Kurs pielęgnacji ogrodów 32h

Kurs pielęgnacji ogrodów realizujemy w kilkunastu polskich miastach:
Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Siedlcach, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu, Łodzi. Zajęcia odbywają się w kameralnych grupach, liczba miejsc jest ograniczona.
Tworzenie koncepcji ogrodu - ogród, kurs tworzenia koncepcji ogrodu, tworzenie koncepcji ogrodu kurs, kurs tworzenie koncepcji ogrodu, kursy tworzenia koncepcji ogrodu


Założeniem kursu pielęgnacji ogrodów  jest wprowadzenie uczestników w tajniki pielęgnacji ogrodu z uwzględnieniem stref klimatycznych i ich wpływu na rośliny o raz warunków pogodowych związanych z poszczególnymi porami rokuDo czego przygotuje mnie ten kurs?

Program kursu  pielęgnacji ogrodów został zaprojektowany specjalnie tak, aby od podstaw wprowadzić i zapoznać Państwa z zagadnieniami z tej tematyki.
Przekażemy Państwu praktyczne wskazówki związane z tym, od czego należy zacząć przy planowaniu ogrodu, jak zakładać rabaty i kwietniki, jak sadzić i palikować drzewa, ale przede wszystkim krok po kroku przejdziemy razem przez poszczególne prace w ogrodzie jakie niosą za sobą kolejne pory roku. Dowiedzą się Państwo m.in. jakie porządki należy wykonać w ogrodzie po zimie, jak nawadniać o gród latem a także jak zabezpieczyć rośliny przed zimą.

Do kogo adresowany jest ten kurs?
Szkolenie zostało stworzone w odpowiedzi na potrzeby tych osób, dla których praca w ogrodzie jest pasją, przyjemnością i sposobem na aktywne spędzenie wolnego czasu, a chciałyby w związku z tym zdobyć podstawy profesjonalnej wiedzy sposobów pielęgnacji ogrodów. Program szkolenia realizowany jest od podstaw, dlatego od Uczestników nie wymagamy specjalnego wykształcenia i doświadczenia, wystarczy zapał i chęć nauki. 


WAŻNE! Jednym z etapów naszego kursu pielęgnacji ogrodów są zajęcia terenowe gdzie w praktyce uczycie się Państwo sztuki ogrodowej.


Jakie umiejętności nabędę po odbyciu tego kursu?


Uczestnicy kursu zdobędą podstawową wiedzę na temat pielęgnacji ogrodów, począwszy od porządków i przygotowania terenu, omówienia i wykorzystania narzędzi ogrodniczych, poprzez zasady pielęgnacji ogrodu w zależności od pory roku, aż po praktyczne zajęcia terenowe w ogrodzie botanicznym i szkółce roślin ozdobnych. Potwierdzeniem nabytych umiejętności będzie dyplom oraz zaświadczenie ukończenia kursu.

W jakim zawodzie mogę pracować po ukończeniu kursu?
Nasze szkolenie pomoże w znalezieniu lepszej pracy czy w zdobyciu awansu w branży ogrodniczej i architektury krajobrazu. Po zakończonym kursie uczestnicy otrzymują dyplom i zaświadczenie wydawane przez Gowork.pl - firmę szkoleniową z rozpoznawalną marką na rynku szkoleń. Dokumenty potwierdzające kwalifikacje i nabyte umiejętności są niepodważalnym argumentem podczas rozmowy o pracę czy staraniu się o awans.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu?

Firma GoWork.pl zachęca do wzięcia udziału w kursie pielęgnacji ogrodów ze względu na największą liczbę zajęć praktycznych  na rynku przy najniższej cenie. 

Co wyróżnia nasze szkolenie spośród innych?

 • połączenie teorii i praktyki - dzięki czemu mają Państwo możliwość bieżącego wprowadzania nabytej wiedzy w praktykę, a materiał zostaje szybko przyswojony
 • praktyczne zajęcia w terenie – zajęcia w ogrodzie botanicznym i szkółce roślin ozdobnych - dzięki bezpośredniej wymianie doświadczeń i możliwości konsultacji ze specjalistami w dziedzinie ogrodów i roślin utrwalą Państwo zdobytą wiedzę.

