Warsztaty Muffiny, Cupcakesy, Cake popsy 4h


    
    Muffiny, cupcakesy, cake popsy
… piękne, kolorowe, kuszące swym wyglądem i smakiem. Choć pewnie większości z nas kojarzy je ze smakołykami amerykańskimi, to jednak historia ich powstania jest długa i zawiła, sięgająca jeszcze czasów XVIII-wiecznej Anglii. W swojej pierwotnej wersji były daniem przygotowywanym ze skórek chlebowych i ziemniaków, z czasem nabrały szlachetności, stając się ulubioną przekąską wyższych klas. Rok po roku ich receptura ulegała udoskonaleniu, a ich sława zaczęła wychodzić szeroko poza granice kraju. Dzięki ciągłemu ulepszaniu formuł oraz wpływom wielu kultur, dzisiaj możemy ciesząc się ich różnorodnym smakiem i wyglądem.


Nawiązując do tych wieloletnich tradycji, chcielibyśmy zaprosić wszystkich Państwa na słodkie
warsztaty przygotowywania muffinek, cupcakesów i cake popsów. Dzięki naszym Trenerom nauczymy się podstawowych różnic między tymi trzema rodzajami wypieków, stworzymy ciasta idealne z wykorzystaniem różnych rodzajów mąk: pszennej, żytniej czy kukurydzianej oraz poznamy tajniki dobru dodatków, tak by było jak najbardziej smacznie. Będziemy przygotowywać słodkie kremy i masy, siekać orzechy i pistacje, a także tworzyć własne aranżacje dekoracyjne. A na koniec zajęć, specjalnie dla Państwa krótka lekcja praktycznego pakowania babeczek. Taka słodka paczuszka z pewnością umili podwieczorek spędzony w gronie najbliższych nam ludzi!Program kursu

1. Muffiny, cupcakesy, cake popsy… krótki rys wprowadzający w słodki dział babeczek
2. Słodki proces produkcji: wybór odpowiednich narzędzi, rodzaje mąk, praktyczne wskazówki tworzenia kremów, mas, polew oraz dobór dodatków
3. Wspólne przygotowywanie wypieków:
 • Muffiny – wykonanie ciasta w stylu angielskim oraz w stylu amerykańskim z ulubionymi dodatkami: tradycyjne z gorącym masłem i konfiturą pomarańczową, razowe z czekoladą i truskawkami, kukurydziane z sezamem, z żurawiną, kokosowe, miętowe z kawałkami czekolady, cytrynowe, korzenne z jabłkami i cynamonem, orkiszowe z owocami sezonowymi, marchewkowe, jogurtowe z owocami leśnymi, itp.
 • Cupcakesy – wykonanie 2 odsłon babeczek: czekoladowe z kremem kawowym, waniliowe z mascarpone i sokiem z limonki, tiramisu, z solonym karmelem, oreo, czekoladowe z kemem malinowym itp.
 • Cake popsy – stworzenie dwóch rodzajów ciasteczek z ulubionymi dodatkami: lukrem, ganash’em, cukrowymi posypkami, kakao, wiórkami kokosowymi, bakaliami, drobnymi dekoracjami cukierniczymi, owocami kandyzowanymi itp.
4. Kulinarny de coupage czyli nauka pięknego podania przyrządzonych słodkości

Zapisy

Zapisy już wkrótce!
 1. Aby dokonać rejestracji należy odszukać interesujący termin i miasto. Zapisu dokonujemy poprzez kliknięcie opcji "Zapisz się"
 2. Otworzy się Państwu formularz zgłoszeniowy. Po dokładnym wypełnieniu formularza klikamy na ikonkę "zapisz" na dole tekstu. Ważne, aby podane dane były zgodne z rzeczywistością, ponieważ część z nich potrzebna jest do przygotowania dyplomu i zaświadczenia dla uczestników.
 3. Pamiętamy, aby przeczytać i zaakceptować regulamin. Bez tego nie będzie możliwa dalsza rejestracja (z regulaminem można zapoznać się w tym momencie, można, też później, ponieważ załączany jest do umowy- zgłoszenie).
 4. Po poprawnym procesie rejestracji, wygeneruje się Państwu umowa, którą należy pobrać, wydrukować, podpisać i odesłać do nas faxem, mailem lub pocztą.
 5. Na podany przez Panią/Pana adres e-mailowy zostanie przesłane potwierdzenie rejestracji.
 6. Wpłata zaliczki(lub całości kwoty) na podany w umowie- zgłoszenie numer rachunku bankowego gwarantuje pewne miejsce na liście uczestników szkolenia.
 7. Wpłata pozostałej kwoty za kurs najpóźniej 4 dni przed rozpoczęciem kursu.
 8. Oficjalnym zaproszeniem na kurs jest harmonogram szkolenia wysyłany mailem najpóźniej 1 dzień przed przystąpieniem do szkolenia.
 9. Stawiamy na małe grupy - liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zobacz terminy

Warsztaty Muffiny, Cupcakes, Cake popsy 4h - tryb wieczorowy

Miejsce
Termin
Wersja standardowa
Wersja z tabletem
Warszawa
od 2021-05-12 do 2021-05-12
Cena: 299
Cena: 549

Warsztaty Muffiny, Cupcakes, Cake popsy 4h - tryb weekendowy

Miejsce
Termin
Wersja standardowa
Wersja z tabletem
Warszawa
od 2021-05-22 do 2021-05-22
Cena: 299
Cena: 349

Zaufali nam

Zapisz się