Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Miniaturka
Agnieszka Sencio
Członek Zarządu Jaga Temp sp. z o.o.
W Jaga Temp od lipca 2011 roku. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na wydziale Zarządzanie i Marketing. Specjalizuje się między innymi w zarządzaniu HR, rekrutacją oraz employer brandingu.

Co to jest praca tymczasowa?

Praca tymczasowa występuje wszędzie tam, gdzie potrzebna jest doraźna pomoc w zachowaniu elastyczności produkcji i zatrudnienia. Dotyczy ona zatrudnienia na krótki okres, jak i w okresach urlopowych lub podczas choroby pracownika. Jest także wykonywana długoterminowo w powtarzających się szczytach sezonowych oraz w innych sytuacjach, charakterystycznych dla działalności naszych klientów. JAGA Temp zapewnia wykwalifikowany personel oraz przejmuje odpowiedzialność za całość prac związanych z procesem rekrutacji i administracji.

Jakie korzyści wynikają dla Waszych klientów?

Jest ich bardzo dużo. To na przykład brak kosztów związanych z rekrutacją i szkoleniem pracowników. Elastyczne zatrudnienie. Klient zamawia osoby na taki okres na jaki potrzebuje dodatkowego personelu. Ponadto administracja zatrudnienia nie jest obowiązkiem klienta. Jest także możliwość zastępstwa osoby w bardzo krótkim czasie np. na czas urlopu, czas choroby pracownika etatowego, urlop macierzyński.

W sytuacji niedoboru personelu praca tymczasowa to idealne rozwiązanie?

Oczywiście, że tak. To wielki plus w takich przypadkach jak absencja, w okresie nasilonej produkcji, podczas akcji promocyjnych oraz nagłego zapotrzebowania na specjalistę do wykonania określonego zadania. Praca tymczasowa dla kandydatów oferuje doskonały start do kariery na rynku pracy i może być drogą do uzyskania pierwszego stałego zatrudnienia.

 

Jakich ludzi wtedy szukacie?

To na przykład personel biurowy czyli asystentki, sekretarki, pracownicy administracji biurowej, pracownicy call center. Rekrutujemy także specjalistów ds. sprzedaży, marketingu, logistyki oraz księgowych. Zdarza się także poszukiwanie pracowników magazynowych. 

Pomagacie swoim klientom również podczas rekrutacji do pracy stałej. Na czym to polega?

Znalezienie odpowiednich osób w celu zatrudnienia na stałe jest procesem kosztownym i przede wszystkim czasochłonnym. JAGA Temp oferuje usługę selekcji i rekrutacji zapewniając oszczędność czasu i kosztów klientowi przedstawiając sprawdzonych pod względem merytorycznym kandydatów. Rekrutacja kandydatów jest prowadzana przez doświadczonych specjalistów, a o całym procesie informujemy klienta na bieżąco.

Jak długi jest czas procesu rekrutacyjnego?

Uzależniony jest od rodzaju stanowiska i wymaganych kompetencji. Ofertę zamieszczamy w serwisie internetowym. Posiadamy wiele sposobów na dotarcie do najlepszych kandydatów. Tych następnie przedstawiamy klientowi, który decyduje o wyborze kandydata. JAGA Temp udziela gwarancji na wykonaną usługę. Jeżeli zatrudniona osoba nie spełnia oczekiwań, bez dodatkowych opłat przedstawiamy kolejnych kandydatów.

Zachęcacie do wypróbowania kandydatów. Co to takiego Try&Hire?

W ramach tego, do firmy klienta kierowany jest pracownik, który wykonuje wymagane czynności, nie będąc u niego bezpośrednio zatrudnionym. W momencie, gdy klient podejmie decyzję o zatrudnieniu na stałe, JAGA Temp zobowiązuje się do przekazania pracownika.

Jakie wartości przyświecają działalności JAGA Temp?

To na przykład rozwój. Dążymy do rozwoju firmy i własnych kompetencji. Wiemy, iż ambitny zespół jest bodźcem do rozwoju firmy i sprawia, że jako organizacja musimy nieustannie i kreatywnie patrzeć na świadczone przez nas usługi. Drugim czynnikiem jest profesjonalizm. Dbamy, aby nasze działania były wykonywane na najwyższym poziomie. By jakość świadczonych przez nas usług nie była jedynie pustym słowem, a wartością, którą dostrzegają klienci we współpracy z nami. Ostatnim elementem jest skuteczność. Chcemy, aby prowadzone przez nas działania przynosiły jak najlepsze efekty. Dzięki naszemu długoletniemu doświadczeniu i zdobytemu know how realizujemy projekty,  tak  aby zapewnić klientom najwyższą skuteczność prowadzonych działań.

Dlaczego warto podjąć pracę tymczasową?

Przede wszystkim, by zdobyć cenne doświadczenie zawodowe, które można nabyć w elastycznym wymiarze czasowym. Zasady działania w ramach pracy tymczasowej oparte są na trójstronnym porozumieniu: Pracownik, Agencja Pracy Tymczasowej, Pracodawca Użytkownik. Po zapoznaniu się z ofertami i odbytej rozmowie kwalifikacyjnej ze specjalistami ds. rekrutacji podpisujemy umowę z uwzględnieniem m. in. okresu zatrudnienia, miejsca wykonywania pracy tymczasowej, wynagrodzenia za godzinę bądź wynagrodzenie za miesiąc.

Czy pracownik ma odprowadzane składki?

Tak. W przypadku umowy o pracę tymczasową odprowadzane są takie same składki jak przy zatrudnieniu na umowę o pracę. Umowa zlecenie ma również odprowadzane wszystkie składki z możliwością dobrowolnego wyboru składki chorobowej.

Co z urlopem?

Pracownikowi tymczasowemu przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze dwóch dni za każdy miesiąc pozostawania w dyspozycji jednego pracodawcy lub więcej niż jednego pracodawcy.

Praca tymczasowa kiedyś musi się skończyć.

Maksymalny czas zawarcia umowy z pracownikiem tymczasowym to okres 18 miesięcy. Dotyczy to wykonywania pracy u jednego pracodawcy.

Co wyróżnia Was w tej branży?

Nasz potencjał to przede wszystkim doświadczona i kompetentna kadra. Stabilny zespół z pasją realizuje powierzone nam projekty rekrutacyjne. Najważniejsze jest zrozumienie potrzeb klienta i nawiązanie z nim długofalowej współpracy. Nasze usługi realizujemy w bardzo krótkim czasie.

Czy zgłaszają się do Was tylko pracodawcy z dużych miast?

Nie. Oczywiście zatrudniamy na przykład w Warszawie, ale w naszej ofercie mamy także ogłoszenia na przykład z Grodziska Mazowieckiego, Pruszkowa, Teresina i Ożarowa.

Trafiają się też oferty zagraniczne?

Mamy też takie. Francuzi szukają spawaczy, frezerów i cieśli. Do Niemiec wysyłamy opiekunki.

Dziękuję za rozmowę.

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
Jaga Temp sp. z o.o.