Elżbieta Britmann Dyrektor kliniki leczenia niepłodności Invimed T Sp. z o.o.
Od 12 lat związana z kliniką leczenia niepłodności InviMed. W latach 2010-2014 odpowiadała za obszar administracji personalnej i płac, w 2014 r. objęła stanowisko dyrektora zarządzającego kliniki InviMed w Warszawie. Ukończyła zarządzanie zakładami opieki zdrowotnej, zarządzanie zasobami ludzkimi oraz prawa medycznego, biotechnologii i socjologii medycyny na Uniwersytecie Warszawskim.

Posiadają Państwo 15-letnie doświadczenie w diagnozowaniu oraz leczeniu niepłodności. Jak wyglądały początki InviMed?

Matecznikiem sieci klinik leczenia niepłodności InviMed jest klinika w Warszawie. To tutaj wszystko się zaczęło w 2001 r. Zgromadziliśmy najlepszych lekarzy i embriologów - wybitnych specjalistów, którzy zdobywali doświadczenie w renomowanych klinikach zagranicznych. Bardzo szybko rozchodziły się wieści o wysokiej skuteczności leczenia w InviMed. Pacjenci przyjeżdżali do nas z całej Polski. Było ich tak wielu, że aby ułatwić im dostęp do leczenia zapadła decyzja o utworzeniu kolejnych klinik. I tak sukcesywnie powstały kliniki we Wrocławiu, Poznaniu, Gdyni i Katowicach oraz filia w Bydgoszczy.

Dlaczego warto wybrać właśnie Państwa klinikę?

Diagnozowaniem i leczeniem niepłodności zajmujemy się już od 16 lat. Podstawą naszego sukcesu – zaufania naszych pacjentów i skuteczności leczenia jest wykwalifikowany zespół specjalistów z międzynarodowym doświadczeniem. Jesteśmy liderem skuteczności wśród polskich klinik, a także wielu klinik europejskich. 43% pacjentek, korzystających z leczenia in vitro i ponad 65% pacjentek z programu adopcji komórek jajowych zachodzi w ciążę już po pierwszej próbie. Mamy też największe laboratorium embriologiczne w Polsce. Obecnie pracuje w nim wykwalifikowany zespół 26 embriologów, biologów i biotechnologów. Aż pięciu z nich posiada certyfikaty ESHRE (Europejskie Towarzystwo Rozrodu Człowieka i Embriologii). Niezwykle dużą uwagę przykładamy do procedur bezpieczeństwa w klinikach, działamy w oparciu o standardy i zalecenia Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii (ESHRE), Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu (PTMR), American Society for Reproductive Medicine (ASRM) oraz zasady określone przez Ministerstwo Zdrowia.

Jakie metody leczenia stosują Państwo w klinice?

Prowadzimy szeroką diagnostykę niepłodności kobiet i mężczyzn, leczymy wszystkimi nowoczesnymi metodami, uznanymi na świecie. Specjalizujemy się w metodach wspomagania rozrodu – inseminacji i zapłodnieniu in vitro.

  

A jak prezentują się Państwa statystyki?

Codziennie odwiedza nas około 250 pacjentów. Pomogliśmy już kilkudziesięciu tysiącom par. Dzięki nam urodziło się już osiem tysięcy dzieci. Ta liczba każdego dnia rośnie, co bardzo nas cieszy.

Jaka jest główna misja InviMed?

Naszą misją jest pomoc w tworzeniu szczęśliwej rodziny. Wypełniamy ją z pełnym zaangażowaniem i radością. Służymy pacjentom rozwiązując ich problemy z płodnością. Korzystamy ze światowej wiedzy medycznej, najnowocześniejszych technologii oraz metod leczenia. Jesteśmy po to, aby spełniać marzenia o rodzicielstwie.

Piszą Państwo własnego bloga. Czego można się z niego dowiedzieć?

Blog stanowi kompendium wiedzy na temat niepłodności. Piszemy w nim o przyczynach choroby oraz o tym, w jaki sposób można ją wyleczyć. Wzbogacony został o wiedzę lekarzy, psychologów i dietetyków, którzy zawarli w nim wskazówki dla starających się o dziecko. Jest to rodzaj poradnika zarówno dla tych osób, które już się leczą, jak i dla tych, które dopiero podejrzewają, że mogą mieć problem. Na blogu można przeczytać także historie innych par, które przeszły trudną drogę do rodzicielstwa. Zachęcam do zajrzenia http://www.invimed.pl/blog, bo można tu znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, których być może wielu z nas bało się zadać lekarzowi.

