Miniaturka
Maciej Pokrzywiński
Dyrektor Generalny IT COMPANY Sp. z o.o.
Związany z branżą IT od początku swojej kariery zawodowej czyli ponad 20 lat. Interesuje się optymalizacją procesów biznesowych przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Prywatnie miłośnik gór i F1.

IT COMPANY Sp. z o.o.

IT Company jest firmą informatyczną działającą od 2007 roku. Naszą misją jest zapewnienie klientom kompleksowej obsługi informatycznej oraz oprogramowania wspomagającego pracę firmy.

Rynek IT obfituje w wiele firm. Co na tle konkurencji wyróżnia IT Company?

Dbamy o wysoką jakość usług – w naszym wypadku nie jest to tylko slogan. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zadowolony klient to partner długofalowy, który poleci nasze usługi dalej. Wykorzystujemy m.in. metodologię Design Thinking, by jak najlepiej poznać potrzeby naszych klientów i dostosować usługi do ich oczekiwań. Cały czas zbieramy opinie, analizujemy rynek i reagujemy na zmiany. Jesteśmy partnerem biznesowym naszych klientów, dbamy o stabilny rozwój ich firm tak, by nie pozostali w tyle za swoją konkurencją.

IT Company istnieje już 10 lat. Jak w tym czasie zmieniła się Państwa firma?

Firma od początku stabilnie się rozwija. Nasz przepis na sukces to w dużej mierze orientacja rynkowa, innowacyjność, partnerstwo i dbanie o pracowników – co roku odnotowujemy wzrost zatrudnienia. Dzięki niskiej rotacji przez lata stworzyliśmy zgrany zespół ekspertów i przeszliśmy liczne szkolenia. Wspólnie uczyliśmy się zarządzać rozrastającą firmą i sformułowaliśmy czytelny katalog wartości.

Jakie to wartości?

Jednym z naszych podstawowych priorytetów jest bezpieczeństwo, które rozumiemy szeroko. Przywiązujemy wagę do najdrobniejszych szczegółów, które mogłyby obniżyć poziom zabezpieczenia danych naszych klientów. Serwisanci IT zawsze mają identyfikatory i ubrania firmowe, opracowaliśmy odpowiednie procedury, wykorzystujemy nowoczesne narzędzia do zarządzania pracą działu Wsparcia IT. Po drugie – autentyczność. Dostarczamy klientom tylko usługi szyte na miarę, których jakość możemy zagwarantować. Stawiamy na pomoc i partnerstwo.

W historii wielu firm mają miejsca momenty dla nich przełomowe, które wyznaczają dalszy kierunek rozwoju. Czy podobnie było w IT Company?

Momentem przełomowym było ograniczenie szerokiego spektrum usług. Z korzyścią dla naszych klientów, postanowiliśmy skupić się wyłącznie na tym, co umiemy robić najlepiej. Jednocześnie rozwinęliśmy sieć partnerską, więc możemy polecać naszym klientom sprawdzonych dostawców usług, którymi nie zajmujemy się sami.

Proszę powiedzieć, jakie usługi znajdują się w ofercie IT Company?

Posiadamy dwa wspierające się działy. Oferujemy kompleksowe wsparcie informatyczne dla firm – helpdesk, administrację serwerami, zarządzanie siecią, ochronę danych i zapewnienie bezpieczeństwa systemów, a także tworzymy oprogramowanie na indywidualne zamówienie.

Przejdźmy do procesu rekrutacji. Jak wygląda ten proces w IT Company?

Rekrutację prowadzimy sami, bez pomocy zewnętrznych firm rekrutacyjnych. Kandydaci spotykają się z kierownikiem działu, który w przypadku zatrudnienia będzie ich przełożonym. Z reguły wystarczą dwa spotkania, po których podpisujemy umowę o pracę, jeżeli obie strony są zadowolone. W czasie rozmów oceniamy doświadczenie i kwalifikacje techniczne, ale również bardzo istotne są dla nas kompetencje interpersonalne kandydatów.

Jakich pracowników najczęściej Państwo poszukujecie?

Nasza firma rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego stale prowadzimy rekrutację do działu Wsparcia IT na stanowiska: pracownik helpdesk IT i administrator IT. Poszukujemy także programistów aplikacji internetowych .NET C#.

Gdzie zainteresowani mogą znaleźć dostępne oferty pracy?

Publikujemy ogłoszenia na najpopularniejszych portalach rekrutacyjnych oraz bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Korzystamy również z mediów społecznościowych.

Jakimi cechami powinien charakteryzować się potencjalny pracownik IT Company?

