd? kiedy otrzymuje sie odzież itp?

Natalia
@przyjęcia

Pierwszy dzień w pracy rozpoczynasz od pobrania karty tymczasowej. Potem specjalista ds. rekrutacji odbiera grupę z recepcji i prowadzi do sali. Tu czeka Cię cały cykl szkoleniowy - od części administracyjno- kadrowej począwszy, przez BHP, OŚ, DRA, SUSA, GMP, NCE (dużo skrótów :)) po IT, przystąpienie do ubezpieczenia w Generali i do opieki medycznej w LuxMed. W pierwszym dniu otrzymasz swój grafik, informator, telefony do osób z działu personalnego (z informacją, co u kogo załatwić), numer telefonu do swojego kierownika i na infolinię pracowniczą. Około godziny 16stej otrzymasz kluczyki do szafki ubraniowej oraz tymczasowe ubranie robocze i podasz swoje wymiary abyśmy mogli uszyć dla Ciebie docelowe ubranie robocze. Około 17stej (czyli ostatnie 2 godziny) to czas na wycieczkę po Twoim obszarze i odpoczynek po natłoku informacji :)

ChetnaDoPracy
 Pytanie

Hej. 1. Jak jest liczony urlop? 1 dzień pracy = 1.5 dnia urlopu? 2. Ile wynosi wynagrodzenie podstawowe? 3. Czy nadgodziny są wypłacane na czas? 4. O której jest autobus z Dzierżoniowa lub Bielawy? 5. Czy jest szansa na awans?

Marcin
@ChetnaDoPracy

Hej 1. Jak jest liczony urlop? 1 dzień pracy = 1.5 dnia urlopu? 8h urlopu za 8h wolnego. Jeśli Twój dzień pracy to 12h, to odpowiednik 1.5 dnia 2. Ile wynosi wynagrodzenie podstawowe? Zależy od stanowiska i tego, co dostaniesz w ofercie, umówisz się w trakcie rekrutacji. Są stanowiska za 2800 a są za 7000 brutto 3. Czy nadgodziny są wypłacane na czas? W większości przed czasem. Okres rozliczeniowy kończy się w marcu i we wrześniu. Niektóre nadgodziny zwykle są wypłacane wcześniej (na bieżąco), pozostałe po rozliczeniu okresu 4. O której jest autobus z Dzierżoniowa lub Bielawy? tego dokładnie nie wiem. Strzelam, że tak z 90 minut przed rozpoczęciem pracy 5. Czy jest szansa na awans? Zależy gdzie startujesz, na co chcesz awansować i co umiesz. Większośc rekrutacji jest otwarta wewnętrznie a rocznie awansuje w fabryce ponad 100 osób.

Gregorsan
 Pytanie

Witam. Jak mniej więcej wygląda praca na magazynie i jaka jest tam atmosfera?

KaZik
@Gregorsan

Atmosfera była spoko, tylko musisz robić jak naj mniej, oni nie inwestują w ludzi.

Roberr
 Pytanie

Na jakie wynagrodzenie może liczyć operator ds. Mediów.

 Rozmowa kwalifikacyjna
Ile osób przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną w firmie Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o. na stanowisko Specjalista ds. Kosztów (m/k)? Czy atmosfera jest stresująca, czy raczej luźna? Opowiedz nam o swoich odczuciach.
Witam
 Pytanie

Firma się ogłasza oferuje 700 zł premii brutto czy to realna kwota ? Pytam po prostu niektóre firmy często okazują fajne oferty A później nagle rzeczywistość jest inna niż Pani w hr mówiła. Jak wygląda system pracy ? Święta? Urlopy. Najczęściej kwota netto na koncie Na pracownika produkcji/operatora . Czy warto ? Praca jest ciężka? Proszę o odpowiedź

