Miniaturka
Dorota Korzon Wójcik Dyrektor Działu HR Iron Mountain Polska Sp. z o.o.

Czym zajmuje się firma Iron Mountain?

Firma Iron Mountain powstała w 1951 r. w Livingston w stanie Nowy Jork. Założyciel firmy - Herman Knast – zagospodarował a następnie przekształcił nieczynną kopalnię rud żelaza w bunkier atomowy przeznaczony do przechowywania nośników danych. Niedługo potem Iron Mountain pozyskał pierwszego klienta - był nim East River Savings Bank, który przekazał mikrofilmy oraz formularze ze wzorami podpisów swoich klientów. W 1978 w Nowym Jorku został wybudowany pierwszy magazyn przeznaczony do przechowywania dokumentacji papierowej. Rozwijająca się firma w 1988 roku przejęła Bell & Howell Records Managemnt Inc stając się ogólnokrajowym liderem w zakresie przechowywania oraz zarządzania informacją. W 1996 roku Iron Mountain zadebiutowało na amerykańskiej giełdzie NASDAQ. W 1999 roku w wyniku przejęcia British Data Management, Iron Mountain rozszerzyło swoją działalność na rynek europejski. W tym samym czasie firma rozpoczęła ekspansję na kraje Ameryki Łacińskiej. Dziś Iron Mountain ma ponad 1000 oddziałów oferując najbardziej kompletny zestaw usług dla sprawnego, wygodnego i oszczędnego zarządzania informacjami w każdej firmie.

A co z Iron Mountain Polska?

Na polskim rynku działamy już 17 lat i zaufało nam już 2500 klientów. 2 mln pudeł archiwizacyjnych, ponad 2 mld dokumentów pod kontrolą – liczby mówią same za siebie. Ogólna pojemność kartonów w naszych magazynach wynosi 4 178 435 m3.

Może to Pani przedstawić bardziej obrazowo?

Naszymi kartonami można wypełnić 708 basenów olimpijskich. Gdybyśmy ustawili wszystkie nasze pudła w pionie przewyższałyby Mount Everest 350 razy. Gdybyśmy natomiast chcieli zmierzyć długość dokumentów, które przechowujemy, to wynosi ona 2800 km, a pudła z nimi są równe trasie Warszawa – Madryt. Dodatkowo Stosujemy też nowoczesne Centrum Zarządzania dokumentami DMS.

Pomijając liczby, co czyni z Państwa lidera na globalnym rynku i co pozwoliło na tak ogromny sukces?

Iron Mountain stawia na jakoś świadczonych usług. Dysponujemy najlepszymi zabezpieczeniami w magazynach w których przechowywane są informacje. Ponadto, pomagamy naszym Klientom zarządzać posiadanymi zasobami poprzez obniżanie kosztów oraz ryzyka, dostarczanie wiedzy, tworzenie wartości dodanej oraz gwarancje bezpieczeństwa.

W jakich krajach posiadacie Państwo oddziały?

Działamy na 5 kontynentach, w 35 krajach.

Jeśli chodzi o kwestie rekrutacyjne, jakich pracowników Państwo potrzebujecie? Preferujecie Państwo jakieś konkretne wykształcenie lub cechy charakteru?

W przypadku pracowników operacyjnych preferujemy przeszkolonych i wykwalifikowanych archiwistów. Nie jest to jednak priorytetowa umiejętność. Skupiamy się przede wszystkim na ludziach młodych, otwartych, ambitnych, dla których zdobywanie doświadczenia jest ważnym elementem ich dalszej kariery zawodowej. Charakterystyczne dla naszej firmy jest stawianie wysokiej poprzeczki etyki zawodowej. W myśl naszych zasad za etykę uważamy postępowanie zgodnie z zasadami, misją i wartościami firmy. 

Na Państwa stronie internetowej widnieją oferty pracy np. w Warrington. Czy zapewniacie Państwo transport do kraju docelowego i zakwaterowanie?

Nie, nie gwarantujemy transportu oraz zakwaterowania. Nie mamy w zwyczaju stosowania takich praktyk, jednak każdy pracownik Iron Mountain Polska, który zostanie oddelegowany do innego kraju ma od nas pełne wsparcie w kwestii znalezienia zakwaterowania czy innej niezbędnej pomocy. 

Dlaczego warto wybrać właśnie Iron Mountain jako pracodawcę?

Jesteśmy firmą, która stawia na młodych i ambitnych ludzi. Charakteryzuje nas miła i przyjazna atmosfera w której każdy pracownik czuje się swobodnie. Nie ma wyczuwalnej hierarchii, co oznacza, że pracownicy swobodnie poruszają się wśród innych, nawet tych z wyższego szczebla korporacyjnego. Ważnym aspektem jest fakt, że pracownicy lubią spędzać ze sobą czas, również poza godzinami pracy. Iron Mountain to firma, która zapewnia olbrzymie możliwości rozwoju. Rozwijamy się na rynku polskim i całym świecie, co daje również  poczucie stabilizacji pracownikom w firmie o zasięgu międzynarodowym. Gwarantujemy cykle szkoleń dla pracowników z różnych szczebli organizacyjnych. 

Czy zatrudniacie Państwo również studentów i czy stawiacie bardziej na młodych chcących się szkolić, czy na bardziej doświadczonych pracowników? 

Zatrudniamy m.in. studentów. Nie mamy preferencji wiekowych. Ważne jest aby osoba, która decyduje się na podjęcie z nami współpracy dopasowała się do zasad, które wynikają z naszej organizacji, etyki. Jeśli taka osoba jest otwarta na nowe wyzwania, nie ma znaczenia w jakim jest wieku. 

Nawiązując do treści znalezionych na Państwa stronie internetowej, jak ważna jest dla Iron Mountain etyka?

Proszę sobie odpowiedzieć na pytania, jak firma o takim zasięgu, o takiej rozpoznawalności na rynku polskim ale i na arenie międzynarodowej mogła by cieszyć się zaufaniem wśród klientów, jeśli nie stosowałaby zasad etyki? Etyka jest podstawowym i najważniejszym elementem działalności Iron Mountain na całym świecie. 
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 3 115 175
  2. olx.pl 2 736 098
  3. pracuj.pl 2 718 511
  4. linkedin.com 2 689 259
Iron Mountain Polska Sp. z o.o.