GRUPA FAMILIJNA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa

2 Dodaj merytoryczną opinię

Wywiady GRUPA FAMILIJNA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa

Dagmara Kurek Specjalista ds. kadrowo-płacowych GRUPA FAMILIJNA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa

Jak przebiega proces rekrutacji w Piekarni Familijna, z ilu etapów się składa?

Proces rekrutacyjny zależy w dużej mierze od rodzaju stanowiska na jakie prowadzimy nabór. Z reguły rozpoczynamy od umieszczenia ogłoszenie na naszej stronie internetowej, w prasie lub na portalach wspomagających rekrutacje, współpracujemy także z Urzędami Pracy. Pierwszy etap to zawsze analiza dokumentów kandydata (CV, list motywacyjny, itd.), która pozwala nam dokonać wstępnej selekcji i wybrać osoby, które mają najlepsze predyspozycje w zakresie wykształcenia i umiejętności oraz odpowiednie doświadczenie. Następny krok to rozmowa rekrutacyjna, podczas której staramy się poznać danego kandydata. Zdarza się, iż powtórnie zapraszamy na rozmowę, szczególnie jeśli mamy np. 3 bardzo dobrych kandydatów a tylko 1 miejsce. Z reguły to wystarczy by zatrudnić odpowiedniego kandydata do pracy. 

Czy w Piekarni Familijna studenci mogą znaleźć zatrudnienie oraz czy firma prowadzi programy doszkalania?

Tak, firma zatrudnia studentów. Każdy człowiek rozpoczynając swoją drogę zawodową musi zdobyć gdzieś swoje pierwsze doświadczenia zawodowe, dlaczego nie u nas?! Stawiamy na młodych ludzi z pasją, którzy chcą się realizować zawodowo, co więcej pracownicy - studenci najczęściej charakteryzują się werwą i zaangażowaniem, są bardzo kreatywni. Firma uczestniczy w takich imprezach, w szczególności w najbliższej okolicy. Współpracujemy również z Uniwersytetami Przyrodniczymi w Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi.

Kandydatów na jakie stanowiska rekrutuje Pani najczęściej?

Są to stanowiska liniowe, ponieważ firma dynamicznie się rozwija, wzrasta produkcja – potrzebujemy przede wszystkim pracowników produkcyjnych, kierowców, ekspedientki. 

Jaki powinien być kandydat, żeby miał największe szanse na zatrudnienie w Piekarni Familijnej?

Wymagania w zakresie cech potencjalnego pracownika, zależą przede wszystkim od stanowiska na jakie rekrutujemy. Wiadomo inne wymagania mamy w stosunku do kierowcy, inne do pracownika księgowości, inne do pracowników produkcyjnych. Za każdym razem kierujemy się kompetencjami, które sprawią że dana osoba najlepiej będzie się sprawdzać na danym stanowisku.
GRUPA FAMILIJNA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa