Miniaturka
Aneta Dziadkowiec
HR Manager JOBS PLUS
Aneta Dziadkowiec Zarządza zespołem rekruterów i czuwa nad sprawnym przepływem wszystkich procesów HR w firmie. Profesjonalne doświadczenie łączy ze znajomością firmy “od podszewki”. Od lat z sukcesami tworzy zespół Jobs Plus - jest odpowiedzialna za większość wewnętrznych rekrutacji. Pracowita i pomocna - tak w dwóch słowach można opisać Anetę.Katarzyna Kluska Nasza specjalistka w zakresie elastycznych form zatrudnienia oraz rekrutacji na stanowiska handlowe. W swojej pracy zawsze zorientowana na budowanie partnerskich relacji – zarówno z klientami, jak i z kandydatami. Zorganizowana i praktyczna, nastawiona na rozwiązywanie problemów.

Katarzyna Kluska
Deputy HR Manager JOBS PLUS

Dlaczego przy poszukiwaniu zatrudnienia warto skorzystać z usług agencji pracy?

Katarzyna Kluska: Wokół współpracy z agencjami narosło wiele mitów. Kandydaci z dystansem podchodzą do agencyjnych ofert - zupełnie niepotrzebnie. Jako agencja, możemy powiedzieć, że naszym atutem jest duża liczba ofert pracy oraz przyjazna i sprawna rekrutacja (kandydaci mogą liczyć na odpowiedź na każdym etapie procesu). Współpracujemy tylko z zaufanymi firmami, za które ręczymy słowem - dzięki temu możemy zaoferować naszym kandydatom tylko pewne oferty pracy.

A dlaczego warto wybrać właśnie Jobs Plus?

K.K.: Każdy kandydat może liczyć na naszą pomoc: nasi rekruterzy doradzają, jak przygotować dobre CV oraz w jaki sposób przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Staramy się być zawsze pomocni: naszych kandydatów wspieramy całym sercem i dokładamy wszelkich starań, by dostali pracę marzeń. Pracujemy z ludźmi i partnerskie relacje są dla nas szczególnie ważne. Dlatego przestrzegamy zasad przyjaznej rekrutacji, jesteśmy też z kandydatami w stałym kontakcie na każdym etapie procesu.

Gdzie osoby zainteresowane mogą znaleźć aktualne oferty pracy?

Aneta Dziadkowiec: Wystarczy odwiedzić naszą stronę www.jobsplus.pl - tam, w zakładce “oferty pracy” zamieszczamy wszystkie aktualne ogłoszenia. Jeśli kandydat nie znajdzie nic dla siebie, może wysłać tzw. spontaniczną aplikację. Takie CV dołączymy do naszej bazy i gdy tylko pojawi się odpowiednia oferta - będziemy się kontaktować. Oprócz tego znaleźć nas można na Facebooku, na LinkedIn oraz lokalnych portalach ogłoszeniowych, w biurach karier i urzędach pracy.

Oferują Państwo pomoc w znalezieniu pracy na obszarze Polski. A za granicą?

A.D.: Poza rekrutacjami w Polsce, posiadamy dużą bazę ofert pracy za granicą. Szukamy pracowników do Francji, Belgii, Niemiec i Szwecji. Są to takie branże jak budownictwo czy też hotelarstwo i gastronomia. Wszyscy wiemy, że wyjazd na własną rękę jest dość ryzykowny. Wyjeżdżając za naszym pośrednictwem,pracownik może liczyć na pomoc przy organizacji wyjazdu oraz na stałe wsparcie opiekuna.

Do jakich branż rekrutujecie?

A.D.: Nie specjalizujemy się tylko w jednej branży, posiadamy oferty dotyczące zarówno stanowisk szeregowych, jak i specjalistycznych czy kierowniczych. Branże, dla których najczęściej rekrutujemy to:

 • produkcja
 • sprzedaż
 • gastronomia i hotelarstwo
 •  budownictwo
 • branża techniczna
 • stanowiska administracyjno-biurowe

 

Kandydatom oferujecie znalezienie stałego zatrudnienia, pracę tymczasową oraz na zlecenie. Wybór jest naprawdę duży.

K.K.: Zgadza się. Rekrutacje stałe prowadzimy przede wszystkim na stanowiska specjalistyczne. Dla doświadczonych kandydatów mamy szeroki wybór ofert. Co ważne, rekrutacja stała zakończona jest zatrudnieniem pracownika bezpośrednio u naszego klienta. My zaś dbamy o to, aby jak najlepiej dopasować osobę do stanowiska i sprawić, aby proces rekrutacyjny przebiegł w przyjaznej atmosferze.

Dla osób, które zaczynają swoją drogę zawodową albo wracają na rynek pracy, najlepszym rozwiązaniem jest praca tymczasowa - daje możliwość elastycznego łączenia pracy z nauką lub innymi zajęciami, jak np. wychowaniem dziecka.

Natomiast praca na zlecenie dotyczy najczęściej konkretnych zadań - można znaleźć krótkie zatrudnienie i dorobić sobie np. podczas inwentaryzacji czy w innego rodzaju pracach sezonowych.

A co z wiekiem kandydatów? Ma on znaczenie?

A.D.: W rekrutacji wiek nie ma takiego znaczenia, jak doświadczenie czy konkretne umiejętności. Z naszej perspektywy widzimy, że na rynku pracy jest popyt zarówno na osoby mniej doświadczone (na stanowiska juniorskie), jak i osoby z dłuższym stażem pracy. Na pewno nie kierujemy naszych ofert pracy do konkretnej grupy wiekowej. Czasami osoba młoda ma już na tyle duże doświadczenie, że bez problemu poradzi sobie na specjalistycznym stanowisku. Bierzemy zatem pod uwagę doświadczenie, umiejętności oraz motywację kandydatów i na tej podstawie staramy się znaleźć dla nich taką ofertę, która będzie odpowiadać zarówno pod kątem samego stanowiska, jak i kultury organizacyjnej w firmie.

