Intensywny Kurs Języka Niemieckiego dla Opiekunów Osób Starszych- wyjazdowy 3 tyg. z wyżywieniem i zakwaterowaniem 180h

                                                        


Po ukończeniu kursu - GWARANCJA PRACY !!!

Osoby bezrobotne za darmo!
Firma GoWork może być również źródłem finansowania tego kursu.  Osobom gotowym podjąć długofalową współpracę z naszą firmą proponujemy zatrudnienie i spłatę kosztów szkolenia w indywidualnie uzgodnionych ratach po rozpoczęciu pracy.

O więcej szczegółów zapytaj koordynatora:

Magdalena Murawska 

  tel. 882-128-820

e-mail: magdalena.murawska@gowork.pl

Do czego przygotuje mnie ten kurs?

Kurs przygotowuje uczestnika do pracy w charakterze Opiekuna/ Opiekunki  osób starszych w Niemczech. Kursanci uczą się języka niemieckiego, a także podnoszą kwalifikacje z zakresu opieki i pielęgnacji nad osobami starszymi - z pewnością będzie to dodatkowy atut podczas składania aplikacji na stanowisko opiekunki/opiekuna.

Do kogo adresowany jest ten kurs?

Kurs organizowany jest dla osób nie znających języka, a zatem skierowany jest dla osób początkujących. Adresatami mogą być również osoby, które chciałyby przypomnieć sobie język. Kurs  języka niemieckiego dla opiekunów osób starszych stworzony jest także dla osób nie posiadających doświadczenia z zakresu opieki i pielęgnacji nad osobami starszymi w Niemczech.

Jakie umiejętności nabędę po odbyciu tego kursu?

Kursant po ukończonym szkoleniu dzięki nabytym umiejętnością z zakresu opieki i pielęgnacji, a także nauki języka będzie w pełni przygotowany do pracy w Niemczech.Pracodawcy niemieccy oczekują od przyszłych opiekunek/opiekunów minimalnie komunikatywnej znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia i wiedzy w zakresie opieki osób starszych. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom oferujemy Państwu intensywny wyjazdowy kurs języka niemieckiego w malowniczej miejscowości Serpelice nad Bugiem.

Gdzie mogę pracować po ukończeniu kursu?

Nasz kurs języka niemieckiego dla opiekunów osób starszych gwarantuje podjęcie pracy w charakterze opiekunki/ opiekuna w Niemczech.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu?

Wysoka efektywność naszych szkoleń wynika nie tylko z ich intensywności, ale przede wszystkim z faktu, iż odbywają się one w trybie stacjonarnym w ośrodku agroturystycznym, gdzie uczestnik kursu odizolowany od codziennych problemów uczy się znacznie łatwiej i szybciej. Oczywiście gwarantujemy Państwu zakwaterowanie oraz pełne wyżywienie.

