wróć

Koronawirus NIE ISTNIEJE

Nostradamus
22.03.2020 11:11
Ludzie, opanujcie się. Wirus NIE ISTNIEJE. To tylko AKCJA MEDIALNA, żeby pozamykać miasta! I DOPROWADZIĆ DO UPADKU GOSPODARKI! Najpierw kręcą filmy w różnych krajach, a potem na całym świecie, we wszystkich stacjach telewizyjnych każą ludziom opowiadać to samo! W każdym kraju taki konkurs sobie zrobili - jak dobrze uda im się okłamać WSZYSTKICH. Ostatnio zdecydowanie Włochy na prowadzeniu! Udało im się nabrać pozostałe kraje, że zmarło u nich prawie 5 tysięcy ludzi. WYŁĄCZCIE TV, WŁĄCZCIE MYŚLENIE
Baba Jaga
07.04.2020 08:54
@Nostradamus: Ja widzę, że antyszczepionkowcy mają swoją teorię spiskową, wszędzi ich pełno i wszędzie wypisują, że korona nie istnieje..
Nostradamus
09.04.2020 08:52
Prawda w oczy kole? Oddawaj się dalej swojej lewackiej propagandzie
xdd
20.04.2020 08:39
To na kogo głosować? Tylko Kidawa ma jakąś szansę, żeby pokonać PIS, taka jest prawda
Ej
13.05.2020 21:01
@xdd: Kidawa nie ma szansy z nikim
uaaa
10.06.2020 12:35
@Baba Jaga: A jaką masz pewność, że istnieje? Znasz kogoś osobiście kto jest na to chory? Czy tylko wierzysz ludziom, którzy piszą w internecie i mówią w telewizji, ale jaką masz pewność, że nie kłamią? Nie masz tej pewności, oczywiście możesz mieć swoje zdanie, ale po co okłamywać siebie?
On Wro
13.06.2020 14:04
@uaaa: Niestety ja znam osoby, które chorują i bardzo cierpią. Miesiąc temu sam zacząłem wierzyć, że nie istnieje bo nikt z mojego otoczenia bliższego ani dalszego nie chorował. Zamiast się cieszyć zacząłem wtedy wierzyć w teorie spiskowe i sam je propagować. W związku z tym rozumiem osoby po dwóch stronach. Wiadomo trzeba żyć i pracować ale i zachować ostrożność i zdrowy rozsądek. Uważajcie na siebie, życzę WSZYSTKIM zdrowia.

P.S. A co powiecie osobie, którą przekonywaliście, że wirus nie istnieje, a która zachoruje? Zrobicie głupi uśmieszek wzruszając ramionami? Udźwigniecie ten ciężar?
Ktos
13.06.2020 20:31
@uaaa: Ja jestem chora. To jest prawda. I uwierz to nie przebiega jak grypa.
Ns
14.06.2020 17:31
@Ktos: A jak to przebiega
Gal anonim
14.06.2020 17:57
@Ktos: Też się chętnie dowiem, póki co znam osoby z których tylko jedna miała kaszel a reszta praktycznie bezobjawowo przechodzą.
Tolo
18.06.2020 10:00
@Gal anonim: hej ale co znaczy przechodzą koronkę bezobjawowo? weźmy np grypę,anginę czy zwykłe przeziębienie jeśli jesteś chory zawsze ale to zawsze masz jakieś objawy np łamanie w kościach,ból gardła czy kichanie, natomiast jeśli nie masz objawów tzn ze jesteś zdrowy jak byk i tylko ściemniasz po to by dostać l4 ,i tak samo jest z tą koronką wciskają ludziom ciemnotę że przechodzisz chorobę bezobjawowo, poza tym nasunęła mi się taka myśl podobno mamy pandemię bo koronka to zakaźna choroba i trzeba ludzi izolować żeby inni się nie zarazili więc pytam jakim cudem można to przechorować bezobjawowo? może należało by już skończyć odp......ać ten cyrk i komedię a rząd Pis i prezydent powinni przeprosić wszystkich polaków i obywateli za te utrudnienia i zniewolenie całego polskiego narodu które nam zaserwowali
Gal anonim
19.06.2020 06:30
@Tolo: Śmieszne prawda? Ale niestety tak jest. Na 8 osób zarażonych tylko dwie miały kaszel, trochę gorączki i złe samopoczucie, ale czy to gorsze od grypy tego bym nie powiedziała. Uważam, że ten wirus istnieje bo różne koronawirusy istnieją ale faktycznie mogę się mylić. Gorsza od wirusa jest kwarantanna, czekanie na nic.Czy to normalne siedzieć w domu ponad 2 tygodnie jak jesteś całkiem zdrowy? Przez takie sytuacje upadają małe przedsiębiorstwa, a najbardziej ta sytuacja uderza w tych co mają najmniej. Im mniej prywatnych tym więcej państwowych..
Stevi19
19.06.2020 09:42
@Baba Jaga: Droga Babo Jago "antyszczepionkowcy" to kolejny slogan wzięty z ogólnodostępnej telewizji. Ludzie, którzy są przeciwko przymusowym szczepieniom nie są "anty". Oni walczą o wolność wyboru dla każdego człowieka. Dlaczego rodzice własnego dziecka nie mogą o nim sami decydować? To przecież oni dali mu życie i zadbają o nie najlepiej ze wszystkich. Poza tym zastanawiam się, czy kiedykolwiek zainteresowałaś się tematem szczepionek. Dziecko otrzymuje od matki przeciwciała do ok. pół roku po urodzeniu, a gdy matka karmi piersią, to o wiele dłużej. W pierwszych miesiącach życia kształtuje się układ immunologiczny dziecka i to w jaki sposób się on rozwinie będzie decydowało o jego zdrowiu przez całe życie. Podając dziecku szczepionki zaraz po urodzeniu upośledza się ten proces. Poza tym odpowiedz sobie na pytanie: Dlaczego nie bada się dzieci czy mają przeciwciała na daną chorobę przed podaniem szczepionki? Przecież jeśli by je miały, to szczepionka byłaby zbędna, nawet jeśli ślepo wierzysz, że ona pomaga. Odpowiedź jest prosta - koncerny farmaceutyczne zarabiają na szczepionkach.
A teraz może napiszę co sądzę odnośnie obecnej sytuacji z koronaświrusem. Nikt nie każe komuś wierzyć, czy nie wierzyć czy on istnieje. Wystarczy użyć głowy i posklejać fakty.
Zacznę od tego, że bardzo mało ludzi tak naprawdę stara się dotrzeć do istotnych informacji odnośnie tego całego zamieszania.
Kto z Was poczytał np. o rozmiarach koronawirusów? Spieszę z pomocą i odpowiadam na pytanie: 90-140 nanometrów. Teraz trochę matematyki. 1 nanometr to jedna milionowa milimetra, czyli dla mniej bystrych, jakby 1 milimetr podzielić na milion części. Jaki z tego morał? Otóż rozporządzenie naszego rządu o maseczkach to jakiś żart. Pewnie jakieś 50% ludzi w ogóle go nie czytało, tylko słuchało co w wiadomościach podali. Otóż rozporządzenie mówi, że można się zasłaniać maseczką, bądź też częścią odzieży. Gdzie tu logika??? To tak jakby mrówce zagrodzić drogę metalową siatką zrobioną z oczek metr na metr.
Co jeszcze ciekawego jest w rozporządzeniu? Otóż osoby, które z powodów zdrowotnych nie mogą nosić maseczki, nie mają obowiązku jej zakładać bez przedstawiania jakiegokolwiek zaświadczenia!!! Oznacza to, że jeśli policjant złapie kogoś bez maseczki wystarczy powiedzieć, że z powodów zdrowotnych nie mogę jej nosić. Jeśli jakiś będzie upierdliwy i zapyta o chorobę, to nie macie obowiązku im odpowiadać. Konstytucja mówi, że sprawy zdrowotne są Waszą tajemnicą. Policja to nie Wasz lekarz. Sam miałem już 3x taką sytuację. Pogadałem z policjantem i żadnego mandatu nie otrzymałem. Gdyby jednak jakiś policjant usiłował Wam wlepić mandat to go nie przyjmujcie. W sądzie macie sprawę wygraną na 100%. Trochę jednak odbiegłem od tematu, bo nie o mandaty przecież chodzi. Otóż istotny wniosek płynący z tego punktu rozporządzenia jest taki, że Covid19, nawet jeśli istnieje nie jest groźniejszy od innych wszechobecnych wirusów.
Już na podstawie tego co napisałem rozsądny człowiek podrapie się w głowę i stwierdzi, że to wszystko co teraz nakręcają to ściema.
Gdyby dla kogoś to nie było wystarczające, to niech się dowie jakimi testami wykrywają koronawirusa. Podpowiem tylko, że to test RT-PCR, którego sam twórca zastrzegł, że nie nadaje się do jego wykrywania!!!
Inteligentny człowiek zada sobie zatem pytanie po co to wszystko? Trudno na to pytanie odpowiedzieć , bo przecież 95% z Was nie wierzy w "teorie spiskowe". Otóż żyjemy w świecie zupełnie innym, niż się nam wydaje. Ruszcie głowami, nie słuchajcie mediów ogólnodostępnych, które są sterowane przez ekipę na górze.
Adi
23.06.2020 21:13
@On Wro: Jesteś naprawdę taki głupi czy jarek ci za to płaci?
...
24.06.2020 09:08
@Baba Jaga: Odpowiedz sobie czy znasz kogoś z wirusem, czy znajomi znają , po za plotami. I na logike. Masz virusa i Ci nic nie dolega... , celebryci chorzy. Proszę. Mój pogląd widzenia jasne , ale nie potrzeba dowodów na to jak łatwo społeczeństwo zmanipulować w tych czasach.
Adix
24.06.2020 09:33
@Tolo: Tu chyba chodzi o to, że jesteśmy nosicielami ale choroba się nie ujawnia. To jak z ADIS i HIV
Adix
24.06.2020 10:02
@Stevi19: Zgadzam się w 100%, Sama jestem matką i wielokrotnie spotykam się z krytyką, dlaczego nie szczepię swojego dziecka. Inni rodzice zarzucają mi, że moja córka stanowi zagrożenie dla innych dzieciaków, ale pytam się w jaki sposób?? Skoro inne dzieci są szczepione, a ich rodzice ślepo wierzą w cudowne działanie szczepionek? Ja nie mówię nie dla szczepionek, ale pragnę mieć nad tym kontrolę, bo później to ja będę żyła z brzemieniem, że naraziłam własne dziecko na nie daj Bóg działania niepożądane. Skoro jesteśmy wolnymi ludźmi, dlaczego się Nas karze grzywnami i straszy odebraniem dzieci??? Skandal! A co do korony to ja jakoś wierzę w te tzw. ,, Teorie spiskowe ". Różne są choroby, na które ludzie zapadają, a patrząc na skalę populacji to wcale nie jest jakieś halo (zakładając oczywiście trafność wykonywanych testów na 100%, co oczywiście nie jest realne....) Uważam, że nie jest to problem na skalę światową. Większym problemem jest to, że ludziom na prawdę ciężko chorym ograniczono do zera możliwość leczenia i diagnostyki, przedsiębiorstwa upadają, gospodarka leży, ludzie tracą prace, młodzież zapada na różne zaburzenia na skutek izolacji, starzy ludzie cierpią- i po co to wszystko?? Może się znajdzie taki mądry kto na to odpowie. Dziękuję za uwagę
Dry
24.06.2020 14:12
@Baba Jaga: Ja nie znam nikogo zagrożonego koronawirusem ...hehe a wszyscy Ci co rzekomo są zarazeni ciekawe ile w łapkę dostali ????????????????....dzieci umieraja z glodu i nie jest az tak glosnio ????
Ggfhhhv
24.06.2020 17:14
@Ns: Jak sraczka....tylko taka ze strachu ????
Xd
25.06.2020 12:06
@Ktos: Ta napewno, ty pewnie z żądu jesteś, i chcesz tylko ludzi straszyć. I niemasz żadnego dowodu żeby ktokolwiek miał ci wierzyć.
mkk
25.06.2020 13:19
@Tolo: Mam dokładnie takie samo zdanie na ten temat - jak osoba która nie ma objawów może być uznana za chorą???nie kaszle, nie kicha to niczego nie roznosi więc w jakim celu kwarantanna w takim przypadku??? Nie rozumiem wykonywania testów u osób zdrowych i w razie wykrycia wirusa zamykania ich na 14 dni - paranoja. Każdy jest nosicielem jakiegoś wirusa ale większość nie choruje, tak było zawsze i tak będzie, to co robią teraz z nami to zwykła szopka medialna.
Skoczki
29.06.2020 21:01
@Baba Jaga: Nowe oglądaj wiadomości na TVP
Justyna
30.06.2020 18:39
@uaaa: Znam osobiście kto jest chory, i jedna która była chora, a wyzdrowiała. U mnie w firmie juz jeden przypadek potwierdzili, reszta na kwarantannie czeka na badanie. W Polsce jest 38 milionów ludzi, potwierdzonych przypadków 34 tysiące, w takich proporcjach nic dziwnego, ze miliony ludzi nie będzie znało osobiście ludzi chorych, u mnie niestety w firmie jest osoba chora, wolałabym być na Twoim miejscu i nie znać osoby chorej.
Kala
01.07.2020 16:05
@Dry: Hej ja też się zastanawiam unas jest małe miasto plotek ponoć tyle ludzi było u nas chorych a nikt nikogo nie zna kto był chory jak to możliwe jak tu wszyscy o wszystkich wiedzą
ciekawska
02.07.2020 11:38
@Kala : Tez jestem z malej miejscowosci i mam takie same watpliwosci co do tych zachorowan i zgonow. Proponowalam zeby ktos zalozyl strone gdzie ludzie ktorzy stracili kogos bliskiego tylko przez tego wirusa a nie inne choroby sie wypowiedzialy to otrzymalam odpowiedz: Po co pani te informacje?. Zalosne. Mysle ze te wszystkie zgony potwierdzone przez lekarzy ( coronavirus) to polecenie z gory a rodzina ma siedziec cicho bo byc moze beda wielkie odszkodowania. To jest dla mnie jedyne wytlumaczenie.
sugi
02.07.2020 15:50
@On Wro: To widać że chłop z wyższej półki i nam wmawia że niby kogoś zna. Jemu też nie wierzcie. Pierwszą osobą która zmarła niby na koronę była moja koleżanka. A ona zmarła na raka więc co to za bzdura. I mam się niby nie odzywać i gazeta udaje że nic nie wie. Bzdura. Byłem w szpitalu i żadna piguła nawet nie nosi kostiumów. We sklepach wpuszczają bez masek. Po prostu przestańcie w to wierzyć to bill gates wymyślił se żeby zmniejszyć ilość wypadków samochodowych. I ktoś tam chciał załamać słabsze kraje żeby je później wydoić z wszystkiego co mają za ledwo 100km kwadratowych za ledwo paręset tysięcy
no qrwa napewno
02.07.2020 15:52
@Ktos: daj sie wylizać i jak coś mi będzie to uwierzę. Jesteś zwykłym pracownikiem (usunięte przez administratora) pisu albo ich zesłannikiem i przekabacasz ludzi. Albo sam se wmawiasz że to niby taka choroba a może masz jakieś dududu srudu o którym nic nie wiadomo i przebiega jak kaszelek.
Erkawerka
03.07.2020 13:25
@Gal anonim: Ja przechodzę koronawirusa bez objawowo . Byłam w szpitalu i tam się tego cholerstwa nabawiłam . Pierwszy płytkowy test na Covid-19 wyszedł ujemny a drugi z wymazu dodatni . Jestem obecnie na kwarantannie domowej . I czekam na wynik z kolejnego wymazu . Mam bez objawowo a chcieli mnie zabrać do Zgierza gdzie tam umiera więcej osób zarażonych tą chorobą . Ja się nie zgodziłam i zostałam przewieziona do domu na kwarantanne . Czuję sie dobrze , mam dużo siły , nie kaszle i co najważniejsze nie mam gorączki . Uważamy że to wszystko jest rozdmuchane i nawet lekarz tak powiedział . Więc ja się osobiście nie przejmuje . Może zniesą tą kwarantannę jeśli wynik będzie nadal ujemny
Aga
04.07.2020 14:08
@Ktos: Ja chorowałam cały czerwiec.
bez kitu
06.07.2020 23:45
@Xd: a ty masz jakiś dowód ze isntieje??
Kk
07.07.2020 09:39
@xdd: Kidawa została wykopana przez Schetyne
Janio
11.07.2020 11:51
@Ktos: Jestem ze Śląska czyli największego epicentrum Covid 19 w Polsce. NIkt z górników nie umarł a tą emidemię wsadźcie sobie w (usunięte przez administratora)
Ja
13.07.2020 12:13
@Ktos: Wiem też że to nie ma nic wspólnego ze zwykłą grypą, przeszłam covid 19 nawet nie wiedzialam że to może być to....moja rodzina tak samo.Ucisk i ból w klatce piersiowej ,ból przy głębokim oddechu masakra...bez leków bez
lekarza wirus sam przeszedł po około 7dniach i u męża i córki objawy te same.Wynik testu miał tylko mąż pozytywny bo zachorował jako ostatni z naszej trójki A my z córką przy jego drugim negatywnym teście miałyśmy wymazy i byłyśmy negatywne.
jak mam zyc jezeli ppolsce jest lamana konstytucja
13.07.2020 15:25
@Nostradamus: ale moher nie moge zaraz sue spizgam xDDD
Mm
13.07.2020 17:39
@Gal anonim: Ja choruje juz kilka miesiecy i bardzo sie mecze, nikomu nie zycze, naprawde...
pytająca
14.07.2020 19:09
@Adix: Nie szczepisz swojego dziecka zgodnie z kalendarzem szczepień refundowanym przez Państwo. OK.
Ale rozumiem, że jeśli zachoruje pokryjesz PEŁNE koszty hospitalizacji i leczenia; nie weźmiesz PŁATNEGO zwolnienia. Zrezygnujesz z renty na dziecko jeśli wystąpią u niego powikłania po chorobie, której mogło uniknąć. Poniesiesz koszty swoich poglądów? Również koszty moralne - niektóre dzieci, które, np z przyczyn ciężkiej choroby lub poważnych, przyjmowanych leków, nie mogły być zaszczepione i zachorowały, bo zaraziły się od Twojego? Ciekawa jestem - co powiesz matce takiego dziecka?
Tomek
16.07.2020 08:43
@Baba Jaga: A jak to z tym wirusem jest ,pracuje w dużej firmie pod Wrocławiem ponad 2 tysiące osób nikt nie ma znajomego z koronawirusem ... coś mi się powoli wydaje ze to pic jakiś !
pracownik medyczny
17.07.2020 17:02
@Adix: matko nieszczepiająca popatrz na kraje trzeciego świata... i co tam widzisz?
może dlatego Twoje dziecko nie choruje bo zwyczajnie przebywa z dziećmi zaszczepionymi, które nie zarażają. Teraz wyobraź sobie takagruźlica przyjeżdża do nas ze wschodu a Twoja pociecha się spotka gdzieś z chorym i .... trafi do szpitala, będą płuca uszkodzone do końca życia, albo trup... i przemyślenia...
nie pouczam Cię szkoda tylko dziecka a to jeden z wielu przykładów. potem tylko rozpacz..... widziałam już takie matki ...
płaczące nad głupotą swoją i tragedią dzieci.
Anonim
18.07.2020 09:29
@On Wro: to jest zwykle przeziębienie grypa koronowirusy były są i będą tylko media wszystko nakręcają grunt to nie dać się tej schizo panice jak się boisz to siedź w piwnicy
Rafal
18.07.2020 21:22
@On Wro: Ile ci zapłacili?
Zakażone zestawy do badań
18.07.2020 23:46
@Nostradamus: Mam taką teorie - a co jeśli paleczki do wymazow są czyms zakazone zeby zarazac ludzi? Nie wszystkie, niektore, zeby pokazać losowosc i potwierdzać skuteczność testow. Tj paleczki ujemne =brak diagnozy i brak choroby, a pozytywne = diagnoza pozytywna a reszta różnie - bo po zarazeniu od paleczki jedni maja bardziej odporny organizm, a drudzy mniej. Ci umra i beda stanowili tylko cyfry do raportow. Przykre
Nie baran
19.07.2020 18:49
@Baba Jaga: Nie anty, tylko przeciwko przymusowi szczepień.
Anka
20.07.2020 21:48
@uaaa: A znasz kogoś kto ma hiv??
A pandemia trwa już tyle lat
Szkoda, że nie wykształceni w tym kierunku ludzie zabieraja głos, mówiąc o rzeczach o których nie mają pojęcia
Anka
20.07.2020 21:52
@Tolo: A jak ktoś ma hiv całe życie bezobjawowo?
Tez sciema?
Przestancie czytać Fejki
A
21.07.2020 14:35
@Baba Jaga: co mają mówić skoro żadnej pandemii nie ma i nigdy nie było!!!
bill gejts to diabeł
21.07.2020 14:39
@On Wro: Nie wiem na co chorują twoi znajomi ale na pewno nie na koroniastego
bill gejts to samo zło
21.07.2020 14:51
@Nostradamus: Dziwię się ludziom którzy w to wszystko wierzą, w te dziwną pandemie w koronoświrusa i w to że media mówią prawdę a miliardery martwią się o nasze zdrowie
niepewna
22.07.2020 11:16
@Ktos: Witam. Jakie były objawy i skutki Pani choroby. Jak długo trwały te objawy i czym Panią leczono?- Pozdrawiam
Sarim
24.07.2020 17:05
@Tolo: To chyba Polsat powinien przeprosić i wszystkie media które propagują wirusa i powinni pokryć wszystkie koszty bo biznes na oglądalności robią
Madz
26.07.2020 09:44
@Adix: Ja również przestałam szczepić synka i mniej choruje a zaszczepione dzieci chorują tak samo więc nie wiem w czym to ma pomóc
Marcowy
28.07.2020 15:53
@uaaa: Definicja wirusów: to martwy twór nie posiadający żadnych funkcji życiowych, nie rozmnaża się, zbudowany jest z otoczki białkowej i z jądra kwasu nukleinowego. Pytanie: jak martwy wirus może zarażać skoro posiadamy migdałki jako własny system szczepionkowy lub doskonałe filtry pod postacią zatok? Wirusy replikują komórki a nie one samosiejki! Dlaczego komórki replikują i dlaczego tak nie stawiają problemu naukowcy oto klucz do fałszerstwa. Trzeba być idiotą żeby w to uwierzyć. Musiałbym flaszkę tego wirusa wypić żeby zachorować a nie te opary mikrogramy, mikrolitry.
pitolenie
29.07.2020 11:27
@Aga: na co? na to co Ci powiedzieli. Znanych chorób często nie potrafią poprawnie zdiagnozować (każdy inaczej reaguje) a tu nagle sami specjaliści o korony i to bezobjawowej w 90% - normalnie jakiś cud. Dostają gówniane testy na (usunięte przez administratora) wiadomo co i wpisują koronke jak nie w 100% nie wiadomo co to. Tobie powiedzą że (usunięte przez administratora) w papierku to cukierek i też to łykniesz. Więc nie piszcie że chorowaliście jak nie wiecie na co.
Azi
29.07.2020 21:14
@Mm: Kilka miesięcy jak to mozliwe
Lola
30.07.2020 13:51
@Nostradamus: Po co doprowadzać gospodarkę do upadku? Przecież to dla rządu strzał w kolano. A ty pewnie nie wiesz skąd są pieniążki na 500+.
M
30.07.2020 21:18
@Justyna: Tak i gdyby naprawdę była epidemia czy pandemia to byśmy znali...
Dla myślących samodzielnie
02.08.2020 12:43
@Nostradamus: Koronowirusy zawsze były i będą, ale to coś w stylu zwykłej grypy maseczki, zakazy nie są potrzebne. Zgadzam się z tym, że tutaj chodzi o coś więcej. Zwykła propaganda i manipulacja!! A już podaję przykłady, bo mam ich bardzo dużo na swoim przykładzie ja mam słabą odporność, a nawet należę do tzw grupy bardziej narażonej od początku tej "niby pandemii" wychodziłam z wieloma ludźmi, widziałam się z osobami z zagranicy i niby chorym, do tego normalnie pracowałam i nic jestem zdrowa jak zawsze. Przykład kolegi który pracuje w policji pilnowali oddziału zakaźnego w momencie największych zaostrzeń liczba chorych w tym miejscu według statystyk przybywała, a nikt nie przyjeżdżał ...ciekawe ..może się teleportowali hahha.. kolega przejeżdżając granicę nie miał testów.. w czasie "niby pandemii" ktoś kolejny z moich znajomych był w szpitalu pytał o zachorowanych nikogo nie było, a szpital był pusty. Sprzedawczyni opowiadała mi historię swojej klientki, której tata dostał zawału i zmarł w skutek tego, a w karcie wpisali mu przyczynę śmierci koronawirus, zbulwersowani zakłamaniem domagali się zmiany w karcie i zostało to sprostowane. Lekarze mają dodatki za szkodliwe warunki pracy, więc często wpisują w karty koronowirus. Fakt bezobjawowego przechodzenia choroby, wirusa to żart tak jak ktoś już pisał, nie ma chorób bezobjawowych. Zwykły kaszel, katar to norma zawsze był i będą. Osoby starsze najbardziej narażone, a kto najczęściej umiera młodzi czy starsi sprawdźcie normalne statystyki zresztą to oczywiste. Teraz kolejne fakty idziesz na plażę, na miasto, jesz w knajpie lub przyjmujesz komunię od księdza do ust gdzie ksiądz podaje ją nie odkażanymi rękoma każdemu po kolei gdyby było to rzeczywiście ludzie upadali by na ulicach i umierali masowo. Znasz osobę chorą która zmarła? ale tak osobiście oczywiście.!!? Ja nie znam, mam też sporo znajomych z którymi dużo rozmawiałam na ten hot temat co ciekawe nikt z nich takiej osoby nie zna. KONIEC MANIPULACJI !!!!
oporny na fake
02.08.2020 13:00
@Nostradamus: Media kłamią ! Nie oglądam telewizji, nie słucham radia, nie wierzę we wszystko co przekazują w internecie nie zamierzam wierzyć w to co mi próbują wrzucić do głowy, bo jestem istotą rozumną. Czym różnisz się od wytresowanego zwierzęcia skoro samodzielnie nie myślisz i nie podejmujesz decyzji, powiem Ci.. niczym. Wierzę w to co widzę własnymi oczami i tylko to co da się zweryfikować. Nie zakładam maski i żyję, a tym samym nie pozwalam się uwięzić i założyć mi kajdanek i opasek na oczy i usta. Gospodarka za dobrze się rozwijała i ludzie zaczęli chcieć więcej? Za mało byli podatni ? Nastraszmy ich niech myślą o tym co przyziemne i podstawowe! Lęk to świetny środek do manipulacji. Pozdrowienia dla góry ! :) Uczcie dzieci co to manipulacja kochani, przekazujcie wiedzę. Nauczcie je odporności na te wszystkie kłamstwa. Jak trzeba będzie wyjdę pierwsza przed sejm i powiem im co o tym myślę. Nie bójmy się stawiać oporu na kłamstwa. ! Życie toczy się tu i teraz nie w smartphonie, telewizji czy w internecie i takie sytuacje otwierają nam nowe spostrzeżenia na rzeczywistość. Moje dziecko wychowam ograniczając dostęp do tego wszystkiego niech będzie mądre.
anonim 3432
02.08.2020 13:15
@On Wro: Serio ? Ile dostajesz pieniędzy za sianie lęku na tego typu forach ?
Jakiśtam
03.08.2020 11:06
@Baba Jaga: Tak ? To powiedz mi kolego, dlaczego jest siana propaganda, żeby szczepić się na odrę, jak to ratuje życie ta szczepionka ?

