LSA Leszek Sierhej

Piła

Ocena pracodawcy 2/6

na podstawie 29 ocen.

Wywiady LSA Leszek Sierhej

Leszek Sierhej wlasciciel LSA Leszek Sierhej

Jak zrodził się pomysł założenia firmy LSA?

Było to dawno temu, firma powstała w 2002 roku będąc na urlopie w kraju arabskim zauważyłem ciekawy pomysł który poprawiłem i wdrożyłem w Polsce. 

A co według Pana jest potrzebne, aby osiągnąć taki sukces w branży logistycznej?

Najważniejsi są ludzie, żeby osiągnąć sukces w tej branży trzeba zebrać przy sobie odpowiednie osoby.

Nasz internauta Carson zadał pytanie odnośnie proponowanych stawek. To prawda, że Pana pracownicy nie narzekają na wysokość swojej pensji?

Narzekają Ci co nie pracują. W naszej firmie można pracować zarówno na zlecenie, jak i na umowę o pracę, a również na własnej działalności gospodarczej jako współpracownik. Wystarczy że ktoś chce więcej zarabiać może zarabiać nawet kilka tysięcy złotych. Czy w takim mieście jak Piła to mało? Spedytor zatrudniony ma podstawę i prowizję tak więc jeżeli ktoś narzeka na wysokość swojej pensji to nie spełnia oczekiwań w tej branży, niestety nie wszyscy nadają się do tej pracy.

Aroon chciałby wiedzieć, jakie w tym momencie macie dostępne wakaty?

Mamy wakat na spedytora (z doświadczeniem) jeden wakat na dyspozytora, i kierowców. Niestety kierowców w naszym kraju brakowało i chyba zawsze będzie brakować.

A czy mógłby Pan uchylić rąbka tajemnicy i opowiedzieć o proponowanym wynagrodzeniu dla kandydatów?

Z każdym pracownikiem o wynagrodzeniu rozmawiam indywidualnie. Mogę jedynie powiedzieć, że najlepsi w naszej firmie zarabiają kilka tysięcy netto.

Doświadczenie, profesjonalizm, zaangażowanie. Takich cech poszukuje Pan u przyszłych pracowników?

Tak i niestety jeżeli ktoś napisze w swoim CV nieprawdę, praca u nas szybko to zweryfikuje.

Czy oprócz logistyki i spedycji oferujecie Państwo również inne usługi?

Tak, zajmujemy się nie tylko transportem ciężarowym i spedycją, ale również transportem osobowym.

A proszę powiedzieć jak przekonuje Pan do siebie Klientów? Ma Pan na to jakiś złoty środek?

Cena Czyni Cuda – zarówno w taksówkach jak i w transporcie ciężarowym. Oczywiście jeszcze dobre podejście do klienta ma znaczenie. Potrafimy dostosować się niemal do każdego klienta i nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Bardzo ważne też dla naszych klientów jest terminowość zarówno w wykonywaniu usług jak i w płatnościach.

Zwykle to pracowników pyta się dlaczego chcą pracować w danym miejscu, a jak Pan odpowiedziałby na to pytanie? Dlaczego warto pracować w Pana firmie? 

Dlatego że nasi pracownicy mają samodzielne stanowiska pracy i to ile zarobią i jak będą pracować w większości będzie zależeć od nich samych. Jeżeli ktoś lubi nowe wyzwania i nie obawia się ciekawej pracy zawsze znajdzie u nas miejsce.

Dziękujemy za rozmowę.