IDES Consultants Polska Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię
IDES Consultants Polska Sp. z o.o.
counter
2 86 118 5 1

Czym się zajmujemy?

IDES Consultants Polska jest firmą doradczą z międzynarodowymi doświadczeniami, skutecznie działającą na rynku polskim od 1996 roku. Posiadamy Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością według normy ISO 9001:2015. Jesteśmy Członkiem - Założycielem Polskiej Izby Firm Szkoleniowych oraz laureatem Złotego Certyfikatu Przedsiębiorstwo Fair Play. Celem naszego działania jest efektywna współpraca z firmami ukierunkowana na osiąganie sukcesu poprzez dobór wykwalifikowanego personelu, jego dalszy rozwój i wzbogacanie umiejętności zawodowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszym oficjalnym profilem na portalu GoWork.pl, na którym zjadą Państwo szczegółowe informacje dotyczące naszej działalności.

 • 1996

  Rok założenia

 • 10

  Liczba pracowników

Wirginia Gostomczyk Prezes Zarządu, IDES Consultants Polska Sp. z o.o.

Absolwentka m.in. Uniwersytetu Jean Moulin Lyon III oraz Uniwersytetu Łódzkiego DESS Diplome des Etudes Superieurs Specialise, MBA. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży zarządzania zasobami ludzkimi. Dyrektor Personalny, Project Manager, Coach. Karierę zawodową rozpoczęła w dziale HR grupy Brandt. W 1996 roku utworzyła polski oddział IDES Consultants. Wykładowca zarządzania zasobami ludzkimi, kierownik projektów doradztwa personalnego i organizacyjnego w przedsiębiorstwach międzynarodowych i polskich. Członek Kapituły Certyfikacji Managerów województwa łódzkiego. Współautor wielu artykułów w dziedzinie rozwoju zasobów ludzkich i idei uczenia się przez całe życie (LLL). Doświadczenie asesora w licznych projektach Assessment i Development Center dla firm z rynku łódzkiego i centralnego. Założyciel i organizator cyklicznych spotkań Klubu HR, zrzeszających liczne grono przedsiębiorców i przedstawicieli instytucji publicznych zainteresowanych szeroko pojętymi zasobami ludzkimi. Prezes IDES Consultants Polska Sp. z o.o. oraz Konsul Honorowy Królestwa Belgii w Łodzi.

Przeczytaj cały wywiad »

Paweł
 Pytanie

Hej. Pytanie mam czy wiecie czy biuro tej agencji działa. Bo dzwoniłem na stacjonarny ale nie odbierali. Nie chce tam jechać na ślepo. Wiecie coś?

Ciekawy
 Pytanie

Mam pytanie. Brałem udział w rekrutacji w zeszły czwartek - 07.05.2020 i do tej pory nie dostałem odpowiedzi zwrotnej. jak długo czekaliście na feedback?

Pytanie
 Pytanie

Wiecie czy IDES Consultants Polska Sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Zobacz wszystkie opinie (118)

Specjalista 2020-06-17 12:33 przez Rozmowa

Przebieg rekrutacji

Zdalnie ale ok. Nawet bardziej mi się to podoba bo nie muszę wychodzić z domu :)

Pytania

-

 • Poziom rozmowy:
 • Rezultat: Dostałem pracę

Pracodawca

 Aktualność

Jak zadbać o motywację i zaangażowanie pracownika, kiedy czynniki zewnętrzne zmuszają nas do zwolnień?
Jak zwolnić dobrego specjalistę i zostawić przy tym dobre wrażenie?
Procesy i przemiany gospodarcze narzucają zmiany, które wywierają wpływ na różne segmenty oraz gałęzie rynku. Przedsiębiorcy mimo tego, że nie chcą, muszą szybko i elastycznie reagować na potrzeby rynku.
Z końcem marca tysiące pracowników w Polsce dostało wypowiedzenia. Duża część przedsiębiorstw nie ma możliwości przejścia na pracę zdalną, dlatego pracodawcy zostali zmuszeni do zawieszenia działalności lub znaczącego ich ograniczenia, co za tym idzie – zredukować wiele etatów.
Czy przedstawiciele tych firm pomyśleli wówczas o pracownikach? Co dalej będzie się z nimi działo? Jak przeprowadzić zwolnienia w bezpieczny dla firmy sposób, nie zapominając o pracowniku.
Można „zadbać” o swoich pracowników pomimo restrukturyzacji. W wielu przypadkach przepracowali w organizacji długie lata. Niektóre firmy zajmujące się stricte doradztwem personalnym prócz wsparcia w kwestii zatrudnienia nowych pracowników zapewnia również wsparcie w przypadku redukcji zatrudnienia – do czego wykorzystywany jest pakiet usług określanych jako OUTPLACEMENT.
Outplacement to narzędzie, które ma za zadanie zapewnienie wsparcia pracownikom opuszczającym miejsce pracy z powodów zależnych od pracodawcy i przede wszystkim doprowadzenie do nawiązania stosunku pracy zwalnianych pracowników z nowym pracodawcą. 
ZALETY DLA ZWALNIANEGO PRACOWNIKA:


 • Dostęp do wyspecjalizowanego doradztwa zawodowego, szkolenia w formie warsztatowej;

 • Wsparcie w zakresie poszukiwania nowego miejsca zatrudnienia;

 • Dostosowanie programu outplacementowego do potrzeb uczestnika;

 • Wsparcie emocjonalne.


ZALETY DLA PRACODAWCY:

 • Sprawne i bezkonfliktowe przeprowadzenie procesu zwalniania pracowników;

 • Ugruntowanie opinii solidnego i rzetelnego pracodawcy na rynku pracy;

 • Eliminowanie poczucia niepewności wśród pozostającego personelu poprzez przekazywanie rzetelnej i jasnej informacji odnośnie zmian zachodzących w firmie; Zmniejszenie wśród zwalnianych poczucia niesprawiedliwości;

 • Wsparcie prawnika pod kątem prawa pracy, prawa działalności gospodarczej oraz doradcy zawodowego w ramach analizy struktury zatrudnienia i opracowania strategii zmian.


Outplacement to nie tylko kwestia tzw. kultury firmy. To przede wszystkim rezultat kalkulacji zysków i strat. Ważne, aby zminimalizować nieprzychylne skutki.
Usługa outplacementu rozwija się w Polsce w bardzo szybkim tempie. Społeczeństwo nabiera świadomości, że takie programy pomagają w usprawnianiu gospodarki. Korzyści związane z wprowadzeniem tego narzędzia są znacznie wyższe, niż koszty.
Bardzo istotne jest, aby nieprzychylne skutki pandemii koronawirusa (COVID-19) związane z przymusowymi zwolnieniami przeprowadzić w bezpieczny dla pracowników sposób, aby łagodnie przejść przez trudny okres zmian. To świadczy o firmie i jej wartościach.
Właściwie przeprowadzony outplacement staje się dla pracodawcy opłacalną inwestycją, gwarantującą korzyści zarówno po stronie pracodawcy jak i pracownika.

IDES Consultants Polska Sp. z o.o.