Loginex Sp. z o.o.

3.9 Dodaj merytoryczną opinię
Rekrutacja
 1. Udostępnienie ogłoszenia rekrutacyjnego
  Wszystkie ogłoszenia znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce Kariera oraz w ogólnodostępnych portalach rekrutacyjnych.
  Ogłoszenie zawiera informację o podstawowych wymaganiach kwalifikacyjnych na dane stanowisko, o terminie nadsyłania aplikacji, a także o oferowanych warunkach współpracy.
   
 2. Analiza i selekcja aplikacji
  Analiza aplikacji ma na celu sprawdzenie czy kompetencje Kandydatów zgłoszonych do procesu rekrutacyjnego są zgodne z profilem stanowiska. Aplikujący kandydaci mogą być poproszeni przez HR Managera o dostarczenie innych dokumentów takich jak referencje z poprzednich miejsc pracy czy potwierdzenia posiadanych uprawnień i kwalifikacji.
   
 3. Wywiad telefoniczny - wstępna weryfikacja
  W kolejnym etapie kontaktujemy się z osobami, których CV nas zainteresowało. Rozmowa ma na celu lepsze poznanie stanowiska przez kandydata, a nam przybliża poziom motywacji kandydatów. Jeśli oczekiwania są zbieżne z tym, co możemy zaoferować, zapraszamy na pierwszą rozmowę kwalifikacyjną do siedziby naszej firmy.
   
 4. Rozmowa kwalifikacyjna
  Jest to najważniejszy etap rekrutacji w naszej firmie. Dla nas bardzo ważną rolę odgrywa atmosfera dlatego staramy się aby spotkania rekrutacyjne przebiegały w przyjaznej i komfortowej atmosferze.
  Rozmowa prowadzona przez HR Managera oraz bezpośredniego przełożonego, do którego prowadzony jest nabór. Rozmowa ma na celu zapoznanie się z sytuacją zawodową kandydatów, ich dotychczasowym doświadczeniem oraz motywacją do podjęcia pracy.
   
 5. Dodatkowy etap - testy kompetencyjne
  W procesie rekrutacji na niektóre stanowiska przeprowadzamy testy, które pozwalają nam lepiej poznać osobowość oraz kompetencje kandydatów.
   
 6. Informacja zwrotna po rozmowie
  Najczęściej w ciągu dwóch tygodni, przekazujemy kandydatom informację zwrotną na temat oceny jego kandydatury na stanowisko, o które się ubiega. Informacja zwrotna przekazywana jest (mailowo lub telefonicznie) wszystkim uczestnikom postępowania kwalifikacyjnego.
  Kandydatom, którzy z sukcesem przeszli cały proces rekrutacji, przedstawiamy ofertę współpracy. Jeżeli zostanie ona zaakceptowana, podpisujemy umowę o współpracę.
   
 7. Wskazówki
  Przed planowaną rozmową kwalifikacyjną, poświęć czas na solidne przygotowanie:
  zapoznaj się z ofertą pracy i przeanalizuj swoje CV pod kątem dopasowania do wymagań stanowiska. Pomyśl, dlaczego to właśnie Ciebie powinniśmy wybrać – co Cię wyróżnia spośródwszystkich kandydatów?
 • Przygotuj przykłady potwierdzające daną kompetencję.
 • Upewnij się, że masz wszelkie potrzebne informacje na temat czasu i miejsca rozmowy oraz osób biorących udział w spotkaniu.
 • Bądź punktualny. W przypadku spóźnienia lub, kiedy nie będziesz w stanie dotrzeć na rozmowę – zadzwoń do nas i uprzedź o takiej sytuacji. Szanuj nasz czas, tak jak my szanujemy Twój.
 • Pamiętaj, że Twój strój jest również wyrazem szacunku i Twoją wizytówką.
 • Bądź szczery – jeśli napisałeś w CV, że znasz język angielski, najprawdopodobniej sprawdzimy jak rozmawiasz. Przy sprawdzaniu referencji, zapytamy o konkretne fakty osób, które z Tobą pracowały.
 • Potraktuj każdy etap jak nowe doświadczenie i szansę na poszerzenie wiedzy i znajomości oraz sprawdzenie się – bądź pozytywnie nastawiony!

 

 

www.loginex.pl

 
Loginex Sp. z o.o.