Marcin
@Witam

Hej, masz dodatki tylko zależne od tego, że jesteś w pracy. 550 premii obecnościowej czyli za samo to, że przychodzisz do pracy - zero zwolnień w miesiącu i brak urlopu na żądanie oraz dodatki za pracę w nocy od 150 w górę w zależności od układu pracy. to akurat masz jak w banku jak po prostu jestes System pracy masz 2 dniówki, dwie nocki, cztery dni wolnego. Urlop 26 dni, norma, raz w roku minimum 14 dni pod rząd wolnego w sumie reszta jak wyjdzie. Nadgodziny do odbioru lub wypłaty. Święta w stylu Wielkanoc czy Boze Narodzenie, Nowy Rok generalnie wolne lub na zapisy - ekstra kasa, ale nikt nie zmusza (i to raczej drugi dzien świąt, nigdy nie było pierwszy). Inne święta, jak 6 stycznia, 1 , 3 maja czy coś masz dodatek 180zł. A kwota netto... heh rożnie się zarabia rożne są sytuacje, rózne zarobki. Możesz mieć 3000 a możesz 4500

nOWY
 Pytanie

Witam! czy operatorów wozków widłowych tez ubieraja w te smieszne kaski czy okulary?

stary
@nOWY

Operator wózka nosi kask, tylko taki bardziej klasyczny, a okulary....to zależy, raczej nie noszą chłopaki.

wózkowy
@stary

jaki klasyczny ,czepek, kask ,okulary ,rękawiczki - no jest to nienormalne .W firmach gdzie robią jedzenie dla ludzi i mają bezpośredni kontakt z produktami spożywczymi nie mają takich ''zabezpieczeń ''.

stary
@wózkowy

Nie wiem, czy magazyn widziałeś, ale nikt tam rękawiczek nie nosi, chyba że chce. To samo się tyczy czepków. Okulary - w razie jakiegoś nalotu. Kask cały czas. Rzeczywiście, jest to wszystko przesada, a latem w tych sztucznych ciuchach można się ugotować, pot się leje strumieniami.

Nestle world
@wózkowy

Taka maja poltyke na calym swiecie w nestle

wózkowy
@stary

nie pitol że nikt nie nosi rękawiczek na magazynie a okulary w razie nalotu .Oficjalnie obowiązkowo trzeba nosić czepek ,kask ,okulary i rękawiczki .Magazyn nie jest żadnym wyjątkiem .Napisz jeszcze że na palarnie jeżdzicie wózkami ale dziś dobrych wózkowych już nie ma .Pozdrawiam ciepło .

Jack
 Pytanie

Witam wszystkich. Interesuje mnie praca na stanowisku operator techniczny czy ktoś z Państwa wie jak aplikować na w/w stanowisko?

Felix
@Jack

nie ma już takiego stanowiska. Aplikujesz na operatora. Jeśli uważasz, że masz potencjał na starszego operatora lub technika liniowego, to daj o tym znać. Jeśli pójdziesz ścieżką na technika, to zaczynasz jako operator, potem masz szkolenie na technika liniowego (czyli coś jaki kiedyś operator techniczny), zdajesz egzamin, dostajesz awans i podwyżkę.

Ciekawa
 Pytanie

Witam, ile można zarobić jako operator z nadgodziny mi netto?

Felix
@Ciekawa

można zarobić i 3 i 6 tysięcy Mozesz mieć najniższą stawkę operatora i 8 nadgodzin albo najwyższą i 36 nadgodzin. Możesz płacić 18% podatku albo 32% albo, jak nie masz 26 lat, to w ogóle podatku nie płacisz... To jakie chcesz uzyskać odpowiedzi. Jaki operator, jakie nadgodziny, jaka stawka zasadnicza, jaki podatek? :) Po prostu się nie da. Dlatego w umowie (w ogłoszeniach zakres) jest podana pensja zasadnicza Wszystko zależy. Operator z dodatkami zarabia od 4200 do około 5500 brutto. Można nie mieć nadgodzin, można mieć i 36. Resztę policz sama. Mam nadzieję, że mimo wszystko jakoś pomogłem, choć może też skomplikowałem ;)

Ciekawa
@Felix

Bardziej skomplikowales???? 4200 do 5500 bez nadgodzin tak?