Kto tworzy Wasz zespół?

We wszystkich pięciu klinikach InviMed (w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdyni i Katowicach) jest zatrudnionych ok. 160 pracowników, tylko w Warszawie pracuje ok. 70 osób. InviMed tworzą najlepsi embriolodzy i lekarze specjalizujący się w leczeniu niepłodności, którzy doświadczenie i umiejętności nabywali w Polsce i za granicą. Wspierają ich wykwalifikowane położne i pielęgniarki. Pacjentom pomocną dłonią służą koordynatorzy obsługi medycznej, recepcjoniści oraz konsultanci telefoniczni.

 

A teraz kilka pytań na temat rekrutacji. Gdzie można znaleźć Państwa aktualne oferty pracy?

Nasze ogłoszenia pojawiają się głównie na popularnych portalach z ofertami pracy. Informacje na temat aktualnych rekrutacji zamieszczamy również na stronach internetowych uczelni wyższych. Zdarza się, że osoby zainteresowane pracą w klinikach same do nas piszą. Gromadzimy takie aplikacje i bierzemy je pod uwagę przy najbliższej rekrutacji.

Czy przeprowadzają Państwo procesy rekrutacyjne przez cały rok?

Rekrutujemy kandydatów, gdy mamy taką potrzebę.

Czy osoby bez doświadczenia również mają szansę na znalezienie zatrudnienia w Państwa firmie?

Tak, dajemy szansę również młodym i ambitnym osobom, które dopiero zaczynają swoją drogę zawodową. Jesteśmy kliniką o wąskiej specjalizacji, która umożliwia praktykę pod okiem najlepszych specjalistów w kraju. Takie doświadczenia na pewno dobrze wyglądają w CV, choć zazwyczaj nasi młodsi koledzy zostają z nami na długie lata.

Czy Państwa pracownicy mają otwartą ścieżkę kariery?

Jesteśmy placówką medyczną, która zatrudnia głównie specjalistów – lekarzy, embriologów, pielęgniarki i położne. Praca w takich zawodach różni się od pracy w korporacjach o rozbudowanej strukturze, gdzie pracownik ma bardzo długą ścieżkę kariery. Nie oznacza to oczywiście, że nie doceniamy pracowników, wręcz przeciwnie – jak każda organizacja mamy swoją strukturę, każdy ma możliwość awansu.

  

Jaka panuje atmosfera w InviMed?

Określiłabym ją jako szczególną. Pacjenci przychodzą do nas ze swoimi życiowymi dramatami. Często latami bezskutecznie starają się o dziecko. Każdy z nas widzi ich codziennie, wiemy co przeżywają. Dlatego staramy się wytworzyć atmosferę zrozumienia i ciepła. Tacy też jesteśmy dla siebie - przyjaźni. Aby pacjenci czuli się komfortowo, muszą czuć, że my się lubimy.

Jakie wartości powinien wyznawać pracownik, aby idealnie odnaleźć się w specyfice Państwa firmy?

Misją naszej firmy jest pomoc parą borykającym się z problemem niepłodności, dlatego też empatia i  chęć pomocy drugiej osobie są bardzo ważna.

Jak Pani zdaniem będzie rozwijać się ta branża?

Obecnie z niepłodnością walczy już co piąta para w Polsce. Oznacza to, że aż 1,5 mln par nie zajdzie w ciążę bez pomocy medycyny. Na szczęście  z pomocą przychodzą im takie kliniki, jak nasza. Do tej pory pomogliśmy przyjść na świat już prawie ośmiu tysiącom dzieci.

Czego mogę życzyć na przyszłość?

Niepłodność została uznana przez Światową Organizację Zdrowia za chorobę i każdy powinien mieć prawo do skorzystania z uznanych na świecie metod leczenia. Niestety ostatnio na drodze do szczęścia niepłodnym parom stają spory światopoglądowe. Dlatego proszę nam życzyć, abyśmy mogli dalej spełniać marzenia o rodzicielstwie przy użyciu najnowszych i najskuteczniejszych zdobyczy medycyny. Bo to dzięki nim możemy oglądać uśmiechy na twarzach szczęśliwych rodziców. A to nadaje sens naszej pracy.

Dziękuję za rozmowę.

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 3 115 175
  2. olx.pl 2 736 098
  3. pracuj.pl 2 718 511
  4. linkedin.com 2 689 259
Invimed T Sp. z o.o.