Czy wiesz, że jak przechorujesz odre to jest nikła szansa, ze będziesz miał nowotwór ? A czy wiesz, że w stanach i niemczech jest to już odowodnione, że wirus odry zabija komórki rakowe i niweluje nawet wielkie guzy ? Doczytaj, pozdrawiam ;)
Goku
03.08.2020 11:59
@Nostradamus: Kolejny pseudo geniusz który myśli że koronovirus nie istnieje .
Widzisz i nie grzmisz
04.08.2020 13:30
@Madz: A na jakie choroby mniej choruje jeśli mogę zapytać?gruźlica polio czy różyczka a może WZW b, bo na przeziębienia nie ma szczepień obowiazkowych
Fizyk
05.08.2020 07:38
@Stevi19: Wirus nie może istnieć i rozprzestrzeniać się poza środowiskiem. Występuje np w kropli śliny czy w cząsteczce wody. A maseczka może zatrzymywać krople śliny czy też aerozol, więc porównanie z mrówką i ogrodzeniem jest bez sensu.
Marta
05.08.2020 20:24
@pytająca: Niezaszczepienie nie oznacza zachorowanie na konkretną chorobę. Proszę nie obarczać odpowiedzialnością że inne dziecko zachoruje bo czyjeś się nie5zaszczepilo. Równie dobrze może by oskarżyć panią, że z powodu zaszczepienia się ujawniły się skutki uboczne niebezpieczne dla zdrowia.
Pozdrawiam.
Daniel
06.08.2020 12:34
@pytająca: Skoro płacę podatki, to mam prawo do leczenia, a rząd nie ma prawa mnie zmuszać do niczego.
Skoro płacę to ma zapewnić usługę, do której jest zobowiązany.
Daniel
06.08.2020 12:43
@Anka : Nie ma żadnej pandemii hiv.
Po to jest wolność słowa, żeby każdy mógł się wypowiedzieć we własnym interesie i o własnych odczuciach, bez względu na papier.
Daniel
06.08.2020 12:46
@Anka : na hiv się w końcu umiera, jeśli jest nie leczony, tak mini różnica. Nie wystarczy 2 tyg. kwarantanny.
Lol
07.08.2020 12:05
@Nostradamus: Bardzo ciekawe co piszesz. A wiesz że Michael Jackson żyje ? Naprawdę , siedzi we Wronkach , tylko wstydzi się ujawnić ....
Ja
07.08.2020 12:47
@Baba Jaga: Bo nie istnieje..... ludzie zacznijcie myśleć !
P>S. nie jestem anty.....
Mateusz
08.08.2020 09:02
@Nostradamus: Również uważam że Koronawirusa nie ma nie było i nie będzie, swoją drogą ostatnio zakupiłem książkę o wirusie, mogę ją wam z czystym sumieniem polecić, co prawda niektórzy wiedzą jaka jest prawda ale zawsze można książką uświadomić rodzinę czy znajomych, https://allegro.pl/oferta/ksiazka-falszywa-pandemia-nowosc-9505922468 zamieszczę link żeby wam było łatwiej zakupić. Pozdrawiam serdecznie i nie dajmy się zwariować
Tolo
08.08.2020 14:36
@Adix: Nosicielami wirusów jest każdy człowiek np wirus HSV każdy go ma z bardzo małymi wyjątkami że ktoś go nie ma i jak ci zrobią test na koronkę to przykładowo na 10 osób wyjdzie że 8 osób ma wirusa a te 2 nie mają ale to jest wirus zwykłej opryszczki a nie urojona przez szumowskiego koronka, po za tym nawet jeśli jesteś nosicielem wirusa Adis czy Hiv też są objawy typu bóle mięśni, stawów,wysypka która nie swędzi gorączka osłabienie czy powiększenie węzłów chłonnych wystarczy trochę poczytać w jakiejś encyklopedii,czasopiśmie medycznym czy necie, a nie wierzyć we wszystko co ci telewizja powie, media zawsze kłamały a w sprawach mało istotnych zawsze robiły niepotrzebny szum i rozgłos ale ok wracając do tematu, czyli skoro nawet w hiv i adis są objawy to nie rozumie jak ludzie mogą być tak głupi,ślepi omotani tym kłamliwym chłamem medialnym wierząc w te (usunięte przez administratora) o bezobjawowym chorowaniu, czy jeśli ktoś jest nosicielem wirusa hiv czy adis podobno twierdzicie że choroba bezobjawowa czy zamyka się go w domu na dwa tygodnie?przede wszystkim takiemu nosicielowi podaję się leki, a przy koronce nie ważne ma czy nie ma objawów zamyka się i izoluję ludzi od świata i po jakimś okresie okazuję się że taki człowiek jest już zdrów i może wrócić do społeczeństwa, czy gdy byśmy człowieka z hiv lub adis zamknęli na dwa tygodnie w domu nie podając żadnych leków to choroba sama mu przejdzie? pomyśl i odpowiedz sobie sam na to proste pytanie ty i wszyscy ci omotani fanatycy koronki .
hitler
09.08.2020 10:19
@Baba Jaga: koronavirus byl jest i bedzie. to jest choroba tak samo grozna jak grypa. nie przechodzi sie zadnej choroby bez objawowo. nasz byly Premier Donald Tusk napedzil sztuczny krzyzs w nasyzm kraju, bo nasza gospodarka zaczela sie szbko roywijac. Niemcy chcieli zawladnac swiatem i do tego daza. boja sie ze nie bedzie mial kto u nich pracowac????????????
dupa
09.08.2020 10:21
@Baba Jaga: istnial i jest i bedzie. grypa to ta sama choroba
dupa
09.08.2020 10:23
@Baba Jaga: nie pamietacie ludzie 2008-go roku to samo bylo. kryzys na caly swiat. grecja miala upadlosc oglosic.
dupa
09.08.2020 10:39
@Baba Jaga: taka taka tak!!!!!!!!!!! to niech sie obudza i media zablokuja i nie strasza ludzi
dupa
09.08.2020 11:27
@Daniel: wszyscy placa w polsce podatki. garstka ludzi zostala
dupa
09.08.2020 11:32
@Baba Jaga: nauczcie sie ludzie!!!!!!!! nikt nie powinien isc glosowac. a rodziny glosy kandydatow nie powinny sie liczyc. cieszcze sie ludzie ci co dostali od panstwa 500+. ja od panstwa anie zlotowki nie dostalem. na 500+ dawalem i tak teraz te 500+ bede oddawal panstu do konca zycia
dupa
09.08.2020 11:35
@Ktos: kto tobie to wmowil????????????? koronavirus to prawie jak grypa. grypa jest grozniejsza.
dupa
09.08.2020 11:36
@Ns: grypa jest grozniejsza. tak to przebiega.
dupa
09.08.2020 11:37
@Ns: nie ma chorob bez objawowych. nie spotkalem sie z tym jeszcze.
dupa
09.08.2020 11:40
@Xd: prawdziwe slowa
dupa
09.08.2020 11:52
@pracownik medyczny: ile miales zaplacone za ten post. prawdziwy ratownik na facebooku sie wypowiedzial. znajdz temat i zapoznaj sie z tym.
dupa
09.08.2020 11:54
@pracownik medyczny: ludzi oszukujesz!!!!! prawdziwy ratownik nie wzial za to pieniedzy i opisal naczym rzecz polega
dupa
09.08.2020 12:00
@Zakażone zestawy do badań : bill gates jest informatykiem, a nie medykiem gdzie teraz produkuje szczepionki na koronavirusa
dupa
09.08.2020 12:03
@pracownik medyczny: ty to pracownik medyczny, przyniez podaj i pozamiataj?????? nie powinienes sie na ten temat wypowiadac
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!chyba ze ty to jak nasz byle premier syn (usunięte przez administratora)
dupa
09.08.2020 12:04
@pracownik medyczny: ty naprawde jestes pracownik medyczny?????????????????????????????????????????????????????????
dupa
09.08.2020 12:06
@pracownik medyczny: czy ty naprawde jestes pracownikiem medycznym????????? czy tylko sie bawisz w niego???????????????????SARKAZM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dupa
09.08.2020 12:10
@Nie baran: nie baran. tylko zrozum ze nie ma testow na koronovirusa
dupa
09.08.2020 12:12
@Nie baran: jasne. dobre slowa. ja strzepionki nie przyjme. testow na koronovirusa nie ma a tym bardziej glowna na usmiercenie nie wezme
dupa
09.08.2020 12:26
@pracownik medyczny: zanim sie kolejnie wypowiesz, znajdz temat prawdziwego ratownika medycznego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dupa
09.08.2020 12:43
@pracownik medyczny: ty sobie zdajesz sprawe co tu wypisujesz??????????????????????????????????????????????????????????????juz duzo polakow watpi w polske
dupa
09.08.2020 12:50
@pracownik medyczny: pamietaj o tym ze to my budujemy swiat!!!!!!!!!!!!!!! oni dzieki takim ciota jak ty na dyktuja jak mamy zyc!!!!!!!! obudz sie!!!!!!!!!!!!!!
dupa
09.08.2020 13:00
@Ktos: nie. nawet objaw nie masz.
dupa
09.08.2020 13:01
@Ktos: i nie jestes przerazona???? odpusc!!! skad wiesz? panstwo testy tobie zrobilo???????????????
dupa
09.08.2020 13:03
@Ktos: nie testow na koronavirusa
dupa
09.08.2020 13:04
@Ktos: to nie jest jak grypa! i przechodzisz to objawowo!!!!!!!!!!!!!!!!!
dupa
09.08.2020 13:12
@Gal anonim: aaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kaszel miala!!!!?????????????? nie myslalas, zeby do wrozki zadzwonic?? one tez pieniedzy potrzebuja
dupa
09.08.2020 17:22
@Gal anonim: kaszle to duzo ludzi!!!!! moze to byc kaszel papierosowy, badz alergiczny przez katar
dupa
09.08.2020 17:29
@Gal anonim: boisz sie kaszlu innego czlowieka? daj sobie spokoj. u nas w malym misateczku rodzina prowadzi sklep. glosno bylo w telewizji. matka zmarla na kovid 19, a jej corka w ciezkim stanie w szpitalu. tak w telewizji mowili. to byla gono prawda. na drugi dzien jechalem do pracy sklep normalnie funkcjonuje
Sylwii
10.08.2020 19:06
@Baba Jaga: Wiesz we wszystko co mówią za nie długo będziesz leciał/a po patyk albo siad robiła jak Ci powiedzą tacy ludzie mnie irytują!!!!
Sylwii
10.08.2020 19:25
@Adix: To wierzysz w korona wirus a szczepić nie chcesz to w inne nie wierzysz choroby dlatego nie szczepisz???idiotka.
Sylwii
10.08.2020 19:48
@oporny na fake: Mam córki w wieku 7 i 11lat na tyle mądre że nie wieża w tą całą scieme.Mi osobiście chce mi się płakać że złości że jesteśmy bezsilni i zgubieni!!!!!!ale Polacy są silni nie dajmy się!!!!To wszystko ściema !!!strach potrafi z nami wszystko zrobić!!!! Trochę Odwagi!!!!!!!
Gosiakkk
10.08.2020 20:35
@uaaa: A zapewniam Cie ze istniej,akurat jestem zarazona I juz 5 dzien sie z nim uzeram????
Biti
12.08.2020 00:57
@Mm: Jak byś się bardzo męczyła to byś tutaj nie siedziała a odpoczywała . Ja jak się męczę i mnie coś boli to śpię na przykład ... albo na balkonie powietrzem oddycham ... a nie w necie siedze który męczy jeszcze bardziej.
Biti
12.08.2020 01:19
@Fizyk: Porównujesz krople wody z aerozolu do wirusu? Naprawdę? Okey wodą zatrzymuje się na maseczce , ale wodę wiedzimy ,a wirus nie ! Wirus jest dużo mniejszy! I nie znaczy ze jak woda zatrzymuje się to wirus też się zatrzyma na maseczce !
Twoje porównanie jest bez sensu , a nie te o mrówcę!
Meg
12.08.2020 21:32
@Ktos: No tak bo to w ogóle nie ma objawów. To nie jest choroba tylko jedna wielka ściema.
Ev
13.08.2020 18:21
@pracownik medyczny: Chodzi głównie o to aby nie szczepić w pierwszej dobie, jeszcze nie wiadomo czy dziecko całkiem zdrowe a już mu walą (usunięte przez administratora) na przywitanie ...
Tylko w Polsce tak jest !! w innych krajach pierwsze szczepienie po trzech miesiącach a jeszcze w innych dopiero po sześciu .I tak powinno być a nie od razu kat serwuje szczepienie kiedy dziecko może być chore na coś ,czego jeszcze nie widać .
Ev
13.08.2020 18:25
@Zakażone zestawy do badań : może tak być, wyeliminować starych i chorych, odciążyć systemy emerytalno-rentowe ...stąd młodzi "bezobjawowo" a starzy umierają na covid..
i jeszcze "buntownicy" np. górnicy też mogą mieć covid gdy kopalnie chcą zamykać bo Łunia każe ..ciekawe ,że Niemcy otwierają a nam niewolnikom każą zamykać ... nasze kukiełki to wszystko zrobią co im każą
Andzia
13.08.2020 19:13
@Tolo: Piszesz tak, jakby pandemia i wszelkie obostrzenia były tylko w Polsce. Niestety dzieje się tak na całym świecie. Wielu ludzi nie wierzy w koronowirusa, a on jest i stanowi duże zagrożenie. Nie widzicie ludzi, którzy z jego powodu przeszli ogromne cierpienie. Znam przypadek, gdzie mężczyzna nie wierzył w koronowirusa i niestety zachorował. Leżał w szpitalu miesiąc. Kaszel, gorączka i ogromne problemy z oddychaniem powiązane z silnym bólem przy łapaniu powietrza. Oczywiście był pod respiratorem. Ledwo przeżył. Niestety umierają na niego ludzie ze słabą odpornością lub jej brakiem - starsi lub z chorobami współistniejącymi. My ich nie widzimy, bo natychmiast są odseperowani, a może powinniśmy zobaczyć, aby uwierzyć? Myślimy ciągle o sobie: mi nic nie jest, znajomym też, więc o czym ta telewizja mówi?! Nie musimy mieć żadnych objawów: gorączki, kaszlu, wysypki, biegunki, ale możemy go mieć. Pamiętać należy nie tylko o sobie, ale o tych słabszych dla, których stanowi zagrożenie życia. W szpitalach, w których leżą jest przerażająco! Kiedyś były różne inne epidemie, np.gruźlica, ale ludzie w mękach umierali w domach na oczach swoich bliskich. Dlatego społeczeństwo wiedziało jakie to straszne i chroniąc siebie i bliskich dzięki wynalezieniu szczepionki zaczęli się szczepić. Szkoda, że tak wielu z was jest niedowiarkami. To dotyczy całego świata! Uwarzacie, że każdy kraj chce, aby jego gospodarka upadła? Życzę wszystkim zdrowia i tego, abyście nie musieli widzieć i przechodzić tego cierpienia. Wiem to nie z telewizji, ale z życia.
Anon
14.08.2020 01:43
@Ja: To nie covid. To stres w wyniku strachu.
Andzia
14.08.2020 06:53
@no qrwa napewno: To pis już rządzi całym światem? O kurdę, wszystkim wmówił koronowirusa.
CHOLERA
14.08.2020 10:21
@Dry: ja nie znam nikogo chorego na malarie, na cholerę, ebole.....te choroby nie istnieją....to ściema......
....droga logiki pt ."jak nie znasz chorego to ściema "
Asia
14.08.2020 22:49
@Nostradamus: Mojej koleżanki siostry koleżanka pracuje w jednym z Brytyjskich szpitali blisko Londynu. Zasmucę się.. Oczywiście wszystko jest rozdmuchane, ale wirus istnieje i ona sama podłączała respiratory. Nie sądzę, żeby własną siore ściemniała.. Nie miała by w tym żadnego celu.
Asia
14.08.2020 22:52
@Gal anonim: Nie ma czegoś takiego jak przechodzenie choroby bezobjawowo. To akurat jest ściema przez duże "S"