Ciekawa
@Ciekawa

Czyli jeden miesiąc gibiesz 180 h za 3k netto a drugi 220 za tyle samo

Felix
@Ciekawa

Tak mniej więcej. Liczysz to następująco. Brutto: Pierwsza pensja zasadnicza - najniższa operatora to 3500 gdzieś do 4400. Średnio 3800 Dodatek za obecność 550 (zależy tylko do chodzenia do pracy, przyznawany automatycznie) Dodatki za nocki - średnio wychodzi około 200 Razem 4550 (czasami dochodzi dodatek za pracę w święto - 180zł za dzień) Przeliczasz sobie stawkę godzinową do obliczania nadgodzin - około 4550/168=27 Przyjmijmy, że dwa razy przychodzisz na nadgodziny. 24x27x200%=1300 To daje razem 5850 brutto. Wrzucasz to w kalkulator wynagrodzeń i wychodzi 4200 jeśli masz ukończone 26 lat lub 4600 jeśli jesteś poniżej 26 roku życia. Oczywiście to jakieś przybliżone wyliczenia, przyjęte założenia. Dlatego rozmawiać i porównywać można właściwie tylko kwoty brutto i dodatki, na które masz wpływ. Poza tym nadgodziny to też nic stałego, co masz co miesiąc, a już szczególnie póki jeszcze nie jesteś doświadczonym operatorem.

Felix
@Ciekawa

@Ciekawa Czyli jeden miesiąc gibiesz 180 h za 3k netto a drugi 220 za tyle samo Nie. Za tyle samo "gibiesz" za normalny wymiar pracy. Czyli średnio 168godz w miesiącu W zależności od układu dni może to być 156 lub 180h bardziej, a nie 180 czy 220. Jak robisz nadgodziny to już nie jest to samo, bo jak przepracujesz więcej godzin, to dostajesz za to pieniądze albo w innym miesiącu pracujesz mniej (a dostajesz stałą wypłątę) W uproszczeniu - pensja (bez nagdodzin) jest stała i przepracowujesz średnio ustawową ilość godzin. Różnice są przy nagdodzinach.

Kacper
 Pytanie

Powiedzmy ze ktos rezygnuje po odbyciu 2 dniowego szkolenia. Czy nestle placi za szkolenie w takim przypadku?

Ten tego
@Kacper

To po co wogole przyszedłeś do pracy?!!!!!!!!

Do ten tego
@Ten tego

Jak zobaczylem ten caly (usunięte przez administratora) to zrezyvnowalem mam inne ambicje a nir tak jak wiekszosc wiesniakow tylko nestle jest wasza ostatnia deska ratunku

Grzesiek
@Ten tego

Sluchaj ja tez bylem na szkoleniu ale jak zobaczylem pozniej po wejsciu to co dzieje sie na hali to postanowilem zrezygnowac. Zostawiaja Cie samego sobie nikt nic nie wytlumaczy nie powie nie pokaze to tak ma wygladac szkolenie stanowiskowe nowego pracownika? Nigdy nie znajdziecie i nie utrzymacie pracownika skoro macie na niego (usunięte przez administratora) juz w pierwszych dniach

Tamten
@Grzesiek

Ten zakład to chaos ,kilka osób ciężko pracuje i tabuny nierobów chodzących bez celu i nic nierobiacych .

1
....
@Tamten

Trzeba było się uczyć

1
Ktoś
@....

Niektórzy się uczyli a i tak robią na stanowiskach "robotniczych"

tamten

a jak ktoś ma niższą szkołę i ciężko pracuje to nie musi czuć się obrażony ?

tamtoten
@tamten

ale o co w sumie chodzi? to nie od szkoly zależy tylko jak się komu chce i czy umie myśleć i się uczyć. każdy technik liniowy na produkcji i multipakingu zarabia więcej niż połowa tych ludzi w biurze po studiach. I pracuje 4 dni i ma 4 dniowy weekend. I nie ma studiów nawet nie musi mieć wykształcenia technicznego. Trochę trzeba z siebie dać, ale za 6tysi plus dodatki plus duże możliwości platnych nadgodzin ale nawet jak nie dasz rady byc technikiem liniowym i zostaniesz jak operator, to tez do 5tys z dodatkami mozesz dobić. To i tak wiecej niz nauczyciel urzędnik czy młody lekarz. a jak nie byles w stanie się nauczyć tyle, żeby zostać operatorem (są operatorzy po zawodówce) to już nie wiń rodziców i trudne dzieciństwo tylko samego siebie

Tamten
@tamtoten

Jednak (usunięte przez administratora) .

gwidon
@Tamten

zgadzam si ztoba w szczególności tzw liderzy

Mariusz
 Pytanie

Witam, Proszę o informację w jakich godzinach kursuje autobus pracowniczy ze Strzelina?