Posiadamy w pełni wyposażone sale szkoleniowe, a uczestnikom gwarantujemy niezbędne materiały do nauki projektowania odręcznego. Doświadczona kadra wykładowców doskonale przygotowuje uczestników do dalszej, samodzielnej pracy. Chętnie dzielą się swoim bogatym doświadczeniem i udzielają praktycznych porad.

Zawsze dostosowujemy harmonogram zajęć do uczestników - dogodne dni oraz godziny zajęć. Staramy się organizować kameralne grupy, dzięki czemu każdy uczestnik może liczyć na indywidualne podejście lektora.

Naszym głównym celem jest prowadzenie kursów pielęgnacji ogrodów na jak najwyższym poziomie. Aby sprostać wymaganiom naszych kursantów, zatrudniamy najlepszych szkoleniowców!

O wysokiej jakości naszych szkoleń świadczy certyfikat ISO 9001:2015


Galeria

Certyfikaty

Dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze gwarantujemy Państwu wysoki poziom przekazywania wiedzy i umiejętności. Naszą największą zaletą jest to, że zajęcia odbywają się w małych grupach do 12 osób, co daje możliwość osobom prowadzącym indywidualnej pomocy osobom, które z jakimś przedziałem materiału sobie nie radzą. Dzięki temu, że zajęcia organizowane są w różnych trybach: dziennym, weekendowym i wieczorowym, każdy z naszych uczestników może wybrać kurs tworzenia koncepcji ogrodu dostosowany do swoich możliwości.


Po zakończonym szkoleniu otrzymają Państwo zaświadczenie wydawane są na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632).Program kursu

Program szkolenia został opracowany przez wykwalifikowanych ogrodników i architektów krajobrazu, dzięki czemu od podstaw wprowadzamy najważniejsze zagadnienia i od razu ćwiczymy je na przykładach. W trakcie zajęć odbywają się zajęcia terenowe w ogrodzie botanicznym i/lub szkółce roślin ozdobnych.

Kurs pielęgnacji ogrodów:

 1. Zakładamy ogród- od czego zacząć?
 • Porządki i przygotowanie terenu
 • Przygotowanie gleby
 • Sprzęt ogrodniczy
 • Zakładanie rabaty
 • Zakładanie kwietnika
 • Zakładanie oczka wodnego
 • Sadzenie i palikowanie drzew
 • Zakładanie trawnika z rolki i z siewu

2. Pielęgnacja ogrodu w każdej porze roku

 • Wiosna
  • Pierwsze porządku po zimie
  • Przycinanie krzewów, cięcie prześwietlające, cięcie odmładzające, formowanie żywopłotów.
  • Nowe nasadzenia- przygotowanie podłoża, nawożenie organiczne, nawożenie mineralne
  • Pielęgnacja roślin po sadzeniu, ściółkowanie, podpieranie roślin
  • Pielęgnacja trawnika
 • Lato
  • Cięcie kwiatów na suche bukiety, metody suszenia
  • Nawadnianie ogrodu
 • Jesień
  • Sadzenie roślin cebulowych
  • Przechowywanie roślin nie zimujących w gruncie
  • Przesadzanie drzew i krzewów
  • Przygotowanie roślin do zimy
  • Pielęgnacja zbiorników wodnych
  • Zabezpieczenie roślin przed zimą
3. Zajęcia terenowe
 • ogród botaniczny 
 • szkółka roślin ozdobnych

Zobacz pełny program kursu

Organizacja zajęć

Kurs pielęgnacji ogrodów obejmuje 32h zajęć dydaktycznych. Proponujemy Państwu zajęcia w trybach:

 • zaocznym - weekendowym (w soboty i w niedziele, godz. 8-14 lub 14-20) - 4 spotkania
 • dziennym (zajęcia w tygodniu, od pn do pt, godz. 9-15) - 4 spotkania

Cena
Koszt kursu pielęgnacji ogrodów to 749,00 zł  (wersja podstawowa) lub 999,00 zł  (wersja rozszerzona z tabletem). W cenę wliczone są wszelkie materiały szkoleniowe. Istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty.

