GoWork.pl

2 Dodaj merytoryczną opinię

Praca w Niemczech

 
Praca w Niemczech
 

Chcesz zostać opiekunką/em osób starszych?

Jesteśmy uznaną agencją pośrednictwa pracy, działającą od 2004 roku na rynku polskim i europejskim. Nasz portal pracy, wraz ze swoim bankiem danych zajmuje 6 miejsce w Polsce. Dzięki naszej pomocy, rocznie setki osób bezrobotnych znajdują pracę w charakterze opiekunów osób starszych. Naszym atutem jest wieloletnie doświadczenie w świadczeniu usług w zakresie opieki nad osobami starszymi i chorymi.

Nasza działalność obejmuje koordynowanie całego procesu zatrudnienia:

  • od dokładnego przedstawienia oferty pracy: miejsca oddelegowania, stanu zdrowia podopiecznego, zakresu obowiązków, po określenie wysokości wynagrodzenia
  • legalne zatrudnienie
  • organizacja wyjazdu i przyjazdu

Nasi doradcy są do dyspozycji opiekunów przez cały okres pobytu w Niemczech. W przypadku jakichkolwiek pytań, wątpliwości służą radą i podejmują odpowiednie działania. GoWork.pl stara się wyjść naprzeciw nie tylko klientom, ale również naszym pracownikom czyli opiekunom osób starszych. Zadowolenie naszych pracowników jest dla nas kluczem do sukcesu. Naszym celem jest budowanie długofalowej współpracy.

Zostań opiekunem/opiekunką osób starszych w Niemczech.
Oferujemy najwyższe wynagrodzenie na rynku - do 1500 €.
 

APLIKUJ

 

Często zadawane pytania

 

Od osób chcących podjąć pracę w charakterze opiekuna/opiekunki osób starszych na terenie Niemiec, nie jest wymagane poparte referencjami doświadczenie w zakresie opieki nad osobami starszymi, aczkolwiek jest ono mile widziane. Najważniejszym i zarazem niezbędnym kryterium, jest znajomość języka niemieckiego.
 

Znajomość języka niemieckiego, przynajmniej na poziomie komunikatywnym, jest niezbędna. Praca opiekunki wymaga kontaktu z podopiecznym, zadbania o jego samopoczucie oraz wyjścia naprzeciw jego oczekiwaniom, w związku z czym, brak znajomości języka niemieckiego utrudniałby wykonywanie tych zadań. W najgorszym przypadku, mógłby stawiać opiekunkę w niezręcznych sytuacjach wynikających z braku możliwości porozumiewania się.
 

Jeśli chodzi o oferty skierowane do Panów, zdarzają się one bardzo rzadko. Taką rekrutację przeprowadzamy w razie potrzeby, dlatego też, zgłaszając się do naszej firmy, prosimy dopytywać się czy aktualnie prowadzimy nabór dla Panów.
 

Podstawą zatrudnienia w naszej firmie jest umowa zlecenie, od której odprowadzane są do ZUS składki emerytalno-rentowe i zdrowotne. Jako firma organizujemy przejazd w obie strony oraz pokrywamy jego koszty, gwarantujemy zakwaterowanie oraz wyżywienie w miejscu podjęcia zlecenia. Opiekunowi przysługują średnio 2/3 godziny wolnego czasu dziennie. Przez cały czas pobytu nasi pracownicy znajdują się pod stałą opieką konsultanta.
 

Koszty podróży pokrywa nasza firma.
 

Miesięczne wynagrodzenie pracownika może sięgać nawet do 1500 euro netto. Kwota ta, uzależniona jest przede wszystkim od poziomu znajomości języka niemieckiego kandydata/-ki, od doświadczenia w opiece nad osobami starszymi oraz zakresu obowiązków, jaki będzie miała do wykonania przy danym zleceniu.
 

Praca opiekuna/opiekunki osób starszych polega na sprawowaniu opieki nad podopiecznym (osobą starszą). Do podstawowych zadań opiekuna należy między innymi pomoc w podstawowych czynnościach pielęgnacyjnych (np. mycie, golenie), podawanie lekarstw, podawanie posiłków, pomoc w ubieraniu a także przygotowywanie posiłków oraz drobne prace domowe.
 

Czas oczekiwania na ofertę pracy zależy przede wszystkim od stopnia znajomości języka. Największym powodzeniem cieszą się te Panie, które mogą swobodnie porozumiewać się w języku niemieckim, pracowały już w Niemczech, bądź mają doświadczenie w pracy jako opiekunka osób starszych w Polsce. Minimalny okres oczekiwania na ofertę wynosi od 1 do 4 tygodni, licząc od momentu otrzymania kompletu dokumentów.
 

Na nasze kontrakty wyjeżdżają osoby mieszczące się w przedziale wiekowym 25-65 lat.
 

Kandydatom oferujemy umowę zlecenie – długoterminową, która zapewnia naszym pracownikom ciągłość zatrudnienia przez rok czasu. W ramach takiej umowy opiekunowie wyjeżdżają jednorazowo na 2, 3, 4, 5 lub maksymalnie 6 miesięczne kontrakty, po czym wracają do Polski na miesięczny odpoczynek. Minimalna długość pobytu jednorazowego nie wchodzącego w skład umowy długoterminowej wynosi 1 miesiąc. Pragniemy zaznaczyć, iż osoby posiadające umowę długoterminową mają pierwszeństwo w kwestii ofert pracy.