Operatorka
@Mariusz

Na rano ok 5.40 na przystanku koło netto a na nockę ok 17.40 Kolo szpitala chwilę pozniej

1
Pracownik nestle
 Pytanie

Firma zaplaci ci oczywiscie tylko nie rozumiem dlaczego ktos rezygnuje jak wie ze po szkoleniu nie podejmie i tak pracy...

jak zarobić i sie nie narobić
@Pracownik nestle

To logiczne. Zatrudniasz się w Nestle. Dwa dni odsiedzisz na szkoleniu, ale nie pracujesz. Potem przychodzisz sobie jeszcze na jeden cykl i nic nie robisz, bo zanim się zorientuj, że w ogóle nie chcesz pracować, to minią z dwa dni. Potem bierzesz urlop na żądanie i idziesz na zwolnienie. I tak nie przepracowując ani jednego dnia, a przesiadując parę dostajesz kasę za pół miesiąca, a ja wykombinujesz dobre zwolnienie to nawet za miesiąc. Potem taka sama historia wszędzie tam, gdzie się ufa pracownikom i nie zatrudnia ich przez agencje. Minus jest taki, że potem to wszystko masz w świadectwie pracy... Nie trzeba być geniuszem, że tacy ludzie po dwóch, trzech takich numerach nie znajdą poważnej pracy, a jak się skończy koniunktura to będą pierwszymi do zasilenia szeregów stale bezrobotnych

anonim
@jak zarobić i sie nie narobić

No geniusz z ciebie !

...............
@Pracownik nestle

PRZY GŁUPIE W 1 MIEŚIĄCU NIE PŁACĄ ZA L4 WIĘC NIE PIS Z GŁUPOT

Romek
 Pytanie

Cześć, czy to prawda, że tą premię frekfencyjną łatwo stracić (500 zł), przez np. oddawanie krwi? Coś nie chce mi się wierzyć, że taka duża korporacja może tak wrogo do pomocy innym ludziom podchodzić.

Byly pracownik multipackingu
@Romek

Chlopie o jakiej ty premii mowisz to kit wciskaja ze jest premia tak wielka rotacja mowi sama za siebie

Marcin
@Romek

To jest premia za 100% obecność. W tym systemie pracy masz od 14 do 16 wolnych dni w miesiącu, kiedy możesz oddać krew. A jak się zdecydujesz, że musisz akurat oddać krew wtedy, kiedy masz pracę, nie przychodzisz do pracy i inni muszą za Ciebie pracować, to za ten dzień dostajesz normalną 100% wypłatę (jak za urlop), a premia obecnościowa trafia do puli nagrody rocznej dla tych, co chodzą do pracy zgodnie z planem. Nie rozumiem logiki, która kazałaby wypłacać premię za obecność jak Cię nie ma

PJ
 Pytanie

Jak długo od rozmowy czeka się na wiadomość czy zostałeś przyjęty?

Dział Rekrutacji
@PJ

Witamy, Informację o statusie w rekrutacji udzielamy zwykle do 2 tygodni licząc od daty spotkania.

Alek
 Pytanie

Witam mam zamiar podjąć pracę na magaznie chciałem dowiedzieć ile może zarobić wozkowy i jaka jest temperatura na magazynie czy też tak śmierdzi?

1
Felix
@Alek

Cześć, w ogłoszeniu jest 4400, więc nie zarobisz brutto mniej. W tym masz dodatki za obecność i pracę w nocy. Temperatura jest normalna. Zimą ogrzewanie, a w najbardziej upalne dni dochodzi do 28 stopni. Co do smrodu to jakieś legendy miejskie. Nigdzie nie śmierdzi, a już w magazynie jest zupełnie neutralny zapach - palet, folii. Chyba jest spoko bo na magazynie mało kto odchodzi z własnej woli.

