Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Miniaturka
Kornelia Trocha
Specjalista ds. Marketingu LONTEX
Z firmą LONTEX związana od 2012 roku, obecnie odpowiedzialna za działania z zakresu marketingu oraz Public Relations.

Czym zajmuje się firma LONTEX?

LONTEX dostarcza kompleksowe rozwiązania usługowe dla podmiotów działających w branży transportowo-motoryzacyjnej. Prowadzimy sprzedaż produktów, a konkretnie części zamiennych dedykowanych dla samochodów ciężarowych do ponad 60 krajów z całego świata. W bardzo dużym uproszczeniu można powiedzieć, że dostarczamy Klientom rozwiązania pozwalające skutecznie realizować ich cele.

Jak wyglądały początki działalności firmy?

Firma została założona w 1990 roku, jej działalność w początkowym okresie ograniczała się do usług transportowych i wynajmu autokarów. W kolejnych latach rozwój firmy został ukierunkowany na świadczone do dnia dzisiejszego usługi dla branży transportowo-motoryzacyjnej.

Co stanowiło przełomowe wydarzenie dla firmy LONTEX?

Przełomem w działalności LONTEX było otwarcie w 1996 r. serwisu tachografów z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach. Sukces tego przedsięwzięcia przesądził o budowie ogólnopolskiej sieci specjalistycznych serwisów LONTEX. Kolejną, słuszną decyzją było zwrócenie się ku działalności handlowej.

Jakie są Państwa topowe produkty?

Trzymając się zasady, iż produktem jest każde dobro, które można zaoferować odbiorcy, topowymi pozycjami w ofercie LONTEX są:
- specjalistyczne usługi diagnostyczno-serwisowe, w szczególności samochodów ciężarowych,
- usługi rezerwacji biletów na przeprawy promowe- idealnie wpisujące się w aktualne potrzeby rynku i wspólnotową politykę transportu multimodalnego,
- kompleksowa obsługa prawna - dedykowana tym firmom transportowym, które w ramach zarządzania ryzykiem związanym z prowadzoną działalnością gospodarczą oraz racjonalizacją i optymalizacją kosztową decydują się na outsourcing w takich obszarach, jak: analiza, kontrola i rozliczanie czasu pracy kierowców (również w systemach niemieckim, francuskim i norweskim) czy reprezentowanie podczas kontroli takich organów jak Państwowa Inspekcja Pracy czy Inspekcja Transportu Drogowego.
Drugim filarem oferty są własne produkty LONTEX, opracowane dzięki zaangażowaniu własnego Laboratorium, Działu B+R i umiejętnej współpracy z otoczeniem innowacyjnym (jednostki naukowe, instytuty B+R). Ponadto, LONTEX jest oficjalnym partnerem takich światowych liderów branży, jak: VDO, WEBASTO, EBERSPÄCHER, SPAL, TOOL COLLECT.

 

Za co klienci je cenią?

Klienci cenią nasze produkty i usługi za najwyższą jakość, a nas - za elastyczność i profesjonalizm, otwarcie na współpracę i nieustanne doskonalenie się.

Co wchodzi w zakres Państwa usług?

Jak już wcześniej wspomniałam, świadczymy szeroki zakres usług dla podmiotów z branży transportowo-motoryzacyjnej. Poczynając od specjalistycznego serwisu pojazdów ciężarowych, poprzez prowadzenie akredytowanego laboratorium wzorcującego, serwisu prawnego dla firm transportowych aż po prężnie rozwijającą się usługę organizacji przepraw promowych.

Co stanowi dotychczasowy największy sukces firmy?

Miarą naszego sukcesu są miliony kilometrów bezpiecznie pokonanych przez naszych Klientów. Firma jest krajowym liderem w swojej branży. Dzięki skutecznie realizowanej strategii rozwoju na przestrzeni lat rozwinęła ogólnopolską sieć specjalistycznych serwisów dla samochodów ciężarowych, w których świadczy usługi na najwyższym europejskim poziomie.

Ile razy w ciągu roku przeprowadzają Państwo rekrutacje?

Procesy rekrutacyjne przeprowadzamy w zależności od zapotrzebowania. Obecnie poszukujemy nawet kilkunastu pracowników, w różnych działach.

Jakimi kanałami?

Ogłoszenia o prowadzonych procesach rekrutacyjnych zamieszczamy na naszej stronie internetowej, portalach z ofertami pracy – zarówno lokalnych, jak i o zasięgu ogólnopolskim. Mając na uwadze rosnące znaczenie sieci społecznościowej, nie zapominamy również o komunikacji prowadzonej za pośrednictwem takich serwisów jak Facebook czy Instagram.

Czego oczekujecie od potencjalnych pracowników?

Filarem firmy są ambitni ludzie, chcący rozwijać swoje umiejętności. Szukamy nie tylko specjalistów z dużym doświadczeniem, lecz także osób, które rozpoczynają swoją ścieżkę kariery zawodowej. Od potencjalnych pracowników oczekujemy zaangażowania w realizację powierzonych zadań, sumienności i dokładności.

Jakie formy zatrudnienia są Państwo w stanie zaproponować potencjalnym pracownikom?

Formy zatrudnienia dostosowywane są indywidualnie w zależności od potrzeb, preferencji, dyspozycyjności i oczekiwań potencjalnego pracownika. Bez względu na formalne aspekty zatrudnienia podstawą współpracy w naszej firmie jest zaufanie i poczucie stabilności.

A co z benefitami?

Każdy pracownik firmy otrzymuje korzystne zniżki na usługi serwisu LONTEX oraz produkty dostępne w naszym sklepie firmowym. Dodatkowo organizujemy konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla najlepszych pracowników, które motywują do działania i wpływają na satysfakcje. Dostrzegając rolę pozapłacowych form motywacji pracowników, rozwijamy program świadczeń oparty o sport i rekreację.

Czy nowi pracownicy mogą liczyć na szkolenia, kursy kwalifikujące?

Oczywiście, dzięki ofercie szkoleniowej nasi pracownicy otrzymują fachowe wsparcie oraz pogłębiają wiedze w zakresie wykonywanych obowiązków.

A czy wprowadzają Państwo innowacyjne rozwiązania w prowadzeniu działalności?

Tak, firma od lat rozwija autorskie rozwiązania produktowe w oparciu o własną myśl technologiczną. Przykładami skutecznie skomercjalizowanych projektów badawczo-rozwojowych mogą być: tester tachografów TT2010, drogowy tester manipulacji DTM czy też mobilne, akredytowane laboratorium wzorcujące.

Organizujecie Państwo jakieś spotkania, imprezy integracyjne dla pracowników?

Tak. Rok do roku organizujemy np. imprezy mikołajkowe z prezentami dla pociech pracowników czy też spotkania wigilijne, dzięki którym pojawia się okazja do integracji pracowników na co dzień pracujących w różnych lokalizacjach.

LONTEX
3.3/5 Na podstawie 62 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Ligocka 55
    43-502 Czechowice-Dziedzice
  • NIP: 6521723017 KRS: 0000268777
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024