Warsztaty Viva la France! czyli francuskie smaki w pigułce 5h     Dzisiaj, chcielibyśmy zaprosić Państwa do skosztowania tradycyjnych francuskich smaków. W ciągu jednego wieczoru prześledzimy bogatą historię kuchni francuskiej: zapoznamy się z wykwintnym i eleganckim smakiem „haute cuisine”, w którym dominuje precyzja i najwyższa jakość produktów. Nie zapomnimy także o „nouvelle cuisine” - bardziej nowoczesnym wydaniu kuchni francuskiej, która jest lekka i słodka, jak przygotowywany na kursie creme brulée.

    Pod czujnym okiem
Mistrzów Gotowania będziemy siekać i kroić, piec i gotować, a nawet łączyć tylko pozornie niepasujące do siebie elementy, a wszystko po to by w pełni poczuć klimat kuchni francuskiej. Efektem naszej pracy będzie wspólnie przygotowana kolacja, która oczaruje nawet najbardziej wymagające podniebienia. Nasze warsztaty zaczniemy od gorącej przystawki, następnie przygotujemy zupę, danie główne, będące prawdziwym dziełem sztuki kulinarnej, oraz oczywiście deser. Będzie smacznie i kolorowo, jak w tętniącym życiem Paryżu! Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Program kursu

1. Co i gdzie?, czyli krótka podróż po kulinarnej historii Francji
2. Francuskie smaki: wybór produktów wysokiej jakości, technika wykonywania dań, tworzenie kompozycji smakowych, dobór dodatków
3. Wspólne przygotowanie dań:
 • Przystawka: quiche lorraine z masą jajeczną z dodatkiem szynki i tymianku
 • Danie I: baeckeoffe czyli gulasz przygotowywany z ziemniaków, jagnięciny, wołowiny i wieprzowiny marynowanych w białym winie
 • Danie II: polędwiczki w sosie śliwkowym podawane z ziemniakami gratin
 • Deser: parfait z poziomkami
4. Wspólna kolacja przy suto zastawionym stole

Zapisy


 1. Aby dokonać rejestracji należy odszukać interesujący termin i miasto. Zapisu dokonujemy poprzez kliknięcie opcji "Zapisz się"
 2. Otworzy się Państwu formularz zgłoszeniowy. Po dokładnym wypełnieniu formularza klikamy na ikonkę "zapisz" na dole tekstu. Ważne, aby podane dane były zgodne z rzeczywistością, ponieważ część z nich potrzebna jest do przygotowania dyplomu i zaświadczenia dla uczestników.
 3. Pamiętamy, aby przeczytać i zaakceptować regulamin. Bez tego nie będzie możliwa dalsza rejestracja (z regulaminem można zapoznać się w tym momencie, można, też później, ponieważ załączany jest do umowy- zgłoszenie).
 4. Po poprawnym procesie rejestracji, wygeneruje się Państwu umowa, którą należy pobrać, wydrukować, podpisać i odesłać do nas faxem, mailem lub pocztą.
 5. Na podany przez Panią/Pana adres e-mailowy zostanie przesłane potwierdzenie rejestracji.
 6. Wpłata zaliczki(lub całości kwoty) na podany w umowie- zgłoszenie numer rachunku bankowego gwarantuje pewne miejsce na liście uczestników szkolenia.
 7. Wpłata pozostałej kwoty za kurs najpóźniej 4 dni przed rozpoczęciem kursu.
 8. Oficjalnym zaproszeniem na kurs jest harmonogram szkolenia wysyłany mailem najpóźniej 1 dzień przed przystąpieniem do szkolenia.
 9. Stawiamy na małe grupy - liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zobacz terminy

Warsztaty Viva la France! czyli francuskie smaki w pigułce 5h - tryb weekendowy

Warszawa
od 2021-05-22 do 2021-05-22
Cena: 299

Zaufali nam

Zapisz się