Komputronik S.A.

Adres: Wołczyńska 37, 60-003 Poznań

NIP: 9720902729 KRS: 0000270885

Rozmowy kwalifikacyjne w Komputronik S.A.

Kierownik Sklepu 2015-08-31 13:28 przez nikt

Przebieg rekrutacji

Osoby rekrutujące spóźniły się ok. 20 minut przy czym opóźnienie wynikało z biegania na „papierosa” i zaledwie metr od czekającego w holu kandydata uskuteczniania luźnych rozmów z kolegami z innego działu (wtedy nie wiedziałem jeszcze, że te osoby będą prowadziły rozmowę) - wszystko można zrozumieć, ale nie brak szacunku na tym etapie i zero grzecznościowej informacji: "mamy małe opóźnienie, proszę chwilę jeszcze poczekać" i trochę dyskrecji. Dodatkowo jedna z osób prowadzących rekrutacje była ubrana jak na wieczorne party niż do pracy. Ponad połowa czasu rozmowy rekrutacyjnej była ukierunkowana na usilne dociekanie dlaczego odeszło się z poprzedniej firmy, oraz dlaczego wystąpiła luka w CV po x latach ciągłej pracy. Kolejna połowa to łapanie za słówka, przesłuchiwanie i dociekanie co kandydat wie lub co dowiedział się o firmie uzależniając od tego poziom zaangażowania kandydata, a może i nawet całej wiedzy. Atmosfera: - zimna w formie prawie przesłuchania, usilne ujmowanie kompetencji kandydatowi na każdym etapie. Nie zostałem zatrudniony, ale i tak by nic nie wyszło ze względu na bardzo słabe warunki zatrudnienia: Forma zatrudnienia: Podstawa – Umowa o pracę Premia – Działalność gospodarcza Jakość rozmowy rekrutacyjnej określiłbym jako: słaba, irytująca – ale jak bardzo wymowna jeśli chodzi o szacunek i kulturę pracy w firmie - przynajmniej w relacjach biuro-sklep

Pytania

Pytania na ogół były przerywane kolejnym pytaniem, lub zmianą tematu i powrotem do początku. Trochę takie skakanie.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Doradca Klienta 2014-03-13 18:32 przez aktualnypracownik

Przebieg rekrutacji

Zostałem poinformowany podczas rozmowy telefonicznej, że ktoś z firmy się do mnie odezwie w sprawie potwierdzenia dnia i godziny spotkania rekrutacyjnego. Odpowiedzi żadnej ale na umówioną godzinę danego dnia się zjawiłem. Zostałem poinformowany że to moja wina bo nie zadzwoniłem do bidulków i nie poinformowałem ich że stawie się na rozmowie o pracę. Następnie kiedy grzeczności i pierwsze żarciki mieliśmy za sobą zostałem poproszony o odegranie scenki sprzedażowej podczas której już wtedy, miałem poważne wątpliwości odnośnie kompetencji swoich nowych pracodawców. Poważne braki w podstawowej wiedzy z branży w której siedzi komputronik. Już przy podpisaniu umowy zrozumiałem też z kim mam do czynienia kiedy dyrektor kazał mi w formularzu wpisać mój numer NIP.

Pytania

Pytają o wszystko tylko nie o sprawy związane z przyszłym zawodem, tzn zapytają się o hobby o poprzednią pracę i ew. jakie pomysły z poprzedniej firmy mógłbyś im za darmo oddać.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
  • Komputronik S.A.
  • Wołczyńska 37
    60-003 Poznań

Oddziały »
×
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie
Potrzebujesz wsparcia?
Skontaktuj się z Panią Joanną Koczaj-Dyrda zgloszenie@gowork.pl

Joanna Koczaj-Dyrda
Joanna Koczaj-Dyrda Ofiara mobbingu - Radca prawny
Komputronik S.A.