Galeria

Certyfikaty

Program kursu


  1. Organizacja opieki zdrowotnej i opieki osoby starszej, rola i obowiązki opiekuna osoby starszej. Zasady etyczne, omówienie procesu starzenia się organizmu, typowe zachowania osób dotkniętych chorobą Alzhaimera, demencją, chorobą Parkinsona, opieka nad osobami po udarach mózgowych.
  2. Opieka nad osobami z cukrzycą, padaczką, udzielanie pierwszej pomocy. Żywienie osób starszych i przewlekle chorych. Produkty dozwolone i zabronione. Omówienie potrzeb pacjenta i sposobów ich zaspokajania. Zabiegi pielęgnacyjne u chorego leżącego. Bezpieczne przemieszczanie podopiecznego. Zapobieganie odleżynom i innym powikłaniom u osób leżących.
  3. Poznawanie, witanie i przedstawianie się. Czas Prasens-odmiana czasowników regularnych, zdania twierdzące, przeczące, pytania, Wortfolge-szyk wyrazów w zdaniu, czasowniki posiłkowe ,,haben” i ,,sein”.
  4. Ćwiczenia utrwalające: Prasens, Wortfolge, ,,haben” i ,,sein”, konfiguracja czasowników nieregularnych-Prasens( wymiana samogłoski rdzennej e na i lub ie), czasowniki nieregularne wymiana na a . Zaimek osobowy w mianowniku, opis osób: wygląd i cechy charakteru.
  5. Utrwalające ćwiczenia gramatyczno-leksykalne, rzeczowniki z rodzajnikiem określonym i nieokreślonym. Dopełniacz Genitiv rzeczowników i imion własnych, odmiana rzeczowników w celowniku-Dativ, odmiana rzeczowników  w bierniku- akkusativ, deklinacja rzeczowników ćwiczenia utrwalające.
  6. Liczba pojedyncza i mnoga rzeczowników, rzeczowniki złożone, stopniowanie przymiotników i przysłówków, liczebniki główne 1-100, podawanie czasu: oficjalne i nieoficjalne.
  7. Ćwiczenia gramatyczno-leksykalne;pytania o godzinę, podawanie czasu.Przyimki czasu, Familie-rodzina, Członkowie rodziny- ćwiczenia leksykalne, zaimki dzierżawcze(np.mój, twój). Sposoby spędzania wolnego czasu i hobby.
  8. Ćwiczenia automatyzujące użycie poznanych struktur gramatycznych, czasowniki rozdzielnie i nierozdzielnie złożone, czasowniki zwrotne, odmiana zaimka zwrotnego, tryb rozkazujący-Imperativ, sposób tworzenia, Essen und Trinken-niektóre produkty
  9. Śniadanie, obiad,kolacja-artykuły spożywcze. Naczynia, sztućce dialogi w kawiarni, pytania o cenę. Przygotowanie posiłków-przepisy kulinarne, wyrażanie próśb w formie grzecznościowej, zaimek bezosobowy ,,man” .
  10. ,,Im restaurant” w restauracji, słownictwo i zwroty, czasowniki modalne, wollen, mogen, mussen, konnen, durfen, sollen-wyrażanie powinności, forma ,,mochte” wyrażanie życzenia.
  11. Ćwiczenia gramatyczne utrwalające użycie czasowników modalnych Wochnen-mieszkanie, pomieszczenia, meble, przedmioty użytku codziennego, przyimek miejsca-określenie miejsca. Wyrażanie działania w określonym kierunku: dokąd. Rodzaje budynków mieszkalnych, obiekty w mieście, pytania o drogę, udzielenie odpowiedzi.
  12. Przyimki miejsca- ćwiczenia automatyzujące ich użycie, czas przeszły Perfekt-wprowadzenie, Perfekt-czasowniki regularne, nieregularne i mocne, posiłkowe ,,haben” i ,,sein”, Ćwiczenia gramatyczne.
  13. Czas przeszły Prateritum czasowników ,, haben” i ,,sein” Prakteritum czasowników modalnych, Altenpflege-opieka nad osobami starszymi-słownictwo, Korper-ciało ludzkie, części.
  14. Ćwiczenia leksykalne i konwersacyjne-altenpflege, zaimek osobowy w celowniku, oraz w bierniku, choroby bóle obrażenia-ćwiczenia leksykalne, medikamente, hausapotheke, in der apotheke.
  15. U lekarza, ćwiczenia konwersacyjne, pytania o samopoczucie, udzielenie pomocy-ćwiczenia leksykalne, rzeczy podopiecznego, opieka/czynności.
  16. Ćwiczenia automatyzujące użycie poznanego materiału leksykalnego, czas przyszły, zapytania w czasie przyszłym, liczebniki porządkowe, podawanie dat
  17. Środki lokomocji, przyimki występujące z Dativem i Akkusativem, zaimki pytające, welcher, welche, welches. Ceny i zakupy.
  18. Święta i tradycje w Niemczech i innych krajach niemieckiego obszaru językowego, wiadomości kulturoznawcze, egzamin.

Referencje

quote
Jestem zadowolona i polecę ten kurs swoim znajomym...
quote
Magdalena Krośnia
Magdalena Krośnia uczestnik kursu języka niemieckiego dla opiekunów osób starszych
quote
Treść zawarta w programie szkolenia jest czytelna. Liczba zajęć teoretycznych jest bardzo duża jednocześnie konkretna dla przygotowania do pracy w Niemczech...
quote
Teresa Gromadzka
Teresa Gromadzka uczestnik kursu języka niemieckiego dla opiekunów osób starszych
quote
Intensywny kurs języka niemieckiego z opieką osób starszych oceniam pozytywnie, zakres szkolenia i tematy są wystarczające...
quote
Aldona Szwajkowska
Aldona Szwajkowska uczestniczka kursu języka niemieckiego dla opiekunów osób starszych
quote
Szkolenie spełniło moje oczekiwania w pełni. Dużo materiałów szkoleniowych, ćwiczenia w grupie, pisownia...
quote
Jolanta Faligowska
Jolanta Faligowska uczestnik kursu języka niemieckiego dla opiekunów osób starszych
Sprawdź opinie wystawione przez naszych kurstantow

Siedziby szkoleniowe

Oddział Główny:

ul. Żurawia 47, piętro III, 00-680 Warszawa ścisłe centrum

Biuro czynne: od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00 oraz w soboty od 8.00 do 16.00