Również coraz więcej pracodawców korzysta z usług pośrednictwa pracy do zatrudnienia pracowników. Jakie korzyści to ze sobą niesie?

K.K.: Przede wszystkim oszczędność czasu. Obecnie rekrutacja staje się coraz bardziej skomplikowanym i czasochłonnym procesem, ponieważ coraz trudniej znaleźć odpowiednich kandydatów. Oddając rekrutację w nasze ręce, firmy mogą skupić się na innych istotnych obszarach swojej działalności, mając tym samym pewność, że znajdziemy dla nich dobrych pracowników. Agencja pełni również rolę doradcy.Zawsze staramy się proponować takie rozwiązania, które są dla klientów najkorzystniejsze. Dbamy o dobry wizerunek naszych klientów poprzez przyjazną rekrutację i wszystkie działania, które mogą przekonać kandydatów do potencjalnego pracodawcy.

Prowadzą Państwo własnego bloga. Czego można się z niego dowiedzieć?

K.K.: Nasze artykuły kierujemy do klientów, ale i do kandydatów. Kandydaci znajdą tam najważniejszą wiedzę w pigułce: jak napisać dobre CV, jak przygotować się do rozmowy, jak przejść rekrutację. Klienci z kolei dowiedzą się więcej o współpracy z agencją pracy. Dzielimy się naszą wiedzą, bo działając w imieniu pracodawców zależy nam, aby kandydaci znaleźli jak najlepszą pracę.

Ile osób liczy Wasz zespół?

K.K.: W tej chwili to 20 osób, ale mamy nadzieję, że wkrótce będzie nas więcej :)

Na jakie stanowiska najczęściej poszukują Państwo pracowników do Jobs Plus?

A.D.: Raczej mamy stały zespół. Obecnie szukamy praktykanta do działu zagranicznego. Jest to nowy wakat wynikający z dużej ilości prowadzonych projektów do Francji i Belgii. Dodatkowo zdarzają się rekrutacje do działu rozwiązań HR oraz działu sprzedaży. Są to rozbudowane procesy rekrutacyjne, zakończone sesją AC w celu wyłonienia najlepszej i najbardziej dopasowanej do naszego zespołu osoby. W następnym roku chcielibyśmy rozbudować proces rekrutacyjny o dzień próbny w naszej firmie. Chcemy, aby wybrany przez nas kandydat miał okazję zobaczyć, jak pracujemy i poznać zespół, zanim podejmie ostateczną decyzję.

Czy przeprowadzają Państwo staże i praktyki dla studentów?

A.D.: Od lat we współpracy z urzędami pracy czy też wyższymi uczelniami organizujemy płatne staże i praktyki. Za każdym razem przygotowujemy plan wdrożenia oraz pełen program praktyk, tak aby osoba która dołącza do zespołu, zdobyła jak największą wiedzę dotyczącą branży i usług. 70% osób, przyjętych do nas na praktyki podejmuje decyzję o pozostaniu w Jobs Plus. Jesteśmy z tego powodu bardzo dumni! :)

Co wyróżnia Jobs Plus jako pracodawcę?

A.D.: My sami :) Myślę, że gdyby zapytać o to naszych pracowników, tak właśnie by odpowiedzieli. Tworzymy zgrany zespół i to właśnie szczególna atmosfera wyróżnia nas spośród innych firm.

 

Szukanie pracownika dla firmy zewnętrznej jest trudniejsze niż bezpośrednia rekrutacja?

K.K.: Tak. Zdecydowanie łatwiej nam przekonać kandydata do pracy w naszym zespole, ponieważ doskonale znamy firmę, kulturę organizacyjną i środowisko pracy. Poza tym od samego początku kandydat ma kontakt z osobami, z którymi później będzie współpracował. Podczas procesu dla naszych klientów kandydaci muszą nam zaufać, że jest dokładnie tak, jak mówimy. Decydującą rolę i tak ma rozmowa kwalifikacyjna u klienta, a nie zawsze mamy wpływ na to, jak ona będzie przebiegała i jakie wrażenie na kandydacie wywrze potencjalny pracodawca.

Posiadają Państwo duże doświadczenie w procesie rekrutacji. Jakie rady mogliby Państwo udzielić osobie, która przygotowuje się właśnie do rozmowy kwalifikacyjnej?

K.K.: Moje rady mogą zabrzmieć sztampowo, jednak potwierdzam swoim doświadczeniem, że są one skuteczne :)

 1. Po pierwsze: przygotuj się do rozmowy, czyli zdobądź informacje o firmie, do której aplikujesz.
 2. Po drugie: pokaż, że ci zależy na tej pracy. Jak to zrobić? Bądź zaangażowany w rozmowę, odpowiadaj wyczerpująco, nie bój się zadawać pytań. Pamiętaj, że rozmowa z rekruterem to także czas, aby dowiedzieć się jak najwięcej o firmie, do której aplikujesz.

Czego mogę życzyć na przyszłość?

A.D.: Ciekawych projektów i nieustającej pasji do tego, co robimy. Podążania za trendami i zmianami rynku rekrutacyjnego oraz samych udanych rekrutacji: zarówno do naszego zespołu, jak i dla klientów :)

  

Dziękuję za rozmowę.

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
 1. GoWork.pl 4 014 360
 2. linkedin.com 3 587 328
 3. olx.pl 3 276 288
 4. jooble.org 3 086 424
 5. pracuj.pl 3 054 024
JOBS PLUS
2.7/5 Na podstawie 151 ocen.
JOBS PLUS