Ktoś
@Alek

Wynagrodzenie podane jest w ogłoszeniu przecież. Nie, nie śmierdzi.

on
@Alek

Co do wypłaty, tak jak w ogłoszeniu 3700 podstawy, 500 za frekwencję i ok. 200 za nocki. W magazynie akurat nie śmierdzi, także spokojnie. Temperatura większość czasu komfortowa, jak upały to oczywiście gorąco, ale tak jak w każdym magazynie.

Jarosław
@Felix

Felix - wszystko sie zgadza co piszesz o magazynie poza kasą na starcie ;-) Pozdrawiam

Ktoś
@Jarosław

To jaka jest kasa na starcie ?

Alek
@Felix

Witam dzięki za odpowiedź a jeśli chodzi o normy to jak to wygląda

Jarosław
@Ktoś

3700 na starcie plus dodatki

Felix
@Jarosław

A dodatków jest 700 dla ścisłości. 500 premii za przychodzenie do pracy a około 200 dodatków za nocki

PJ
 Pytanie

byłem na rozmowie . ile trzeba czekać na odpowiedz czy zostałem przyjęty?

Nowy
 Pytanie

Przyjmują teraz do nestle purina na produkcję?

Olo
@Nowy

Unikać jak diabeł święconej wody.!!!!!!

Felix
@Nowy

Przyjmują. Nowe linie się uruchamiają, budują się dwie kolejne, więc przyjęcia będą jeszcze przez dobry rok. Wszystkie ogłoszenia są w internecie. Operatorzy produkcji, technicy liniowi i kierowcy wózków poszukiwani. W perspektywie roku około 100 miejsc w sumie

Repyc
@Nowy

Tak przyjmują...

Byly
@Olo

Ja odradzam z kolei pracy w lg chem.

Nowy
@Felix

Wysłałem CV i cisza już 2 tydzień...

Piotr
@Felix

Cześć Felix.Ja natomiast się dostałem tzn w pon.do pracy...

Ulsla
 Pytanie

Czy wiadomo cos o aneksach od października?

Felix
@Ulsla

O aneksach? Nie. Ponieważ będą obowiązywały od października, czyli z wypłatą w listopadzie. Więc jest jeszcze czas dla tych, którzy dostaną regulację. Co do wysokości podwyżki wiadomo od marca i była jasno określona, zapisana i ogłoszona, zależna od osiągniętego wyniku. A jak pracodawca da coś więcej, niż w umowie, to tylko dodatkowa korzyść. Wszystkie informacje były opublikowane na workplace, tablicach i mailu. Tutaj nikt Ci nie będzie pisał o wydajnościach fabryki i poziomie osiągnięcia celu w tym roku do tej pory.

Janek
 Pytanie

Na jaką stawkę można liczyć na stanowisku operator maszyn? Widzę też, że poszukują technika i robią szkolenie.

Felix
@Janek

Operator od 3500 podstawy i 700dodatków, operator - kandydat na technika (w trakcie szkolenia) około 4400 i 700 dodatków

Piotr
 Pytanie

Cześć.Czy są obecnie przyjęcia na produkcję?...Pozdro..

Felix
@Piotr

Tak. Są przyjęcia operatorów na głównie do nowej części fabryki, ale też do obecnej. Zarówno na produkcję, ale też jest jakieś miejsce na multipacking. Są też przyjęcia na kierowców wózków widłowych (do nowej części) oraz inżynierów. Wkrótce pojawi się nowe ogłoszenie na kandydatów na technika liniowego - płatny (tak jak operator) program szkoleniowy, po którego ukończeniu można będzie pracować jako technik liniowy, czyli połączenie produkcji, działu technicznego i TPM. Z zarobkami ocierającymi się o drugą skalę podatkową :) Fabryka cały czas się rozbudowuje i cały czas w związku z tym zwiększa zatrudnienie, więc warto śledzić ogłoszenia. Wszystkie ogłoszenia zawsze są dostępne w internecie. Trzeba użyć wyszukiwarki. Powodzenia.

Piotr
@Felix

Dzięki za informację...

Zostaw merytoryczną opinię o Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o. - Nowa Wieś Wrocławska

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o.