Green Capital S.A.

4.2 Dodaj merytoryczną opinię

O nas

 

 

O nas

Jesteśmy przedsiębiorstwem inwestycyjnym, od lat współtworzącym rynek energii odnawialnej w Polsce. Inwestycje realizujemy kompleksowo, począwszy od uzyskania wszystkich pozwoleń administracyjnych, poprzez budowę, kończąc na długoterminowej eksploatacji naszych inwestycji, czyli produkcji i sprzedaży czystej energii elektrycznej. Codzienną, wytrwałą pracą przyczyniamy się do poprawy bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju, wpływamy na poprawę jakości środowiska naturalnego oraz trwale zwiększamy swój udział w rynku produkcji energii elektrycznej.

Oferujemy również naszym klientom różne rozwiązania systemów fotowoltaicznych, miedzy innymi coraz bardziej popularne mikroinstalacje. Dzięki temu przyczyniamy się do znacznych oszczędności, jakie mogą wygenerować nasi klienci inwestując w fotowoltaikę: gospodarstwa domowe, rolne, firmy, czy np. spółdzielnie mieszkaniowe.

Działalność w sektorze OZE rozpoczęliśmy od projektowania i budowy farm wiatrowych, uczestnicząc w rozwoju około 400 MW turbin. Zdobyte kompetencje i wiedzę konieczną do realizacji skomplikowanych procesów inwestycyjnych skutecznie wykorzystujemy w aktualnie realizowanych przedsięwzięciach. W naszej działalności przechodziliśmy kilka etapów rozwoju, by ostatecznie wyspecjalizować się w wielkopowierzchniowych farmach fotowoltaicznych. Dziś z całkowitą pewnością możemy powiedzieć, że dobrze wiemy, co robimy.

Jesteśmy pionierem rynku fotowoltaicznego w Polsce, gdzie jako jedni z pierwszych wybudowaliśmy farmy fotowoltaiczne już w 2015 roku.

W roku 2019 osiągnęliśmy 4% udział w rynku wielkopowierzchniowych farm fotowoltaicznych, stając się liderem w sektorze farm o mocy powyżej 1MW.

Naszą misją jest promowanie czystej energii i współtworzenie zeroemisyjnej gospodarki opartej o źródła odnawialne.

 

 

Zobacz więcej →

 

Green Capital S.A.