Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Miniaturka
Artur Gerwel
Dyrektor Operacyjny Modis

Jakie są standardy przebiegu rekrutacji w Państwa firmie?

Proces rekrutacji w naszej firmie, składa się z trzech etapów:
 • Pierwszy etap to to zmowa telefoniczna z kandydatem, w celu potwierdzenia i zweryfikowania dalszego zainteresowania pracą, zebranie wstępnych informacji o kandydacie oraz umówienie i zaproszenie na spotkanie kwalifikacyjne.
 • Drugi etap to rozmowa kwalifikacyjna z managerem zespołu rekrutacyjnego. Czasami po rozmowie kwalifikacyjnej przeprowadzamy assessment center, czyli centrum oceny kwalifikacji i osobowości kandydata. 
 • Trzecim i ostatnim etapem rekrutacji jest spotkanie ze mną. Podczas krótkiego briefu przedstawiam kandydatom zakres obowiązków i model na jakim będą pracować. Poznaję osobiście kandydata i ostatecznie akceptuje.
 • Czasami z wybranymi kandydatami spotyka się również mój przełożony.
   

  Czy jesteście Państwo widoczni na targach pracy? A co za tym idzie- zatrudnienie w Państwa firmie znajdzie student?

  Uczestniczymy w targach pracy organizowane przez różne podmioty z branży IT. Przygotowujemy się do organizowania cyklicznych dni otwartych, jest to spójne z obecnie wprowadzaną strategią i wizją firmy.
  Oczywiście jak najbardziej zatrudniamy studentów umożliwiając im start w karierze. Przede wszystkim zatrudniamy studentów ostatnich lat zarówno studiów licencjackich jak i magisterskich. Prowadzimy system praktyk i staży zawodowych dla studentów i absolwentów. Zwykle po stażu i praktykach pracownicy zostają u nas zatrudnieni na stałe. Otrzymują umowę o pracę i stają się pełnoprawnymi pracownikami Modis.
   

  Czy stosujecie Państwo outsourcing?

  Specyficzne pytanie, ale odpowiedź też będzie niestandardowa. Jesteśmy w pewnym sensie firmą outsourcingową, gdyż to my wyszukujemy specjalistów z branży IT i outsourcujemy do pracy u naszych klientów. Sami też jednak korzystamy z usług freelancerów..
   

  W Państwa branży chyba też śmiało można powiedzieć o możliwości współpracy zdalnej- prawda?

  Oczywiście jest możliwa praca zdalna z innego miasta. Ostatnio jedna z naszych rekruterek z powodów osobistych przeprowadzała się z Krakowa do Gdańska. Był to bardzo dobry pracownik, któremu w pełni ufaliśmy dlatego umożliwiliśmy Jej pracę zdalną w 100%. 
   

  Kogo Modis Polska szuka najczęściej?

  Musimy wyróżnić dwa typy rekrutacji:
  Jeśli chodzi o wewnętrzną rekrutacje w naszej firmie to przede wszystkim poszukujemy rekruterów w branży IT oraz biznes menadżerów do pozyskiwania i obsługi klientów.
  Natomiast w rekrutacji zewnętrznej dla naszych klientów poszukujemy  specjalistów IT.
   

  Kilka przykładowych cech idealnego pracownika Państwa firmy?

  Przede wszystkim ważną cechą wśród naszych pracowników i potencjalnych kandydatów jest entuzjazm i empatia. Potrzebujemy osób, które będą wręcz „zarażać” entuzjazmem. Nasi pracownicy muszą być bardzo komunikatywni. Komunikacja interpersonalna to podstawa w naszej firmie. Nasi pracownicy przede wszystkim spotykają się z ludźmi, bądź to z klientami bądź z kandydatami. Zależy nam na przebojowych osobach. Zatrudniamy stosunkowo młode osoby. Jesteśmy firmą usługową, dlatego konieczne jest podejście biznesowe. Naszych pracowników wyróżnia szybkość działania oraz efektywność wykonywania zadań. Obecnie większość naszego personelu stanowią kobiety, jednak jest to zupełny przypadek. Przy wyborze kandydata podczas rekrutacji, najważniejsze są umiejętności interpersonalne oraz wiedza merytoryczna,.
   

  Teraz coś więcej o firmie- jej strategii? Jak to ma wyglądać w ciągu najbliższych lat?

  Jesteśmy w trakcie reorganizacji modelu marketingowego firmy. Chcemy budować społeczność wokół naszej marki. Jesteśmy przekonani, że utrzymywanie stałej relacji z kandydatami wpłynie na budowanie silnej pozycji marki Modis w Polsce. Jako część międzynarodowej grupy czerpiemy know-how m.in. z Francji, USA, czy Wielkiej Brytanii.
   
  W ciągu najbliższych kilku lat będziemy koncentrować się na rozwoju dwóch głównych usług jakimi są rekrutacja IT oraz outsourcing specjalistów IT. Obecnie nasze oddziały zlokalizowane są w Krakowie i Wrocławiu. W najbliższych 2-3 latach planujemy otworzyć placówki we wszystkich największych miastach w Polsce.
   

  Istnieje jakiś konkretny model wynagradzania pracownika?

  Wynagrodzenie w Modis Polska jest wzorowane na modelu amerykańskim i brytyjskim. Poza podstawowym wynagrodzeniem, Integralną składową wynagrodzenia jest miesięczny bonus, w wysokości nawet kilka krotności podstawy. Takie wynagrodzenie jest atrakcyjne dla pracowników, a zarazem motywujące do uzyskiwania większych efektów.
   

  Czy dbacie Państwo również o atmosferę poza murami biura- integracje, wspólne wyjazdy?

  Oczywiście jak najbardziej organizujemy spotkania integracyjne ze wszystkimi pracownikami firmy. Pracownicy w demokratyczny sposób ustalają i wybierają formę takich spotkań. Do tej pory były to m.in. gokarty, kręgle czy wyjścia do pubu.
   

  Na koniec- co udało się osiągnąć, jakie są powody do dumy jeśli chodzi o Państwa działalność?

  Będąc częścią międzynarodowej grupy Modis jesteśmy w grupie największych potentatów rynkowych, możemy czerpać know-how z najlepszych rynków na Świecie. Posiadamy dużą bazę kandydatów, co umożliwia nam szybką reakcję i obsługę klienta. Jesteśmy w stanie szybko znaleźć dopasowanego kandydata do potrzeb naszych klientów. Rynek rekrutacji IT to „rynek kandydata”, tak więc kluczem do sukcesu jest szeroka baza zweryfikowanych kandydatów.
  Realizujemy międzynarodowe wartości dostosowując je do polskiego rynku. 
  Modis Polska jest wiarygodną i zaufaną firmą dla klientów i kandydatów.
  Modis
  2.8/5 Na podstawie 70 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Plac Europejski 2
   00-844 Kraków
  • NIP: 6792935636 KRS: 0000280324
  gemius

  Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

  Ranking Użytkownicy
  (real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024