wróć

Poród w czasach korony, czy zabiorą mi dziecko? :(

Bulwersantka
22.10.2020 12:33

Wiecie co mnie najbardziej denerwuje to że rządzący zamiast się zająć właśnie tym problemem gdzie noworodki są odbierane matkom to oni grzebią nie wiadomo po co przy tym prawie aborcyjnym, czy oni wreszcie zajmą się tym czym powinni i się od nas kobiet odczepią?

Angelika
12.10.2020 09:26

Za miesiąc mam termin porodu i szczerze boję się tego co się teraz dzieje. Nie dość że utrudnione warunki opieki i swoje już przeszłam, to najbardziej mnie przeraża to że zabierają dzieci, oddzielają od matek, a przecież te pierwsze chwile kontaktu razem są najważniejsze i budują więź matki z dzieckiem. W dodatku ten brak odwiedzin, taki trudny czas bez męża, bez wsparcia bliskich :( Bardzo się boję, to moje pierwsze dziecko. Kochane mamy jakie są wasze doświadczenia i wspomnienia z ostatnich miesięcy, jak to wszystko tak naprawdę wygląda? :(

Aga
12.10.2020 10:23
@Angelika:

Tak się tylko dzieje jak dziecko musi dłużej zostać w szpitalu niż mama. Przecież nikt nie robi tego specjalnie tylko żeby wirus się nie rozporzestrzeniał. Pewnie wszytko będzie dobrze. Nie martw się.

Alina779
12.10.2020 11:27
@Aga:

Może nie specjalnie ale robią to jest nieywobrażalne !!!

Sonja
12.10.2020 20:59
@Aga:

No ale jak niby oddzielanie matki ma pomoc w zapobieganiu? moga ja najpierw przetestowac, jesli tak sie boja, wyobrazasz sobie takie malenstwo bez matki? a co z karmieniem? Chcialabys, zeby twoje malenstwo zostalo same?

Maria
13.10.2020 07:39
@Sonja:

No ale widziałaś te strajiki matek pod szpitalami? Przeciez rozdzielają ich ze względu na wirusa. Mnie sie wydaje ze nie mają miejsc w spitalach dla tych matek, ale odwiedziny nie wchodzą w gre bo boją się że zakazi sie cały oddział. Trzeba zacisnąc zęby i to przetrzymać. Ja jak rodziłam dziecko 30 lat temu to w ogóle nie mozna było być z dzieckiem po porodzie tylko było przynoszone do karmienia. I jakoś sie wszyscy stosowali.

22 tydzień
13.10.2020 08:12
@Angelika:

Mnie to przeraża. Rodzę za kilka miesiecy, ale już dopada mnie stres związany z rozłąką. Najbardziej boli, że ja swojego dziecka nie będę miała obok, a panie pielęgniarki codziennie mogą wracać do domów i ściskać swoje dzieci. Przeczytałam w necie wzruszajacą historię, jak to mama widzi swoje maleństwo (wcześniaka) tylko na zdjeciach :( to jest straszne i niesprawiedliwe!

Paulinka96
15.10.2020 19:37
@22 tydzień:

Życzę Ci, abyś mogła zobaczyć swoje dziecko od razu! To najgorsza trauma dla kobiety kiedy nie może od razu zobaczyć swojego nowo narodzonego dzieciątka. Wiesz co Ci jeszcze powiem? Bardzo Ci współczuję, że musisz rodzić w czasach, gdzie panuje ten cholerny wirus. Wiesz może jak to będzie wyglądało w przypadku zabezpieczenia dziecka przed ewentualnym zarażeniem? 

Millena
17.10.2020 08:48
@Paulinka96:

Myślę że dopóki kobieta jest po porodzie w szpitalu to może normalnie być z dzieckiem. Tylko w przypadku jak dziecko musi zostać dłużej wtedy jest zakaz wizyt. Ale podejrzewam że żadne protesty tego nie zmienią, bo to są takie środki ostrożności dla tych dzieci i lekarzy, którzy sie nimi zajmują.

Lusia
20.10.2020 10:41
@Angelika:

Teraz to się zaczyna coraz gorzej dziać, także nie zazdroszę ci porodu w tych czasach, ale przecież codziennie kobiety rodzą i nikt im dzieci nie zabiera. Wyjdziesz po 2 dniach ze szpitala i wszytko będzie ok.

Blondi
12.10.2020 14:13

Ja rodziłam. I szczerze mówiąc tragedii nie było, ale to było w czerwcu, więc wtedy było trochę lepiej. No i chyba nawet nie było mi źle z tym że byłam z maluszkiem sama bez tych wszystkich ciotek babek przyłażących do mnie przemęczonej i myślącej o tym kiedy pójdą. Położna mi wystarczyła, na szczęście miała dla mnie trochę czasu. 

W ciąży?
13.10.2020 19:57
@Blondi:

Dziewczyny jak już poruszyłyście temat ciąży to wiecie może po jakim czasie najlepiej sprawdzić, czy udało zajśc się w ciążę? Owulację miałam 3 października i tego też dnia doszło do zbliżenia. Czy pod koniec miesiąca będzie to miarodajny wynik? 

Blondi
14.10.2020 07:21
@W ciąży?:

Zdaje się że tak, bo to już będzie mniej więcej czas fazy lutealnej, tej ostatniej przed menstruacją :)

Anulka#
14.10.2020 09:42
@W ciąży?:

Kup sobie test ciążowy w aptece i sprawdzaj. Są już tak czułe, że po kilku dniach od zapłodenienia może dowiedzieć się czy zaszłaś w ciaże.