wróć

Szczepionka Covid-19 a firma Pfizer

VIN
20.11.2020 18:57
Dużo czytania, ale polecem lekturę bo warto.
Przedstawiam pokrótce firmę która rzekomo wynalazła szczepionkę na Covid-19. Z tą właśnie firmą UE negocjuje zakup leku którym chcą zaszczepić całą Europę.

Pfizer to notowana na giełdzie globalna firma farmaceutyczna z siedzibą w Nowym Jorku. Jej przychody osiągnęły 52,5 mld USD w 2017 roku. Pfizer tworzy Advil, Xanax, Depo-Provera, Neosporin, Lyrica i Dimetapp. Specjalizuje się w szczepionkach i leczeniu raka, serca i cukrzycy. Wytwarza również leki na zaburzenia układu hormonalnego i nerwowego. Spółka będąca udziałowcem działa w 180 krajach. Jej siedziba badawcza znajduje się w Groton w stanie Connecticut. Zatrudnia ponad 96 000 osób na całym świecie.
W 2018 roku Pfizer staje w obliczu rosnącej liczby procesów sądowych dotyczących niektórych z jej najpopularniejszych leków. W przeszłości sądy oddaliły tysiące pozwów przeciwko firmie Pfizer. Firma zgodziła się również rozstrzygać sprawy dotyczące nielegalnego marketingu i oszustw związanych z opieką zdrowotną.
Ludzie pozywają firmę Pfizer za Protonix. Sprawy sądowe Protonix mówią, że Pfizer nie ostrzegł o ryzyku problemów z nerkami. W 2013 roku Pfizer zgodził się zapłacić 55 milionów dolarów na uregulowanie zarzutów karnych. Amerykański Departament Sprawiedliwości powiedział, że Wyeth promował Protonix do niezatwierdzonych zastosowań w 2000 i 2001 roku. Pfizer nabył firmę Wyeth w 2009 roku.
Prawie 10 000 kobiet złożyło pozwy przeciwko firmie Pfizer w sprawie raka piersi. Do 2012 roku firma Pfizer uregulowała większość roszczeń na ponad 1 miliard dolarów.
Około 3000 osób złożyło pozwy przeciwko firmie Chantix. Twierdzili, że Chantix powodował myśli samobójcze i poważne zaburzenia psychiczne. W 2013 roku firma przeznaczyła około 288 milionów dolarów na rozwiązanie tych spraw. Jedna sprawa została rozstrzygnięta na nieujawnioną kwotę tuż przed rozprawą w 2012 roku.
W maju 2018 r. Toczyło się ponad 6000 pozwów dotyczących terapii testosteronem. Według nich produkty testosteronowe spowodowały udary, zakrzepy krwi i zawały serca.
W 1996 roku firma Pfizer przeprowadziła niezatwierdzone badanie kliniczne. Dotyczyło to dzieci z zapaleniem opon mózgowych w Nigerii, donosi CBS News. Procesy leczenia doprowadziły do śmierci 11 dzieci. Dziesiątki więcej zostało niepełnosprawnych.

To jest tylko kilka z wielu kar i spraw sądowych jakie musiał ponieść Pfizer w przeciągu ostatnich dwóch dekad.

WASZYNGTON - Gigant farmaceutyczny Pfizer zgodził się zapłacić 2,3 miliarda dolarów w celu rozstrzygnięcia zarzutów cywilnych i karnych, że nielegalnie wprowadził na rynek lek przeciwbólowy Bextra, który został wycofany.
Była to największa ugoda dotycząca oszustwa w służbie zdrowia i największa grzywna w historii.
Chociaż śledztwo rozpoczęło się i w dużej mierze zakończyło za czasów administracji Busha, czołowi urzędnicy administracji Obamy zorganizowali konferencję prasową, aby uczcić porozumienie, podziękować sobie nawzajem za jego rozwiązanie i obiecać więcej represji wobec oszustw zdrowotnych.
„Jest to kolejny krok w ciągłych wysiłkach administracji zmierzających do ścigania osób lub organizacji, które próbują oszukać konsumentów opieki zdrowotnej i rząd federalny” - powiedziała Kathleen Sebelius, sekretarz zdrowia i usług społecznych.
Republikanie i Demokraci na Kapitolu oskarżyli administrację Obamy o nieudolność w zwalczaniu oszustw związanych z opieką zdrowotną, argumentując, że ogromne oszczędności w rządowych programach zdrowotnych można znaleźć przy lepszym egzekwowaniu. Spodziewano się ugody. Pfizer, który przejmuje rywala, Wyeth, poinformował w styczniu, że pobrał opłatę w wysokości 2,3 miliarda dolarów, aby rozstrzygnąć roszczenia dotyczące Bextra i innych narkotyków. Była to czwarta ugoda Pfizera w sprawie nielegalnych działań marketingowych od 2002 roku.
Żródło: https://www.drugwatch.com/manufacturers/pfizer/
krasnal
20.11.2020 19:07
@VIN:

Rozumiem, że zważywszy na historię firmy nie uważasz że ta szczepionka będzie bezpieczna i skuteczna dla ludzi. Czas pokaże bo bez względu na twoją ocenę zapewne nasz kraj ją kupi będzie szczepił ludzi.


