Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Miniaturka
Daniel Woźniak
Dyrektor Marketingu HELPEA RCB

HELPEA RCB

HELPEA Sp. z o.o. radomska firma specjalizująca się w likwidacji szkód komunikacyjnych z OC sprawcy - szkody śmiertelne, majątkowe, rzeczowe, osobowe. Ponad 8000 klientów w Polsce, nowy odział w Rumunii i kilkaset zadowolonych klientów na tym rynku świadczą o naszym szybkim rozwoju i dominacji w regionie. Ponad 30 pracowników centrali, 70 partnerów handlowych i ekspansja zagraniczna na rynek Rumuński świadczą o rzetelności Helpea jako pracodawcy oraz miejscu na rozwój, podnoszenie własnych kompetencji na ścieżce kariery z HELPEA.

Proszę opowiedzieć o początkach firmy Helpea? Kiedy rozpoczęli Państwo działalność?

 
Działalność rozpoczęliśmy już w 2012 roku, a początki obfitowały w naukę i badanie potrzeb rynku. Dokładnie przeanalizowaliśmy działania konkurencji, rozmawialiśmy z naszymi potencjalnymi klientami – wszystko po to, aby dzisiejsza oferta była szyta na ich miarę. 
Wiedzieliśmy jedno, nasza firma musi zmienić podejście społeczeństwa do uzyskiwania odszkodowań i uczynić z tego coś „normalnego” o czym można powiedzieć znajomym i pomóc im w ich uzyskaniu. 
Reasumując, mieliśmy łatwiej na początku, ponieważ inne firmy przetarły szlaki całej branży odszkodowań, pokonując wiele trudności. My tylko ulepszyliśmy ich model działania i podnieśliśmy jakość obsługi klienta, dając coś więcej.
 

Opisze Pan poszczególne działy firmy?

 
Firma opiera się na dwóch filarach:
 • Departamencie sprzedaży – to dzięki naszym przedstawicielom, klient dowiaduje się o możliwości uzyskania odszkodowania i może skorzystać z naszych usług,
 • Dziale prawnym – to grono specjalistów, którzy pasjonują się odszkodowaniami, dzięki czemu w każdej sprawie dają z siebie maksimum, co przekłada się na jakość świadczonych usług
 • Oprócz tych dwóch filarów, istnieje wiele komórek, które odpowiadają za:
 • Obsługę systemu informatycznego, dzięki któremu każdy klient ma podgląd on-line do swojej sprawy, otrzymuje powiadomienia sms i wiele innych
 • Obsługę po sprzedażową, czyli wprawiają w ruch hasło firmy – zawsze otrzymasz więcej niż oczekujesz
 • Obsługę psychologiczną – jest to grono specjalistów, którzy są do dyspozycji naszych klientów, w trudnych chwilach po wypadku
 •  

  Ludzie poszukujący pierwszej pracy mają szansę na angaż w Helpea (np. absolwentom szkół) ? Jeśli tak, to jakie kryteria muszą spełniać?

   
  Oczywiście, dla nas liczy się aktywność, chęć rozwoju i ukierunkowanie na konkretną branżę, tak, aby być w niej specjalistą. Jesteśmy w trakcie tworzenia specjalnych programów współpracy z uczelniami wyższymi, aby zapewnić miejsce pracy ich najlepszym absolwentom.
   

  Proszę się pochwalić sukcesami Państwa firmy na tle konkurencji? 

   
  Przede wszystkim personalizacja obsługi klienta, nie traktujemy spraw hurtowo, a indywidualnie dając każdemu klientowi należytą uwagę. Klient czuje się bezpieczniej mając bezpośredni kontakt z prawnikiem zajmującym się jego sprawą, a nie z infolinią i oczekiwaniem na telefon zwrotny.
  Mamy również rewelacyjny system informatyczny, który informuje klienta o dotarciu dokumentów do centrali, czy rozpoczęciu prac nad jego sprawą. Otrzymujemy sygnały, że dzięki temu każdy czuje się bezpieczniej, ponieważ na bieżąco widzi postępy w swojej spraw, a firma nie mając nic do ukrycia zyskuje rzesze oddanych klientów.
   

  Co sprawia, że czujecie, że Wasza praca ma sens?

   
  To oczywiste – zadowoleni klienci i okazywana przez nich wdzięczność. 
  Bardzo lubimy w firmie ten moment, kiedy miesiące pracy przynoszą sukces w postaci uzyskanego odszkodowania, uśmiech na twarzy klienta, wdzięczność i późniejsza rekomendacja. Dzięki temu wiemy, że nasza praca jest ważna, nie tylko ze względu na wysokie kwoty jakie uzyskujemy ale w szczególności na pomoc osobom, które jej potrzebują.
   

  To przejdźmy do satysfakcji pracowników. Co jest dodatkowym czynnikiem motywującym? Mam na myśli wynagrodzenie...

   
  ...Nasi najlepsi przedstawiciele wynagradzani są prowizyjnie i tu trzeba podkreślić, że pracują tak samo jak firma. Kilka miesięcy, czasami lat za darmo, dbając o wszystkie potrzeby klienta, a ich wynagrodzenie wypłacane jest po zakończeniu sprawy klienta. Dlatego, mobilizujemy ich dodatkowo możliwościami rozwoju, dofinansowaniem do samochodów, czy też weekendami w SPA, tak, aby przez okres „darmowej” pracy zawsze czuli się doceniani.
   

  Czy macie specjalne sposoby na zintegrowanie pracowników? Praktykowane są wspólne wyjazdy, wyjścia na imprezy?

   
  Oczywiście, wychodzimy z założenia, że dzisiaj praca przenika się z życiem, dlatego wspólne wypady na obiad, szkolenia, czy też obchodzenie świąt - razem - to u nas standard. 
  Wierzymy, że można stworzyć takie warunki, w których człowiekowi, chce się przychodzić do pracy każdego dnia z uśmiechem, a hasło „byle do piątku” zostawia innym, samemu tworząc wyjątkowe standardy pracy.
  HELPEA RCB
  3.9/5 Na podstawie 260 ocen.
  gemius

  Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

  Ranking Użytkownicy
  (real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
  HELPEA RCB