Tel. 22 622 13 09

 • Warszawa:

  ul. Żurawia 47 piętro III

  00-680 Warszawa

  ścisłe centrum - zobacz na mapie

  Tel. 22 622 13 09

 • Katowice:

  Ul. 3 Maja 13 (wejście od ul. Stawowej 10)

  40-096 Katowice

  ścisłe centrum - zobacz na mapie

  Tel. 32 701 25 50

 • Kraków:

  Wielopole 18b, II piętro

  31-072 Kraków

  ścisłe centrum - zobacz na mapie

  Tel. 12 359 99 00

 • Lublin:

  ul. Marii Curie-Skłodowskiej 36/10, 20-029 Lublin

  ścisłe centrum - zobacz na mapie 

  Tel. 81 477 90 00

 • Łódź:

  ul. Gdańska 90, piętro I

  lokal nr 1-4, klatka A

  90-508 Łódź,

  ścisłe centrum - zobacz na mapie 

  Tel. 42 292 81 00

 • Olsztyn:

  ul. Seweryna Pieniężnego 18B, lok. 201

  10-006 Olsztyn

  ścisłe centrum - zobacz na mapie 

  Tel. 22 622 13 09

 • Białystok:

  ul. Lipowa 32, pok. 210 - sekretariat

  15-428 Białystok

  zobacz na mapie 

  Tel. 22 622 13 09

 • Poznań:

  Św. Marcin 66/72, piętro 11

  61-807 Poznań

  ścisłe centrum - zobacz na mapie

  Tel. 61 818 28 14

 • Szczecin:

  ul. Kaszubska 52, lokal 210

  70-226 Szczecin

  ścisłe centrum - zobacz na mapie

  Tel. 91 820 70 00

 • Bydgoszcz:

  ul. Jagiellońska 12, I piętro

  85-067 Bydgoszcz

  ścisłe centrum - zobacz na mapie

  Tel. 525208000

 • Siedlce:

  ul. Kochanowskiego 18

  08-110 Siedlce

  zobacz na mapie

  Tel. 25 749 39 00

 • Wrocław:

  ul. Ruska 51B

  50-079 Wrocław

  ścisłe centrum - zobacz na mapie

  Tel. 71 729 39 00

 • Gdańsk:

  ul. Wały Piastowskie 1, piętro 5, pokój 510 C

  80-749 Gdańsk

  ścisłe centrum - zobacz na mapie

  Tel. 58 717 89 00

Intensywny wyjazdowy kurs języka niemieckiego dla opiekunów osób starszych


Magdalena Murawska

 tel. 882-128-820

e-mail: magdalena.murawska@gowork.pl


Zapisy

 1. Aby dokonać rejestracji należy odszukać interesujący termin i miasto. Zapisu dokonujemy poprzez kliknięcie opcji "Zapisz się"
 2. Otworzy się Państwu formularz zgłoszeniowy. Po dokładnym wypełnieniu formularza klikamy na ikonkę "zapisz" na dole tekstu. Ważne, aby podane dane były zgodne z rzeczywistością, ponieważ część z nich potrzebna jest do przygotowania dyplomu i zaświadczenia dla uczestników.
 3. Pamiętamy, aby przeczytać i zaakceptować regulamin. Bez tego nie będzie możliwa dalsza rejestracja (z regulaminem można zapoznać się w tym momencie, można, też później, ponieważ załączany jest do umowy- zgłoszenie).
 4. Po poprawnym procesie rejestracji, wygeneruje się Państwu umowa, którą należy pobrać, wydrukować, podpisać i odesłać do nas faxem, mailem lub pocztą.
 5. Na podany przez Panią/Pana adres e-mailowy zostanie przesłane potwierdzenie rejestracji.
 6. Wpłata zaliczki(lub całości kwoty) na podany w umowie- zgłoszenie numer rachunku bankowego gwarantuje pewne miejsce na liście uczestników szkolenia.
 7. Wpłata pozostałej kwoty za kurs najpóźniej 4 dni przed rozpoczęciem kursu.
 8. Oficjalnym zaproszeniem na kurs jest harmonogram szkolenia wysyłany mailem najpóźniej 1 dzień przed przystąpieniem do szkolenia.
 9. Stawiamy na małe grupy - liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zobacz terminy

Intensywny Kurs Języka Niemieckiego Dla Opiekunów Osób Starszych - tryb dzienny

Serpelice
od 2021-03-08 do 2021-03-28
Cena: 3490

Zaufali nam

Zapisz się