Certyfikaty

Każdy uczestnik kursu otrzyma dyplom i zaświadczenie ukończenia szkolenia. Na dyplomie wyszczególniony jest dokładnie zakres poznanych podczas kursu zagadnień - taka informacja z pewnością będzie niezbędna dla pracodawcy!

Materiały szkoleniowe

Oferujemy Państwu możliwość wyboru materiałów szkoleniowych w wersji standard lub wersja rozszerzona z tabletem.

Materiały tradycyjne
- cena zawiera standardowe materiały wydawane w postaci książek papierowych czy drukowanych skryptów lub innej w zależności od ustaleń.

Materiały elektroniczne
- opcja płatna dodatkowo 350 zł. Cena zawiera 7- calowy tablet FreeMe x4 7.
Urządzenie pracuje na systemie operacyjnym lepszym od poprzedniego modelu Android 4.4 KitKat. Posiada między innymi: wydajny procesor Quad-core 1.0GHz, wbudowaną kamerę 0,3 Mpix, wbudowana pamięć flash 8 GB, pamięć RAM 512 MB, układ grafiki 3D, możliwość podłączenia Internetu WIFI, multimedia: AUDIO/WIDEO/FOTO. Tablet po zakończeniu szkolenia przechodzi na własność kursantów.Referencje

quote
Kurs prowadzony na wysokim poziomie merytorycznym. Dużo ćwiczeń i zajęć praktycznych w terenie. Trener bardzo dobrze przygotowany do zajęć. Kurs bardzo mnie usatysfakcjonował i na pewno ze zdobytych umiejętności skorzystam w pracy.
quote
Marta Czajka
Uczestniczka kursu pielęgnacji ogrodów
quote
Polecam kurs, który organizuje GoWork. Zajęcia bardzo mi się podobały. Prowadzone bardzo profesjonalnie ciekawie przez trenera z ogrodmnym doświadczeniem. Ogólnie bardzo mi się podobało.
quote
Anna Dębska
Uczestniczka kursu pielęgnacji ogrodów
quote
Zajęcia w 100% spełniły moje oczekiwania. Najbardziej podobały mi się zajęcia w terenie. Trener bardzo fajny, ma dużą wiedzę i ciekawie prowadził kurs.
quote
Adrian Kasprzak
Uczestnik kursu pielęgnacji ogrodów
quote
Wspaniałe szkolenie. Trenerka poświęciła każdemu b. dużo czasu. Gorąco polecam ten kurs.
quote
Karolina Jasło
Uczestniczka kursu pielęgnacji ogrodu
Sprawdź opinie wystawione przez naszych kurstantow

Wykładowcy

Paulina Czub trener kursu tworzenie koncepcji ogroduPaulina Czub - Paulina Czub - Ukończyła studia magisterskie na kierunku Sztuka Ogrodowa jak również Zawodowy kurs projektowania wnętrz. Fanka zrównoważonego rozwoju, miłośniczka eko design’u od lat kibicująca idei miast ogrodów. W swoich projektach zaprasza rośliny do wnętrz oraz tworzy wnętrza w ogrodzie. Na co ...

Dowiedz się więcej

Joanna Majewska - trener kursu projektowania ogrodówJoanna Majewska - Projektant ogrodów, dekorator i grafik w jednym. Ambitna, pedantyczna - lubi ład, porządek i dba o każdy detal, niepoprawna optymistka. Lubi wszystko co kreatywne, twórcze, nieschematyczne i pomysłowe. Szanuje tradycję i bogatą historię ogrodów, jednocześnie śledzi trendy i wprowadza nowatorskie ...