VIN
20.11.2020 19:32
@krasnal: Ten wpis nie ma celu negować skuteczności leku a naświetlić to kim jest producent. Historia pokazuje że ta firma ma w swoim portfolio sporo produktów wątpliwej jakości a nawet zagrażających zdrowiu i życiu.
Gdyby ta firma była producentem samochodów to zaufałbyś jej i kupił od nich samochód którym podróżować będzie twoja rodzina?
Ostrożna
20.11.2020 21:29
@VIN:

Tez słyszałam same złe rzeczy na tenat tej firmy produkującej szczepionkę. Wystrzgalabym się przed szczepieniem.


Zendaja
21.11.2020 08:13
@VIN:

No to może podaj nazwę firmy farmaceutycznej, która produkuje w 100% bezpieczne leki. Zakład, że nie ma takiej?


krasnal
21.11.2020 08:27
@VIN:

To już nie jest kwestia zaufania. Zobacz ilu ludzi dzinnie umiera na covid. Ja jestem w grupie ryzyka i boje się zarażenia. Szczepionka która będzie miała 90% skuteczności uchroni wielu ludzi przed śmiercią. Porównujesz szczepionkę do kiepskiego samochodu. To jakbyś uciekał przed bandytą który jak cię złapie to zabije, a do wyboru miałbyś ucieczkę na piechotę albo samochodem kiepskiego producenta, to myślę że wybrałbyś samochód. Dopóki nie ma szczepionki całe społeczeństwo ucieka przed wirusem na piechote.


krasnal
21.11.2020 08:29
@Zendaja:

Właśnie do Wegier trafiła rosyjska szczepionka na covid Sputnik V. Może to będzie alternatywa dla VINa skoro szczepionka Pfizera mu sie pasuje.


Zendaja
21.11.2020 08:41
@krasnal:

VIN nie wie że cała historia medycyny to porażki i błędy, próby nieudane i czasem udane. Nie on jeden tak ma, sporo ludzi myśli, że jest nieśmiertelna i żeby nie spisek wstrętnych lekarzy to by nadal taka była.


VIN
21.11.2020 12:16
@Zendaja: A róbcie co chcecie, przecież nikt wam nie broni się szczepić. I tak nikogo nie interesuje wasze zdrowie a już w ogóle mnie. Wy macie tylko kupić tą szczepionkę i tyle. Ja bym wolał żeby swoich porażek i błędów nie trenowali na mnie.
Jak już będziecie sie się szczepić to poproście o podwójną dawkę żeby się dobrze przyjęło.
krasnal
21.11.2020 14:16
@Zendaja:

No właśnie. Ludzie każdy uszczerbek na zdrowiu zwalają na niekompetentnego lekarza. Nawet mówi się że jak się pójdzie do szpitala to już powrót tylko nogami do przodu. Niektórzy myślą jak w średniowieczu.


bzykk
21.11.2020 15:08
@VIN:

To co byś wolał rządu nie interesuje. Zaszczepią cię na siłę i tyle.


Diana
21.11.2020 18:06
@Zendaja:

Mam podobne przemyślenia, zażywanie każdego leku niesie ze sobą ryzyko, nawet rutinoscorbinu. I pewnie każda wielka firma mierzy się z różnymi pozwami. To taka branża, że nigdy nie ma pewności co do wszystkiego, zresztą w medycynie jest tak samo. Nie ma co panikować na zapas.


VIN
21.11.2020 19:24
@Diana: A kto panikuje? Przecież nikt wam nie zabrania się szczepić tym bardziej szczepionką opracowaną na pniu, bez badań ani naukowych dowodów na to że działa i jakich skutków ubocznych takiego leku można się spodziewać. Jest popyt to i będzie podaż więc gigant rynku szybko wyszedł na pozycje lidera w wyścigu o wielką kasę.
Prosty model biznesu, wymyślą się chorobę a potem serwuje się na szybko jakiś lek lub placebo zastraszonym barankom wsłuchanym w propagandę mediów.
Aga
21.11.2020 21:03
@VIN:

Naprawdę powinieneś zastanowić się co mówisz  Niedawno umarła mama mojej koleżanki nie na wymyśloną chorobę jak podkreślasz, ale na covid. I nawet nie mogła się z nikim pożegnać.


VIN
22.11.2020 06:34
@Aga: Nie piszę tu o covidzie a ogólnie o wymyślaniu schorzeń na które później masowo produkuje się leki. Tak działa przemysł farmaceutyczny.
Największy dar od Boga to wolna wola, więc sami o sobie decydujcie. Jak dla mnie lek jest niesprawdzony a firma Pfizer wielokrotnie udowodniła że nie zawaha się wprowadzić na rynek leku bez odpowiednich badań czy atestów, tym bardziej że przy obecnej sytuacji na świecie każdy przymknie oko na brak badań i przyklepie wszystko tylko po to aby ogłosić że lek jest i można kupować.
W razie komplikacji Pfizer powie że chcieliście lek i nie daliście nam czasu na testy więc do kogo teraz macie pretensje?

Nawiązując do covida to moich znajomych ojciec wylądował w szpitalu z niewydolnością nerek, na własne życzenie odmawiał dializ w szpitalu. Jego nerki pracowały na 4%. Zrobili mu testy na covid, 1-szy negatywny, 4 dni później pozytywny, niestety zmarł na niewydolność nerek, w akcie zgonu covid. Dlatego wciąż mówi się o chorobach współistniejących ale zawsze przyczyną śmierci jest covid.
Sylwia
22.11.2020 09:46
@VIN:

Tutaj jest szczera racja ! Ile mamy lekartw produkowanych tylko po to, aby ludzi je kupowali i obroty wciaż rosły ? Apap na noc, a apap na dzień ? Może jeszcze apap popołudnie lub apap boli mnie lewa ręka ? 


krasnal
22.11.2020 09:56
@Sylwia :

Z tym się zgadzam, ale koronawirus to już poważna sprawa bo jednak śmiertelność jest duża. Ja też boję się skutków ubocznych szczepionki bo zapewne takie będą ale szczepienie też pomoże w powrocie do normalnego życia i relacji między ludźmi.


Aga
22.11.2020 10:01
@VIN:

Dużo osób mających choroby współistniejące mają wpisany jako powód śmierci covid bo tak naprawdę gdyby nie wirus mogliby jeszcze żyć. Tylko szczepienie moźe być rozwiązaniem tego problemu bo przecieź nie będziemy się wiecznie chować w domach.


VIN
22.11.2020 14:58
@Aga: Gdyby nie covid to mógłby jeszcze żyć? A skąd wiesz że osoba zarażona, gdyby nie miała choroby współistniejącej to w ogóle znalazła by się w szpitalu? Jeśli ktoś ma covid a umiera na zawał to i tak przyczyną zgonu będzie covid, potrafisz to zrozumieć? Właśnie tak tworzy się panikę i dezinformację w społeczeństwie.
Nie odradzam nikomu szczepień czy lekarstw bo właśnie lekarstwa są jednym z czynników który z pokolenia na pokolenie statystycznie przedłużają życie.
Jestem przeciw tworzenia czegoś na szybko i wmawianie społeczeństwu że działa skoro nikt nie jest wstanie określić czy faktycznie działa i jakich skutków ubocznych można się spodziewać, bo jak każdy lek skutki uboczne będzie miał.
Na tego typu badania i wnioski trzeba czasu a w tym przypadku tego czasu nie ma i społeczeństwo ma być królikiem doświadczalnym. Ja królikiem nie mam zamiaru być, a ty?
Aga
22.11.2020 16:36
@VIN:

A ja mam zamiar. Może nie pójde ojak pierwsza ale na peweno się zaszczepię. Wolę to niż ciągły strach przed covidem. A mam choroby współistniejące więc jak zachoruje to marna sznasa na wyzdrowienie. A szczepionka możemi te sznasę dać. Ja wierze w medycynę.


Felka
22.11.2020 17:47
@VIN:

Czytalam o tym, ze teraz ludzie jak ida na sor ze zlamana reka to tez dostaja papier do podpisania, ze maja covid. Zaraz sie okaze, ze nie ma juz ludzi bez tego i nikt na inne choroby nie umiera, przestaly cudownie istniec. Tez jestem przeciwko takim pochopnym szczepieniom bez testow, nie ryzykowalabym swojego zycia, wieksza szansa, ze zachoruje na covid i wyjde z tego bez szwanku, niz ze nietestowana szczepionka nic mi nie zrobi. Ludzie sie obudza jak juz bedzie za pozno.


VIN
22.11.2020 19:21
@Felka: To nie tak że dostają papier tylko każe im się wypełnić i podpisywać formularz że jest podejrzenie zachorowania, w jakim celu nie wiem,

Ludzie musza zrozumieć czym jest szczepionka.
Naukowcy pracują na materiale genetycznym wirusa, wykorzystują fragmenty jego białek lub całą inaktywowaną cząstkę, mianowicie jest to nic innego jak wirus podany w odpowiedniej ilości aby zaszczepiony organizm sam mógł wytworzyć przeciwciała. A co jeśli organizm nie wytworzy w odpowiednim czasie przeciwciał? A no zostajemy zainfekowani wirusem który zmutuje w naszym organizmie.
Zanim jednak szczepionka trafi na rynek i do potencjalnych odbiorców, musi zostać przetestowana. Zwykle opracowanie, przetestowanie i zatwierdzenie szczepionki trwa kilka lat. Tutaj jednak liczy się szybkość, dlatego firmy decydują się na połączenie różnych faz badań klinicznych. W Ameryce powołany został specjalny program Warp Speed, dzięki któremu pięć lub więcej najbardziej obiecujących projektów szczepionek otrzyma miliardy dolarów z funduszu federalnego na rozwój badań.
Firma Pfizer, która ogłosiła, że jej szczepionka jest bezpieczna i skuteczna w 90 proc., występuje do FDA o tymczasową zgodę na jej stosowanie a jakie praktyki potrafi stosować Pfizer i jakie profity się z tym wiążą opisane jest na górze wątku.
Beata
22.11.2020 21:11
@VIN:

d chce wspierać coś co nie da nam pewności na zdrowie, raczej przeciwnie, ja bym się bała po jednej takiej akcji coś  od nich kupić, a tu tyle szamba...


Szcepionka
22.11.2020 21:12
@Zendaja:

Ale po co mają testować na nas szczepionkę która może okazać się gorsza w skutkach dla naszego zdrowia niż sam COVID?


Dorota
23.11.2020 08:46
@Beata:

Popieram. Nigdy się nie zaszczepie ani nie pozwolę mojej rodzinie. Nie będą ze mnie robić królika doświadczalnego.


Zendaja
23.11.2020 08:54
@Felka:

Nie wiem, co się zmieniło, ale jak poszłam do szpitala latem, to był do podpisania formularz, że oświadczam według stanu mojej wiedzy, że nie mam objawów cowidu. Dodatkowo zrobili mi wymaz pod tym kątem. Gdzie to i w jakich szpitalach każą podpisać, że masz cowida, jak nie masz?


Zendaja
23.11.2020 08:55
@VIN:

Ty też co chcesz, to rób. Nie chcesz się zaszczepić, więc nie rób tego, zamiast dawać wykłady a la płaska ziemia.


VIN
23.11.2020 09:30
@Zendaja: Płaskie to jest twoje myślenie
Zendaja
23.11.2020 11:20
@VIN:

Może płaskie, ale to jest moje myślenie, a nie kapłanów z internetu objawiających prawdy o ukrytych spiskach BIG Pharma.


VIN
23.11.2020 12:40
@Zendaja: Ty masz swoje ja mam swoje. Szczep się na zdrowie i nie namawiaj innych aby za tobą podążali. Nikt ci nie kazał czytać tego wątku. Moje teorie ci nie odpowiadają to idź poczytaj o obietnicach Morawieckiego na WP.
wdzięczna
23.11.2020 14:19
@Zendaja:

Ja się cieszę że trafiłam na ten temat, VIN mi bardzo pomógł bo miałam wiele wątpliwośći co do szczepionki, kto wie może mi życie uratował ten miły Pan


VIN
23.11.2020 15:22
@wdzięczna: Dziękuję za zaufanie, ale mimo wszystko radzę doinformować się we własnym zakresie, każdy może mieć odmienne zdanie. Ja nie mam zamiaru nikogo namawiać ani nastawiać sceptycznie do szczepień, chciałem tylko przedstawić ogólną sytuację tego jak i czym rządzący zamierzają walczyć z pandemią.
rabitt
23.11.2020 15:36
@wdzięczna:

Co ty pleciesz. Gadanie głupot uratowało ci życie? Dalej słuchaj bełkotu antyszczepionkowca. Doprowadzi cie to tylko do szpitala.


krasnal
23.11.2020 15:38
@Zendaja:

Popieram Cię. VIN się mądraluje na forum bo chyba w domu jest pod pantoflem to tu sobie może pomędrkować. Na trzy zdrowaśki go do pieca to może trochę mu rozum wróci.


VIN
23.11.2020 16:31
@rabitt: W szpitalu to ty powinieneś być.....psychiatrycznym.
VIN
23.11.2020 16:34
@krasnal: Rozumu to ty nie masz co pokazują twoje ograniczone poglądy. Niestety osoby mało skomplikowane mają to do siebie.
Bonifacy
23.11.2020 18:19
@bzykk:

absurd. szczepienie bedzie dobrowolne. rekomenduja, ale nie zmuszaja.


Adaś
24.11.2020 00:59
@VIN:

Poniekąd masz rację, bo często jest tak, że wymyśla się np. bardziej lekkie formy ciężkich schorzeń, których nie ma w zasadzie potrzeby leczyć, a jednak lekarze chętnie wciskają ludziom leki. Na przykład cukrzyca typu I to szalenie groźna choroba, ale cukrzyca typu II często wymaga tylko zmiany stylu życia, o rzeczach typu insulinooporność nie wspominając. Nie przeszkadza to w masowym przepisywaniu metforminy czy innych leków. 


rabitt
24.11.2020 09:41
@VIN:

Co prawda boli? Już ci się argumenty skończyły? Ja nie chcesz się szczepić to tego nie rób ale nie wpychaj swojej ideologii innym. Każdy ma swój rozum i sam może zdecydować co jest dla niego istotne.


rabitt
24.11.2020 09:43
@Ostrożna :

A ja same złe rzeczy słyszę o covidzie i chętnie wytrzegłabym się zarażenia ale bez szczepienia to raczej niemożliwe. Co ty na to?


Zendaja
24.11.2020 11:00
@VIN:

Co się stało, wystraszyłeś się, że wdzięczna Ci zaufała i uwierzyła w to co piszesz? Już nie szukasz wyznawców, płaskoziemcze?


Zendaja
24.11.2020 11:02
@Sylwia :

Sylwiu, czy Ty myślałaś kochana o karierze w standupie? Śmieję się już drugi dzień na samo przypomnienie Apapu Boli Mnie Lewa Ręka ;)


VIN
24.11.2020 13:26
@rabitt: HAHAHA Każdy ma swój rozum? A gdzie jest twój?
VIN
24.11.2020 13:30
@Zendaja: Nie będę z tobą polemizował, nie chce mi się schodzić do twojego poziomu i grzęznąć w mule.
VIN
24.11.2020 13:32
@rabitt: Mało ci argumentów powyżej? Gdzie są twoje człowieku z epoki kamienia łupanego? Jeśli uważasz że moje referaty tu przedstawione to brak argumentów to przedstaw swoje, ale nie te z TVP i tych klaunów z PIS-u.
Czekam...
wdzięczna
24.11.2020 16:26
@rabitt:

Nie chodzi mi o antyszczepionkostwo a raczej na wiedzę jaką zdobyłam po przeczytaniu tej wypowiedzi, ba sama zaczęłam pogłębiać tą historię. Zaszczepię się nawet i za granicąjak będzie trzeba ale szczepionką bardziej wiarygodną


tromba
24.11.2020 19:20
@krasnal:

Czy w tej szczepionce będzie wódka? Jakaś ultra skoncentrowana dawka, która poza wirusem uodporni też na kaca. Przydałoby się coś takiego. Każdy, kto się zaszczepi zyska też skille do walki z niedźwiedziem.


Felka
24.11.2020 19:24
@Zendaja:

Ja w szpitalu nie bylam, ale to historie znajomych, widzialam tez duzo takich w necie. Nie mowie, ze tak jest w kazdym szpitalu, ale w wielu tak. A jak nie mialas objawow, to po co cie testowali?


Felka
24.11.2020 19:28
@rabitt:

Gdyby to byly takie glupoty to przeciez ludzie by sie skumali, ze to idiotyzm, ale coraz wiecej ludzi nie chce sie szczepic i lekarze tez mowia wiecej o szkodliwosci szczepien, to moze warto o tym poczytac? Przeciez nawet nie wiesz co ci wstrzykuja, czytales kiedys sklad jakiejkolwiek szczepioki?


King
24.11.2020 20:25
@VIN:

Widać że robiłeś doktorat na Uniwersytecie Google.


rabitt
24.11.2020 20:58
@Felka:

Widać że jesteś typową przedstawicielką płaskoziemców. Gratuluję. Jeszcze trochę się nakręć to dostaniesz skrzydeł. Bo jakby głupota mogła latać to szybowalabyś jak gołębica.


krasnal
25.11.2020 09:05
@tromba:

Jesli w szczepionce bedzie darmowa wódka to gawrantuje ci że ochotników na szczepienie będzie mnóstwo.


rabitt
25.11.2020 09:08
@wdzięczna:

Ha, ha bo wszytko co zagraniczne jest lepsze. Takie myślenie pokutuje u ludzi wychowanych w komunie bo w tamtych latach wszytko co zagraniczne było cool.


Zendaja
25.11.2020 09:43
@Szcepionka:

Muszą ją na kimś przetestować, szczury to nie to samo, człowieka organizm jest inny. Jeśli nie przetestują na ludziach to ludzie nie będą się mogli szczepić. Nie będzie szczepionki, wirusy będą szaleć nadal.


Zendaja
25.11.2020 09:45
@Felka:

Myślę, że po to, żeby się upewnić, że nie położą mnie z matkami z noworodkami w jednej sali i nie okaże się, że pozarażałam wszystkich :)


Janus
25.11.2020 10:50
@bzykk:

chyba nawet po cichu taka usstawe przepchneli,  podczas tego strajku kobiet.


Nyszka
25.11.2020 11:17
@Zendaja:

Przecież była testowana na ludziach. Nawet czytałam relacje osoby która była ochotnikiem w takich badaniach nad szczepionką. I prócz lekkiej gorączki nie było efektów ubocznych.


Jowita
25.11.2020 11:20
@Janus:

Ustawę że szczepienie będzie obowiązkowe? Nie słyszałem o tym . Przecież byłoby głośno bo dużo ludzi jest sceptycznie nastawionych do szczepienia.


Zendaja
25.11.2020 11:30
@Nyszka:

@Szcepionka pytała się mnie, po co mają testować na ludziach szczepionkę na Covid, to jej odpowiadam, nie Tobie.


Udon
25.11.2020 15:21
@VIN:

jedno jest pewne. ktos se niezle za te cala szzczepionke przytuli i ustawi kilakanscie swoich nastepnych pokolen w rodzinie.


Zdany
25.11.2020 19:19
@VIN:

ale dlaczego tak musisz niemiło pisać ;)? Można inaczej przecież :)


Felka
25.11.2020 22:41
@rabitt:

Rozumiem, że się za orła uważasz? To ci niestety do tego daleko, widze, ze twoja prawda jest najtwojsza, ale warto sie jednak zglebic w temat a nie slepo wierzyc we wszystko co przeczytasz.


Mati
26.11.2020 01:35
@Jowita:

Nie będzie żadnych obowiązkowych szczepień, ale wy ludzie panikujecie. 


August
26.11.2020 14:35
@VIN:

a tak  ciekawości. Jeśli wszystko będzie ok, to będzizesz się szczepił?


rabitt
26.11.2020 16:56
@August :

Lepiej go nie pytaj bo on jest tak negatywnie nastawiony do szczepionki że zaraz na ciebie wsiądzie.


VIN
26.11.2020 17:43
@August : Zdefiniuj co znaczy "wszystko będzie ok"?
VIN
26.11.2020 19:18
@rabitt: Nie do szczepionki tylko do firmy która rzekomo ją wynalazła.
Rozbity
27.11.2020 08:56
@Zendaja:

Przecież takich osób będzie przebywało, co nie chcą się zaszczepić. Kompletnie ich nie rozumiem


?
27.11.2020 21:03
@Rozbity:

Czego nie rozumiesz, że ludzie obawiają się wstrzykiwania im podejrzanych substancji do organizmu? 


Songo
28.11.2020 13:44
@VIN:

niesamowite... ile pieniedzy.....


poldek
28.11.2020 19:51
@VIN:

to ten Pfizer jakiś szemrany musi byc


Sasha
22.11.2020 22:57

I jak kochani, zaufacie obcym koncernom i zaszczepicie się, czy jednak nie będziecie ryzykować? 


Aga
23.11.2020 08:43
@Sasha:

Młodzi ludzie ktorzy łagodnie przechodzą covid mogą olać szczepienie, ale starsi? Mają cale życie po domach się chować? Pewnie dużo z nich się zaszczepi.


Szkoda
23.11.2020 09:32
@Aga:

Ja osobiście nie i myślę że wiele osób świadomych też tego nie zrobi, jednak osoby które nie wiedzą będą ślepo wierzyły w tą szczepionkę, takie wybawienie od covidu..


VIN
23.11.2020 12:48
@Sasha: Warto jest rozważyć wszystkie za i przeciw, myśleć samodzielnie i podjąć właściwą dla siebie decyzję.
1. Kto jest producentem leku i jaką ma historię?
2. Jakie lek może mieć ew. skutki uboczne?
3. Czy została wykonana wystarczająca liczba testów?
4. Gdzie i na jakiej grupie ludzi została przetestowana?
5. Dlaczego rząd przyjął do dystrybucji lek właśnie tego a nie innego producenta.
6. Jakie konsekwencje grożą w przypadku odmowy szczepienia i czy odmowa jest zgodna z prawem?
Jest wiele pytań które zostaną bez odpowiedzi a mimo tego szczepionka zostanie wprowadzona na rynek.
Sasha
23.11.2020 22:13
@Szkoda:

A dlaczego podjęłaś decyzję żeby się nie szczepić? 


kangoo
24.11.2020 12:28
@Sasha:

Ty się jeszcze pytasz jak ktoś nie chce się zaszczepić? Przecież to będzie eksperyment na ludziach. Nic co jest wymyślone tak na łapu capu nie może być dobre. Zaszkodzą wielu osobom, szczególnie seniorom.


Szkoda
24.11.2020 16:24
@Sasha:

Nie należe do anszypionkowców, ale mam dużo obiekcji co do szczepionek z tej firmy, jakby to była inna z mniej burzliwą karierą pierwsza bym stała w kolejce po nią


King
24.11.2020 20:27
@VIN:

A co ma historia firmy do rzeczy? Hugo Boss szył kiedyś mundury dla III Rzeszy, nie zmienia to faktu, że szyje dobre garnitury i ludzie mają prawo je kupować. 


VIN
25.11.2020 12:25
@King : To że Boss szyje dobre garnitury nie znaczy że Pfizer produkuje dobre leki...Co jedno z drugim ma wspólnego? Boże co za łeb..
fox
25.11.2020 13:48
@VIN:

A ty znowu to samo w kółko. Jak się nie chcesz szczepić to tego nie rób ale nie siej paniki i zwątpienia w ludziach. Już wystarczająco mamy wszyscy dużo zmartwień.


figaroo
26.11.2020 20:05
@fox:

Ale to nie jest sianie paniki, kto chce to się zaszczepi, ale warto poznać historię firmy czyż nie? Mając taką wiedzę albo ktoś się przekona albo jednak podejmie decyzję o rezygnacji, to zależy od człowieka a nie VINa który nie określa że mamy się NIE szczepić tylko żebyśmy się zastanowili 


uduchowiony
28.11.2020 16:45
@Sasha:

Ja sie nie bede szczepic jakas trucizna bo nie wierze w wirusa, przebudzcie sie w koncu i nie dawajcie sobie wstrzykiwac dziwnych substancji i chipow!


helmi
26.11.2020 12:15

Jak sie mozna na takie badania szczepionki zglosic? I czy te laboratoria za to placa? Ja to bym chcial wziasc udzial w takich badaniach bo to trche jak w filmach. nie wstrzykuja jakis trucizn w koncu


Lajla
26.11.2020 16:59
@helmi:

Żeby się dostać na takie badania kliniczne to trzeba być odpowiednim kandydatem to znaczy wiekowo i zdrowotnie i pewnie przejśc skomplikowane badania. Ale kase niezłą można dostać. Tylko czy nie szkoda zdrowia?


Anita
26.11.2020 20:01
@helmi:

Testują na ludziach ale podpisujesz papiery, wieć jak się coś stanie nie masz odszkodowania, więc pytanie czy warto, bo nie wiesz jak zadziała twój organizm, a lecieć na kasę jaką można dostać to bez sensu bo w gre wchodzi życie i zdrowie a to jest bezcenne 


Lajla
27.11.2020 08:52
@Anita:

W badaniach klinicznych jednym osobom podaja lek tzn szczepionke, a inni dostają placebo choc o tym nie wiedzą i porównują odczucia i wyniki żeby nie było oszustwa. To tak jakoś się to odbywa.


helmi
28.11.2020 16:43
@Lajla:

Mi nie szkoda i bym chcial jakos sie przyczynic do rozwoju badan i pomoc ludziom. w polsce sa takie laboratoria gdzies, wiesz jak sie zglosic?


Kama
28.11.2020 16:48

Podobno dzieci na początku nie będą poddawane szczepieniom, tylko dorośli ludzie. Jak myślicie, jaki jest powód?


VIN
27.11.2020 18:25
I co szczepionkowi kowboje Posobkiewicz na antenie przyznał że szczepionka może kogoś zabić.
NA ZDROWIE!

Posobkiewicz zgodził się z Górniak, że "odporność i zdrowie psychiczne są bardzo ważne". - Okres epidemii musimy ze spokojem przejść, bo przed wirusem nie uciekniemy - mówił w Polsat News.
Uznał również, że część osób zaszczepionych "może umrzeć", ale dodał od razu, że kiedyś umrą także ci niezaszczepieni.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-11-26/edyta-gorniak-i-marek-posobkiewicz-w-gosciu-wydarzen-ogladaj-od-1920/?ref=1491573
widzka
27.11.2020 19:07
@VIN:

Ja też to oglądałam. Po pierwsze pani Górniak nie jest dla mnnie żadnym autorytetem tylko osobą bez wykształcenią średniego. Natomiast doktor Posobkiewicz przyznał że umrą zaszczepieni, ale że umrą też niezaszczepieni, bo wszyscy kiedyś umrzemy i to jest pewne. Oglądaj misiu z małym rozumkiem ze zrozumieniem, a jak nie dajesz rady to puść sobie kanał z bajkami.


VIN
28.11.2020 11:23
@widzka: Nie chodzi tu o wypowiedź Górniak, kogo ona obchodzi, ale wypowiedź Posobkiewicza który wypalił co myśli ale żeby z tego jakoś wybrnąć dodał że wszyscy kiedyś umrą.
Ja wszystko zrozumiałem, a ty hipopotamku z dużą doopą?
Mam nadzieje że pierwsza się zaszczepisz a ja pierwszy będę się śmiał jak ci blachy powykręca jeszcze bardziej niż teraz.
Oksana
26.11.2020 20:56

Macie jakieś informacje na temat potencjalnych skutków ubocznych tego ,,cuda"? 


Isia
27.11.2020 08:47
@Oksana:

Jak na razie to nikt o tym głośno nie mówi. Mnie się wydaje że to się okaże w praktyce. Gorzej jak te skutki uboczne zaczą się pojawiać np po kilku miesiącach i nikt nie powie że to po szczepionce tylko z innego powodu.


VIN
27.11.2020 09:51
@Isia: Podanie leku produkowanego na szybko, o niewiadomym pochodzeniu bez odpowiednich testów może mieć konsekwencje opłakane w skutkach. Nikt nie jest w stanie ocenić jakie i kiedy wystąpią ew. skutki uboczne.
Trochę to dziwne że rząd póki co nie zmusza ale namawia do szczepień nawet nie biorąc pod uwagę skutków ubocznych, nie wspominając już o wątpliwej i dość burzliwej historii tego producenta gdzie sprawom sądowym i nakładanym karom na tą korporacje nie ma końca.
meduza
27.11.2020 08:49

Wiecie może czy już zaczęła się masowa produkcja tej szczepionki i kiedy wejdzie do sprzedaży także dla innych krajów?


fox
24.11.2020 12:25

A widzieliście ile trzeba będzie zapłacić za szczepionkę?  Pfizer liczy sobie 19,5 USD czyli ok 70 zł, szczepionka firmy Moderna 37 USD czyli 140 zł, a najtańsza firmt Astra/Zeneca 3-4 USD czyli 15 zł. Ciekaw którą nasz rząd zakupi żeby nas uzrowić. Stawiam na tą najtańszą.


Marysia
24.11.2020 16:52
@fox:

Dzisiaj w telewizji mówili o Pfizer.. ale wszystko sięokaże 


VIN
24.11.2020 19:05
@Marysia: W telewizji? Zachęcam do zgłębienia tematu samemu. Dużo wysiłku to nie kosztuje. Wszystko informacje są ogólnie dostępne. Jak wiemy zazwyczaj przekaz telewizyjny jest, jakby to delikatnie ująć, nico okrojony.
fox
25.11.2020 13:53
@VIN:

Chyba w TVP1 jest okrojony. Jak się ogląda TVN albo Polsat to wszytko jest dobrze pokazane i wytłumaczone. Ja śledze wiadomości o koronie i jestem na bieżąco.


biedaczek
26.11.2020 17:02
@fox:

Szczepionka będzie za darmo bo jak ludzie mieliby za nią jeszcze zapłacić to nikt by się nie zaszczepił.


VIN
26.11.2020 17:45
@biedaczek: Za darmo? A niby kto za nią zapłaci? Może lepsze by było pytanie, czyimi pieniędzmi? Pomyśl.
Janek
26.11.2020 20:03
@biedaczek:

Za darmo z kasy państwa, z naszych podatków więc czemu mają ją finansować osoby które takowego szczepienia nie chcą?


borsuk
24.11.2020 19:33

czytalem dzis ze niektore linie lotnicze nie beda wpuszczac na poklad pasazerow bez szczepien. no to juz moim zdaniem przeginka, co jeszcze powymyslaja? wszyscy powariowali.


Magda
25.11.2020 13:51
@borsuk:

Tak, ja też o tym słyszałam, ale to chyba dobre rozwiąznie bo samolot to jednak nie duża zamknięta przestrzeń i łatwo roznieśc wirusa. Jak się jedzie na wakcje do innego kraju to też trzeba mieć aktualny test więc na to samo wychodzi.


VIN
25.11.2020 19:23
@borsuk: Chyba Quantas wyszedł z taką opcją, ale jeśli inni nie będą podążać to szybko z tego zrezygnują.
Widać że to zgraja imbecyli którzy nie zdaja sobie sprawy jakie straty przez to poniosą biorąc pod uwagę jakość i dokładność tych testów.
borsuk
25.11.2020 22:51
@Magda:

Ale testy to testy, kiedys przeciez je zniosa, szczepienie to przeciez znacznie wieksza ingerencja w cialo. Nie kazdy tez moze sie zaszczepic, sa przeciwwskazania, i co wtedy, nie bedzie mogl latac?


Anita
26.11.2020 20:02
@borsuk:

Bez sensu, bo te szczepionki nie są dobrze sprawdzone, nie każdy chce to przyjąć.. Wymóg testu na covid rozumiem, ale żeby szczepionkę mieć to według mnie ostre przegięcie