Warsztaty Ciasta Bezglutenowe 4h     Większość popularnych słodyczy zwykle w swoim składzie zawiera gluten, który powoduje, że proste ciasto staje się niezdrowe. Jest to szczególnie uciążliwe dla osób chorujących na alergie pokarmowe, które z powodu nietolerancji tego składnika zmuszone są do rezygnacji z większości słodkich wyrobów. A przecież wcale nie musi tak być, wystarczy, że zmienią swój sposób odżywiania się. Ciasta wolne od glutenu są tak samo smaczne, jak upieczone na tradycyjnej pszennej mące, a do tego wbrew panującej opinii nie kosztują krocie.
    Dlatego też,
warsztaty z pieczenia ciast bezglutenowych skierowane są nie tylko do osób chorych na celiakię i alergie pokarmowe, ale do wszystkich miłośników zdrowego trybu życia, pasjonatów lubiących eksperymentować w kuchni oraz do wszystkich osób chcących pogłębić swoją wiedzę na temat zdrowych wyrobów cukierniczych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: ciekawe przepisy, nowatorskie rozwiązania oraz mnóstwo cennych wskazówek, jak przygotować ciasto idealne.

       Nie zabraknie także przyjaznej i
życzliwej atmosfery, która uczyni nasze warsztaty wyjątkowym spotkaniem. Pod czujnym okiem Trenera będziemy uczyć się, jak rozpoznać produkty bezglutenowe, czym zastąpić białą mąkę i cukier tak by było smacznie i zdrowo, a także udowodnimy, że warzywa są idealnym dodatkiem do ciast i ciasteczek. Będziemy tworzyć biszkopty, gnieść tary i mieszać zawiesiste masy, a wszystko po to by powstały wyjątkowe ciasta, które wzbudzą zachwyt u każdego odbiorcy. A na koniec wspólnej zabawy, wspaniały dyplom upamiętniający szczególne chwile!

Program kursu

1. Dieta Gluten Free czyli jak się ustrzec pułapek żywieniowych: czym jest gluten i jak go wyeliminować z diety, wybór produktów bezglutenowych, czytanie etykiet
2. Tworzenie wypieków bezglutenowych: rodzaje mąk, wykorzystywanie warzyw w cukiernictwie, czym zastąpić biały cukier
3. Wspólne przygotowywanie ciast:

 • migdałowa kladdkaka czyli szwajcarskie ciasto czekoladowe
 • ciasto marchewkowe
 • szarlotka z żurawiną
 • gorące suflety morelowe
 • sernik z białą czekoladą i musem śliwkowym
 • tarta czekoladowa na spodzie orzechowym z sosem malinowym
 • tort szpinakowy z truskawkami
 • ciasto jaglane z owocami sezonowymi: brzoskwiniami, wiśniami, porzeczkami itp.
4. Degustacja przyrządzonych ciast

Zapisy

Zapisy już wkrótce.
 1. Aby dokonać rejestracji należy odszukać interesujący termin i miasto. Zapisu dokonujemy poprzez kliknięcie opcji "Zapisz się"
 2. Otworzy się Państwu formularz zgłoszeniowy. Po dokładnym wypełnieniu formularza klikamy na ikonkę "zapisz" na dole tekstu. Ważne, aby podane dane były zgodne z rzeczywistością, ponieważ część z nich potrzebna jest do przygotowania dyplomu i zaświadczenia dla uczestników.
 3. Pamiętamy, aby przeczytać i zaakceptować regulamin. Bez tego nie będzie możliwa dalsza rejestracja (z regulaminem można zapoznać się w tym momencie, można, też później, ponieważ załączany jest do umowy- zgłoszenie).
 4. Po poprawnym procesie rejestracji, wygeneruje się Państwu umowa, którą należy pobrać, wydrukować, podpisać i odesłać do nas faxem, mailem lub pocztą.
 5. Na podany przez Panią/Pana adres e-mailowy zostanie przesłane potwierdzenie rejestracji.
 6. Wpłata zaliczki(lub całości kwoty) na podany w umowie- zgłoszenie numer rachunku bankowego gwarantuje pewne miejsce na liście uczestników szkolenia.
 7. Wpłata pozostałej kwoty za kurs najpóźniej 4 dni przed rozpoczęciem kursu.
 8. Oficjalnym zaproszeniem na kurs jest harmonogram szkolenia wysyłany mailem najpóźniej 1 dzień przed przystąpieniem do szkolenia.
 9. Stawiamy na małe grupy - liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zobacz terminy

Warsztaty Ciasta Bezglutenowe 5h - tryb weekendowy

Miejsce
Termin
Wersja standardowa
Wersja z tabletem
Warszawa
od 2021-01-20 do 2021-01-20
Cena: 299
Cena: 549

Zaufali nam

Zapisz się