Book
15.08.2020 06:00
@Nostradamus: Byłem we Włoszech ponad miesiąc, 40 km od Bresci nad Gardą, tłumy lydzi, żadnych masek, oprócz kelnerów, pytałem tamtejszych ludzi czy znali kogoś kto zmarł na tego wirusa - nikt nie znał i co gdzie ten wirus? W Austrii żadne maseczki nie obowiązują, ściema!!! Niech ktoś pójdzie i zobaczy na własne oczy a nie ogląda tych głupot co pokazują i wypisują.MMSZ
15.08.2020 21:51
@pytająca: Państwo dostaje na hospitalizację pieniądze w podatkach, oczywiście wiadomo, że socjalistom pieniędzy nigdy za wiele, ale jak im się coś nie podoba, to zawsze mogą się w końcu odp.... od naszych portfeli, wpuścić do władzy wolnościowców i przywitać kapitalizm. Wtedy nikt nie bedzie miał żadnych tego typu problemów.
Grzegorz
16.08.2020 07:57
@Ktos: Zbadaj głowę bo to ona choruje A nie ty
Korsyka
17.08.2020 06:09
@pytająca: Analogicznie, palisz papierosy, pijesz alkohol, tzn przyczyniasz się do powstania różnych chorób w swoim organizmie. Proponuję koszty leczenia np. raka również pokryć ze swoich prywatnych środków.
aaniaa
18.08.2020 13:55
@Baba Jaga: Jeny następne naiwne bezmózgie stworzenie...
bill gejts to samo zło
18.08.2020 17:24
@Baba Jaga: No bo nie istnieje! A co mamy mówić? to co bogaci przewalacze z USA nam nakazują
hahaha
18.08.2020 17:29
@Aga: Jasne......chorowałaś cały czerwiec i się na koniec zesrałaś
.......
18.08.2020 17:31
@Madz: To ma pomóc w wykończeniu nas i dzieci też
ej
18.08.2020 17:35
@niepewna: Niczym jej nie leczono i nic jej nie jest, pieprzy trzy po trzy (usunięte przez administratora) paskudny
Lak
20.08.2020 09:51
@Baba Jaga: Jakbyś miała syna który po 6 miesiącach od szczepionki zachorował na cukrzyce typ I też byś była anty. Nie życzę tego nikomu
Lisa
20.08.2020 16:18
@Aga: Ale koronę chorowała Pani?
Lisek
21.08.2020 10:48
@uaaa: A ja znam tylko jedną osobę - która przechorowała w anglii - podobno to był dramat - ale przy wódce machnęła ręką i powiedziała że to po prostu mocniejsza grypa i nie ma problemu. Zatroszczmy się lepiej o swoje organizmy, poprawmy odporność a żaden koronawirus nam nic nie zrobi.
Rena
21.08.2020 14:05
@Nostradamus: Głupi jesteś
Janusz
21.08.2020 14:34
@uaaa: A ja znam osobiscie osobę u której stwierdzono Covid 19. Prawie 2 tygodnie pod respiratorem.
Janusz
21.08.2020 14:39
@Janio: Covid19 będzie powodem zamknięcia kopalni. Bo będą nierentowne itp.
Nina
23.08.2020 11:45
@Nostradamus: Odezwał się znawca nieomylny, śmiechu warte???????????? Zajmij się lepiej czymś pożytecznym niż pisac takie pierdoły
obserwator
24.08.2020 05:37
@Ktos: Ja jak miałam grypę to nawet siły pisać na internetach nie miałam bo mnie wszystko bolało i siły nie miałam. Z mojego otoczenia ludzie umarli na grypę a nawet na powikłania po niej. A jak mają Covid to nawet ich palce nie bolą od pisania na klawiaturze i internety są informowane na bieżąco o przebiegu choroby. Ot co takie spostrzeżenie!
Lynke
25.08.2020 08:36
@Nostradamus: Hehe dobre. No interes zycia, zamknac tętniącą gospodarke.
Ja MIALEM I WIRUS ISTNIEJE. Po 5 dniach po tym jak spotkalem w markecie kaszlacego goscia bez maseczki.
Bol miesni, ciarki, sporadyczny kaszel, ucisk w oczach i mega zmęczenie. Mam 35 lat i sobie poradzilem, zona tez.
A na pytanie czemu nie znamy nikogo z wirusem odp jest prosta: nikt sie nie przyzna bo konsekwencje sa straszne. O tyle dobrze, ze jak sie nie kaszle i dlugo z kims nie przebywa to sie nie roznosi. A przyrost dobowy jest taki duzy bo w knajpach, zwłaszcza nadmorskich nikt nie dyzenfekuje, ani nie nosi maseczek. No, moze kelnerzy maja maseczki, ale w hotelach to juz nikoko w masce nie widzialem. Pozdrawiam z Wladyslawowa
Chyba fizol a nie fizyk
25.08.2020 09:48
@Fizyk: A skoro Ty jesteś taki mądry z tej telewizji, to powiedzieli Tobie tam, co potem się dzieje z tą kroplą zawierającą wirusa???
Niestety nie.
Odpowiem. Będzie to czysta fizyka.
Kropla po np. kichnięciu zatrzymuje się na włóknach maseczki
Kropla ta w jakimś stopniu odparuje pod wpływem ciepłego powietrza wydychanego.
Oczywiście zawsze będzie miała jakiś stopień wilgotności, ponieważ oddech zawiera wodę.
Gdy po kilku minutach kichniesz jeszcze raz, to ciśnienie powietrza jakie przy tym występuje, wyrzuci tego już "obsuszonego" wirusa znajdującego się na włóknach poza maskę. Sam pewnie już zauważyłeś czytając to, że w jakiejś części ten wirus wciągasz z powrotem, gdy zaczerpniesz przez maseczkę kolejny łyk powietrza.
Oczywiście też jakaś część pozostaje na włóknach, np. do następnego kichnięcia :)
Czy to jest dla Ciebie jasne "fizyku"?
Tomek
25.08.2020 21:20
@Nostradamus: ALe kto chce upadku gospodarki i kto to zaplanował ?
piter
26.08.2020 19:47
@Anka : Po pierwsze to wirus hiv nie istnieje.
po drugie aids to zespół nabytego upośledzenia odporności.
po trzecie: zacznijcie myśleć !!!!!
Do
26.08.2020 21:42
@Nostradamus: Akcja medialna to za mało powiedziane przeziębiłam się nie mam gorączki ani duszności zwykłe przeziębienie lekarz po konsultacji telefonicznej uznał że mam Covid , kurczę to nie istnieją już inne choroby
Darek
27.08.2020 06:58
@Ktos: ajakie masz objawy
Mylsacy
27.08.2020 10:43
@Baba Jaga: Chłopie jacy antyszczepionkowcy. Jeżeli jakiś zarobiony koleś mówi ci prosto w ryj w tej twojej telewizji jakies 6 lat temu że będzie pandemia i pokazuje symulacje. I nagle to jest. To w takim wypadku jesteś kretynem jeżeli uważasz że to jest teoria spiskową która nazwę wymislilo notabene CIA..... (usunięte przez administratora) się o ścianę
Pepe
27.08.2020 11:03
@Gal anonim: To ja mam koronawirus od kilku lat ???? gorączka, kaszel, źle zamopoczucie, łamanie w kościach. Chyba muszę rzucić palenie ????
Gal anonim
27.08.2020 11:42
@Lak: TO FAKTYCZNIE EFEKT UBOCZNY, PRZEZ 6 MIESIĘCY MOGŁO BYĆ SETKI PRZYCZYN..
Gość
27.08.2020 14:33
@Baba Jaga: Bo nie istnieje. Większej bajki ludzie jeszcze nie wymyślili.
Gość
27.08.2020 14:35
@On Wro: Nie oglądaj za dużo TV
Huehue
27.08.2020 22:06
@Erkawerka: Wiesz oddawano probki papaji do twstow i owoce tez choruja..
Do loli
27.08.2020 22:15
@Lola: Strzal w kolano? Gospodarka sie nie zrujnuje tylko ludzie wystraszeni i tak do roboty pojda nawetza mniejsza pensje, lekarze nie lecza bo pandemia, emeryci umieraja bo nie sa leczeni na swoje choroby, czysty zysk dla panstwa, chwilowy przestuj? To dla gospodarki pikus ludzie ja pozniej znowu nakreca, koronasciema, zarobily najbogatsze kraje oj owszem!!!
Kkk
27.08.2020 22:24
@dupa: Racja, wyjebta telewizory przez okno
Jak cholera
29.08.2020 12:47
@CHOLERA: Ja nie znam nikogo chorego na cholere ,malarie i ebole ale wierze w istnienie tych chorób .Tutaj jest jednak ta różnica ze koronawirus stanowi pandemie i tu droga logiki kłania definicja pandemii a wiec począwszy od mniejszych społeczności wsi i miasteczek przypadki chorych ludzi a wiec takich które w dotkliwy sposob przeszły tą chorobę powinny być znane skoro jest to na tak wielka skalę większość osób odpowiada przecząco na zapytanie czy kogoś takiego znają .Wiec gdzie jest wlasnie ta logika i dlaczego w czasach przeszłych gdzie umieraly na przeróżne choroby zakaźne cale domostwa a i czesto miejscowości określano to epidemia .Aż w końcu ostatnia interesująca sprawa skoro ten wirus jest tak smiercionosny gdzie sa odpowiednie kosze ,pojemniki na rękawiczki i maseczki które walaja sie po świecie albo lądują w zwykłych koszach czyżby zamknięto zakłady segregacji śmieci w których przecież pracują ludzie ?
Boleward
29.08.2020 22:28
@.......: no..... xD bąbelki, Jessici i Brayan'ki szczegolnie kogos interesują xD
Yyyy
30.08.2020 12:26
@pytająca: Czy dziecko zaszczpione może zarazić się chorobą? Tak? Dlaczego? Pewnie przez te dzieci które nie są zaszczepione. Tak?
Wilk
30.08.2020 15:02
@pytająca: A czy jeśli moje dziecko dostanie nop to państwo lub firma farmaceutyczna coś dla mnie lub mojego dziecka zrobi. Czy w jakiś sposòb wynagrodzi
W Polsce nie istnieją sądy szczepionkowe
Jeśli osoby niezaszczepione mają ponosić takie konsekwencje to może niech takie konsekwencje ponoszą ci ktòrzy poprzez obowiązkowe szczepienia uszkodzili wiele dzieci.
Wilk
30.08.2020 15:15
@pracownik medyczny: Pracowniku medyczny to postęp cywilizacyjny a wraz z nim higiena życia powstrzymały wiele choròb a nie szczepionki
Poròwnaj długość istnienia człowieka na Ziemi z okresem wprowadzenia pierwszej szczepionki
Gdyby to szczepionki były siłą sprawczą naszego być albo nie być to z jaskini byśmy nie wyszli bo wcześniej umarli
Włącz proszę myślenie albo trochę poczytaj
lola
30.08.2020 19:34
@Ev: (usunięte przez administratora) wiesz o szczepieniach za granicą
dario
30.08.2020 22:11
@Nostradamus: Racja Dadzą szczepionke z chipem i pelna wladza nad plebsem
dario
30.08.2020 22:12
@Baba Jaga: Zaszczep sie pin.. na glupote
nick
31.08.2020 12:20
@Lola: od rzadu nawet grosza nie dostalem. na 500+ ja (usunięte przez administratora)
nick
31.08.2020 12:22
@Lola: a, co Lola?? myslisz ze prezydent z kieszenie swojej dal 500+??????????????????
nick
31.08.2020 12:23
@Lola: po co doprowadzac gospodarke do upadku??????? domysl sie !!!!!!!!!!!!!!!!
nick
31.08.2020 12:28
@Lola: lola wez pod uwage ze to sa rzady, nie rzad
nick
31.08.2020 12:32
@Lola: skad twoim zdaniem jest 500+????????????????????
nick
31.08.2020 12:35
@Aga: i co?????????????? umarlas na to???????????? znasz kogos kto na to zachorowal???????????????? wbez chorob wspolistniejacych?????????????????????????
nick
31.08.2020 12:36
@Aga: sa choroby, heheh twoim zdaniem bez objawowe???????
nick
31.08.2020 12:39
@Ja: to jak myslisz ze to to??? to jest cos takiego jak choroba bez objawowa??
nick
31.08.2020 12:56
@Sarim: polsat i inne madia sie ciesza ze na tym zarabiaja. to tylko taka bajka
nick
31.08.2020 13:01
@bill gejts to diabeł: bill gejts ma za malo pieniedzy
Tom
01.09.2020 08:40
@Baba Jaga: Istnieje istniała i istnieć będzie.
A manipulacją nią to odrębną sprawa.
bambo
01.09.2020 12:52
@Nostradamus: twój mózg nie istnieje kretynie xD
Szef życia
01.09.2020 15:27
@Nostradamus: Oczywiście że ludzie dali się oszukać nie oglądajcie tv bo to bzdura leszy netxlix albo bajka bolek i Lolek już nigdy nie zaufam tv trzeba żyć po swojemu ludzie tego nie zapomną a w sumie maski niech są bo niektórych to już nawet oglądać się nie chce ludzie tak zakłamani i wredni i fałszywi że na ściemniacka pandemia zrobi to że ludzie się od siebie oddala i w sumie może o to chodzi
Ancik
01.09.2020 15:38
@Tomek: Też znam firmy gdzie pracuje bardzo wielu ludzi,
mało tego wciąż mają kontakt z różnymi osobami ,dostawcami z całej Polski,chyba muszą mieć niewiarygodne szczęście bo nikt na covid nie chorował i nie choruje.To chyba dziwne??skoro mamy tak groźnego wirusa
wiocha
02.09.2020 20:34
@Baba Jaga: A tu wypowiedź genetyków
https://www.youtube.com/watch?v=MJPFuWZJmjs
wiocha
02.09.2020 20:53
@Anka : Niektórzy mówią, że też ściema a inni, że już się na hiv uodporniliśmy.
wiocha
02.09.2020 21:04
@Jakiśtam: Ale brednie. Odrę przechorowałem we wczesnym dzieciństwie, nawet jej nie pamiętam( w kartotece napisali), żyję do dzisiaj, ale na różne nowotwory choruję od 29 roku życia, więc przed niczym mnie nie uchroniła.
wiocha
02.09.2020 21:13
@Gosiakkk: Obejrzyj to i odpowiedz sobie czym jesteś zarażona. https://www.youtube.com/watch?v=MJPFuWZJmjs
wiocha
02.09.2020 21:20
@Asia: kolejny mądrala co nie umie czytać. Przestańcie powtarzać po innych tą bzdurę o bezobjawowym chorowaniu. Nie ma czegoś takiego. Chorobę diagnozuje się właśnie po objawach. Jak nie ma żadnych objawów to nie ma choroby, człowiek wtedy nie jest chory a tylko zakażony. Obecność zarazków w organizmie nie musi wywoływać choroby.
Karolina
03.09.2020 22:38
@Baba Jaga: Daj spokój , ogarnij się , może i istnieje ale jako normalna grupa i nic innego , dzieci do komunii w maseczkach , wesela mogą być do 150 osób , konferencji za to nie , w sklepach maseczki w szkole nie , duda z fanami bez maseczek , bo przecież Morawievki powiedział ze już po , Szumowski znowu zamieszany w aferę tym razem z testami , to jes czysty biznes nic więcej !!!
Karolina
03.09.2020 22:41
@Ktos: Ja tez byłam i nawet nie wiedziałam , wiec nie róbmy z tego historii pt.pandemia .
Karolina
03.09.2020 22:42
@Tolo: Brawo !!!!!
Karolina
03.09.2020 22:46
@Stevi19: Dzięki , może przemówisz komuś do rozumu !!!
Konrad
04.09.2020 20:06
@Tolo: Da się przechodzić bez obiawów ale to prawda niech władzę wreszcie się przyznają że popełniły błąd i niech skończą tą
paranoję
TenKolo
05.09.2020 01:06
@Nostradamus: Zgadzam się w 100% z nostradamusem...to tylko i aż tylko ściema na skalę światową, We Włoszech w pewnym szpitalu podano kolosalne liczby zachorowan/zgonów w szpitalu który tak naprawdę nie miał łóżek i był w remoncie,a rzekome trumny z ciałami zmarłych na Covid 19 były puste!!!wciskają telewizyjną propagandę jak to robił Adolf Hitler!!przedstawiając filmy jak to rasa niemiecka jest przykład na dobrą rodzina,A te czasy propagandę covida

Maska
05.09.2020 05:33
@Andzia : Uffff nareszcie jakąś logiczna wypowiedź i do tego bez błędów ortograficznych.
Odp
05.09.2020 15:03
@hitler: Światem pajcu żądza ŻYDZI!!!
Chociaż nawiasem mówiąc wolałbym Niemców.
Wałjat jakich mauo
06.09.2020 08:47
@Stevi19: Widze dosc duzo wiesz, calkowicie sie z tobą zgadzam, panika wśród ludzi a te ku*wy z gory mają beke i tylko na korzyści patrzą, czas pokaże co bedzie dalej, i ile jeszcze ten teatrzyk potrwa, pozdro mordo
Kacperro
07.09.2020 05:45
@On Wro: Zacznijmy od tego że już masz kompletnie wyprany muzg przez tą śmieszną telewizje a poza tym tamte osoby mogli być na coś innego chore i ci wmówili że to niby ten koronawirus , a ja nie wieże w tą pandemie bo jakoś go niby jest śmiertelnie a jakoś żadnych ciał nie widzę na ulicy , a np jak są strajki na Białorusi to tam już powini być wszyscy zachrowani a jakoś nie są.
Kacperrro
07.09.2020 05:47
@Mm: Wmawiaj sobie..
Słuchajacy
07.09.2020 13:22
@uaaa: Chcą ludzi ogłupić aby zachipować zastraszone społeczeństwa. Ludzie oddadzą swoje myślenie i duszę aby móc "bezpiecznie" robić zakupy w nowym pięknym świecie bez Boga. Tyle w temacie. Życzę wszystkim wszystkiego dobrego
olo
07.09.2020 13:48
@Nostradamus: Takich kretynów powinno się izolować. Głupota jest bardziej zaraźliwa niż covid.
Piotrekkk
07.09.2020 14:02
@dario: Nie ma jeszcze takiej technologii.
Jwr16
07.09.2020 21:15
@uaaa: Kolega na zmianie miał koronke i nikt się nie zaraził.Nawet autem dojeżdżałem z nim do pracy i pracowałem z nim jako majster na jednej maszynie.Reszta załogi też pomimo objawów była czysta po testach.Jedna wielka ściema.To zwykła grypa która ma powikłania i ofiary na swoim koncie.
Xxx
08.09.2020 11:02
@Ktos: Korona wirus to ściema !!! Jest wymyślone poto żeby tylko zniszczyć gospodarke na całym świecie zeby wielkie koncerny miały prawo produkcji a drobni przedsiębiorcy splajtowali !!jak ja i wiele innych !!!! NiemaCOVID19 !!!!!!!!
do półinteligent
09.09.2020 13:10
@Stevi19: Używasz tylko wygodnych półprawd, a tak każdy potrafi. Trzeba zacząć od psychologii tłumu i lęku ludzi, następnie obaw rządzących przed nieznanym. Potem skupić się na badaniach naukowych. Naukowo umieściłeś wirusa w próżni, a żyjemy na ziemi - tu jest atmosfera i nie tylko wirus się w niej znajduje, największe znaczące ilości wirusów wydychamy z wodą - a to ilość wirusów jest determinująca - im większa ekspozycja tym większa szansa na infekcję, dlatego medycy chorują statystycznie najczęściej. I tak każdy punkt Twojej wypowiedzi można podważyć, ponieważ skupiasz się na jednej składowej - nie analizujesz szeroko tematu! Dopiero po tym można brać się za syntezę!
Gocha
09.09.2020 15:49
@Mm: Jakie masz objawy, ja walczę 3 miesiąc z tym czymś i też jestem wyczerpana.
Ja
10.09.2020 10:00
@uaaa: znam 5 osoby któe przeszły chorobę. Jedna umarła, nie miała chorób towarzyszących
Qwerty
11.09.2020 18:19
@CHOLERA: Pozdróżując przez dwa lata do mojego chłopaka z Tanzanii poznałam wiele osób ,które chorowały na malarie,mój chłopak włącznie. Polska nie jest krajem ,który jest centrum zachorowań na wymienione choroby więc co Ty porównujesz? A przecież koronawirus NIBY zbiera swoje żniwa u nas w kraju i nikt nie zna osoby,która zmarła przez tego wirusa? Poza tym przez Malarie ,cholerę i ebolę nie zakładali nam kagańców na twarz,nie zamykali nas w domach i nie doprowadzali do upadku gospodarki.
Ona
13.09.2020 06:32
@Adix: Zapewne wszyscy którzy tu piszą są zaszczepieni i Ty kobieto również. Żyjemy! To cud? Nie, to rozwaga naszych rodziców.
Ujemna
13.09.2020 08:18
@wiocha: Miałam klasyczne objawy korona, łącznie z utratą węchu i smaku , test zrobiony po 7 dniach od wystąpienia objawów - wynik okazał się ujemny. Mąż nie miał żadnych objawów A wynik wyszedł dodatni, syn z objawami grypopodobnymi - wynik dodatni. Wszyscy jednakowy wyrok - łącznie 25 dni na kwarantannie i izolacji. Tak się cieszę że nie jestem rekordzistą /80 dni/ Chory system, chory kraj.....
ponton
13.09.2020 16:45
@Ktos: ha ha ha hi hi hi jestes chora? chyba na grype.Moj Boze daj mi zachorowac na covida 19
zyrafa
13.09.2020 16:48
@Mm: prosze zaraz mnie covidem ale ze zrobia test ktory wykarze coida zaraz mnie tak zebym byl naprawde chory prosze zrob to dla mnie
oli
13.09.2020 16:49
@Anonim : chce zachorowac na covid 19 ale nie ze rzekomo chory bo test wykaza zaraz mnie na serio zebym naprawde w to uwierzyl
raf
13.09.2020 16:50
@bill gejts to diabeł: zaraz mnie prosze covidem ha ha hi hi
ali
13.09.2020 17:22
@pitolenie: covid dobry na wszystko.dodruk pieniadza okradanie spoleczenstwa robienie nas w (usunięte przez administratora) brawo
lol
15.09.2020 07:36
@xdd: noo
Alla
15.09.2020 22:33
@Biti: To ty tak robisz, a ona woli siedzieć w neciei
Byłem chory
16.09.2020 00:22
@Tolo: (usunięte przez administratora)
Ja
16.09.2020 00:23
@Stevi19: (usunięte przez administratora)
Pi
16.09.2020 13:21
@Dry: Nikomuvnie zalezy na dzieciach ktore gloduja .. wrecz przeciwnie populacja musi spasc a korona jest jednym z elementow oprocz zywnosci rakowej itd . To nie spiskowa teoria tylko realna rzecz planowana dlugofalowo i kaonswkwentnie
Pi
16.09.2020 13:24
@jak mam zyc jezeli ppolsce jest lamana konstytucja: Zyj w warunkach zlamanej konstytucji zaloz partie i walcz lub zamknij pysk
Pi
16.09.2020 13:30
@Adi: Moze Jarek nie jest lepszybale napewno nie gorszy
Aga z
17.09.2020 20:11
@Nostradamus: Koronawirus jest I byl zawsze ale covid 19 I ta calamity pandemia to klamstwo !!! Jestem diagnosta laboratoryjnymI swohe wiem
Ona
18.09.2020 08:02
@Erkawerka: A ja niestety przechodzę z okropnymi objawami ,zaczęło się od gorączki przez 5 dni ,bóle całego ciała ,brak siły ,od 3 dni bez gorączki straszne bóle głowy i wycieńczenie organizmu ,kaszel ,duszności ... mam wrażenie ze to się nigdy nie skończy . Jak na to zachorujesz to nie pomylisz tego z grypa czy przeziębieniem ... dramat
Ktos.tam
18.09.2020 17:27
@Andzia : A co ze Szwecją ? Tam pandemii nie było ? Większych restrykcji nie było a dzienna zachorowalność najniższa.
Ryszard
20.09.2020 00:03
@Nostradamus: Ddyby głupota miała skrzydła to latałbyś przy samym niebie bez trzymanki. Przecież tak łatwo możesz udowodnić swoją debilską teorię. Przyjedz do Wrocławia na ulicę Koszarową. Tam bez zabespieczenia zostaniesz wpuszczony na oddział i nie zapomnij zabrać telefonu żeby pokazać wszystkim jak umierasz na koronawirusa którego przecież nie ma. Pokaż nam wszystkim że masz jaja.
Srovid33
20.09.2020 20:36
@Ktos: Ile ci zapłacili? A może jesteś jednym z demonów.
miro
21.09.2020 16:58
@Justyna: Nie siej paniki bo to zwykła grypa
Miro
21.09.2020 17:02
@Asia: A w krasnoludki też wierzysz.
Miro
21.09.2020 17:04
@Janusz: Ile jej zapłacili żeby tak mówiła.
nick
21.09.2020 22:36
@Mm: Jest taka choroba czasem nieuleczalna: Chciwosc. Zaplacili tobie i siejesz propagande.
pipi
21.09.2020 22:52
@Nostradamus: Wirus istnieje ale jest niegrozny. Istnial i bedzie istnial. Takich virusow jest tysiace. Tylko ze sobie wybrali z posrod tysiaca ten jeden i nazwali go inaczej. Media wpedzily wszystko w sztuczna pandemie. A WHO potwierdzilo to bo jest sponsorowana przez Bila. Wyobrazcie sobie ze istnieje ok 1000 roznych rodzajow virosow np przeziebienia i kazdy moze miec conajmniej 100 rodzajow. Organizm broni sie ciagle przed viruzami. Ci dziwacy wybrali sobie tylko jeden z nich. To jest jak totolotek ze akurat ktos moze miec ten virus. Malo tego on jest tak ssamo pospolity jak inne. Tylko zostal wybrany i zostal VIPem na calym swiecie. Na zwykle przeziebienie takze mona umzec. I tutaj jest problem. Bo zawsze moga wykyc virusa ale on jest nie grozny. Grozny jest tylko wmediach. Pozdrawiam.
Basia
22.09.2020 09:25
@Xd: Rzad piszemy przez rz
lol
22.09.2020 13:55
@Tolo: Nie wszystkie choroby dają objawy od razu. Słyszałeś o tzw. nosicielach? Ludzie, którzy nie chorują lub są bez objawów ale mają w swoim ciele patogen, który roznoszą. No i to, że nie ma objawów nie znaczy, że organizm nie został osłabiony, a po kolejnej infekcji nie dojdzie do trwałych uszkodzeń płuc czy serca.
lol
22.09.2020 13:57
@Gal anonim: Bo mimo, że TY nie masz objawów nie znaczy, że innych nie zarazisz, a oni mogą ciężko chorować. Te mikro-przedsiębiorstwa muszą się dostosować np: zamiast restauracji ze stolikami zostawić samą kuchnię i dowóz żarcia.
Ttt
23.09.2020 14:51
@Ktos: Ja byłam bardzo chora 2 lata temu nie mogłam oddychać ledwo żyłam lekarze mówili ciężka infekcja brałam sterydy przez 5 dni spałam na siedząco bo nie mogłam na leżąco oddychać,a 2 lata temu nie było niby korona wirusa ,dlatego nie wieże w to ,mam znajomego w zakładzie pogrzebowym za każde zwłoki jeżeli zapiszą w papierach ze zmarł na korona wirusa dostają pieniązki,dlatego daje to dużo do myślenia
,
Jumi
23.09.2020 17:16
@Tolo: No i weź pod uwagę testy które robią ludziom. Mam znajomych pracujących na SORze i co? Ich zdaniem lepiej rzucić monetą - wyniki zbliżone. Brak słów, że ktoś w to wierzy.
Med
24.09.2020 10:38
@Nostradamus: A komu, tak na zdrowy rozsądek, miało by zależeć na upadku gospodarki, czy na pozamykaniu miast??? Każdy rząd w danym kraju walczy o jak najlepszy przyrost gospodarczy a nie o jej zrujnowanie, o to by ludzie sami byli w stanie się utrzymać, a nie ciągnąć nie państwa odszkodowa czy zasiłki.
A co powiesz rodzinom osób które zmarły na skutek Covid? Że ich śmierć jest fikcyjna? Nikt kto ma choć odrobinę rozumu nie łyknie takich spiskowych teorii. Covid tak jak dziesiątki innych chorób istniej.
Med
24.09.2020 10:41
@uaaa: Znam osobiście osoby które przeszły Covid, 2 znajomych przegrało. Może wg Ciebie inne choroby jak np ospa, odra, nowotwory też nie istnieją?????
Realista
25.09.2020 05:19
@Baba Jaga: Jak choroba nie ma objawów, chyba taka nie istnieje. Dlaczego nie podają statystyk umieralności o zachorowań na inne choroby. Jest to ogólnoświatową ściema tylko nie wiem do końca ma to służyć, zobaczymy jak to się skończy kto się wzbogacił.
Karol3k
25.09.2020 15:00
@Nostradamus: Koronowirus nie istnieje tak naprawdę to medialna nagonka. Covid nie istnieje
donrikardo
26.09.2020 06:11
@Justyna: Justyna - napisz coś więcej na temat tej osoby chorej - Kiedy zachorowała, od kogo "złapała" wirusa, jak to stwierdzono u Niej i przede wszystkim jakie ma objawy !!
Obserwator uważny
27.09.2020 20:12
@Fizyk: Nie pluj więc na lewo i prawo, to maseczka nie będzie potrzebna
snopek
28.09.2020 18:08
@Adix: ale pieska jesli masz to z pewnościa szczepisz bo boisz się eby ci nie zdechł
Pika
29.09.2020 06:06
@Stevi19: Witaj. Jesteś bardzo mądry. Też dokładnie to samo zdążyłam nabyć natomiast zmuszają do przyłbic jeśli się ma problemy zdrowotne.
Joanna
29.09.2020 18:42
@Nostradamus: Odryto przypadek koronawirusa na marsie. Minister zdrowia juz tam leci, by zbadac sprawe i wprowadzic restrykcje
kat
29.09.2020 19:46
@Med: jasne! ja tez słyszałam jak naciągane są statystyki. :D
kat
29.09.2020 19:54
@Ttt: też to słyszałam. Mojego znajomego znajomego ojciec zmarł na zawał, przyszedł lekarz zamaskowany w kombinezon i zapytał czy może wpisać covid, zaoferował im 800zl. Powiedział, że są tacy co nie pytają. A szpitale dostają 20tys za sterylizację z unii.
kat
29.09.2020 21:52
@Mm: to może zdejmij te szmatę to wyzdrowiejesz! Nie pomyslales o tym? Chorowalam 3 m-ce na zatoki, do teraz brałam antybiotyk nie mogłam z tego wyjść. Nie wiedziałam dlaczego, raz było dobrze a raz źle, nie mogłam oddychać, nie mogłam spać, masakra. Wszystko zawalone, oczywiście chodziłam w masce którą nie wymienialam (wiekszosc z nas tego nie robi) regularnie. No i oglądałam niezależną tv na yt i tam powiedziano te toksyny wdychamy i wdychamy" wtedy zrozumiałam. Już nie noszę tej (usunięte przez administratora) Wreszcie moge oddychac. A nakazywanie noszenia maski jest bezprawne. Ludzie zacznijcie ogladac niezależną tv tj w realu 24 i mn na yt.
kat
29.09.2020 21:58
@Erkawerka: Może rzeczywiście to w tych paleczkach coś jest?
kat
29.09.2020 22:15
@Nostradamus: A w tv zachęcają do płacenia bezgotówkowego tj polska bezgotowkowa nie chce siać paniki ale czy to nie prowadzi do czegoś?
Karla
30.09.2020 10:24
@Adix: Jak to po co? Dla władzy i pieniędzy.
Asik
01.10.2020 08:52
@xdd: Konfederacja tylko
Maciej
01.10.2020 11:39
@Nostradamus: Pierdooooliiiisz
kako
01.10.2020 15:06
@pytająca: najlepsze jest to ze nieszczepione dzieci bardzo malo chorują ,a na pewno mniej niz te szczepione!
Idiotom mówimy NIE!
01.10.2020 18:10
@Nostradamus: Jak można być takim durniem. W głowie się nie miesi, żeby dorośli ludzie prezentowali poziom wiedzy rozwielitki. Tylko nażreć się, wysr...i rozmnożyć.
Ala
01.10.2020 18:12
@Stevi19: Antyszczepionkowcy nie walczą o wolność dla siebie. Oni zarażają innych. Wiec, niech sami walczą z chorobami swoich dzieci, ale innych zarażać nie mają prawa.
Ala
01.10.2020 18:14
@Dry: Niesamowite, ze można być tak głupim. Pieniądze wzięli , chorowali lub umarli? Upadłąś na głowę???? Chociaż chyba w twoim przypadku, z głową lub bez poziom wiedzy masz jak wróbel..
Ala
01.10.2020 18:15
@sugi: nie kłam, nawet nie wiesz , kto był pierwszy. Publikujesz brednie nieuku.
Rejmont
02.10.2020 06:20
@Nostradamus: Podobno raz w (usunięte przez administratora) to nie pedal może spróbujesz
blanka
02.10.2020 10:29
@On Wro: powiemy takiej osobie, że fakt, że ma pozytywny wynik testu, nie oznacza, że jest chora na C19, bo C19 to projekt, nie choroba. Powiemy jej , że choruje na taka samą chorobę, na jaką mogłaby zapaść 5 lat temu. Tylko wtedy nikt nie zrobiłby jej testu i nie wmówiono by jej , że ma C19. A tak na marginesie - argument, że skoro nikt w otoczeniu nie choruje to nie ma wirusa jest nielogiczny. To pokazuje tylko brak logiki w Twoim myśleniu. Logiczne jest, że skoro nikt w otoczeniu nie choruje to nie ma Pandemii - to jest logiczne, bo pandemia jest gdy wokół trupy. A wracając do wirusa C19 - nie ma go w żadnym labolatorium genetycznym nie posiadają wzorca genomu o sekwencji RNA wirusa korony o nazwie C19. Jesteś robiony w konia i wierzysz, bo zauważyłeś, że sąsiad ma katar, kaszle albo ma płyn w płucach - to nie C19 kolego.
Elo
02.10.2020 18:34
@Skoczki: Nikt tych poj..bów nie chce już oglądać tej propagandowej, rządowej zakłamanej telewizji i radzę tobie też nie oglądać jak chcesz spokojnie i zdrowo żyć
Frajer
03.10.2020 08:21
@Adi: Głupi to jesteś Ty...kolejny slogan bez agrumentacji? Jest o wiele więcej niż podziemna PIS i PO...ćwierciu chromosoma????
Frajer
03.10.2020 08:26
@Justyna: Ooo od tego " znania osoby chorej " zachorowałeś? Buhahaha.Osoba zyje? Jeśli tak, to puknij się w głowę...gdyby miała diagnozę grypy byś tak nie panikował ???
Jim
03.10.2020 19:11
@Stevi19: Bravo Ty... Fakt jest taki, że za naszego życia, zaczął się proces, depopulacji... To fakt bezsporny.
Pioreek
04.10.2020 17:19
@Gosiakkk: Jakie miałaś objawy?
Ten który używa mózgu
05.10.2020 15:45
@Nostradamus: ale po co mieliby to robić? to zamknięcie gospodarki im tylko zaszkodziło bo nie dostawali hajsu z podatków dochodowych
Mania
05.10.2020 18:59
@...: Jestę cowidowcem zaczełam od grypy po 7dniach zorjętowałam sie że nie mam zapachu . Choruje już 6tydzień dalej mam gorączkę i jestę pozytwna.????..Rozwalone mam życie i rodzine. Opamiętajcie się . Jeszcze 3miesiące temu byłam taka ja wy. Dziś życie nauczyło mnie POKORY
Pat
06.10.2020 12:06
@Daniel: umiera się na AIDS, HIV to nazwa wirusa
zulu gula
06.10.2020 19:44
@Gosiakkk: i co w zwiazku z tym
Byczeq69
06.10.2020 20:50
Byczeq69
06.10.2020 20:51
@uaaa: Jesteś debilem
Byczeq69
06.10.2020 20:58
@oporny na fake: Zadam ci teraz pytanie odpowiedz prawidłowo. Czy udajesz czy na serio jesteś debilem w sensie (usunięte przez administratora) puknij się w ten swój (usunięte przez administratora) łeb bo (usunięte przez administratora) nie myślisz. Ty masz (usunięte przez administratora) IQ na poziomie ziemniaka czy co. Nie rozumiem takich (usunięte przez administratora) w sensie mam nadzieję że umrzesz i to jak najszybciej bo takich kurw którzy nie mają współczucia do innych które umierają na to i cierpią przez to że tracą rodzinę lub swoje życie? Podaj mi chociaż jeden powód dlaczego miało być tak jak mówisz? Hm?
666
07.10.2020 18:13
@Nostradamus: Witam ,w moim zakładzie szefostwo zlekceważyło zagrożenie i jak był jeden przypadek nic nie zrobili teraz jest sześciu chorych i nadal nic nie robi,jeden kolega przechodzi to bardzo ciężko reszta ludzi też się boi lecz zakład robi dziwne trzy dniowe kwarantanny gdyż liczą od zakażenia pierwszego pracownika wiec mówienie ,że wirus nie istnieje jest jakąś głupotą
666
07.10.2020 18:19
@Tolo: Witam,tam gdzie ja pracuje pewien pan był chory i miał lekkie przeziębienie przy okazji zaraził covidem sześć osób jedna ciężko a pięciu ma robione testy i też twierdził ,że choroba nie istnieje
TakiTam
07.10.2020 20:22
@nick: Raport z Żelaznej Góry....

Wojna stanowi fundament ładu społecznego i uzasadnienie dla instytucji państwowej. Dlatego Raport skoncentrował się na pytaniu- czym wojnę zastąpić, aby dalej funkcjonował jej cel organizacji państwowej w czasie pokoju.

Wniosek był jeden – zagrożenie zewnętrzne jest potrzebne dla utrzymania zwartości i politycznej organizacji państwa. Wojna dostarcza powód, by społeczeństwa zaakceptowały władzę polityczną. Kraje stabilne wewnętrzne są więc kiedy jest zagrożenie zewnętrzne.

Konkludując grupa doszła do wniosku że wyeliminowanie wojny (stanu zagrożenia zewnętrznego) oznacza wyeliminowanie suwerenności!. Dlatego uznali że wojna jest najważniejszym narzędziem wszelkiej organizacji państwowej. Problemem więc nie sprowadza się do tego czy można trwale pokój osiągnąć (uznali że można), ani jak go osiągnąć, ale czy jest on porządany!

To system wojenny gwarantuje stabilność. Raport więc ostrzega że pokój może prowadzić do jeszcze większego chaosu. Pokój doprowadzi do likwidacji narodów, rozbije systemy ekonomiczne, spowoduje wstrząsy społeczne. Trwały pokój jednak może nastać. Dlatego trzeba powziąć odpowiednie kroki, aby ten kryzys nie był zaskoczeniem.

Niemilitarne funkcje wojny to:
ekonomiczna

Dostarcza gospodarce podkręcenia. Może być wykorzystana do przyspieszeń, zahamowań, zmian kierunku itp. Właśnie jej marnotrawny charakter pozwala na traktowanie jej jako narzędzi regulujący gospodarkę. Siła ekonomii stanowi o sile państwa, a zbędna produkcja pozwala na regulacje tej siły.
polityczna

Polega na istnieniu zrozumiałego zagrożenia, które usprawiedliwia istnienie władzy i jej prawa do rządzenia. Bez tego zagrożenia żaden rząd długo by się nie utrzymał.


matobs
08.10.2020 17:46
@On Wro: On wro... wiesz może wirus istnieje, może niektórzy przechodzą go gorzej... ale są ludzie którzy grypę też przechodzą ciężko. Wiem, że mówię teraz schematem ale to prawda. A poza tym zadaj sobie pytanie JAK MOŻNA PRZECHODZIĆ CHOROBĘ BEZOBJAWOWO? Przecież wspomniane objawy są naturalną obroną organizmu przed chorobą. Więc jak organizm może przejść chorobę i nie próbować się bronić? A poza tym ludzie jeżeli ktoś wierzy w bajeczkę o zupie z nietoperza to jest w błędzie. Cała ta historia zaczeła się w miejscowości Wuhan w Chinach. Czy nikogo nie zastanawia że jest tam olbrzymie laboratorium badające wirusy? Przy okazji są tam próbki takich wirusów jak np. SARS. Dziś w wuhan odbywają się imprezy z udziałem tysiącami ludzi i nikt już nie pamięta o koronawirusie. Ludzie nie widzicie że to manipulacja. Cały świat pogrążony w wielkiej tragedii i wystarczy jedno słówko rządzących i raz siedzimy na stałe w domach a raz nie. Raz szumowski mówi że maseczki, kolokwialnie mówiąc, (usunięte przez administratora) dają, a raz że są w chwili obecnej jedynym ratunkiem i każe obowiązkowo je nosić. Dziwne prawda? Jako anegdotę pwoeim iż dzisiaj moje dziecko wróciło ze szkoły i powiedziało że pani na stołóce zabroniła mu rozmawiać bo wydycha więcej powietrza i zwiększa ryzyko zakażenia.

Tak więc zastanówcie się o co w tym wszystkim chodzi.
pozdrawiam
Marcin
08.10.2020 17:51
@Aga: Chyba na kaca
Kajtek 125
08.10.2020 18:59
@On Wro: A jaką mam pewność że ty nie propagujesz tymi słowami tej pandemii kturej nie ma...
Kajtek 125
08.10.2020 19:00
@Ktos: A co ci się dzieje masz katar czy kaszel może gorączka haha
prawda
08.10.2020 19:02
@On Wro: gadasz bzdury ciulu
prawda
08.10.2020 19:03
@Ktos: i co jeszcze za pieniądze PISu zrobisz cichodajko
prawda
08.10.2020 19:03
@Ns: jak sraczka
Kajtek 125
08.10.2020 19:04
@Dry: Propaganda światowa ten wirus to fikcja tu chodzi o spowolnienie gospodarki porostu niebezpiecznie szybko się zaczną świat rozwijać konflikty gospodarcze
prawda
08.10.2020 19:04
@Gal anonim: ciulstwa opowiadasz i się jak corona zapowiadasz bardziej medialna niż śmiertelna
Kajtek 125
08.10.2020 19:06
@Aga: Tak chyba na katar testy są sfałszowane światowa zmowa
Kajtek125
08.10.2020 19:11
@Rafal: Powiedzcie jak to możliwe by zakaziły się największe głowy państw kture są najbardziej chronione i nie mają ko taktu z ludźmi np Donald trump? Skoro ja mam kontakt z setkami ludźmi codziennie i jestem zdrowy podróżuje po całym świecie 3 razy robiłem testy na covid i wszystkie negatywne....
Kajtek 125
08.10.2020 19:13
@Dry: Z kąd mamy testy na covid? Z Chin i co dalej w to wierzycie
Justyna opikun medyczny
08.10.2020 23:03
@uaaa: Istnieje co gorsza cała moja rodzina była dodatnia na szczęście przeszliśmy to w miarę bez boleśnie. Ale dużo osób mi bliskim znajomi jak i pacjenci przez Covid 19 nigdy już nie będą zdrowi a co najbardziej boli niektórzy nie mieli okazji pożegnać się z bliskimi - odeszli. Moje życie nigdy już nie będzie takie samo jak przed chorobą.
Ss
09.10.2020 05:39
@Baba Jaga: Dla mnie to wielka sciema
Ss
09.10.2020 05:44
@uaaa: Mam ponad 1500 znajomych i nikt (usunięte przez administratora) chory nie jest .wiek 30 60lat jedna wielka sciema
Ss
09.10.2020 05:50
@Justyna: Na grype .a po 2 nikt ci prawdy nie powie.jak by w telewizji ci pokazali ze sie wisla pali to bys uwiezyla...masz przyklad wtc wizowce
Tiki
09.10.2020 13:53
@Ktos: Ile Ci zaplacili?
Hansjasz
09.10.2020 20:50
@Adix: Jesteś lekarzem? Ludzie, czemu wypowiadacie się o rzeczy o której nie macie prawie bladego pojęcia? Czy Ci co wierzą w niego czy Ci co nie wierzą. Wszyscy macie te wiadomości w znacznej większości z mediów albo od znajomych. Czy sami mieliście pacjenta z koronawirusem o ARDS ( zespół ostrej niewydolności oddechowej ) i musieliście walczyć o jego życie? Czy byliście na oddziale zakaźnym i widzieliście ile starszych osób umiera pod respiratorami? Łatwo mówić z poziomu komórki czy z komputera. Sprawdźcie to sami, zobaczcie czy istnieje. Tak samo ze szczepionkami. Nie szczepcie swoich dzieci na Odrę, gruźlicę czy polio lub WZW B. Zobaczycie gdy patogen zaatakuje Wasze dzieci czy było warto. Gdyby ktoś nie wiedział, szczepionka jest osłabionym patogenem który ma wywołać reakcję immunologiczną organizmu i wytworzyć przeciwciała. Żal mi naprawdę o tym wszystkim pisać, bo mówienie że koronawirusa nie ma albo że szczepionki to zło jest kompletnym brakiem rozumu. I jestem dumny z tego że o naszym zdrowiu decydują LEKARZE a nie pierwsza lepsza osoba która powie sobie że koronawirus to taka po prostu grypa.
Olaf
09.10.2020 23:36
@Baba Jaga: Ojej ameby czy nie ??
kass1000
10.10.2020 09:07
@Nostradamus: Dla mnie to nielogiczne.
Fanchv
10.10.2020 09:43
@On Wro: Ale (usunięte przez administratora) jesteś, jeśli zachoruje na coś to nie wierz że na civid (usunięte przez administratora)
Aga
10.10.2020 12:46
@...: A ja nie znam nikogo z virusem HIV ale czy to znaczy ,że go nie ma?Wszyscy nagle są ekspertami z medycyny i wirusologii. Spuszczacie się na tych forach, że w zasadzie powinniście dziękować ,że macie o co się wykłócać jeden z drugim:)
Ann
10.10.2020 12:55
@Dla myślących samodzielnie: Nostradamus to kolejna osoba "nie wiem ale sie wypowiem". Więc można być nosicielem wirusa i nie zachorować, wtedy się ma bezobjawowo. To jest przejście bezobjawowe. Jeszcze jakieś teorie?

JEŚLI WASZE DZIEKCO PYTA PO CO MA SIĘ UCZYĆ FIZYKI, BIOLOGII I CHEMII W SZKOLE TO ODPOWIEDZ MU - PO TO ABY NIE WIERZYĆ W PŁASKĄ ZIEMIĘ, REPTALIAN I TEORIE SPISKOWE.
Tomasz 69
10.10.2020 13:44
@Baba Jaga: Chcesz noić maseczkę to noś. Nikt cię nie zmusza do niczego ale nie wymagaj tego odwszystkich w koło.
Ona
10.10.2020 14:01
@uaaa: Ja znam , i niestety nie życzę Ci żeby spotkało Cię to cierpienie co Moich bliskich
Przydatne ja jestem dzieckiem i też nie wierzę ludzie są bardzo głupi że się nab
10.10.2020 17:16
@Nostradamus: Ja tez nie wierzę ludzie są głupi ja jestem dzieckiem o jestem mondrzejsza od dorosłych ktos umiera na raka i odrazu mówią że na koronawirusa a specjalnie nie biorą ludzi chorych do szpitala żeby umierali i puźniej mówią że umierają na koronawirusa!
Małgorzatę
10.10.2020 21:49
@Ss: Pani mądralińska, uwierzyła piszemy przez rz. Najpierw doucz się trochę a dopiero potem wymądrzaj
Hahaha
11.10.2020 09:16
@Sylwii : Jak są tak samo mądre jak Pani i piszą "wierzą" przez "ż", to gratuluje inteligencji ;)
j-23
11.10.2020 12:47
@Nostradamus: grypy tez nie ma,kolejny chory psychicznie
unos
11.10.2020 12:55
@Nostradamus: wyniki badan prosze....własnoreczne... udowdnij pod swoim nazwiskiem ze masz racje. a sława cie nie ominie i rzady dziesiatek panstw podadza sie do dymisji...Tylko udowodnij, nie swoim "widzimisie" bedacym kalka wypowiedzi innych a swoimi wynikami opracowaniami dyskredytujacymi do tej pory istniejace...
Użytkownik strony
11.10.2020 21:02
@Nostradamus: Znam 2 osoby chore więc ciężko abym nie wierzył że nie istnieje
jary
13.10.2020 07:03
@Ktos: tylko dużo łagodniej
z grypą nie ma żartów
średnio do dwóch lata zabija po 1200 osób w sezonie zareżeń
Yes
13.10.2020 13:25
@pytająca: Tak. Tylko niech zus odda mi pieniądze na składki co do złotówki.
Byczek
13.10.2020 16:34
@Nostradamus: Masz racje covid to medialna ściema szukają pieniędzy
Pornhub
13.10.2020 17:36
@On Wro: Nikogo nie znasz i nikogo zarazonego nie widziales!
Pornhub
13.10.2020 17:37
@Ktos: Na co jestes chora? Na grype?
LeM
13.10.2020 20:20
@Nostradamus: a co to jest lewacka propaganda palancie?
Iska
13.10.2020 21:46
@A: No właśnie , to tylko taka ściema żeby ludzi postraszyć no nie ??
Kawior
13.10.2020 22:58
@Pornhub : Niestety nie żyje Ty prześmiewco!
Do szpitala
13.10.2020 23:02
@Nostradamus: Zapraszam Pana Idiotę na OIOM na Woli.
Super
13.10.2020 23:32
@Nostradamus: Szkoda tylko ze ja właśnie zalapelem tl czego kurde nie ma
Liberty Poland
14.10.2020 11:12
@Nostradamus: Nie ma i nie bylo zadnej "pandemii".Politycy i media to oplacone prostytutki ktore sacza jad o "pandemii".To wszystko ma jedno na celu : pod pretekstem "wirusa" chca najpierw zniszczyc gospodarki swiatowe i wywolac kryzys potem wojne.Tak samo bylo przed Druga Wojna Swiatowa tam tez "walczyli" z "choroba" a byl nia wtedy tyfus o ktory oskarzyl (usunięte przez administratora) narod Zydowski.Teraz zastanowcie sie czym dzis dla "chorych" beda metalowe kontenery "izolatoria"...
Roman45
14.10.2020 12:17
@Nostradamus: ja biorę od dawna specjalną witaminę c Molecul w kapsułce są specjalne granulki które rozpuszczają się nawet 10 godzin. Biorę jedną rano i jedną wieczorem i od roku nie miałem kataru, przeszła mi łuszczyca i alergia. To czy dana witamina C jest dobra to jeśli ktoś cierpi na zapalenie dziąseł pierwszym symptomem działania powinno być właśnie wyleczenie tego w ciągu 1 - 2 dni brania jeśli nie to znaczy że ta witamina jest kiepskiej jakości. Próbowałem też witaminy C w proszku jest dobra ale działa bardzo krótko nie tego szukałem. Jak ktoś jest zainteresowany daje namiar na sklep bo na Allegro tego nie ma - www.witaminacmolecul.9com.pl/ to jest najlepsza witamina C długo działająca, do tego łykam też multiwitaminą w proszku dla koni !!!! tak nie przesłyszeliście się kupuję w sklepie internetowym przeznaczonym dla hodowców drogich koni. Jest to najczystsza postać multiwitaminy jaką możecie dostać bez żadnych dodatków chemicznych jak ten chłam z apteki a to dlatego że jedzą ją konie warte nieraz nawet tysiące, miliony dolarów, trzeba tylko umieć dokładnie dobrać dawkę do tego wychodzi kilkukrotnie taniej !!!
Aga
15.10.2020 07:06
@Baba Jaga: LEKTURA OBOWIĄZKOWA!

- Poniżej kilka wybranych świeżych faktów nt. koronawirusa od prof. zw. dr hab. n. med. Piotra Kuny - pulmonologa, alergologa, Kierownika II Katedry Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Prezydenta Polskiego Towarzystwa Chorób Metabolicznych. V-ce Prezydenta Polskiego Towarzystwa Chorób Cywilizacyjnych, odznaczonego Złotym Krzyżem Zasługi oraz licznymi nagrodami rektorskimi:

”Na COVID-19 mamy do tej pory 100 tysięcy zachorowań. Kiedy chory na grypę umiera, nie piszemy, że umarł na grypę, tylko, że umarł z powodu niewydolności krążeniowej, zapalenia płuc - wpisujemy różne rozpoznania, ale generalnie nie wpisuje się grypy jako przyczyny śmierci. Wiemy, że jeśli ktoś ma cukrzycę, niewydolność nerek i zachoruje na grypę, to kombinacja grypy i przewlekłej choroby zawsze zwiększa ryzyko. Są nawet takie piękne badania i to polskie, z Uniwersytetu Jagiellońskiego, z których wynika, że ryzyko udaru mózgu u osób chorujących na grypę wzrasta osiem razy, a udar potem zabija, podobnie z zawałem serca - ryzyko w grypie rośnie 10 razy i też się umiera, ale na zawał. Z tych, którzy dostaną udaru, prawie 40 procent umiera, ale jako przyczynę zgonu wpisuje się udar, a nie grypę. Natomiast, z COVID-19 zrobiono tak, że jeśli atakuje osobę z chorobami przewlekłymi i jeśli taka osoba umrze, a miała wynik dodatni, to wpisuje się, że umarła na COVID-19.

Podkreślam wyraźnie, dodatni wynik na zarażenie wirusem SARS-Cov-2 nie mówi o tym, że ktoś jest chory na COVID-19. Gdybyśmy dzisiaj zrobili wymazy Polakom, to oświadczam pani, że 95 procent Polaków ma gronkowca w nosie i gardle. Czy to znaczy, że oni chorują na gronkowcowe zapalenie płuc? Nie, część z nich zapadnie na gronkowcowe zapalenie płuc, jasne, ale kto zapadnie? Ci, którzy mają słabą odporność, ci, którzy są schorowani, ci, którzy są w grupie ryzyka, pozostali będą tego gronkowca nosić i nie zachorują. Mamy ludzi, którzy mają w nosie i gardle wirusa SARS-COV2 i nie wywołuje u nich choroby. Problem oczywiście, że inni się od nich zarażą. Powiem tak: dopóki 60, 70 procent społeczeństwa nie zetknie się z tym wirusem, to będziemy mieli to, co mamy i tyle. I nic na to nie poradzimy.

Zatraciliśmy jakikolwiek rozsądek. Rozmawiałem z dziennikarzem jednej z wiodących stacji telewizyjnych, który prowadzi programy informacyjne, mówił mi o ogromnym wzroście oglądalności programów informacyjnych, z którego są niesłychanie zadowoleni. A słuchacze oczekują negatywnych i złych informacji, a szczególnie oczekują strasznych informacji o COVID-19 i są im te informacje dostarczane. Mam odczucie, że podobnie zachowują się niektórzy politycy.

Wirus SARS-COV2 wywołuje u niektórych pacjentów zapalenie płuc o charakterze wirusowym. Podobne zapalenie płuc mogą wywoływać inne wirusy, takie jak wirus grypy, czy tak zwany wirus RSV. Nie jest to coś wyjątkowego dla medycyny, mamy z takimi rzeczami do czynienia od dawna, tyle, że ten wirus jest nowy, wcześniej nie był zidentyfikowany, ale zmiany, jakie wywołuje nie są, z punktu widzenia medycznego, czymś nowym. Powiem wprost: w podręczniku chorób zakaźnych, który mam z lat 70., czyli z czasów, kiedy byłem studentem medycyny - 50 lat temu, opisywano dokładnie tę samą chorobę i te same koronawirusy. Nic się przez 50 lat w tej kwestii nie zmieniło. Tylko, kto pamięta, co było w podręcznikach sprzed 50 lat?

Perspektywa, że zostaną jakieś trwałe zmiany w płucach po przejściu SARS-COV2 jest według obecnej wiedzy mało prawdopodobna. Poza tym, jeśli ktoś przechoruje gronkowcowe zapalenie płuc lub zapalenie płuc pneumokokowe, czy zapalenie płuc grypowe, też ma zmiany w płucach, które się utrzymują do roku czasu. Jeszcze raz mówię: nic nowego, to jest zwykłe, wirusowe zapalenie płuc.

Jest piękna praca profesora patomorfologii z Hamburga, oczywiście opublikowana - on zrobił sekcje zwłok u ponad 100 osób zmarłych na COVID-19 i podsumował to tak: na sto sekcji zwłok chorych, którzy zmarli na COVID-19, ani jedna osoba nie zmarła w wyniku infekcji. One wszystkie umarły z powodu chorób podstawowych, które po prostu rozwinęły się jeszcze bardziej pod wpływem infekcji wirusowej, tak jak te zawały i udary po grypie. Przecież wiadomo, że jeśli ma pani dwie choroby, to będzie pani chorowała ciężej, ale umiera pani z powodu choroby podstawowej, która wyniszczała pani organizm przez wiele, wiele lat.

Nie możemy zaniedbywać naszych pacjentów, należy dobrze leczyć nadciśnienie, choroby płuc, cukrzyce itd. I bardzo pilnować pacjentów, żeby nie przestali brać leków, żeby nie popadli w lęki i obsesje. Nie można ludzi zostawiać bez opieki. Mamy dowody naukowe, że ludzie samotni mają dużo większe ryzyko zgonu z powodu COVID-19 od osób żyjących w parach lub mieszkających z rodziną. Samotność, brak czułości koszmarnie niszczy naszą odporność przeciwwirusową i to w każdym wieku.

Na świecie, w życiu, polityce zaczynają dominować teorie spiskowe, a nie twarde argumenty naukowców. Proszę zobaczyć, co się teraz dzieje w Szwecji. Tam postanowiono doprowadzić do odporności stadnej. Mówiono, że jest mnóstwo zgonów, mnóstwo zachorowań i co? Wszystko stanęło w miejscu. Zrobiono to, co należało zrobić i teraz wszystkie kraje, które się izolowały wyprzedzają Szwecję pod względem liczby zachorowań i zgonów. Szwecja stoi w miejscu, bo tam osiągnięto cel. Pragmatyzm. Niech pani popatrzy na Finlandię, na Koreę, na Tajwan, na Singapur, tam nie było takich obostrzeń - owszem, ludzie się zarażają, ale nie ma tylu ciężkich przypadków i zgonów, jak w tych krajach, które wprowadziły ostre zasady izolacji.

Grypy od COVID-19 już nie odróżnimy. Więc jeśli mamy takie objawy, jak gorączka, bóle mięśni, osłabienie, kaszel, to natychmiast musimy wziąć lek na grypę, natychmiast, bo prawdopodobieństwo, że zaraziliśmy się grypą, a nie COVID-19 jest sto razy większe. Trzeba więc wziąć lek na grypę jak najszybciej. Dlaczego? Bo on działa tylko w ciągu pierwszych 24 godzin od pojawienia się objawów, jeśli się spóźnimy z tym lekiem, to on już nie zadziała. Ale najważniejsze, zachowajmy spokój, nie panikujmy. W naszym otoczeniu jest według opinii naukowców około 200 miliardów drobnoustrojów, połykamy je, wdychamy, wcieramy w skórę i żyjemy. Człowiek w czasie ewolucji przeżył setki takich pandemii. Każda pandemia wzmacnia nas jako rasę, a ta spowoduje coś jeszcze - mamy szansę w końcu opracować skuteczne leki na choroby wirusowe. Jeśli to się stanie, to będzie to jedno z największych odkryć w medycynie, podobnie jak odkrycie antybiotyków”.
lena
15.10.2020 08:25
@pytająca: W Niemczech szczepienia dzieci nie są obowiązkowe. Powiedz im te swoje mądrości, oświeć ich, bo żyją (i to dobrze) w straszliwej nieświadomości.
yogi
15.10.2020 10:17
@xdd: kuduwa to bezmozg
zalamany ludzmi
15.10.2020 10:29
@Ja: nie wiem ile lat zyjecie na tym swiecie ale domyslam sie ze nie wiecej jak 3 lata. przy pierwszym jesiennym zachorowaniu na grype czy przeziebienie takie masz wlasnie objawy. ja jakies 2-3lata temu chory bylem raczej grypa bo co innego i myslalem ze zejde. i skad mam wiedziec jaki wirus mnie zaatakowal? zreszta po co mi to? wirusy i zarazki to sa nasi przyjaciele od setek tysiecy lat. sa grypy wirusy ciezsze lzejsze kto wogole nad takimi rzeczami sie zastanawia? chyba poyyeby albo wirusolodzy
Górol
15.10.2020 11:28
@Nostradamus: To Twoim zdaniem cały świat kłamie? Jeżeli to tylko akcja multimedialna to skąd biorą się te ofiary ?
Ana
15.10.2020 15:58
@Aga: Ale co to za lek na grypę?
Majka
15.10.2020 20:17
@Aga z: Serio? :o
Bobobubu
16.10.2020 00:06
@Stevi19: Że ci się chce tyle pisać? Czy to tylko ctr+V i ctr+c?, Tak czy siak doczytałem do połowy i dałem se spokój z tymi wypocinami. Dodam od siebie że korona wirus to wina Tuska ;)
Bobobubu
16.10.2020 00:07
@Adix: To proste to wina Tuska! Pozdrawiam :)
ToWinaTuska
16.10.2020 00:13
@Ja: Cała ta choroba i problemy to wina Tuska, pozdrawiam :)
ToWinaTuska
16.10.2020 00:16
@Baba Jaga: Antyszczepionkowce i LGBT oraz covid to wszystko wina Tuska taka prawda nie ściemniam! Tusk to wszystko zaplanował i nadzorował! Pozdrawiam ;)
ToWinaTuska
16.10.2020 00:16
@xdd: I gdzie ta kidawa??? Hahahahahah
Obcy
16.10.2020 05:13
@A: Jak sama ja przejdziesz i przeżyjesz to zmienisz zdanie. Ja ledwo przeżyłam ten wirus atakuje wszystko nawet oczy i jest okropny. Każdy centymetr ciała boli. Nie przeżyłaś tego wirusa to nie pisz bzdur.
Obcy
16.10.2020 05:18
@Zakażone zestawy do badań : Zarażony to ty masz mózg głupota czlowieku. Wirus istnieje i dziękuj Bogu że go nie przeżywasz.
heh
16.10.2020 06:35
@Nostradamus: no dobra, ignorancie - to na co umierają młodzi i sprawni ludzie, co? Poza tym, masz w kraju poważniejsze problemy typu przewalone 70 milionów na wybory, które się nie odbyły, gospodarka kuleje (jeszcze sprzed korony), służba zdrowia jak zawsze zapomniana, szkolnictwo - postawione na głowie od lat - to są problemy na których powinno się skupić, a nie węszyć teorie spiskowe niczym Karyna. Zakładaj maskę, zachowaj dystans i już. A przy okazji poczytaj sobie jak Nowa Zelandia poradziła sobie z koronawirusem - to jest wzór do naśladowania, a nie polaczkowanie i wieczne marudzenie.
AGA
16.10.2020 09:09
@Baba Jaga: kORONAWIRUSY SĄ Z NAMI JUŻ OD PONAD 60 LAT I KAŻDY PEWNIE MIAŁ JUŻ Z NIM DOCZYNIENIA. A DLACZEGO WSZYCY TAK TO TERAZ ROZDMUCHALI....
AGA
16.10.2020 09:16
@Gal anonim: JEDEN MĄDRY POWIEDZIAŁ, A DRUDZY MĄDRZY POWTARZAJĄ . NIE MA CHORÓB B E Z O B J A W O W Y C H. A KORONAWIRUSY SĄ NAM ZNANE OD LAT 60 I KAŻDY MIAŁ Z NIM STYCZNOŚĆ, DLATEGO TEŻ WYSTARCZY LEKKO SĘ PREZIĘBIĆ ZA SPRAWA KORONAWIRUSA I WYNIK TESTU BĘDZIE POZYTYWNY. MAMY 100 RODZAI KORONAWIRUSÓW. NIE MA ODRĘBNEGO TESTU NA COVID 19.
przemo293
16.10.2020 13:18
@Baba Jaga: Spoko zapłać 200 USD za szczepienie. Tak się kradnie w białych rękawiczkach.Mowic ludziom o wirusie to zapłacą.ok to już grypa nie istnieje ani inne choroby
Genia
16.10.2020 21:06
@Lisek: Przy wódce to pewnie też ci powiedziała że mądry jesteś...
Widzisz... ściema!
millenium
17.10.2020 20:14
@Nostradamus: Jasne, jasne... a Ziemia jest płaska...
Weli
17.10.2020 20:31
@Tomek: Zdecydowanie też pracuje w dużej firmie i nic nie słychać żeby ktoś miał z tego powodu zakład był zamknięty kłamstwo.
Weli
17.10.2020 20:34
@Anonim : A oni się boja itp a wychodzą i tobie zwracają uwagę tępi ludzie.
Twój Stary
18.10.2020 21:25
@Nostradamus: Tylko po co ludzie by mieli zamykać miasta???? By im pieniądze sie nie zgadzały??
abc
19.10.2020 16:30
@Nostradamus: koronawirusy to rodzina wirusów RNA których jest kilkadziesiąt, kilka z nich jest groźnych dla człowieka.
tak jak w przypadku HIV, wirus nie zabija. "chorobę" można przejść bezobjawowo ponieważ wirus czyni szkody w organizmie, choruje się albo umiera na zapalenie płuc. dlatego też sam wirus jest niegroźny, jak w przypadku HIV - albo raczej AIDS czyli zespołu nabytego niedoboru odporności - wtedy może nas zapić zwykłe przeziębienie.

druga sprawa, kichałeś kiedyś, miałeś katar przez tydzien? większość typowych przeziębień jest spowodowana właśnie koronawirusami. tydzień chorujesz i przechodzi. niektóre szczepy, jak naprzykład koronawirus wywołujący chorobę MERS albo SARS po prostu bardziej uszkadzają organizm. czemu ludzie umierają na grypę? grypę miałem nie raz nie dwa, i jakoś żyję. ale osoba która ma osłabiony układ odpornościowy, ma możliwość umrzeć, i tak jest w przypadku koronawirusa. nadwyręża nas układ immulonogiczny i wtedy bardzo łatwo możemy złapać zapalenie płuc, w większości spowodowane bakteriami.

żeby zniszczyć gospodarkę danego kraju wystarczy przez miesiąc powolutku wykupować akcje na giełdzie, a potem jednego dnia je wszystkie sprzedać. załamanie rynku, spadki na giełdzie, hiperinflacja - nie są potrzebne maseczki, respiratory i cała reszta a załamanie gospodarki murowane. dużo łatwiejsze.

osoby które nie wierzą w koronawirusa - PRZYJDŹCIE DO SZPITALA - i popatrzcie. serio. ale i tak nie pójdziecie, łatwo w necie siać ferment i trollować ale żeby podjąc decyzję żeby ruszyć d**ę sprzed komputera to już nie - idźcie i sami się przekonajcie. IDŹ DO SZPITALA - jak tego nie zrobisz to znaczy że jesteś hipokrytą i tyle. Jak nie pójdziesz bo się boisz - niby czego, przecież wirusa nie ma - to po prostu przeczysz sam sobie.
Ann
20.10.2020 14:08
@Tomek: Nadal nie masz znajomuch z Covidem?
Gosc
20.10.2020 15:18
@Nostradamus: Wkoncu ktos świadomy
niewierzący
20.10.2020 16:11
@666 : A jak w poprzednich latach była ta sama grypa to też się wszyscy bali , że poumierają . Istny cyrk .
o rany
20.10.2020 20:08
@Zakażone zestawy do badań : jak widzę jak durne komentarze są lajkowane to widać jak nasze społeczeństwo jest głupie i wierzy w jakieś chore teorie spiskowe. Nie którzy to chyba mają schizofremie bo niezłe bajeczki wymyślają. Wy polaczki zawsze macie mózgi tak wyprane chyba od tych używek i alkoholu dla was musi coś być czarne albo białe . Wszystko wam się wydaje proste jak budowa cepa żenada. Naprawdę wierzycie że covida nie ma tak i jaki jest cel waszych chorych teorii ? Rozumiem że wszystko sobie wymyślił rząd tak i przekupili wszystkich na całym świecie tak ? Bankructwo firm jest wszystkim na ręke tak ? Rozumiem że jak firma bankrutuje i nie płaci podatków to państwo na tym zarabia ? Że bezrobotny człowiek jest pożyteczny dla państwa tak ?
Józef
21.10.2020 12:43
@Nostradamus:


W czasach epidemii dżumy ci, którzy wydobywali i obrabiali bursztyn w Królewcu, nigdy nie byli zainfekowani, również, substancje czynne uzyskane z bursztynu, w tym kwas 1,4-butanodiowy, są w stanie zwalczać niektóre bakterie chorobotwórcze, w tym gronkowca złocistego, nie szkodząc pożytecznym mikroorganizmom jelitowym.Ojciec Klimuszko pisze że TRZY KROPLE nalewki bursztynowej [ spirytus plus bursztyn] zabezpieczają nas przed wirusami w czasie szalejącej epidemii .W swojej książce Powróćmy do ziół leczniczych pisze również że należy dodatkowo zwiększyć ilość przyjmowanych kropel do ośmiu trzy razy dziennie gdy już zapadniemy na grypę . Żeby skrócić czas trwania choroby i uniknąć powikłań ,należy również nacierać plecy i klatkę piersiową. .Pozdrawiam Józef
Kriptik10
21.10.2020 17:43
@Tolo: Ja też tak myślę.
Moim zdaniem rząd chce zasiać w nas strach, podporządkować nas. Najlepiej niech nam numer na czole wytatułują, dzięki którym będą wiedzieć co robimy, gdzie jesteśmy, ile zarabiamy i.t.d.
I tak już w maskach chodzimy, w piecach palić nie możemy ( a biednych ludzi skąd ma być na to stać, jak większość społeczeństwa nawet kredytu na to nie dostanie ) i.t.d.
j.....bac covid
22.10.2020 02:32
@Ktos: jak zes sie dobrze zmelanzowala po trzech dniach chlania i cpania czulem sie podobnie jak ty
Xxx
22.10.2020 14:37
Tus
22.10.2020 17:35
@Dry: No tak nie znasz to chce Ci powiedzieć że ja go mam i nie mogę już czytać Nie macie pojęcia jak cierpi człowiek i w jakim strachu żyje na dodatek w zamknięciu !!!! Gdzie wiele przy tej chorobie spraw jest kiedy w samotności cierpisz ze składająca temperaturą strasznymi bólami i uczuciem które nigdy mi nie towarzyszyło przy żadnej chorobie i nie pewność jutra
j-23
22.10.2020 18:23
@Nostradamus: kolejny psychicznie chory
Premier Morawiecki
23.10.2020 07:58
@Aga z: ISTNIEJE JESTEŚ NIE NORMALNA ZARAZ SIE ZARAZISZ !!!!!!!!!!!!!!
Wirusolog
23.10.2020 07:59
@Aga z: ISTNIEJE JESTES NIEPOWAŻNA
MINISTER ZDROWIA
23.10.2020 07:59
@Aga z: NIE PIERDZIEL GŁUPOT BABO
Premier Morawiecki
23.10.2020 08:22
@Kriptik10: ISTNIEJE KORONA WIRUS I JUŻ
Premier Morawiecki
23.10.2020 08:23
@o rany: ISTNIEJE KORONAWIRUS NIE PIERDZIEL GŁUPOT
Premier Morawiecki
23.10.2020 08:23
@Baba Jaga: DOBRZE GADA
Premier Morawiecki
23.10.2020 08:23
@uaaa: NO PRAWDA ISTENIEJE I JUZ
Chorujący
23.10.2020 11:28
@Nostradamus: Przeszedłem wiele gryp w swoim życiu, ale to co robi to cholerstwo z moim organizmem to jest masakra. Nie możesz się w żaden sposób ułożyć, non stop skoki temperatury z okolic 37,5 do 38 i wyżej. Problemy z oddechem(tego w żadnej grypie u mnie nie było).Można by jeszcze inne objawy wymieniać, tylko po co...
Jak jakiś przygłup jak Ty wiesz lepiej od lekarzy co się dzieje. Uważasz, że to takie "przeziębienie"?
Kłopot w tym, że to "przeziębienie" zabija i wyniszcza organizm. I nie jestem jakąś mega starą osobą, mam lekko ponad 30 lat, a muszę się czołgać do toalety!
Tylko, że Ty pewnie jesteś z pokroju typowego Polaczka: najlepiej się znam na medycynie, sporcie, muzyce i polityce. Lekarze mogą sobie gadać co chcą, ja i tak wiem lepiej. Typowy egoista.
Eli
24.10.2020 06:16
@Stevi19: Tak czytam i mnie przeraża takie myślenie. Jaka wolność wyboru? Żyje się w społeczeństwie i trzeba się dostosowac, żeby nie być dla niego zagrożeniem, nie zarazac innych. A wolność wyboru to mozesz mieć na bezludnej wyspie. Nie korzystasz tam z tego co dali inni, i sam od siebie nie dajesz innym nic. Wtedy robisz co chcesz.
Bos
24.10.2020 09:59
@Ktos: A jak przebiega grypa? Ja bardzo ciezko przechodzilam grype. Slanialam sie na nogach nie mialam ani wechu ani smaku a takze apetytu. Kaszel meczacy dzien i noc oraz niekonczace sie gile z nosa po same kolana. Czy ktos jeszcze pamieta jak to wglada? Grypa to nie jest zwykle przeziebienie i lekka goraczka..To jest przerwa w zyciorysie na tydzien albo i dluzej. No i teraz pytanie te 2 lata temu mialam grype czy covid?
Ja
24.10.2020 10:02
@Ktos: A wiesz na co jestes chora czy wiesz to co ci ktoś powiedział.
Grypa zwykla ma takie same obiawy więc proszę zaraz każą wsadzić palec w (usunięte przez administratora) i wsadzicie jak marionetki
Ada
24.10.2020 12:56
@Małgorzatę: Wzajemnie
Zachorujesz idiot
25.10.2020 00:02
@Nostradamus: Ten co cierpiał
38 latek
25.10.2020 00:05
@Ns: Nie masz sił. Ani ręką , ani nogą . Potem nadciśnienie i migotanie serca
38 latek
25.10.2020 00:08
@Nostradamus: Ps. I takich jak Ty trzeba wysłać do opieki przy respiratorze. Może wróci Ci rozum !!!Jeżeli kiedyś miałeś
Paulina
25.10.2020 15:45
@Nostradamus: Jak można pisać takie głupoty że wirus nie istnieje? To co ludzie sobie go ubzduralili? Człowieku zastanów się co piszesz jak zachorujesz to dowiesz się czy isnieje czy nie ja obecnie przeżywam coś strasznego. Ja przechodzę w miarę dobrze a moja Mama bardzo zle. Wiem co piszę i wiem jak to wygląda bo zmagamy się już z chorobą 8 dzień. Nikomu tego nie zycze.
Dawid
26.10.2020 11:44
@Erkawerka: To dlaczego brakuje miejsc w szpitalu i respiratorów.
Patriota
26.10.2020 15:43
@Ktos: Ja też myslałem że to fikcja a tu zonk , żonka przed sanatorium musiała zrobić test i wyszedł pozytywny , myśleliśmy że to ściema ale po kilku dniach straciła nagle węch i smak całkowicie i ma to już tydzień bez gorączki i jest osłabiona pozdrawiam i życzę zdrowia
Zorro
26.10.2020 20:08
@Stevi19: Bardzo dobrze i mądrze napisane. To nie jest pandemia korona wirusa tylko pandemia kłamstwa.
Monika
27.10.2020 15:17
@uaaa: Witam. Ja mam koronawirus. Też nie wierzyłam. Siedzę w domy i tylko do sklepu wychodzę raz na 2 tygodnie. Mam małe dziecko chore z wada i mało wychodziliśmy. Mały dostał gorączki 11 miesięcy ma i trafiliśmy do szpitala. Był test i wyszedł dodatni. Przerażenie dla mnie
Rotherham
27.10.2020 18:50
@Nostradamus: Proponuje dla tych ludzi jedno :opaske silikonowa na reke z napisem COVID-19 NIE ISTNIEJE.Pomoze to lekarzom,sanitariuszom czy szpitalom by takich OWYCH nie brac na hospitalizacje by zajmowali lózka czy respiratory.NIE CHCESZ NOSIC MASKI,OK. Ale tez nie pros o POMOC.
AGI
28.10.2020 01:14
Piotr
28.10.2020 19:50
@uaaa: Znam głabie chorych już kilkudziesiecu
LastiC
29.10.2020 01:34
@Baba Jaga: Nie warto rozstrzygać czy wirus jest czy go nie ma.

ale badania naukowe z całego świata nim wariaci dochodzili do władzy wskazują

że maseczka nie chroni przed żadnym wirusem znanym światu.
a wirus covid19 jak sami podają ci którzy straszą ludzi przechodzi przez maseczkę n95.