Dowiedz się więcej

Beata Trocewicz-trener kuru pielęnowania ogrodów w Warszawie i w LublinieBeata Trocewicz - Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie(Wydział Ogrodniczy specjalizacja Tereny Zieleni i Dekoracje Roślinne). Przez wiele lat zdobywała doświadczenie zawodowe współpracując z wieloma firmami zajmującymi się Projektowaniem Ogrodów. Dziś właścicielka własnej działalności zajmującej się ...

Dowiedz się więcej

Joanna Greś trener kursu tworzenie koncepcji ogroduJoanna Greś - Joanna Greś - Architekt krajobrazu z zawodu, ale przede wszystkim z zamiłowania. Zakochała się w projektowaniu ogrodów i jest to prawdopodobnie miłość odwzajemniona. Zajmuje się tworzeniem ogrodów od podstaw, począwszy od wstępnego projektu przez wykonawstwo po dalszą pielęgnację. Ukończyła ...

Dowiedz się więcej

Zobacz całą kadrę

Szkolenia uzupełniająceKoordynator

 
Zdjęcie Zapytaj koordynatora

Anna Grzeszczak

Tel.: (22) 622 13 09 wew. 813

Kom.: 530725113

anna.grzeszczak@gowork.pl

 

Siedziby szkoleniowe

Oddział Główny:

ul. Żurawia 47, piętro III, 00-680 Warszawa ścisłe centrum

Biuro czynne: od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00 oraz w soboty od 8.00 do 16.00

Tel. 22 622 13 09

 • Warszawa:

  ul. Żurawia 47 piętro III

  00-680 Warszawa

  ścisłe centrum - zobacz na mapie

  Tel. 22 622 13 09

 • Katowice:

  Ul. 3 Maja 13 (wejście od ul. Stawowej 10)

  40-096 Katowice

  ścisłe centrum - zobacz na mapie

  Tel. 32 701 25 50

 • Kraków:

  Wielopole 18b, II piętro

  31-072 Kraków

  ścisłe centrum - zobacz na mapie

  Tel. 12 359 99 00

 • Lublin:

  ul. Przechodnia 4, p. 2 (biuro), 20-002 Lublin

  ścisłe centrum - zobacz na mapie 

  Tel. 81 477 90 00

 • Łódź:

  ul. Gdańska 90, piętro I

  lokal nr 1-4, klatka A

  90-508 Łódź,

  ścisłe centrum - zobacz na mapie 

  Tel. 42 292 81 00

 • Olsztyn:

  ul. Seweryna Pieniężnego 18B, lok. 201

  10-006 Olsztyn

  ścisłe centrum - zobacz na mapie 

  Tel. 22 622 13 09

 • Białystok:

  ul. Lipowa 32, pok. 210 - sekretariat

  15-428 Białystok

  zobacz na mapie 

  Tel. 22 622 13 09

 • Poznań:

  Św. Marcin 66/72, piętro 11

  61-807 Poznań

  ścisłe centrum - zobacz na mapie

  Tel. 61 818 28 14

 • Szczecin:

  ul. Kaszubska 52, lokal 210

  70-226 Szczecin

  ścisłe centrum - zobacz na mapie

  Tel. 91 820 70 00

 • Bydgoszcz:

  ul. Jagiellońska 12, I piętro

  85-067 Bydgoszcz

  ścisłe centrum - zobacz na mapie

  Tel. 525208000

 • Siedlce:

  ul. Kochanowskiego 18

  08-110 Siedlce

  zobacz na mapie

  Tel. 25 749 39 00

 • Wrocław:

  ul. Ruska 51B

  50-079 Wrocław

  ścisłe centrum - zobacz na mapie

  Tel. 71 729 39 00

 • Gdańsk:

  ul. Wały Piastowskie 1, piętro 5, pokój 510 C

  80-749 Gdańsk

  ścisłe centrum - zobacz na mapie

  Tel. 58 717 89 00

Zaufali nam