Hireright

Katowice

Ocena pracodawcy 3/6

na podstawie 54 ocen.

Rozmowy kwalifikacyjne w Hireright

Trainee Researcher 2018-04-13 17:52 przez ewe

Przebieg rekrutacji

30minutowa rozmowa z rekruterem, głównie w języku angielskim, objaśnienia o firmie w j.polskim, potem odpowiedz na moje pytania. Następnie praca testowa z komputerem - uzupełnienie tabeli na podstawie wykonanej rozmowy telefonicznej, napisanie 2 maili formalnych oraz jedno krótkie zadanie reaserch online. na te 4 zadania 35 min w sumie.

Pytania

Co wiem o firmie, jakich ludzi lubie/nie lubie w pracy, przyklad stresujacej sytuacji i jej rozwiazania.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

Trainee Researcher 2018-04-05 11:36 przez laszlo_kovacs

Przebieg rekrutacji

Najpierw ~40 minut rozmowy z dwoma rekruterkami, czyli pytania o słabe i mocne strony, możliwość wykazania się jeśli chodzi o język obcy, a także trochę small talku. Następnie seria 5 zadań wykonywanych na laptopie, z czego jedno to tzw. "mock call", czyli rozmowa telefoniczna z pracownikiem HireRight udającym np. urzednika, od którego musimy wyciągnąć jakieś informacje. Reszta zadań to emaile z zachowaniem odpowiedniego rejestru i języka formalnego, a na koniec proste zadanie z wyszukiwania informacji online. Na tę drugą część dostałem 35 minut, ale skończyłem ją po około 20. Wiadomość o wyniku rekrutacji miała dotrzeć tego samego lub następnego dnia, ale otrzymałem ją dwa dni później, co jednak mnie nie dziwi, bo mimo "wysokiej oceny moich kwalifikacji" pracy nie dostałem, a tym samym nie był to priorytet. Poziom rozmowy i kompetencję rekruterek oceniam bardzo dobrze.

Pytania

1) Wyzwania na poprzednim stanowisku. 2) Jak poradziłbym sobie z sytuacją XYZ (tu chodziło np. o postępowanie w przypadku słabego połączenia telefonicznego, lub "ciężkiego" akcentu rozmówcy)? 3) Dlaczego akurat ta firma? 4) Dlaczego to akurat mnie powinni zatrudnić? 5) Czy sam mam jakieś pytania do rekruterek?

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

młodszy specjalista do spraw weryfikacji danych 2017-09-21 21:54 przez tgb

Przebieg rekrutacji

najpierw przez agencję, rozmowa po polsku, później trochę po angielsku po czym od razu zostałam zaproszona na drugi etap już z firmą; pytania jak na typowej rozmowie rekrutacyjnej też po polsku i angielsku, ale zupełnie na luzie; trzecim etapem była rozmowa telefoniczna w drugim języku obcym, ale też na luzie; na żadnym z etapów nie było dziwnych pytań w stylu: podaj 15 przykładów zastosowania spinacza biurowego

Pytania

czy nie przeszkadza mi praca w trybie 8h na zmiany od 8, 9 i 10; co wiem o firmie, pytania o poprzednie stanowiska i jakie napotkałam trudności i jak sobie z nimi poradziłam

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

Trainee Researcher 2016-08-27 23:09 przez Ktoś

Przebieg rekrutacji

1-szy etap rekrutacji to dwie piętnastominutowe rozmowy telefoniczne o umówionej porze w dwóch różnych językach obcych - zlecono to firmie zewnętrznej. 2-gi etap rekrutacji - część pierwsza - rozmowa osobista początkowo w języku polskim a potem po angielsku. Nie rozmawiano ze mną w trzecim wybranym języku (widocznie nie miałby kto weryfikować). Na rozmowę przywdziałam wizerunek biznesowy natomiast Panie Rekruterki były ubrane na sportowo więc czułam się trochę niezręcznie jak z innej planety. Poziom języka oceniam jako łatwy ale to sprawa subiektywna. Na początku powiedziano parę słów na temat firmy o czym już wcześniej przeczytałam na stronie www. Nie było jakiś nietypowych pytań. 2-gi etap rekrutacji - część druga - praca przy komputerze. Należało wykonać w przeciągu 45 minut lub 60 min (już nie pamiętam bo było to dawno temu) 5 zadań czyli napisać kilka listów do różnych instytucji w języku angielskim oraz 2 gim języku na który się aplikowało oraz odbyć odbyć rozmowę telefoniczną w tym drugim języku (nie angielskim). Firma miała odpowiedzieć do 2-3 tygodni ale zdania nie dotrzymała. Odezwała się ale znacznie później. Szkoda że nie podano przyczyny dlaczego nie przeszłam do 3-go etapu gdyż wiem na swój temat tyle samo co przed rekrutacją ;).

Pytania

1) Co wiem na temat firmy 2) Moje mocne i słabe strony zawodowe 3) Moja dyspozycyjność 4) Moje oczekiwania finansowe

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)