Szukamy osób, które chcą związać swoją przyszłość z branżą informatyczną. Takich, które chcą się rozwijać i chcą, aby ich pomysły były także wykorzystywane do polepszenia i usprawnienia naszej firmy.

IT to jedna z najszybciej rozwijających się branż. Czy w związku z tym zapewniają Państwo swoim pracownikom szkolenia?

Ciągłe podnoszenie kwalifikacji to absolutna konieczność w naszej branży. Dlatego stworzyliśmy fundusz szkoleniowy, wykorzystujemy również możliwości dotacji, dofinansowujemy studia naszej kadry. Pomagamy pracownikom rozwijać się w wybranych przez siebie obszarach. Nic nie stoi również na przeszkodzie, żeby zmieniali miejsce w strukturze firmy – jeżeli poczują, że ich powołaniem jest coś zupełnie innego niż do tej pory.

Czy Państwa firma to dobre miejsce na rozpoczęcie swojej kariery?

Chętnie przyjmujemy do pracy osoby, które dopiero rozpoczynają swoją karierę. Ludzie z pasją, którzy są pewni ścieżki, jaką chcą podążać, mogą się u nas wiele nauczyć. Poza szkoleniami stricte związanymi z branżą, uczymy młodych pracowników procedur, dobrych praktyk i pomagamy wyrabiać właściwe nawyki, przede wszystkim związane z bezpieczeństwem danych naszych klientów. Nie zapominamy również o umiejętnościach miękkich, które są niezwykle istotne zwłaszcza w przypadku serwisantów, którzy pracują z klientem.

Jakim pracodawcą jest IT Company?

Henry Ford, legendarny amerykański przedsiębiorca mawiał: „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces”. Zdajemy sobie sprawę, z tego, że zadowolenie personelu przekłada się w znacznej mierze na zaufanie klientów i budowanie przewagi konkurencyjnej. Dlatego zależy nam na rozwoju naszych pracowników oraz ich satysfakcji z wykonywanej pracy. Wprowadziliśmy rozwiązania, które zapewniają pracownikom możliwość zachowania równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Oferujemy sporą swobodę regulowania czasu pracy – elastyczne godziny pracy i przerw, możliwość pracy zdalnej w razie potrzeby, czy wyjść w celach prywatnych. Dbamy o to, aby pracownicy byli zawsze wypoczęci i z przyjemnością przychodzili do pracy, dlatego nie pracujemy po godzinach, a weekendy są po to, aby odpoczywać. Ważna jest także motywacja i odpowiednie szkolenia personelu, a także wyszukiwanie dla każdego członka zespołu odpowiednich wyzwań. Dzięki takiemu podejściu, każdy pracownik chce się rozwijać i może efektywnie wykorzystać swój potencjał.

Jak wyglądają pierwsze dni pracy w IT Company nowo zatrudnionej osoby?

Jest dla nas ważne, żeby wszystkim pracownikom były bliskie nasze wartości, dlatego każdy rozpoczyna swoją pracę od szkolenia na temat firmy i naszych zasad komunikacji z klientem. Przez pierwszych kilka tygodni nowy pracownik ma swojego opiekuna, który pomaga mu w adaptacji i dba o to, żeby nowa osoba czuła się komfortowo.

Jaką rolę w IT Company odgrywa atmosfera?

Zależy nam, by praca była przyjemnością, dlatego na różne sposoby urozmaicamy nasze obowiązki. Na przykład prace serwisowe i aktualizacje, które muszą być wykonywane w porze nocnej, poza godzinami biznesowymi naszych klientów, wykonujemy na wyjazdach w góry lub nad morzem. Zmiana otoczenia jest z jednej strony świetną okazją, by popracować kreatywnie i omówić ciekawe rozwiązania. Z drugiej strony, pozwala pracownikom na chwilę oddechu i odpoczynek od codzienności. Wszystkie imprezy integracyjne są organizowane z inicjatywy i według pomysłu pracowników, co sprzyja fantastycznej zabawie.

Jak wyobrażają sobie Państwo IT Company za 5 lat?

IT to bardzo rozwojowa i zmienna branża, w której wszystko przebiega bardzo dynamicznie. Dlatego działania planujemy rocznie, na bieżąco obserwując rynek. Stawiamy na stabilny rozwój na każdym polu działania. W przyszłości chcemy powiększać swój zespół, pozyskiwać coraz więcej klientów polskich i zagranicznych oraz nieustannie podążać za nowinkami technologicznymi.

Dziękujemy za rozmowę.

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
IT COMPANY Sp. z o.o.
3/5 Na podstawie 50 ocen.
IT COMPANY Sp. z o.o.