Kurs JavaScript
Szkolenie zamknięte

O szczegóły i zapisy zapytaj koordynatora:
Katarzyna Stępień
tel. 531-448-034


Jeśli niedawno zacząłeś swoją przygodę z programowaniem, uczysz się HTMLa i CSSa oraz tworzysz swoje pierwsze statyczne strony www, to ten kurs jest właśnie dla Ciebie. Skryptowy język programowania, jakim jest JavaScript, pozwoli Ci ożywić Twoje strony, a także wpłynąć na działania ich użytkowników.

JavaScript jest językiem skryptowym, zorientowanym obiektowo. Nie używamy go do tworzenia samodzielnych aplikacji, ponieważ służy on przede wszystkim do wzbogacania stron o elementy interaktywne. Praktycznie każda strona www posiada skrypty JS, dzięki którym jest ona interaktywna i funkcjonalna.

Czasami bywa tak, że osoby, które dopiero zaczynają przygodę z programowaniem, mylą język JavaScript z Javą. Główna różnica polega na tym, że Java jest obiektowym językiem programowania, a JS jest obiektowym językiem skryptowym. Język skryptowy jest interpretowany przez tzw. interpreter, czyli specjalne narzędzie wbudowane w przeglądarkę, które analizuje kod za każdym razem, gdy go uruchamiamy. W ten sposób sprawdzenie poprawności danych następuje po stronie klienta, znacząco skracając czas i unikając opóźnień sieciowych. Dzięki temu możemy tworzyć strony dynamiczne, reagujące na działania użytkowników.

Znając HTML, czyli język znaczników, CSS, czyli kaskadowe arkusze stylów oraz JavaScript możesz tworzyć funkcjonalne i nowoczesne strony internetowe. Jeśli jeszcze nie znasz HTMLa i CSSa – zapraszamy Cię na nasz kurs.

Jak wygląda nauka w Szkole Programowania Codeskills?

Każdego dnia czeka Cię 8 godzin spędzonych z trenerem, który wprowadzi Cię we wszystkie najważniejsze zagadnienia. Pod jego czujnym okiem stworzysz nie tylko swoją pierwszą stronę internetową, ale także kilka innych projektów.

Egzaminy

Ostatniego dnia kurs odbędzie się egzamin. Gdy go zdasz, otrzymasz dyplom oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu.

Sprzęt

Podczas zajęć pracujesz na własnym laptopie. Jest to ważne, ponieważ czeka Cię też trochę samodzielnej pracy w domu. Pracując na własnym sprzęcie zawsze i w każdym miejscu masz dostęp do wszystkich prezentacji, swoich notatek, plików, a co najważniejsze – edytorów (np. Atom), na których tworzysz własne strony.

PROGRAM

Stworzenie środowiska pracy (instalacja programów)

GIT, GITHUB.

Instalacja GIT-a.
Założenie konGITHUB, tworzenie repozytoriów, dodanie plików do śledzenia (poczekalnia), commit-y.

Wprowadzenie do programowania

Na czym polega programowanie
Przegląd języków, technologii
Języki skryptowe vs języki kompilowane
Architektura aplikacji klient <–> serwer

JavaScript

Wprowadzenie, umieszczanie skryptów na stronie, składnia
Zmienne
Zdarzenia
Pobieranie danych – interakcja z użytkownikiem
Modyfikacja CSS
Instrukcje warunkowe
Pętle
Tablice
Funkcje
Funkcje anonimowe
Ciasteczka
Obiekty

Jquery

Wprowadzenie, instalacja, uruchomienie
Składnia
Selektory, filtry selektorów
Zdarzenia
EfektyZaufali nam

Zapisz się