wróć

Koronawirus, turystyka, hotelarstwo, bary i restauracje

Moya
15.12.2020 14:31

Tarcza 6.0! :D Wsparcie dla branży gastro, sport, sprzedaż, turystyka, transport, edukacja, catering, pralnie... I teraz uwaga 2 tys za miesiąc i dotacja 5 tys zł. STARCZY?! :D

Kamil
12.01.2021 15:29
@Moya:

Pewnie że nie starczy. I jest jeszcze obostrzenie. Że jak sie weźmie pieniądze to nie można zwolnić żadnego pracownika.

Kamil
12.01.2021 15:27

Dziś mija 80 dzień od ponownego zamknięcia restauracji. Ci którzy jeszcze prowadzą swoje biznesy i nie zbankrutowali mówią wprost, że wkrótce nie będzie czego ratować. Nawet tarcza nic nie pomaga. A na razie nie wiadomo kiedy gospodarka będzie odmrożona dla branży restauracyjnej.

Aśka
11.12.2020 15:28

Muszę się pożalić, bo jestem z branży gastronomicznej, tzn właścicielką kilku lokali, dokładnie trzech, a na czwarty akurat wzięłam kredyt przed całym tym wszystkim. Dostałam niby pieniądze z tarczy antykryzysowej, ale co z tego jak mi to starczyło tak naprawdę na rachunki za wodę i prąd. A niestety ten kredyt pogrążył mnie i te pozostałe restauracje. W tym momencie mam 150 tys długów . . . Sprzedałam wszystko co się dało . 120 tys długów kredyt , 20 tys ZUS .. 10 tys u pracowników .Załamana jestem :( :/ :((

Amarettto
09.11.2020 09:56

Straszne to co się teraz dzieje hotele zamykają jeszcze te z dużych miast to pewnie się utrzymają ale pensjonaty wątpię

Muniek
14.11.2020 22:25
@Amarettto:

No cóż, właściciele będą musieli pójść do normalnej pracy, a potem wrócą do swojego biznesu jak wszystko wróci do normy. nie będzie tak źle. 

kotlecik
04.12.2020 18:39
@Muniek:

Zostają z mega dużymi kredytami, myślisz,że będzie im tak łatwo znów otworzyć kupić towar ? 

Pompon
06.12.2020 03:15
@Muniek:

Raczej z pracy za minimalna hotelu nie utrzymasz...Posprzedaja pewnie. Ale kto to kupi to nie wiem.

Małgosia
13.11.2020 15:29

Ogólnie okres jesienny to dobry czas dla hoteli bo są spotkania biznesowe, delegacje a teraz - cisza. Z zagranicy też nic. Spora część hoteli po prostu upadnie bo komu będzie się opłacało trzymać otwarty jak nie ma żadnego zysku? Może jakieś odszkodowanie od Skarbu Państwa...

łosiek##
13.11.2020 22:20
@Małgosia:

Z tego co ja wiem to osoby w delegacjach moga nadal korzystac z hoteli.

Kasik
22.11.2020 00:22
@łosiek##: Prawda. można wynająć sobie pokój i tam zdalnie pracować :)
komorni_k9
04.12.2020 18:40
@łosiek##:

Dużó rodzin nagle wyjeżdza na wyjazdy służbowe, też zauważyliście ?

Ogórek
05.12.2020 22:42
@Kasik:

Myślisz, że można po prostu wynająć pokój do pracy zdalnej? Mi się wydaje, że trzeba mieć jakieś dokumenty, że się jest w trakcie delegacji, ale nie jestem pewny na 100% 

Ddawid
24.11.2020 08:21

Jak myślicie dlaczego branża gastronimiczna jest tak pomijana? Coś zamykają i otwierają, rozdają pieniądze ale żadnych zmian w kierunku tej branży 

Wi_45a
04.12.2020 18:36
@Ddawid:

Bo może, że mają dostawy ? Dlatego nie ma dla nich żadnej pomocy ? 

Dominika
26.11.2020 22:19

Orientujecie się, czy działają teraz airbnb i couchsurfing, czy też nic nie można wynajmować? Może jakieś małe agroturystyki działają? Myślę, że prywatne osoby coś jednak kombinują.

Tomcio
04.12.2020 18:36
@Dominika:

Ostatnio pisałem z airbnb do właściela miesjca, i mówił, że boi się kar i narazie nic nie wynajmuję 

Mija_99
04.12.2020 18:37

Co sądzicie o strajku hotelarzy ? I dlaczego wszystkie strajki są robione w Warszawie ?

niunia
26.11.2020 16:58
Przedsiębiorcy zapowiadają generalny strajk jak nie otworzą do 6 grudnia i dobrze
Norka
26.11.2020 22:17
@niunia:

Skąd info? Juz chyba strajkowali tez z kobietami, ale takie cos by sie przydalo, jeden lockdown jeszcze mozna bylo przetrwac, ale teraz co chwile widze, ze kolejne firmy sie zamykaja, a lokale na sprzedaz :(

Xd
27.11.2020 04:05
@niunia:

Haha, Tanajno wyjdzie pajacować? Te strajki przedsiembiorców są śmiechu warte.

boy
29.11.2020 19:27
@Xd:

to co maja siedziec bezczynnie jak maja na utrzymaniu rodziny? pewnie kupe kasy wlozyli w biznesy i teraz tylko traca i zadnego wsparcia. moze ty jestes ustawiony i sie nie musisz martwic o przyszlosc ale nie kazdy ma takie szczescie

Ella
03.12.2020 12:25
@niunia:

Raczej nie otworzą. na razie premier zapowiedział że wszysęko ma być zamkniete do 27 grudnia.

rozżalony
03.12.2020 12:22

Przez restrykcje w branży hotelarskiej szykują się bardzo duże zwolnienia pracowników. Już 38% zatrudnionych w hoterastwie straciło pracę. Jak tak dalej pójdzie to wiele pensjonatów i mniejszych hoteli zbankrutuje. Myślicie że do wiosny uda sie przywrócić ruch w hotelach? Niby dali nową tracze antykryzysową dla hotelarzy, restauratorów i turystyki a na razie pieniędzy nie ma żeby utrzymać stare miejsca pracy.

Jacek#
03.12.2020 12:23
@rozżalony:

Poeinni dać na wakacje jeszcze raz bon turystyczny. tylko teraz dla wszystkich pracujących a nie tylko dla dzieci. Od razu hotelarze odczuliby poprawe sytuacji.

Aruiia
25.11.2020 22:29
Równo i równiejsi:) - jacyś posłowie sobie oczywiście dzisiaj ucztowali w hotelu jak gdyby nigdy nic. To już nawet nie boli to (usunięte przez administratora)
Donald
26.11.2020 01:36
@Aruiia:

W którym hotelu, co jak gdzie? Nie słyszałem o niczym takim. 

Arni
27.10.2020 12:36

Jak przedsiębiorcy zmniejszyły się przychody o 40% rok do roku to jest możliwa pomoc od państwa, póki co listopad. Niektóre branże będą mieć odroczoną płatność zaliczek na PIT pobranych od pracowników... -w październiku, listopadzie i grudniu odroczone na pół roku. Jeszcze postojowe i 5 tysięcy zł bezzwrotne. Rząd myśli że w ten sposób uda się niektórym przedsiębiorcom zaoszczędzić 300 mln zł. Czy to komuś pomoże? 

Barti
23.10.2020 14:45

Zamknięcie barów i restauracji -tylko jedzenie na wynos ... Na razie na dwa tygodnie ... Super świetnie, tylko że jak ja jestem barmanem i nie pracuję na kuchni, napoi na wynos nikt nie zamawia to co ja mam teraz zrobić jak pracy dla mnie nie ma ?Ludzie ja mam już tego dość, obroty cały czas małe ,jak wy sobie radzicie pracując w gastro ?

GraŻa20
26.04.2020 09:57
Bardzo współczuję wszystkim, którzy prowadzę teraz tego rodzaju firmy. Jest to zdecydowanie dla nich bardzo trudny czas. Wierzę, że wszyscy jakoś jednak damy radę i będziemy siebie nawzajem wspierać, dlatego, jeśli mamy takie możliwości, róbmy od co jakiś czas zamówienia z naszych ulubionych miejsc! Pomagajmy w ten sposób innym i uszczęśliwiajmy jednocześnie siebie!
Majka
26.04.2020 06:41
Współczuje wszystkim właścicielom restauracji i hoteli tych ciężkich czasów, na pewni trudno bedzie to odbudować, ale nie ma rzeczy niemożliwych ! Dlatego jako klienci zamawiajmy czasem dania z ulubionych knajpek i wykupujmy np vouchery na przyszły pobyt w hotelu. Razem mozemy zdziałać cuda ! :)
Restaurator
24.04.2020 13:51
Nareszcie otwieram swoją knajpkę. Całkowicie zmieniliśmy menu. Jak najmniej intrakcji pomuędzi kelnerami goścmi, ale pierwszy tydzień nie pokazał zaufania ludzi. Jak myślicie trudno bedzie je odbudować?
colo
22.04.2020 10:59
Zawsze narzekałem na tych jeżdżących na rowerkach dostawców jedzenia - miałem sporo klientów
a teraz ci kolarze są moim jedynym ratunkiem i szansą na przetrwanie
jjasiek
19.03.2020 13:43
Ludzie nie ma co panikować!!! Statystycznie zapewne spora ilość ludzi była gdzieś gdzie wcześniej była osoba z wirusem... jeśli nie byłeś tego samego dnia co zarażony to nie ma to raczej sensu. Poza tym szpitale są zawalone - obserwuj się i idź jeśli zaczniesz się źle czuć. Proste
Aron982
19.03.2020 10:26
byłem w restauracji jeszcze przed pandemia, potem zobaczyłem ze u nich na fecebooku szukali ludzi, którzy byli tam dwa wcześniej, bo jeden z klientów miał korone. trochę się teraz cykam, nie wiem czy powienem się zgłosić na badanie, bo czuje sie dobrze