Mondi Polska Agencja Pracy sp. z o.o.

Poznań

Ocena pracodawcy 4/6

na podstawie 495 ocen.

Profil

O firmie

 • 2010

  Rok założenia

 • 380

  Liczba pracowników

Rafał Mroziewski Prezes Zarządu, Mondi Polska Agencja Pracy sp. z o.o.

Prezes Grupy Mondi na rynku polskim, w której skłąd wchodzi Mondi SET, zajmujący się pozyskiwaniem pracowników tymczasowych oraz Mondi PRO, specjalizujący się w rekrutacjach stałych. Na co dzień zarządzając i koordynując działania grupy, zajmuje się tym, co określa jako swój nadrzędny cel: spełnianiem marzeń o idealnym partnerstwie ludzi i firm.

Przeczytaj cały wywiad »

Damiano

Odradzam pracę w Emfingen Schafler Logistics!Bardzo zle przyjęcie przez kierownictwo ,które pochodzi z byłej Jugosławii ! Wrogie nastawienie pracujących tam Polaków , brak możliwości zaliczki , niska pensja , daleko od Polski . Szczerze odradzam. Damian

Pomocny

Witam, przeczytałem kilka komentarzy i widzę, ze prawie każda pozytywna opinia jest pisana przez osoby pracujące w Mondi. Nie do końca rozumiem po co. Napisze tutaj obiektywna opinie dla zainteresowanych. Wiec byłem rekrutowany telefonicznie gdy pracowałem w innej firmie. Wszystko załatwia się pocztą i elektronicznie. Pani odpowiedzialna za rekrutacje oddzwaniała o ustalonej godzinie. Trzeba czytać umowę ale generalnie wszystko zgodnie z tym co napisane w umowie. Kwatera, którą nam przydzielono kosztowała 320 Euro miesięcznie słaby standard. Następna 265 Euro miesięcznie standard podobny trochę taniej ale niestety dużo współlokatorów. Pieniądze na czas miedzy 13-15 w następnym miesiącu, trzeba sobie sprawdzać bo czasami popełniają błędy w liczeniu wypłaty. Gdy się o tym poinformuje zawsze wyrównują. Kooedynatorki najbardziej zainteresowane są kartami pracy i w bardziej skomplikowanych kwestiach nie zawsze sa w sanie pomóc,bo z tego co widze w Mondi też sa rotacje i koordynatorzy nie do końca znaja przepisy i procedury w Niemczech :) Atmosfera w pracy zależy w jakiej branży pracujecie i na jakich ludzi traficie generalnie jest zasada im lepiej płatna praca tym lepsza atmosfera. Na koniec najważniejsze język to podstawa i bez języka ciężko coś załatwić zagranica wiec radze się uczyć nawet podstaw, próbować rozmawiać i bedzie OK. Moni jako firmę oceniam 7/10 i jak na pośrednictwo to dobra ocena.

kalkulator

Ludzie! Wszystko wiadomo - średnio w Niemczech, kiedy jedzie się przez agencje, zarobi człowiek około 1420 euro na rękę. Od tego odjąć ok. 400 euro za mieszkanie w kilkoro (najczęściej obcych osób, po których nie wiadomo, co się spodziewać), z 300 do 400 euro aby konkretnie zjeść i mieć siłę do pracy (o zupkach albo innym śmieciowym jedzeniu nie wspominam, bo człowiek sobie tylko rozwali żołądek). Zostaje około 600 euro. Odjąć od tego trzeba ewentualne dojazdy, dajmy na to do 100 euro. Do tego internet, telefon. Kolejna stówa ucieka portfela. Zostaje 400 euro na czysto. To jest jakieś 1600 zł. I to ma być ten raj?! To mają być atrakcyjne zarobki?! Przy takich "atrakcyjnych" zarobkach można sobie co najwyżej kupić pustaki, co by się nimi po głowie walić, że jedzie się w nadziei postanowienia czegoś. Żeby za takie zarobki postawić nieduży dom, to trzeba z 50 lat siedzieć w danym kraju. Chrzanić takie układy!

Konsultant Ds. Rekrutacji 2017-11-02 00:45 przez Pracus

Przebieg rekrutacji

Rozmowy o doświadczeniu, sprawdzenie języka na poziomie szkoły podstawowej), nieszczery uśmiech. Jedna z poniższych odpowiedzi to rezultat: wybór pada na 'dostałem pracę' (tak było). Szkoda, ze nie można dodać 'niestety' bo to najgorszy okres w moim zawodowym życiu. Nie polecam pracy w strukturach tej firmy.

Pytania

Doświadczenie, jezyk

 • Poziom rozmowy:
 • Rezultat: Dostałem pracę
Mondi Polska Agencja Pracy sp. z o.o.
pracodawca

Jeśli jesteś dyspozycyjny od zaraz, masz samochód na wyjazd

 i chcesz zdobyć doświadczenie w pracy na magazynie,

prześlij swoje CV już dzisiaj!


Oferujemy pracę w renomowanej i uznanej na niemieckim rynku firmie, zajmującej się internetową sprzedażą mebli i akcesoriów wyposażenia wnętrz. 
Nasi Pracownicy w Zespołach kierowanych przez polskich brygadzistów zajmują się ręcznym załadunkiem i rozładunkiem towarów (preferowani mężczyźni ze względu na wielkość i wagę towarów) w bardzo nowoczesnym i zautomatyzowanym magazynie. Praca w systemie 2-zmianowym (poranna i popołudniowa), z użyciem skanerów. 

Dbając o standard i komfort pracy, Firma zapewnia cykliczną zmianę stanowisk, aby wykonywany zakres zadań był różnorodny.  

WARUNKI ZATRUDNIENIA:

 • niemiecka umowa o pracę,

 • stawka godzinowa 9,23€ brutto + 9 lub 15€ netto diety (w zależności od poziomu języka),

 • zakwaterowanie zarezerwowane przez Firmę w domach prywatnych (nie w hotelach pracowniczych!!), płatne po stronie pracownika ok 300-350€,

 • terminowa wypłata wynagrodzeń,

 • wdrożenie do pracy przez polskiego brygadzistę,

 • wsparcie polskiego koordynatora przez cały okres pracy, w dopełnieniu formalności związanych z meldunkiem, zakwaterowaniem, a także innymi kwestiami związanymi z bieżącym zatrudnieniem. 


UWAGA !!
Osoby, które sprawdzą się na powyższym stanowisku będą miały szansę w zaledwie kilka miesięcy uzyskać zatrudnienie u niemieckiego pracodawcy. 

Prześlij CV na adres: praca@mondi-polska.pl 

Nie zapomnij zamieścić poniższej klauzuli:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. nr 133 poz.883. Zostałem poinformowany/poinformowana, iż mogę wycofać zgodę w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe jak jej wyrażenie.