Warsztaty Francuskie Makaroniki 4h       Makaroniki, czyli małe, rozpływające się w ustach ciasteczka rodem z Paryża, całkowicie zawładnęły cukiernictwem. Nie bez powodu nazywane są najtrudniejszymi ciastkami świata: sztuka ich produkcji jest czasochłonna i wymaga odrobiny precyzji, jednak ich smak równoważy wszystkie włożone wysiłki. W końcu, żadne inne łakocie nie są tak dopracowane w swych szczegółach, a kolorowy wygląd potrafi wzbudzi promienny uśmiech na najbardziej zachmurzonej buzi.
Zdając sobie sprawę z tak cudownych właściwości francuskich makaroników, chcielibyśmy
zaprosić do wspólnej zabawy wszystkich miłośników słodkich smaków, łasuchów lubiących nowości oraz niedowiarków uważających, że nie poradzą sobie z tak wymagającym projektem. Nasze warsztaty pokażą, że sztuka tworzenia makaroników jest łatwiejsza niż to się może wydawać. Nie tylko poznamy główne zasady pieczenia ciasteczek, ale także sami stworzymy różnokolorowe warianty „skorupek”, będziemy mieszać kremy i ubijać masy. A wszystko po to by móc wspólnie cieszyć się smakiem wykwintnych makaroników, których nie powstydziłaby się najlepsza cukiernia świata. A na koniec zajęć, specjalnie dla Państwa mała niespodzianka, nauka efektownego pakowania uroczych makaroników!

Program kursu

1. Z wizytą w paryskiej cukierni Ladurée czyli jak to się robiło w przeszłości
2. Sztuka wyrabiania makaroników: dobór produktów wysokiej jakości, odpowiednich narzędzi, główne zasady wyrabiania ciasta i pieczenia skorupek
3. Praktyczna nauka tworzenia makaroników:
 • przygotowywanie 4 wersji smakowych ciasta, m.in. do wyboru wersja: waniliowa, czekoladowa, pistacjowa, malinowa, różana, jeżynowa, orzechowa, brzoskwiniowa, cytrynowa, lawendowa
 • przygotowywanie 4 wersji kremów, do wyboru z: karmel z solą morską, różany, pistacjowy, słodko-gorzki z chili, fiołkowo-waniliowy, malinowy, owoce leśne, orzechowy, brzoskwiniowy
4. Słodka degustacja stworzonych ciasteczek

Zapisy

 1. Aby dokonać rejestracji należy odszukać interesujący termin i miasto. Zapisu dokonujemy poprzez kliknięcie opcji "Zapisz się"
 2. Otworzy się Państwu formularz zgłoszeniowy. Po dokładnym wypełnieniu formularza klikamy na ikonkę "zapisz" na dole tekstu. Ważne, aby podane dane były zgodne z rzeczywistością, ponieważ część z nich potrzebna jest do przygotowania dyplomu i zaświadczenia dla uczestników.
 3. Pamiętamy, aby przeczytać i zaakceptować regulamin. Bez tego nie będzie możliwa dalsza rejestracja (z regulaminem można zapoznać się w tym momencie, można, też później, ponieważ załączany jest do umowy- zgłoszenie).
 4. Po poprawnym procesie rejestracji, wygeneruje się Państwu umowa, którą należy pobrać, wydrukować, podpisać i odesłać do nas faxem, mailem lub pocztą.
 5. Na podany przez Panią/Pana adres e-mailowy zostanie przesłane potwierdzenie rejestracji.
 6. Wpłata zaliczki(lub całości kwoty) na podany w umowie- zgłoszenie numer rachunku bankowego gwarantuje pewne miejsce na liście uczestników szkolenia.
 7. Wpłata pozostałej kwoty za kurs najpóźniej 4 dni przed rozpoczęciem kursu.
 8. Oficjalnym zaproszeniem na kurs jest harmonogram szkolenia wysyłany mailem najpóźniej 1 dzień przed przystąpieniem do szkolenia.
 9. Stawiamy na małe grupy - liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń. 
Zobacz terminy

Zaufali nam

Zapisz się