dowodu na covid nie ma chyba że rząd i grupka zdemoralizowanych ludzi chcąc byś uwierzyła mogli by zaszkodzić tobie lub rodzinie by uwiarygodnić własną teorię

rząd w Polsce jest nie bezpieczny
fasasf
29.10.2020 02:40
@LastiC: KOMENTARZ TEN BYŁ UCIĘTY ORAZ SŁOWA ZAMIENIONE PRZEZ ALGORYTM JEST TO PASKUDNA CENZURA
Rybka833
29.10.2020 03:07
@Nostradamus: Istnieje.Wlasnie leżę chora.I nikomu nie życzę .Znosi się gorzej jak grypę
Karo88
29.10.2020 08:30
@Gal anonim: Ja właśnie leżałam prawie 2 tyg kaszel,gardło,gorączka,ból pleców i głowy,brak smaku,ogólna nie moc,brak sił aby podnieść łyżeczkę,dzwoniłam do lekarza usłyszałam że tylko jeden przyjmuje normalnie ,ale akurat cały październik jest na urlopie,reszta tylko teleporady i tylko dzieci.....i co wtedy....przechorowałam w domu,2 dni i 2 noce miałam taki kryzys,ze chciałam jechać do szpitala ale jak pomyślałam że kilka godzin przesiedze w poczekalni to dałam sobie spokój.....95% mam pewności że to był covid ,teraz chce tylko zrobić prześwietlenie płuc aby zobaczyć czy nie zostały jakies zmiany.Rząd pozamykał nas w domu,nie mamy pomocy lekarskiej i nic poza tym
trinity
29.10.2020 11:21
@Nostradamus: 1 nakaz szczepien i testow -przymusowy
2 zahamowanie gospodarki i ograniczenie funduszy życiowych
3 przymusowa praca sluzb med ponad siły
4 ograniczenie wolności ludzi
5 ograniczenie szkolnictwa (zdalne naucznie - głupim lepiej strowac)
6 ograniczenie leczenia innych chorób zagrażjących zyciu i ich diagnostyki
(szpitale, lek POZ teleporada, i laboratoria nieczynne)
7 zakaz wolności słowa i decydowaniu osobie (jak za okupacji, niewoli, wojny)
8 zakaz kontaktów ludzkich - likwidowanie w necie wypowiedzi wolnej
9 wprowadzanie innych ustaw zamiast walki z pandemia
10 zastraszanie psychiczne społeczeństwa - depresje
Maja
30.10.2020 09:55
@Obcy: Dzień dobry A mogłaby Pani opisać samopoczucie przy tej chorobie. Jestem po teleporadzie lekarskiej - kazano mi czekać a czuje się okropnie.
Maja
30.10.2020 10:04
@Rybka833: Dzień dobry a jakie ma Pani objawy proszę o opis bo jestem po teleporadzie lekarskiej i kazano mi czekać Małam 2 dni 39,5 stopnia ból całego ciała wielkie węzły chłonne ból oczu.Z góry dziękuję pozdrawiam i zdrowia życzę.
Bet
30.10.2020 19:09
@uaaa: Znam nawet kilka .
Kornelia wath’s
31.10.2020 21:28
@Nostradamus: Ja nie wiem komu wieżyć
bbuuu
01.11.2020 09:05
@Dry: Zabili mi wujka w szpitalu. Podłączyli go do respiratora (rozwalili płuca- mogli dać maskę tlenową), dali go w śpiączkę farmakologiczną i gość zmarł. Oczywiście podpisali to pod Sramdemię. A gościa chorego, ale do wyzdrowienia, zabili.... :( a najgorsze jest to, że nieumyślnie tylko z braku wiedzy i dużego ego....
Wirus jest, ale to tylko grypa. Wiecie, ze od kiedy jest rzekomy specjalny wirus spadek zachorowalności na grypę to 90 %?
suuuu
01.11.2020 09:09
@pytająca: Toksemia. Sprawdź sobie i doucz się. Organizm niezatruty, nieobciążony nigdy nie zarazi się niczym. Sprawdź dietę, czy się ruszasz. SPrawdź skład szczepionki i powiedz czy naprawdę benzoesan sodu czy rtęć są koniecznymi składowymi szczepień. A może nerka małpy?
Czytajcie ulotki mili państwo. Mam piękną książkę, naukową pisaną przez lekarzy o szczepieniach! i prawdzie jak zmieniano nazwy chorób by statystycznie szczepionki działały
suuuu
01.11.2020 09:12
@pracownik medyczny: w krajach trzeciego świata brakuje wody pitnej, czystości, czystego powietrza, różnorodności jedzenia, jest bieda bród (przez to, że ludzkość w europie może sie napić m.in kawy)
żyj tak chwilę to i ty padniesz
to nie kwestia szczepień
dzięki tym drogocennym szczepieniom umierają szybciej, bądź stają sie bezpłodni....
a kto zarabia ten zarabia
np pani melinda z panem billem
Druid
01.11.2020 16:02
@uaaa: Posłuchaj o chorych w szpitalach
Krys
01.11.2020 18:52
@Nostradamus: KRETYN!!!
Monika
01.11.2020 21:26
@uaaa: Mnie dopadlo.tzn mąż tez.zaczęło się w poniedziałek złapał mnie lekki ból głowy potem bolaly nas mięśnie na trzeci dzien straciliśmy wech i smak calkowicie wtedy wiedzieliśmy ze mamy to (usunięte przez administratora)
Obserwator miasta
01.11.2020 22:17
@Nostradamus: Istnieje... i bądź tego pewny. Jak nie wierzysz zapraszam do szpitala zakaźnego bez maseczki... Ciekawe jak długo pożyjesz?? Będziesz uciekał szybciej niż tam wejdziesz. Druga sprawa byłem świadkiem przyjazdu karetki do pacjenta. Obserwowałem ją 10 minut ... załoga karetki już stała i już się przebierali i przez te 10 minut co ich obserwowałem też. Zobacz ile czasu załoga karetki traci czasu na zabezpieczenie swojego zdrowia. A czasem te 10 minut może być zbawienne by uratować komuś życie. Ilość zachorowań może być większa niż podają w mediach. Kolejnymi pewnymi roznosicieli są nieroby bezdomni. Jakaś ku... rozdaje im namiary na punkt gdzie oni mają przejść obowiązkową kwarantannę zanim na zimę pójdą do noclegowni. Co oni robią. Wsiadają do tramwaju autobusu bez maseczki i mają wszystko w du... i roznoszą to po okolicy. Po drodze pogrzebie po śmietnikach wypali po kilku osobach niedopałki. Badań czyli testów nikt im nie robi... NFZ za darmozjadów nie płaci a sanepid takich nie widzi. To jest po prostu tylko tykająca bomba. Szkoda że jak ktoś daje takiemu bezdomnemu z dworca centralnego namiar na noclegownię kwarantannę nie zadba o jego transport do tego hotelu... Ich organizmy są już tak wyniszczone że potrafią z bakteriami w organizmie żyć długie lata. I albo śmierć gdzieś w kanale albo organizm już się przyzwyczai i zostaje mu takie nurowskie długie życie na koszt ludzi którzy na jego utrzymanie muszą płacić. Jak taki z covidem do szpitala trafi nie dość że podatnicy muszą płacić za jego leczenie to jeśli będzie jeden respirator i przyjedzie młoda kobieta zostanie skazana na śmierć bo respirator dali bezdomnemu i nawet nie wiem po co.
macpress
02.11.2020 09:02
@Nostradamus: Koronawirus nie istnieje, Ziemia jest płaska a medycyna zna wiele przypadków totalnej głupoty opartej najczęściej na spiskowej teorii dziejów
Kim
02.11.2020 10:38
@Stevi19: No to, jak jesteś taki mądry, to sam odpowiedz po co to wszystko. Po co cały świat i wszyscy przywódcy strzelali by sobie w kolano? Dla kogo?
Hshsh
02.11.2020 20:36
@Nostradamus: Życzę ci żebyś na niego zachorowal (usunięte przez administratora) śmierdzielu
Krzycho
02.11.2020 23:20
@Nostradamus: Koronawirus Istniej lecz można go szybko wyleczyć antybiotykiem stosowanym przy zapaleniu płuc. Najgorsze są w zasadzie trzy dni ,kiedy choroba się rozwija. Silne bóle głowy temperatura 38,8. Leki jakie znajomy stosował to Paracetamol (i silny antybiotyk wraz z osłoną .) Wiek chorego 43 lata.
nieee
03.11.2020 05:52
@Monika: masz wirusa i wychodzisz z domu?
weteran
03.11.2020 12:05
@Nostradamus: całkowicie się zgadzam !
skoro maseczki + mycie i "picie" to warunek powodzenia w walce ! na wojnie z wirusem koszernym to !
na każdej ulicy co 200m . winny stać 2 skrzynki , w jednej maseczki a druga to pochłaniacz starych zużytych !
Koszt importu 1 szt. to max. 15 gr.
Za 150 baniek trochę by tego było !
A TAK ! EMERYTY NOSZĄ MASKI PO 3 TYGODNIE ! ŁADNY W NICH (usunięte przez administratora) !
A PREMIER KOSZER MATEUUS! BUDUJE Z KOLESIAMI Z ŻYDO/KOMUNY SZPITALE MNOŻY MILIARDY ITD. I TP. PRZEKRĘTY !
JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA ,NA POHYBEL ŻYDOKOMUCHOM !

OKUPACJA HYBRYDOWA POLSKI TRWA OD 1945R !

Wiktoria
03.11.2020 22:24
@uaaa: Tak znam kogoś osobiście kto jest chory i nie jest to jedna osoba a pare osób bardzo mi bliskich i kiedy widziałam jak cierpią pomimo iż wcale nie byli w podeszłym wieku wcale nie mieli chorób współistniejących to bardzo ciężko to przechodzili i nie mogę patrzeć jak ktoś mówi ze koronawirus nie istnieje . Jaki jest sens dla zniszczenia gospodarki? Jeśli chcą nad nami panować będą pomimo tego i wcale to im nie jest potrzebne a gdybyście nie zauważyli na całym świecie jest tak straszna sytuacja a wątpię by cały świat się zjednoczył i zgodził by manipulować ludźmi. Nie oszukujmy się ale ile ludzi tyle opinii jednakże należy się zastanowić nad tym co się wypowiada czy to ma sens i czy aby napewno nie jest to absurdalna głupota powtarzana z ust do ust .
molak paly
04.11.2020 08:47
@Premier Morawiecki: premier. pewnie ze moze istniec. ale premier nie powinieni ogladac telewizora i korzystac z internetu
molak paly
04.11.2020 08:50
@Premier Morawiecki: pewnie ze istnieje. masz go kawalek za prostata. palcem tego nie wyciagniesz. kolege popros
Xcc
04.11.2020 13:00
@ciekawska: Weź się lecz bo ja leżę chora i nikt mi za to nie płaci. Jeszcze na chorobowym dostanę mniej wypłaty A czuje się jak po wojnie. Okropne co wypisujecie czy już nikt z ridziny nic was nie obchodzi tylko wy bo jesteście młodzi.
Daro
04.11.2020 13:02
@...: w czerwcu nikt niko nie znal a teraz w moim urzedzie w tym ja jestem chory na covid. Objaw to bolaca i piekąca skóra, nie chce mi się jeść 5 dzień i ogólnie mi słabo. Kaszlu i goraczki nie mam . Bardzo mnie to drażni bo jak mi lekarz ma wyleczyc bolącą skórę? I tak to u mnie wygląda...
Daro
04.11.2020 13:10
@sugi: Ale nie zmarłaby na raka gdyby nie zarazila się wirusem. Tak to działa.
Daro
04.11.2020 13:16
@bez kitu: A jak będę mial anginę to karzesz mi dowod ma to dac? Normalny jesteś? A brzuch Cię boli? A masz jakis dowod na to?? Lekarz Cie wkrcił że jak masz gorączkę 40 to jest to już dużo? A kto powiedział że to dużo?? Jak lekarz? Która książka? Aaaaaa juz wiem! Juz nigdy nie będzie żadnych chorob nowych. Liczą się tylko te stare ha ha ha. Ale jesteście zabawni. Mój 14 letni syn wie że powstaja nowe choroby a Wy nie wiecie ha ha ha!
Garbys
05.11.2020 06:15
@Ktos: Ej ty masz ba mnie imię ola?? Bo znak taka osobę która się nazywa ola na discordzie ma nick Ktoś Kto


Jebac pis
05.11.2020 08:18
@Nostradamus: Babka mi zmarła przez covida :/
Wojtek
05.11.2020 18:07
@uaaa: Mam te (usunięte przez administratora) zero smaku węchu biegunka 2 kilo na dół samopoczucie do (usunięte przez administratora) gorączka 37 jeden dzień brak węchu smaku
Ona
05.11.2020 19:04
@On Wro: Ja jestem chora
ratownik
06.11.2020 07:33
@Rotherham: w całej okazałości popieram
lolll
06.11.2020 23:04
@Nostradamus: to jest poprostu zwykla grypa ktoraa pokazuja w mediach itp ludzie jest tera pora wiosenna zimowa jest zdradliwa pogoda i szybko jest sie przeziebica oni co na testach ci wyjdzie ze masz covid ludzie umierajacy na zawal na udary itd a tez mowia ze covid ludzie to ZWYKLA ZASRA
NA GRYPA ktora jest byla i bedzie i tyle w temacie
Miro
06.11.2020 23:12
@Nostradamus: Zgadzam się , to wszystko jest wielkim balonem napompowanym strachem przez media na całym świecie, pytam się tych wierzących w tą chorobę gdzie pozostałe wirusy, grypy itd... Pozdrawiam
Karol
07.11.2020 16:00
@Baba Jaga: To nie jest teoria spiskowa. Naukowcy włoscy to udowodnili - koronawirus nie istnieje.
Karol
07.11.2020 16:05
@Baba Jaga: https://www.gloswojewodzki.pl/2020/11/48-zgonow-po-szczepieniach-singapur.html?fbclid=IwAR3Ttz6rc7Z1-AQKICXny4ukMrQEFTj5hcPAp8erFSVAqJCqRZ4D8eazYxs

We włoszech przed ogłoszeniem koronawirusa masowo zaszczepiono starszych przeciw grypie - szczepioka ta miała za zadanie osłabić ich organizmy. Koronawirus istnieje ale w żadnym wypadku nie kwalifikuje się do ogłoszenia pandemii ( to udowodnili włoscy naukowcy).
Karol
07.11.2020 16:55
@Nostradamus: Obejżyjcie film w tym artykule:
https://www.glosgminny.pl/40-wypowiedzi-dotyczacych-kontroli-populacji/
Karol
07.11.2020 20:13
@Karol: Sprostowanie - Covid 19 istnieje tylko nie możemy go nazwać ani epidemią ani pandemią. Nie jest taki groźny jak go sztucznie winduje rząd światowy (kto to dokładnie jest nie wiem - nazwisk nie znam , może Rokefelerowie, Rokszildowie)
Zbych
07.11.2020 21:37
@Nostradamus: Właśnie skończyłem chorować. W (usunięte przez administratora) sobie wsadź te swoje teorie.
Dość siania paniki!
08.11.2020 11:16
@Baba Jaga: Zapraszam do lektury:

prawda o epidemii:
https://youtu.be/zbCiG-S0lm8?t=1730

najciekawsze momenty:
28:50
40:50
43:20
51:40
53:30
1:03:17
1:08:00
1:09:45
1:12:22
maski:
1:16:25
1:18:34
1:26:42
Alek
09.11.2020 09:52
@Ktos: A czym cie leczyli jestem ciekawa co daja jak test jest pozytywny
Jaga
09.11.2020 15:14
@On Wro: Też nie wierzyłam i śmiałam się. Dziś przechodzę przez to (usunięte przez administratora) Nie życzę nikomu.
Cov
10.11.2020 06:05
@pipi: Tepy (usunięte przez administratora) jak mozesz napisac NIEGROZNY....istnieje serio? Widac ci mozg zezarl
Alxi
10.11.2020 06:08
@Karol3k: Podobnie jak z twoim mozgiem.. Nie istnieje...tylko woda sie przelewa tzw wodoglowie
Asdf
10.11.2020 10:12
@uaaa: Ja jestem chora, od miesiąca i ok. 10 osób w mojej pracy, zachorował każdy kto miał kontakt z drugą osobą trochę dłuższy. Nic mi na szczęście nie jest ale chorobą nie była podobna do żadnej innej więc przed testem już wiedziałam, że będzie pozytywny.
Trix
10.11.2020 10:16
@Adix: Chodzi o to, że jest zagrożeniem dla tych dzieci, które są jeszcze za młode żeby daną szczepionkę mieć wykonaną. O to tym ludziom chodzi. Dlatego nieszczepionych dzieci mają nie przyjmować do żłobków, bo tam są dzieci w wieku, w którym na wiele szczepień są za mali.
Harek
10.11.2020 12:11
@Hshsh: Nie wolno życzyć innej osobie źle bo skończysz ty pierwszy zły.
Mimo
15.11.2020 12:06
@Nostradamus: Życzę Ci żebyś sam nie musiał tego przechodzić, bo ja przechodziłam, pomimo że jestem młoda bylo to dla mnie coś strasznego.
Aga
15.11.2020 14:30
@uaaa: Ja jestem zwykłym prostym człowiekiem mam dzieci, męża prace. I nagle pogorszenie zdrowia. Wykonałam test i wyszedł pozytywny. Przechodzę to jeszcze bo jestem na kwaratannie i modlę się każdego dnia, aby się nie pogorszylo.Syn dostał gorączki i na szczęście wynik negatywny. Koleżanka również wynik pozytywny. Wujek bez żadnych chorób współistniejacych wczoraj zmarł. Ludzie przestańcie pisać, że go nie. Ja też tak myślałam. Życze zdrówka wszystkim.
Iza
15.11.2020 19:56
@uaaa: Wirus istnieje wiem bo sama przez niego przechodze ..on istnieje ale media próbują nas wystraszyc nie dajmy się zwariować..u mnie zaczęło się od gorączki bóle mięśni gardło i meczacy kaszel najgorzej było w nocy...utrata węchu jednego dnia było w miarę ok a drugiego ciężko mi się oddychało byłam słaba. Nie mogłam przejść do toalety..
Vanny
16.11.2020 07:48
@Ktos: Wiesz co jak tak bardzo chronisz, że jeszcze udajesz że to masz no to git...korona- coś- tam istnieje , ale nie jest ,,aż" taki nie bezpieczny. JEŻELI NIE BYŁOBY DEKLARACJI ŻE LUDZIE MAJĄ TO COŚ TO NIE BYŁO BY TYLE ZAKAŻEŃ... (maksymalnie 900).
Danka 60
17.11.2020 11:56
@uaaa: Właśnie wczoraj odebrałam pozytywny wynik.
Czuje się fatalnie od 11 dni.
Osłabienie okropne, bóle głowy i mięśni....i (usunięte przez administratora) strach czy może być jeszcze gorzej i co jeszcze zaatakuje to (usunięte przez administratora)
Byłam niedowiarkiem, czuję teraz jak boli covid....
greg
18.11.2020 10:14
@pytająca: A ktoś będzie płacił za leczenie jeśli wystąpią powikłania po szczepionce ? To jest druga strona medalu.
rick
18.11.2020 12:29
@macpress: A gdzie tu spisek ? To są fakty które każdy może weryfikować.
Iska
18.11.2020 23:32
@uaaa: Moja mama zachorowała na to i moja ciocia , także już nie wiem o co w tym wszystkim chodzi ????
NOOOOO
19.11.2020 12:53
@Iska: KORONAWIRUS ISTNIEJE - TO SIĘ DZIEJE
Dyzio
20.11.2020 18:34
@Nostradamus: Ten TVN to lepiej jak Rosja Tuday . Jeszcze kilka miesięcy temu zaprzeczali i wątpili w tego coronawirusa a dziś płaczą /przed chwilą pokazali reportaż/ że lekarze już nie wyrabiają ze zmęczenia i oglądania ilości trupów covidowych. Pióra mózgi gówniarzom i inteligentnym inaczej aż miło. Dobra robota towarzysze! zdaje się słyszeć już ze wschodu.
jestes jeszcze lepszy
22.11.2020 16:45
@Hahaha: Pisanie z błędami to nie przejaw niskiej inteligencji tylko niskiej mądrości, potrafisz rozróżnić te słowa? Hehe
Iga
25.11.2020 17:45
@Nostradamus: Precz z rosyjskimi trollami. Spadajcie na Syberię.
Dla pozostałych - trzeba być totalnym idiotą, żeby negować Covid.
Iga
25.11.2020 17:46
@Tolo: Trzeba było chodzić na biologię.
A tak pewnie pała była.
I skończyło się bezobjawowym brakiem mózgu.
Iga
25.11.2020 17:47
@Adix: Mam nadzieję, że dzieci inteligencji po mamusi nie odziedziczą.
Iga
25.11.2020 17:49
@mkk: Ludzie. Idzie się uczyć!
Głupota nie boli, ale powoduje skutki śmiertelne.
Iga
25.11.2020 17:50
@Erkawerka: Może, źle nie życzę...
opseudoleczeniu
28.11.2020 01:52
@Nostradamus: "Pielęgniarka z epicentrum. Rozmowa z Erin Marie Olszewski - napisy PL" - film na YT.
OPSEUDOLECZENIU
28.11.2020 01:53
@Baba Jaga: OGLĄDNIJ TO"Pielęgniarka z epicentrum. Rozmowa z Erin Marie Olszewski - napisy PL" - film na YT.
Mika
28.11.2020 21:18
@Nostradamus: Mylisz się!!!!nie wierzyłam jeszcze m-c temu .To nie ma nic wspólnego z grypą!!!Pracuję z klientami w urzędzie,klienci po tygodniach wracającymi ,chudzi,z fioletem pod oczami więc pytam o objawy -inni nie ci sami widać,że chorzy!!!brak smaku ,węchu, duża utrata wagi bol męśni,ból głowy,bezsenne noce i duszności,brak tchu złapaniaa powietrza noce najgorsze.Po ścianie do toalety,mycie przy pomocy rodziny .To nie grypa JAKIMŚ GÓWNEM NAS ZATRULI!!!!ALE TO NIE GRYPA!!!!Po przejściu covida sprawdzają płuca bo (usunięte przez administratora) uszkadza różne organy!!!
Niewitek
01.12.2020 15:48
@Nostradamus: Nie ma corona wirusa? A ciekawe! W trewirze w wyniku niedotlenienia mózgu kierowca przejechał deptakiem !
LAMAR
02.12.2020 15:57
@Chorujący: SZKODA ŻE TEN GOŚĆ TEGO NIE ROZUMIE WIESZ DLACZEGO BO ON TEGO NIE PRZESZEDŁ CO TY JAK GO CHWYCI TO DOPIERO BĘDZIE LAMENT - ALBO WTEDY TROCHĘ POMYŚLI CHOCIAŻ NIE WIEM WIELU JEST TAKICH JAK ON NAJMĄDRZEJSZYCH NA ŚWIECIE
LAMAR
02.12.2020 16:05
@Karol: UWAŻASZ ŻE NIE JEST TAKI GROŹNY BO JESTEŚ MŁODY ALE GDYBY MIAŁO SIĘ WIĘCEJ LATEK I TROCHĘ BARDZIEJ SCHOROWANY TO CIEKAW BYM BYŁ TWOJEJ WYPOWIEDZI
ZXC
03.12.2020 02:38
@Nostradamus: MAMY SZCZEPIONKĘ PO ROKU, TYMCZASEM ILE POWINNO TRWAĆ OPRACOWANIE TAKIEGO PRODUKTU W OPARCIU O OKRES ZACZYNAJĄCY SIĘ OD BADAŃ PODSTAWOWYCH, AŻ DO REJESTRACJI („TECHNOLOGIA WYTWARZANIA SZCZEPIONEK” WEDŁUG PUBMEDINFO): …1. BADANIA PODSTAWOWE (określenie immunogenu, opracowanie procesu w skali laboratoryjnej, powtarzalna i wystarczająca aktywność) - 5 - 10 LAT... 2. OPRACOWANIE PRZEDKLINICZNE (opracowanie procesów przemysłowych, opracowanie postaci, opracowanie analityki, farmakodynamika i farmakokinetyka, immunologia, toksykologia) – 2 - 4 + 2 - 4 LATA…. 3. OPRACOWANIE KLINICZNE (FAZA I. Badanie bezpieczeństwa, określenie dawki – 1 – 2 lata. FAZA II. Testy aktywności w kontrolowanych badaniach – 2 lata. FAZA III. Szeroko zakrojone badania w naturalnych warunkach - 1,5 – 3 lata)....4. REJESTRACJA/DOPUSZCZENIE – 2 LATA….OD SIEBIE DODAM JESZCZE, ŻE POTRZEBNY JEST TEŻ CZAS NA PRODUKCJĘ (ZWŁASZCZA MILIONÓW) SZCZEPIONEK, ZORGANIZOWANIE ETAPÓW LOGISTYCZNYCH (TRANSPORT, UWZGLĘDNIENIE PRZECHOWYWANIA SZCZEPIONEK W ODPOWIEDNICH CHŁODZIARKACH ITP.)...A MY MAMY TO WSZYSTKO ZAŁATWIONE W ROK CZASU!..NO PROSZĘ JAK SZYBKO SIĘ UWINĘLI, BY NAS ZASZCZEPIĆ NA WIRUSA, KTÓRY WYWOŁUJE CHOROBĘ PORÓWNYWALNĄ DO GRYPY...TYMCZASEM SZCZEPIONKI NA HIV I MALARIĘ NIE MA OD LAT...
Piter
05.12.2020 10:26
@Nostradamus: Ty buraku jeden
czarna
09.12.2020 08:40
@Nostradamus: Co sprawia, że ani dieta ani zwiększona dawka insuliny nie zbija poziomu cukru przez tydzień u chorego, który już wielokrotnie w ciągu kilku lat po zwiększonym poziomie cukru (500 wieczorem po imprezie) bez wizyty w szpitalu za pomocą diety i zwiększonych dawkach insuliny normował cukier na poziomie 150 rano trzeciego dnia. Co sprawia, że objawy zapalenia płuc i ogólnego osłabienia organizmu są dostrzegalne na kilka godzin przed stanem krytycznym?
czarna
09.12.2020 08:51
@Gal anonim: Co sprawia, że ani dieta ani zwiększona dawka insuliny nie zbija poziomu cukru przez tydzień u chorego, który już wielokrotnie w ciągu kilku lat po zwiększonym poziomie cukru (500 wieczorem po imprezie) bez wizyty w szpitalu za pomocą diety i zwiększonych dawkach insuliny normował cukier na poziomie 150 rano trzeciego dnia. Co sprawia, że objawy zapalenia płuc i ogólnego osłabienia organizmu są dostrzegalne na kilka godzin przed stanem krytycznym?
ale mądrości
12.12.2020 13:11
@Korsyka: A jak dużo jesz i jesteś otyła to kto będzie płacił za leczenie twoich chorób ? A jak jeździsz samochodem i będziesz miała wypadek to też będziesz płacić za leczenie ? A jak uprawiasz sport i ulegniesz kontuzji gdzie leczenie i rehabilitacja to też zapłacisz ? Takim tokiem myślenia to każdy robi coś czym naraża się na chorobę więc jak mamy płacić to wszyscy tylko niech nas uwolnią z obowiązkowego ZUS
LAMAR
17.12.2020 23:10
@ZXC: PRZYSŁOWIE TONĄCY GDY TONIE NAWET BRZYTEW CHWYCI BY ŻYCIE RATOWAĆ BYĆ MOŻE MASZ RACJĘ NIE ZNAM SIĘ NA TYLE ALE CZAS UCIEKA W BLOKU W KTÓRYM MIESZKAM ZACHOROWAŁY DWIE OSOBY MATKA OKOŁO 80 LAT I SYN 59 LAT TYM LUDZIOM DOSTARCZONO TYLKO NUMERY POD JAKIMI MOŻNA WYKUPIĆ RECEPTY TAKA POMOC JEST OD RZĄDU NA SZCZĘŚCIE MAJĄ MNIE MOJĄ ŻONĘ MY IM POMOŻEMY WE WSZYSTKICH ZAKUPACH NIEZBĘDNYCH DI ŻYCIA WIĘC STARAJMY SIĘ POMAGAĆ TYM CO SĄ W POTRZEBIE A NIE DOŁUJMY LUDZI SWYMI WYPOWIEDZIAMI KTÓRE MOGĄ NAM LUB INNYM ZASZKODZIĆ BO TO CZY DAMY SIĘ ZASZCZEPIĆ TO JEST TYLKO NASZA OSOBISTA SPRAWA NIKT NIE POWINIEN W TO WKRACZAĆ DODAM JESZCZE SĄSIEDZI CZUJĄ SIĘ LEPIEJ MIMO TO JA UWAŻAM ŻE SZCZEPIONKA JEST POTRZEBNA I TO JAK NAJSZYBCIEJ WARTO RATOWAĆ ŻYCIE CHOĆBY O KILKA DNI MIESIĘCY CZY LAT........... WIĘC NIE NAMAWIAM NIKOGO CZY MA SIĘ SZCZEPIĆ CZY NIE ZOSTAW DECYZJĘ INNYM CZY CHCESZ BYĆ WSPÓŁWINNY ICH ŚMIERCI JAK SIĘ BĘDZIESZ Z TYM CZÓŁ GDY SIĘ DOWIESZ ŻE WIELE LUDZI PRZECZYTAŁO TWOJĄ WYPOWIEDŹ I SIĘ DO NIEJ DOSTOSOWAŁA MYŚLĘ ŻE MIEĆ KREW NA RĘKACH INNYCH LUDZI TO NIC MIŁEGO
LAMAR
18.12.2020 01:57
@Nostradamus: CIEKAW JESTEM CZY ZGODNY JESTEŚ DZIŚ Z SWOJĄ WYPOWIEDZIĄ CZY TO CO PISZESZ CZASAMI CIĘ JUŻ NIE DOPADŁO BO KILKU PODOBNYCH TOBIE ZNAM NA SZCZĘŚCIE PRZESZLI TO CHORÓBSKO BEZ WIELKICH PROBLEMÓW NAWET JEDEN Z NIEDOWIARKÓW OPISUJE TUTAJ SWĄ CHOROBĘ SZKODA ŻE NIE OPISAŁ JAK SIĘ ZACHOWYWAŁ ZANIM ZACHOROWAŁ ODEZWIJ SIĘ MOŻE MASZ JUŻ INNE ZDANIE NA TEN TEMAT JESTEŚMY CIEKAWI
LAMAR
18.12.2020 02:02
@Baba Jaga: WIĘKSZOŚĆ SIĘ ZDZIWI JAK ICH CHOROBA POKRĘCI CHOCIAŻ ZNAJĄC ICH POGLĄDY OBARCZĄ WINĄ INNYCH TO JEST TECHNIKA ICH OBRONY
LAMAR
18.12.2020 02:34
@Adix: DECYZJA TWOJA NIKT CI NIE MOŻE CZEGOŚ WMUSIĆ ALE PISZESZ O SKUTKACH UBOCZNYCH TEJ SZCZEPIONKI I ŻE MASZ SUMIENIE CZYSTE ŻE CÓRKA NIE BĘDZIE MIEĆ ŻADNYCH POWIKŁAŃ PO TEJ SZCZEPIONCE A ZASTANOWIŁAŚ SIĘ CO MOGŁAŚ ZROBIĆ ZŁEGO ŻE NIE WYRAZIŁAŚ ZGODY NA SZCZEPIONKĘ BYĆ MOŻE NIE ŻYCZĘ CI TEGO SKUTKI MOGĄ BYĆ NEGATYWNE GDZIE BĘDZIE WTEDY TWOJE SUMIENIE JEŚLI CIĘ URAZIŁEM PRZEPRASZAM ALE MILIONY LUDZI ZOSTAŁO ZASZCZEPIONYCH WŁAŚNIE CI MAJĄ SUMIENIE CZYSTE BO W SKUTEK ICH CZYNNOŚCI DZIECI MAJĄ ZDROWE I NIE ROZNOSZĄ WIELU GROŹNYCH CHORÓB
LAMAR
18.12.2020 02:43
@dupa: BYĆ MOŻE MASZ TROCHĘ RACJI TYLKO ŻE TA GRYPA TO JEST ZMUTOWANA I BARDZIEJ GORSZA ZABIJA STARSZE OSOBY I SŁABSZE NO CÓŻ CIEBIE TO NIE DOTYCZY BO JESTEŚ MŁODY I SILNY WIĘC MOŻESZ IMPREZOWAĆ I ZARAŻAĆ SWYCH BLISKICH I INNYCH TAK WŁAŚNIE MYŚLĄ LUDZIE TWEGO TYPU OBYŚ SIĘ NIE ZDZIWIŁ
LAMAR
18.12.2020 02:54
@Sylwii : TEN PSEŁDONIM (usunięte przez administratora) TO DO CIEBIE PASUJE JAKIE WYPOWIEDZI TAKI PSEŁDONIN WYRAZY WSPÓŁCZUCIA DLA CIEBIE JESTEŚ IDOLEM
piotr
19.12.2020 20:07
@Ns: nostradam jak Ty piszesz głupoty , to głupio odpowiem "srak" o tak.
KacperH
21.12.2020 18:28
@Nostradamus: Widziałem jak umierają ludzie na tego "nieistniejącego wirusa", także nie będę komentował.
Edyta
28.12.2020 11:49
@Nostradamus: Gdyby moja siostra oraz facet tego nie przechodzili to bym uwierzyła że nie istnieje. Mieli potworny ból w klatce piersiowej, polały płuca oraz wszystkie mięśnie do tego bardzo wysoka temperatura.a głowę to im rozsadzało. Ludzie to istnieje i to nie jest zwykła grypa . Na szczęście znaleźliśmy środek na tego parszywego intruza działa naprawdę działa ale na początkowym stadium. My go powstrzymaliśmy tą kuracją i na następny dzień zaczął węch oraz smak wracać.
Uczona
28.12.2020 11:54
@Baba Jaga: Jezuuuuuuu, nie słuchaj tylko telewizji, według cb ta "teoria spiskowa" to prawda. Może jakiś wirus jest, ale niegroźny. A ta szczepionka, ##### co to ma niby znaczyć. Ograniczenia co do osób, dziwne powikłania, widać, że to sposób na biznes. Nawet jej dobrze nie przetestowali.
Ja byłam chora
28.12.2020 11:58
@Ns: Jak grypa. U niektórych gorzej, a u innych lepiej. A tamta osoba, chyba grypy nie miała. Znam wiele osób co chorują, oni również mają takie zdanie. O dziwo ludzie, co chorych nie znają wierzą telewizji. 95 latka przeszła to bezobjawowo.
xD?
:)
28.12.2020 12:00
@Tolo: Nareszczie mądry i uczony ludź (człowiek xD).
XDDDDD
28.12.2020 12:05
@Adi: Chyba tobie płaci, bo on ma rację i co oczywiste z jego wypowiedzi wynika, że jest przeciwko Pisrowi. *takie wyzwisko. Chyba ty masz z nim kontakty, nie?
XDDDD
28.12.2020 12:06
@Adi: A sorki pomyłka.
Szyder
05.01.2021 22:37
@pytająca: Co Ty pieprzysz jak potłuczona, zajobie?
Jestem ofiarą powikłań poszczepiennych, zespół Guillaina-Barrego i przetrwałe CIDP od 8miu lat, oraz komorowe zaburzenia rytmu serca. Nikt, powtarzam NIKT NIGDY nie poniósł odpowiedzialności ani moralnej, ani finansowej za moje kalectwo. Była za to blazenada z zaprzeczaniem i tuszowaniem dowodów w sprawie uszczerbku na zdrowiu młodej, wysportowanej osoby, bez żadnych wcześniejszych rekordów medycznych. I co bys powiedziała na taki przypadek, kmiocie?
Z jakiej racji miałabym pokrywać koszty leczenia swojego nieszczepionego dziecka, skoro nikt nie pokrył horrendalnych kosztów leczenia mojego kalectwa poszczepiennego i skutków trwałej utraty dochodów, oraz niematerialnej szkody "bólu i cierpienia"? (przez jaki horror przeszłam przez te wszystkie lata wiem tylko ja)...
Dzięki opatrzności żyję w kraju, gdzie mogłam sobie swobodnie wybrać nieszczepienie dziecka i tego rodzaju ameby umysłowe nie suszą mi łba. Bo gdyby suszyły, ukręciłabym łeb przy samej d*pie gołymi rękami. Krew mnie zalewa jak czytam takie inteligentne inaczej teksty.
StarszyPanW
09.01.2021 17:00
@piter: A to nabyte upośledzenie to jak się nabyło ? Oj mędrzec .... HIV to właśnie ów wirus, który pomoże Ci nabyć jak mu dasz szansę. Ot i cała filozofia.
Pingo
14.01.2021 11:00
@Nostradamus: Nie mój problem że jesteś (usunięte przez administratora) Nie spam zjebie
ja
15.01.2021 13:57
@Nostradamus: korona istnieje a jak powiesz że nie to niby jak mój brat był chory
józef
16.01.2021 13:05
@Janio: całe szczęście,że zarażeni tym wirusem nie zmieniają się w zombi
józef
16.01.2021 14:03
@Obcy: popieram,wirus istnieje i są jakieś nowe mutacje.wirus też atakuje mózg.i tylko patrzeć ,jak zarażeni będą się zmieniać w zombi.Wiadomo,co wtedy będzie
Lolka
08.01.2021 21:23

Czy dalej uważacie, ze wirus nie istnieje ? Zobaczcie ile mamy zmarłych i dopiero się zastanówcie! 


ja
19.01.2021 17:56
@Lolka: tak dalej uważamy, że nie ma i nie było żadnej epidemii !..... nie spal tv od tego oglądania, na dwór wychodzisz?
teraz jeszcze trzeba w mpk otwierać sobie dzwi samemu o la boga! co to będzie?

Nic, to samo co w kwietniu i maju
prorok
16.01.2021 18:00
istocie ludzkiej brakuje oddechu jak to przywrocić nieraz respirator nie pomoże jest to wymuszony oddech tak jest to z człowiekiem
Prorok
16.01.2021 17:58
po codiv 19 powstaje na płucach grzybnia jest to jedyne zagrożenie na powrót zakarzenia tu jest potzrebna inchalacja powietrza
Prorok
16.01.2021 17:55
ci którzy pokonali codiv 19 powinni posadzuć świerk srebrzysty kolo domu zrywać galązki i potrzeć ręką i to do nosa i tym oddychać co jakiś czas przez 5 lat i wszystko wruci do normy zregenerują się płuca
Prorok
16.01.2021 17:50
ludzkość istoty na ziemi zaskakują zagadki nieraz na skalę globalną i to nie jest wina chin po prostu jest to wina wymiany atmosferycznej ziemi
Prorok
16.01.2021 17:48
codiv 19 mi nie wszystko wróci do normy na kuli ziemskiej to nie koniec świata się zrobił wystąpiło nieprzewidywane ognisko zakrzenia nawet nasa tego z florydy się niezpozdziewalo
Prorok
16.01.2021 17:46
nieraz dziedzina nauki chemia nie pomaga na wirusa
prorok
16.01.2021 17:43
szałwia jest na odkażanie a mięta na oddychanie płynne
Prorok
16.01.2021 17:42
starsi ludzie po 50 roku życia pić na codiv 19 1 litr mięty dziennie i 1 litr dziennie szałwi
Prorok
16.01.2021 17:36
każdy doktor na kuli ziemskiej chce zapobiec pandemi ale jak to zrobić pomysłu brak podrawiam świat
Prorok
16.01.2021 17:33
jest to jedyny wspułczynnik anatomi płuc ssaka
prorok
16.01.2021 17:32
to co gadają że z laboratorium wuchan z chin to się wyniosło to ktoś był w błędzie jak czytając internet i obrarzają prezydęta chinn on jest nic niewinien ani chiny bierze się to z wymiany atmosferycznej ziemi macie to w nasa usa
prorok
16.01.2021 17:28
szczepionka która jest powinna ileś uratować i zapobiec zakrzeń
prorok
16.01.2021 17:26
teraz pogracie to troche mądrych żeczy popisze
prorok
16.01.2021 17:25
w telewizjii gadają prawdę w radiu hitt wlocławek też nic tu jest nieoszukane
prorok
16.01.2021 17:24
wirus odbija się na rodzinach gospodarce w państwie służbie zdrowia wymknoł się z pod kątroli wszystko wruci do normy potrzebny jest czas
prorok
16.01.2021 17:22
jedzeniem się nikt ze sklepu nie zarazi
prorok
16.01.2021 17:20
jest potrzebna odpowiednia inchalacja płuc ale z 5 zapachów roślin jeden to jest świerk srebrzysty napewno
prorok
16.01.2021 17:18
wirus minie ale nie tak szybko tu nie idzie temperaturą powietrza co wymianą atmosferyczną